forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2020-12-04, 15:06:57

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. ┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu.
586337 wiadomoÂci w 4036 w▒tkach; wys│ane przez 36 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: buciaratti
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Eutanazja  (Przeczytany 65916 razy)
Uponstar
GoŠ

Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #180 : 2007-04-17, 17:47:35 »

Tylko jest jedno male ale: Byle przyg┼éup nie bedzie stosowa┼é tej diety, bo wymaga troszk─Ö pomy┼Ťlunku. choc z drugiej strony jak patrze na moich ex-funfli, kt├│rzypotrafili z niezwyk┼é─ů trafno┼Ťcia, wiedz─ů niemal┼╝e encyklopedyczn─ů okre┼Ťli─ç dzia┼éanie przer├│┼╝nych steryd├│w i diet dla sportowc├│w, a policzenie do pi─Öciu to by┼é dla nich wysi┼éek, to te┼╝ mam w─ůtpliwo┼Ťci
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #181 : 2007-04-17, 17:54:40 »

Tylko jest jedno male ale: Byle przygłup nie bedzie stosował tej diety

Tez pomy┼Ťla┼éem przez chwil─Ö w ten spos├│b, lecz nie mo┼╝na chyba za pewnik wzi─ů┼Ť─ç, ┼╝e wszyscy optymalni to same lotne umys┼éy i wielcy humani┼Ťci.

Tomek
slawek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #182 : 2007-04-17, 17:58:26 »

PODKRE┼ÜL─ś raz jeszcze. ┼╗ywienie optymalne i dieta optymalna nie zmieni─ů ┬ásystemu etycznego danej jednostki.
A tutaj pozwole si─Ö z Toba nie zgodzic ;P moje rodzinne do┼Ťwiadczenia m├│wi─ů zgo┼éa co innego Wink ale mo┼╝e nie byli┼Ťmy przyg┼éupami Wink
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #183 : 2007-04-17, 18:01:48 »

Zapewne nie.

Tomek
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #184 : 2007-04-17, 18:06:01 »

Tylko jest jedno male ale: Byle przygłup nie bedzie stosował tej diety

┬á Tez pomy┼Ťla┼éem przez chwil─Ö w ten spos├│b, lecz nie mo┼╝na chyba za pewnik wzi─ů┼Ť─ç, ┼╝e wszyscy optymalni to same lotne umys┼éy i wielcy humani┼Ťci.

Tomek

No jak mozesz, Tomek  Cool

A tak serio, wnioskuj─ůc z poziomu tego forum to raczej ta wy┼╝sza skala IQ si─Ö tu pojawia i tematy ci─Ö┼╝kie si─Ö trafiaj─ů, vide ( nast─Öpne mundre s┼éowo) Eutanazja.

elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #185 : 2007-04-17, 18:07:05 »

ehhhh ,dajcie spok├│j..
Ja nie uważam ,żeby ktokolwiek był przygłupem .

Chocia┼╝ Tomek mo┼╝e mie─ç i racj─Ö ,┼╝e nie wszyscy optymalni to lotne umys┼éy ,co nie oznacza ,┼╝e s─ů przyg┼éupami  Idea
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #186 : 2007-04-17, 18:08:29 »

ehhhh ,dajcie spok├│j..

Nawet przygłupy?
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #187 : 2007-04-17, 18:10:20 »

ehhhh ,dajcie spok├│j..

Nawet przygłupy?

no...no...chyba tak....
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #188 : 2007-04-17, 18:10:48 »

Uponstar, nie zapominaj, ┼╝e jest tu Bruford - cz┼éowiek obdarzony intelektem, kt├│ry jak mniemam nie "jedzie" na proporcji, a szlachetnym jest.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬áWidzisz, s─ů tacy ludzie, kt├│rzy kochaj─ů my┼Ťle─ç. A my┼Ťl─ůc, ┼╝yj─ů. Do tego BTW nie jest niezb─Ödne, lecz jedynie przydatne. ┬á

Tomek
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #189 : 2007-04-17, 18:12:55 »

A mnie si─Ö co┼Ť obi┼éo o uszy tzn. o oczy ,┼╝e Bruford co┼Ť pisa┼é o do┼Ťwiadczeniu z ┼╗O ,co mia┼éa potwierdzi─ç Krystyna Opty  Shocked
Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #190 : 2007-04-17, 18:14:27 »

Życie nie jest czarno białe Therion.
Ale┼╝ to o czym m├│wi─Ö nie jest czarno bia┼ée - to dzia┼éanie amoralne, podyktowane czyst─ů praktyczno┼Ťci─ů - z ca┼ékowitym odrzuceniem pokrewie┼ästwa z takimi.
Czyli oparte na zupełnie innych podstawach filozoficzno-moralnych niż obecny system karny nastawiony na zbawianie brutalnych przestępców.
Nie jest ona oparta na moralno┼Ťci Judeo-Chrze┼Ťcija┼äskiej ani nawet na starszej koncepcji sprawiedliwo┼Ťci, nawet typu "oko za oko", ale na koncepcji starcia cywilizacji podludzkiej opartej na przemocy - gdzie dopuszczalna jest kradzie┼╝ (taka prawdziwa, fizyczna), napady, gwa┼éty, zn─Öcanie si─Ö nad innymi, morderstwa, umy┼Ťlne zara┼╝anie chorobami, itd z cywilizacj─ů ludzk─ů opartej na dobrej woli, d─ů┼╝eniu do porozumienia, zrozumienia, doskona┼éo┼Ťci, honorze, uczciwo┼Ťci, itd.
Cywilizacja podludzka paso┼╝ytuje na cywilizacji ludzkiej niszcz─ůc - tak wi─Öc zadaniem nie jest zado┼Ť─çuczynienie, ani sprawiedliwo┼Ť─ç o walka o bezpiecze┼ästwo i przetrwanie cywilizacji. Walka o lepsze jutro.

I pami─Ötaj drugie. Kara ┼Ťmierci jest nieodwracalna. Historia zna wiele, nawet sporo, przyapdk├│w nies┼éusznie wydanych wyrok├│w.
Tu masz niestety racj─Ö. Szczeg├│lnie z mediami wywieraj─ůcymi nacisk na s─ůdy Confused.

Druga rzecz - skuteczno┼Ť─ç. Paradoksalnie, w krajach i stanach USA, gdzie jest dozwolona kara ┼Ťmierci, nie wp┼éywa ona jako┼Ť pozytywnie na rankingi przest─Öpczo┼Ťci.
Dlatego, ┼╝e tam jest kara ┼Ťmierci a nie eksterminacja - to s─ů zupe┼énie inne poj─Öcia - kara ┼Ťmierci jest narz─Ödziem odwetu zdzicza┼éych mas i w zasadzie stosuje si─Ö j─ů tylko w przypadkach ekstremalnych. Ja m├│wi─Ö o higienie a nie prymitywnej zem┼Ťcie.

PODKRE┼ÜL─ś raz jeszcze. ┼╗ywienie optymalne i dieta optymalna nie zmieni─ů  systemu etycznego danej jednostki.
A tutaj pozwole si─Ö z Toba nie zgodzic ;P moje rodzinne do┼Ťwiadczenia m├│wi─ů zgo┼éa co innego Wink ale mo┼╝e nie byli┼Ťmy przyg┼éupami Wink
To zale┼╝y. System etyczny mo┼╝e by─ç spaczony przez to, ┼╝e osoba cierpi na wywo┼éan─ů jedzeniem cukr├│w prostych hipoglikemi─Ö.
W takich wypadkach DO pomaga i na system moralny.

Najpierw trzeba tylko sprawi─ç by wszyscy zacz─Öli prawid┼éowo stosowa─ç ┼╗O bez robienia b┼é─Öd├│w Smile.  

No.....,to jest chyba najistotniejsze  Cool .
Tyle, ┼╝e z tym jest w┼éa┼Ťnie problem. ┼╗eby to dzia┼éa┼éo w praktyce, praktycznie ka┼╝dy musia┼éby mie─ç dost─Öp do jad┼éodalni optymalnej i by─ç pilnowany by nie pope┼énia┼é b┼é─Öd├│w...
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #191 : 2007-04-17, 18:14:47 »

Uponstar, nie zapominaj, że jest tu Bruford - człowiek obdarzony intelektem, który jak mniemam nie "jedzie" na proporcji, a szlachetnym jest.
 ┬á ┬á ┬á ┬á ┬áWidzisz, s─ů tacy ludzie, kt├│rzy kochaj─ů my┼Ťle─ç. A my┼Ťl─ůc, ┼╝yj─ů. Do tego BTW nie jest niezb─Ödne, lecz jedynie przydatne. ┬á

Tomek

Widzisz Tomek, ja nie m├│wie: Ci co nie stosuj─ů DO to przyg┼éupy
Ja wnioskuje, ze ci co j─ů stosuj─ů s─ů m─ůdrzy. Rozumiem o co Ci chodzi i tak szczerze m├│wi─ůc, nie s─ůdze by DO mia┼éa jaki┼Ť bezpo┼Ťredni wplyw na przyrost inteligencji Smile
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #192 : 2007-04-17, 18:20:03 »

Życie nie jest czarno białe Therion.
Ale┼╝ to o czym m├│wi─Ö nie jest czarno bia┼ée - to dzia┼éanie amoralne, podyktowane czyst─ů praktyczno┼Ťci─ů - z ca┼ékowitym odrzuceniem pokrewie┼ästwa z takimi.
Czyli oparte na zupełnie innych podstawach filozoficzno-moralnych niż obecny system karny nastawiony na zbawianie brutalnych przestępców.
Nie jest ona oparta na moralno┼Ťci Judeo-Chrze┼Ťcija┼äskiej ani nawet na starszej koncepcji sprawiedliwo┼Ťci, nawet typu "oko za oko", ale na koncepcji starcia cywilizacji podludzkiej opartej na przemocy - gdzie dopuszczalna jest kradzie┼╝ (taka prawdziwa, fizyczna), napady, gwa┼éty, zn─Öcanie si─Ö nad innymi, morderstwa, umy┼Ťlne zara┼╝anie chorobami, itd z cywilizacj─ů ludzk─ů opartej na dobrej woli, d─ů┼╝eniu do porozumienia, zrozumienia, doskona┼éo┼Ťci, honorze, uczciwo┼Ťci, itd.
Cywilizacja podludzka paso┼╝ytuje na cywilizacji ludzkiej niszcz─ůc - tak wi─Öc zadaniem nie jest zado┼Ť─çuczynienie, ani sprawiedliwo┼Ť─ç o walka o bezpiecze┼ästwo i przetrwanie cywilizacji. Walka o lepsze jutro.

Czy wtedy gdy cywilizacja ludzka, odpowiada na gwa┼ét gwa┼étem, na przemoc przemoc─ů nie degraduje si─Ö do pozycji podludzi?

To cywilzacja ludzi ustala prawa dla ludzi (wliczaj─ůc w to tak zwanych podludzi) A tak wogole, to wg. Ciebie, ci podludzie s─ů nimi ze wzgledu na: wychowanie, geny?
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #193 : 2007-04-17, 18:30:20 »

Zobaczcie jakie Wy macie podej┼Ťcie,co do przyrostu inteligencji na DO.

Przecie┼╝ nasza przygoda z warto┼Ťciowym ┼╝ywieniem ,nie zacz─Ö┼éa si─Ö od momentu przeczytania ksi─ů┼╝ek JK.
Wielu z nas  pisa┼éo tu na Forum ,┼╝e ju┼╝ w dzieci┼ästwie lubili┼Ťmy zje┼Ť─ç t┼éusto itp.
Znaczy ,┼╝e w pewien spos├│b ┼╝ywili┼Ťmy si─Ö optymalnie ,tylko nie znali┼Ťmy tej nazwy.
Nie widzia┼éam tu posta Forumowicza ,kt├│rego tre┼Ť─ç przedstawia┼éa ,┼╝e w dzieci┼ästwie g┼éodowa┼é lub ┼╝ywi┼é sie "traw─ů".
Tak┼╝e ┼Ťmi─Ö przypuszcza─ç ,┼╝e warto┼Ťciowe od┼╝ywianie ma jednak wp┼éyw na IQ  Cool

Therion
GoŠ

Email
« Odpowiedz #194 : 2007-04-17, 18:41:00 »

Czy wtedy gdy cywilizacja ludzka, odpowiada na gwa┼ét gwa┼étem, na przemoc przemoc─ů nie degraduje si─Ö do pozycji podludzi?
Nie. R├│┼╝nic─ů jest s┼éowo *odpowied┼║*. Po prostu cz┼éowiek sam z siebie nie b─Ödzie robi┼é takich rzeczy jak mord, gwa┼ét, czy rabunek - czy to dla przyjemno┼Ťci, czy dla pieni─Ödzy, czy te┼╝ dlatego, ┼╝e ma np. z┼éy nastr├│j.

To cywilzacja ludzi ustala prawa dla ludzi (wliczaj─ůc w to tak zwanych podludzi) A tak wogole, to wg. Ciebie, ci podludzie s─ů nimi ze wzgledu na: wychowanie, geny?
Ze względu na odrzucenie człowieczeństwa.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #195 : 2007-04-17, 18:44:58 »

Nie. R├│┼╝nic─ů jest s┼éowo *odpowied┼║*.

Rewelacyjna i zamkni─Öta w jednym s┼éowie ISTOTA sprawy.

Tomek
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #196 : 2007-04-17, 19:00:52 »

Ech , Tomek , wprawiasz mnie w zak┼éopotanie.Aczkolwiek pami─Ötam Tw├│j ewidentny gest szlachetno┼Ťci , na samym pocz─ůtku tej netowej znajomo
Uponstar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #197 : 2007-04-17, 19:02:04 »

Nie. R├│┼╝nic─ů jest s┼éowo *odpowied┼║*. Po prostu cz┼éowiek sam z siebie nie b─Ödzie robi┼é takich rzeczy jak mord, gwa┼ét, czy rabunek - czy to dla przyjemno┼Ťci, czy dla pieni─Ödzy, czy te┼╝ dlatego, ┼╝e ma np. z┼éy nastr├│j.

Ze względu na odrzucenie człowieczeństwa.

Mam przed oczami sceny z "W┼éadcy Pier┼Ťcieni".

Tolkien chcia┼é pokaza─ç odwieczn─ů walk─Ö dobra ze z┼éem i Ty te┼╝ o tym mowisz, prawda?
Nie ulega w─ůtpliwo┼Ťci, za z┼ée czyny nalezy sie kara. Z┼éo trzeba zwalcza─ç i je pot─Öpia─ç, tylko gdzie jest granica, miedzy dobrem a zlem?

I czy wla┼Ťnie tym z┼éem nie jest zabijanie drugiego cz┼éowieka.

Traktujesz to jako usuniecie podczłowieka, chorej jednostki, ze zdrowej materii społeczeństwa, wiesz co się z takiego sposobu myslenia zrodziło?

Może źle Cie zrozumiałem.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #198 : 2007-04-17, 19:10:13 »

Ech , Tomek , wprawiasz mnie w zak┼éopotanie.Aczkolwiek pami─Ötam Tw├│j ewidentny gest szlachetno┼Ťci , na samym pocz─ůtku tej netowej znajomo

znajomosci.Co za┼Ť tyczy wp┼éywu ( hipotetycznego) ┼╗O na zapanowanie og├│lno┼Ťwiatowego ┼éadu moralnego i raju og├│lnie i w detalach to wyst─Öpuje tu kilka k┼éopot├│w:

1.Dyskurs na temat "historiozofii " JK zawsze źle sie kończy Very Happy

2.Jak to mo┼╝liwe , ┼╝e Rabini staro┼╝ytnego Izraela , jedz─ůcy bylo nie by┼éo optymalnie , doprowadzili sw├│j kraj to totalnej destrukcji. Jak oni mogli ulec Rzymianom jedz─ůcym takie ┼Ťwinstwa?? Kapucha podlana garum z ┼éatwo┼Ťci─ů pokona┼éa podgardle.

3.Gdyby przyj─ů─ç , ┼╝e praprzyczyn─ů wszystkiego jest sk┼éad posi┼ék├│w to , jak dla mnie przynajmniej , ca┼ée ┼╝ycie traci urok.Od dzi┼Ť brak jakiejkolwiek nieprzewidywalno┼Ťci , jakichkolwiek r├│┼╝nic mi─Ödzy lud┼║mi , i po co komu jakiekolwiek aspiracje skoro wystarczy smalec Very Happy.Eee , to nie dla mnie.
tetryk
GoŠ

Email
« Odpowiedz #199 : 2007-04-17, 19:21:09 »

Od dzi┼Ť brak jakiejkolwiek nieprzewidywalno┼Ťci , jakichkolwiek r├│┼╝nic mi─Ödzy lud┼║mi , i po co komu jakiekolwiek aspiracje skoro wystarczy smalec Very Happy.Eee , to nie dla mnie.

Co do madrosci: na tym miedzy innymi polega dazenie do madrosci, ze nieprzewidywalnosci jest coraz mniej.
Co do roznic miedzy ludzmi: na tym miedzy innymi polega dazenie do zdrowego spoleczenstwa, ze tych roznic jest coraz mniej (czytaj: wszyscy wiosluja w jednym kierunku) a kazdy z osobna ukierunkowuje sie ku dobru (czytaj: wszyscy wiosluja nie tylko w jednym kierunku, ale takze w tym dobrym kierunku).
Co do watpliwosci w posiadanie aspiracji: to powinny byc aspiracje.
Co do tego, ze to nie dla Ciebie: a szkoda.
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.