forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 02:09:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99413 razy)
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #60 : 2007-04-04, 16:06:37 »

A reszta ludnoci cierpi na syndrom "ocaleńca poaborcyjnego" Very Happy
Hehehe Laughing...
Dobre Smile.
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #61 : 2007-04-06, 10:46:40 »

Dyskusja na ten temat, jaka obserwuje w mediach i "na ulicy", w wiekszosci przypadkow pozbawiona jest sensu, poniewaz prawo do decyzji o zyciu kazdego czlowieka ma on sam i tylko on sam. Przyzwoitosc (jesli ja posiada) nakazuje mu, aby PRZYNAJMNIEJ - o ile ma mozliwosc - splacic dlug tym, ktorym sie to nalezy...

Pozdrawiam Smile
Michal
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #62 : 2007-04-06, 10:59:32 »


... poniewaz prawo do decyzji o zyciu kazdego czlowieka ma on sam i tylko on sam....
Pozdrawiam Smile
Michal

Pozwól ,że się wtrącę Tetryk ,ale to co napisałeś, to tylko słowa ,które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywisctości,w państwie.

Ale pominąwszy prawo,rząd- tak jest.Niezależnie kto kim rządzi i z jakim skutkiem-będzie rozliczony ze swych uczynków i niezależnie czy człowiek będzie czuł nienawiśc ,żal itp. do drugiego człowieka,my na ostateczną "ocenę" drugiej osoby wpływu mieć nie będziemy.Każdy z osobna będzie oceniany w/g własnych uczynków...
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #63 : 2007-04-06, 11:41:25 »

kazdy czlowiek jest wolny. Ktos chce sie zabic? Prosze bardzo-byle nie za moje pieniadze, tj. nie w publicznym szpitalu. Ja jestem przeciw eutanazji, bo jestem katolikiem, ale nikogo na tym swiecie na siłę nie zatrzymam. Ale najgorzej się czuję, kiedy jakiś lewak robi raban, że to "katolicko-faszystowsko-ciemnogrodzkie-reakcyjne" państwo zabrania zabijania chorych/słabych (czyt. eutanazji). Z drugiej strony taki lewak krzyczy, że tu rośnie ksenofobia, antysemityzm, a najbardziej radykalni przyrównują nasz kraj do III Rzeszy. Głupcy - to w tej krytykowanej III Rzeszy wprowadzono na szeroką skalę eutanazję, dociera to do Was??? Chcecie z sobą skończyć? Proszę bardzo, zróbcie to w domu - nikt Wam nie zabroni. Po śmierci nawet min. Ziobro Was do więzienia nie wsadzi. Dodam jeszcze, że dla mnie życie jest czymś najcenniejszym-a jeśli dopuścić eutanazję, to nie da się wykluczyć w 100%...powiedzmy pomyłek czy nadużyć przy jej stosowaniu. Jeżeli się nie da to ja jestem przeciw-bo tu stawką jest ŻYCIE. Jeśli może przy tym zabijaniu, stracić przypadkowo życie 1 osoba na 100 milionów, to legalizacja eutanazji dla mnie odpada.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #64 : 2007-04-06, 11:52:07 »

Po części racja!
Bo któż w trakcie narodzin zapewnił nas ,że dożyjemy starości w pełnym zdrowiu psychicznym jak i fizycznej sprawności?

Kiedyś słyszałam taki zdanie:
"Cierpienie jest nieodłącznym toważyszem człowieka od momentu narodzin aż do śmierci"
Cierpienie jest częścią życia.
Można cierpieć z własnej winy jak i winy innych.
To temat złożony,trudny i mający wiele punktów widzenia.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #65 : 2007-04-06, 11:52:56 »

kazdy czlowiek jest wolny. Ktos chce sie zabic? legalizacja eutanazji dla mnie odpada.

I tu się zgadzam.Może nieco z innych przyczyn ale sie zgadzam.A co do lewaków do najbardziej mnie denerwuje pokrzykiwanie lewackich publicystek np Dunin , o tym ,że "podatki są fajne" i oczywiście powinny być progresywne. A już młode aktywistki lewackie przyprawiające sobie pseudonim "Che" są absolutnym kuriozum.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #66 : 2007-04-06, 16:31:59 »

Mój mąż np. jest przeciw eutanazji.
Argumentem jest to ,że byłby to precedens.Jest to pozwolenie do zabijania drugiego człowieka.
Jego zdaniem zaczęło by się od zabijania człowieka niezdolnego do samodzielnego funkcjonowania a skończyło by się przykładowo na zabijaniu ludzi niezdolnych do wykonywania pracy.

I co?
Za czy przeciw?  Confused
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #67 : 2007-04-06, 18:20:16 »

Elmo> Twój mąż ma zasady, które są mi bliskie. To jeden z argumentów przeciw i ja go także popieram. Kiedys slyszalem argument w stylu: "No, ale ta jedna osoba, ktora ma zginac (choc nie musi) przez pomyłkę/nadużycie to nic w porównaniu np. z 1000 osób, którym oszczędzono cierpienia". Argument tego typu, jest w ogóle skierowany przeciwko życiu-w ogóle. Wyobraźmy sobie sytuację, zupełnie teoretyczną, ale będącą logiczną konsekwencją takiego rozumowania, w której "postanawia" się poświęcić 10 osób, żeby uratować... 11. Tak, jedenaście. Analogia jest jasna-większość zyskuje, ale czy to ma coś wspólnego z człowieczeństwem.
Bruford> zdanie mam podobne.
PS: a dobre rady ludzi, którzy twierdzą: że brak funkcji życiowych, podtrzymywanie tychże procesów przez aparaturę itd. są argumentem/sytuacją ZA eutanazją, chciałbym zapytać: w jakim czasie podjęlibyście sami decyzję o odłączeniu od tych maszyn Waszego dziecka? (Czego NIGDY bym Wam, ale to nigdy nie życzył).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #68 : 2007-04-06, 18:30:32 »

Popatrzyłam na to z innej strony.
Dla mnie jest to trudna sytuacja ,nie do wyobrazenia .
Jezeli by to miało dotyczyc dziecka ,to faktycznie,rodzic raczej sie nie zgodzi.
To jest naprawde trudna sytuacja,bo co zrobić jesli ktos prosi?
Zdrowy ,chorego nigdy nie zrozumie tak jak syty, głodnego lub bogaty, biednego  Confused
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #69 : 2007-04-06, 20:53:11 »

Rozmawianie o czlowieczenstwie ktore mialoby obowiazywac w kraju, ktory wlasnych synow wysyla na wojne, aby mordowali swoich - jakby nie patrzec - braci (bo zyja tam w koncu ludzie tacy jak my), i ktory nazywa to misja stabilizacyjna, jest brakiem konsekwencji. Prawem czlowieka jest prawo do dysponowania swoim zdrowiem wedle jego uznania, a czlowieczenstwem jest to prawo uszanowac (nie biorac pod uwage tego, co nakazuje zwyczajna przyzwoitosc). Nie mozna nikomu czegokolwiek zabronic lub ogolniej - narzucic, o ile ten ktos swoimi poczynaniami nie krzywdzi innych, bo jesli to robi, sam nie zasluguje na taka "niepodleglosc".

Pozdrawiam cieplo Smile
Michal
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #70 : 2007-04-06, 20:58:40 »

To jest problem, z jednej strony bawienie się w Boga, tudzież doktora Frankensztajna i sztuczne podtrzymywanie życia za wszelką cenę nawet wbrew ich woli pacjenta (a może w tym przypadku ofiary?) a z drugiej ludzie, którzy chcą zabijać słabych i zniedołężniałych...
Hmm...
Może za niedługo zaczną śmiertelnie chorym wyciągać mózgi i podłączać je do jakieś machinerii na dziesiątki lata...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #71 : 2007-04-06, 21:02:09 »

Może za niedługo zaczną śmiertelnie chorym wyciągać mózgi i podłączać je do jakieś machinerii na dziesiątki lata...

Kto wie ,co przed nami kryje jeszcze ten świat  Shocked
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #72 : 2007-04-06, 23:22:24 »

Niestety, jak było napisane powyżej cała ta historia z eutanazją rozgrywa się z nieustającym szumem medialnym w tle. Mainstreamowe media doprowadziły do tego, że samo bycie przeciw aborcji/eutanazji jest traktowane jako przynależność do ciemnej, głupiej masy. Natomiast powstają niemalże hagiografie na łamach prasy osób bojowników o tzw. wolność. A propos bojowników- niektórym miesce na barykadzie tak bardzo się spodobało, że za żadne skarby nie chcą stamtąd zejść. Zmieniają się tylko pokrzywdzeni (???), w obronie których stają "bojownicy".

Cytuj
pokrzykiwanie lewackich publicystek np Dunin , o tym ,że "podatki są fajne"

Ostatnio czytałem jej opinię na temat wolnego rynku. Jak sama zaznacza nie jest przekonana... Pewnie nie doczytała. A mówią, że w dziełach Władimira Iljicza jest wszystko...

Cytuj
Rozmawianie o czlowieczenstwie ktore mialoby obowiazywac w kraju, ktory wlasnych synow wysyla na wojne, aby mordowali swoich - jakby nie patrzec - braci (bo zyja tam w koncu ludzie tacy jak my), i ktory nazywa to misja stabilizacyjna, jest brakiem konsekwencji
Masz rację, ale nie popadajmy w przesadę. Jednak generalnie zgoda- tak kilka lat temu w Iranie olbrzymia tragedia. W mieście Bam wskutek trzęsienia ziemi zginęły dziesiątki tysięcy ludzi. W polskich mediach kilka słów wzmianki. Naturalnie po tragedii w hali na Śląsku- narodowa żałoba. Porównanie 60 tys. ludzi w Iranie - 60 ludzi w Polsce. Niestety, koszula bliższa ciału...
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #73 : 2007-04-07, 06:17:16 »

Cytuj
Masz rację, ale nie popadajmy w przesadę.

Popadlem w przesade wedlug Ciebie?

Cytuj
Jednak generalnie zgoda- tak kilka lat temu w Iranie olbrzymia tragedia. W mieście Bam wskutek trzęsienia ziemi zginęły dziesiątki tysięcy ludzi. W polskich mediach kilka słów wzmianki. Naturalnie po tragedii w hali na Śląsku- narodowa żałoba. Porównanie 60 tys. ludzi w Iranie - 60 ludzi w Polsce. Niestety, koszula bliższa ciału...

Rozumiem co miales na mysli i zgadzam sie z Toba, jednak mam wrazenie, ze troszke zbaczamy z tematu, a przynajmniej zaczynamy mowic o nim okreznie. Tragedie wynikajace z katastrof naturalnych (jak wspomniane przez Ciebie trzesienie ziemi) czy tzw. "wypadkow przy pracy" (jak hala na Slasku) to jedno, pieklo swiadomie zgotowane przez jednych ludzi innym ludziom, to cos innego. Polska moze powolywac sie w swoich poczynaniach na rozmaite - lepsze i gorsze - wartosci: na chrzescijanstwo, na demokracje, i tym podobne; Polska moze usprawiedliwiac sie rozmaitymi slowy, ale nie zmieni to faktow ktore zaszly, a w zyciu licza sie fakty i tylko fakty. To tak, jakby panstwa zaborcze albo Hitler usprawiedliwialy sie, ze zajely Polske dlatego, ze robila bajzel i zastoj ekonomiczny w Europie a Polacy sa w ogole narodem, ktory nie umie saba rzadzic i ktos powinien sie nimi "opiekowac". Oczywiscie, ze powiedziec mozna wszystko, ale licza sie tylko uczynki. Dlatego wlasnie ktos, kto chce z jednej strony powolywac sie na pieknie brzmiaca zasade o ochronie zycia od poczecia az do naturalnej smierci, a z drugiej strony robi cos daleko odbiegajace od tego, co mowi, jest zwyklym klamca... Ja unikam klamcow...

Pozdrawiam i Wesolych Swiat Smile
Michal
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #74 : 2007-04-07, 13:13:12 »

Cytuj
Popadlem w przesade wedlug Ciebie?

Tak, miałem na myśli słowa
Cytuj
Rozmawianie o czlowieczenstwie ktore mialoby obowiazywac w kraju, ktory wlasnych synow wysyla na wojne, aby mordowali swoich - jakby nie patrzec - braci
. Podobne hasła są używane choćby obecnie w USA i Wielkiej Brytanii, czy też wcześniej choćby w głośnej medialnie wojnie w Wietnamie. Porównajmy skalę udziału wojsk z naszego kraju z wojskami z krajów wymienionych powyżej jak i rolę jaką tam pełnią oraz obszar Iraku, na którym przebywają - bez przesady, niewiele ma to wspólnego ze wzniosłymi hasłami cytowanymi powyżej.

Cytuj
Rozumiem co miales na mysli i zgadzam sie z Toba, jednak mam wrazenie, ze troszke zbaczamy z tematu, a przynajmniej zaczynamy mowic o nim okreznie. Tragedie wynikajace z katastrof naturalnych (jak wspomniane przez Ciebie trzesienie ziemi) czy tzw. "wypadkow przy pracy" (jak hala na Slasku) to jedno, pieklo swiadomie zgotowane przez jednych ludzi innym ludziom, to cos innego.

Masz rację, to tylko przykład, pokazujący jednak pewne zjawisko. Pisałeś o braciach, których rzekomo zabijają "nasi" żołnierze. Zgadzam się, nie każdy to dostrzega- nie każdy widzi, że na każdym stopniu szerokości geograficznej żyją tacy sami ludzie jak my- mający co prawda inną kulturę, religię itd Ale śmierć takiego człowieka jest taka sama jak dajmy na to listonosza, który mieszka obok mnie. Dlatego zwracam uwagę na tą dysharmonię w stosunku ludzi do tych "dzikusów", "innowierców" etc. a naszych braci, katolików, sąsiadów etc.

Cytuj
Oczywiscie, ze powiedziec mozna wszystko, ale licza sie tylko uczynki. Dlatego wlasnie ktos, kto chce z jednej strony powolywac sie na pieknie brzmiaca zasade o ochronie zycia od poczecia az do naturalnej smierci, a z drugiej strony robi cos daleko odbiegajace od tego, co mowi, jest zwyklym klamca... Ja unikam klamcow...

Ostatnio jakieś 2 tygodnie temu natknąłem się na lewicową demonstrację antywojenną w centrum stolicy używającą sobie przy okazji na topowych politykach obecnego rządu. Ktoś niezorientowany mógłby pomyślec, że to właśnie te kaczory, konie etc. wysłały polskich żołnierzy do Iraku. To tak na marginesie. A tak w ogóle zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #75 : 2007-04-07, 13:13:29 »

Czytając Wasze posty ,zaczynam patrzeć z innej perspektywy na problem eutanazji niż miało to miejsce na początku,ale mimo wszystko jest to dla mnie osobiście trudna sprawa i jeszcze nie zagłosowałam w tym wątku.
Najpierw należałoby napisać, co konkretnie znaczy słowo "Eutanazja",dlatego wkleje informacje z wikipedii na ten temat:


Eutanazja (od gr. εὐθανασία euthanasia - "dobra śmierć") – zadanie śmierci osobie nieuleczalnie chorej umotywowane skróceniem jej cierpień.

Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem etycznym. Ma ona zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Konflikt racji bierze się z różnych systemów wartości, jakimi kierują się obie strony sporu. Przeciwnicy eutanazji uważają życie za święty dar od Boga (głównie przeciwnicy eutanazji czynnej) albo uznają je za najwyższą wartość. Zwolennicy natomiast twierdzą, iż ważniejsze są uszanowanie woli chorego, uchronienie go od cierpień oraz jego prawo do zachowania godności w rozumieniu, jakie on przyjmuje.

Eutanazja jest dzielona na bierną określana jako ortotanazja i czynną jako zabójstwo z litości. Eutanazją również mylnie bywała nazywana eksterminacja osób niepełnosprawnych przez nazistów podczas II wojny światowej.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #76 : 2007-04-07, 13:31:56 »

Dyskusja na ten temat, jaka obserwuje w mediach i "na ulicy", w wiekszosci przypadkow pozbawiona jest sensu, poniewaz prawo do decyzji o zyciu kazdego czlowieka ma on sam i tylko on sam.
Pozdrawiam Smile
Michal

No tak,prawo do dezyzji o życiu człowieka (czy sie zabić czy nie?) ma on sam i tylko on sam.
Ale pytanie,czy popełnienie samobójstwa jest czynem normalnym?
Czy odłączenie od aparatury kogoś absolutnie niesprawnego fizycznie jest czynem normalnym?
I teraz pojawiają sie moje wątpliwości,których na poczatku nie miałam.Byłam nawet "za" ,teraz mój punkt widzenia się zmienił.Jednak nie mogę się opowiedzieć jednoznacznie ,że jestem "przeciw".
Może coś jeszcze wyniknie z dyskusji...
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #77 : 2007-04-07, 14:26:36 »

Cytuj
Cytuj
Rozmawianie o czlowieczenstwie ktore mialoby obowiazywac w kraju, ktory wlasnych synow wysyla na wojne, aby mordowali swoich - jakby nie patrzec - braci

Podobne hasła są używane choćby obecnie w USA i Wielkiej Brytanii, czy też wcześniej choćby w głośnej medialnie wojnie w Wietnamie.

Jaki to ma zwiazek ze sprawa? To, ze ludzie gadaja, jeszcze niczego i nikogo nie usprawiedliwilo.

Cytuj
Cytuj
Rozmawianie o czlowieczenstwie ktore mialoby obowiazywac w kraju, ktory wlasnych synow wysyla na wojne, aby mordowali swoich - jakby nie patrzec - braci

Porównajmy skalę udziału wojsk z naszego kraju z wojskami z krajów wymienionych powyżej jak i rolę jaką tam pełnią oraz obszar Iraku, na którym przebywają - bez przesady, niewiele ma to wspólnego ze wzniosłymi hasłami cytowanymi powyżej.

Jaka zatem byla rola naszych wojsk w Iraku... rola, ktora nas usprawiedliwia i ktora czyni moje slowa nieprawdziwymi?

Cytuj
Ale pytanie,czy popełnienie samobójstwa jest czynem normalnym? Czy odłączenie od aparatury kogoś absolutnie niesprawnego fizycznie jest czynem normalnym?

Ja nie wiem co to znaczy dla Ciebie "normalne". Bedac u lekarza ten mowi mi, ze "normalnym" poziomem cholesterolu we krwii jest poziom X. Sa ludzie ktorzy maja wyzszy (ogolnie - "nienormalny") i sa zdrowsi, sa tacy, ktorzy maja nizszy (tez nienormalny) i sa zdrowsi. "Normalnym" jest, ze sa biedni i bogaci. Slowo "normalny" czesto mylone jest np. ze slowem "powszechny", a to nie to samo... Nie wazne kto odlaczyl chorego, wazne, kto podjal taka decyzje. Jesli sam chory, to wszystko ok. Wszystko o czym mowimy to sytuacje swiadczace o patologiach w spoleczenstwie (choroba, cierpienie, samobojstwo), wiec jak tu mowic, ze eutanazja moze byc w ogole normalna, skoro samo zjawisko powodujace problem eutanazji jak i sama eutanazje nie sa normalne... jest swiadectwem choroby, ale nawet w chorobie czlowiek ma prawo do podejmowania decyzji o samym sobie. Inni ludzie moga mu tylko cos zaproponowac.
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #78 : 2007-04-07, 14:32:06 »

Cytuj
wiec jak tu mowic, ze eutanazja moze byc w ogole normalna, skoro samo zjawisko powodujace problem eutanazji jak i sama eutanazje nie sa normalne...

Powinno byc: "wiec jak tu mowic, ze eutanazja moze byc w ogole normalna, skoro samo zjawisko powodujace problem eutanazji nie jest normalne...". Moj blad, wybaczcie...

Pozdrawiam
Michal
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #79 : 2007-04-07, 14:42:21 »

Cytuj
Jaki to ma zwiazek ze sprawa? To, ze ludzie gadaja, jeszcze niczego i nikogo nie usprawiedliwilo.

Ma taki związek, że używasz tych samych haseł, których używają tamci ludzie. Tylko, że sprawy, w których je używają a w których Ty je używasz, są zupełnie inne i stawianie między nimi znaku równości mija się z celem.

Cytuj
Jaka zatem byla rola naszych wojsk w Iraku... rola, ktora nas usprawiedliwia i ktora czyni moje slowa nieprawdziwymi?

nie chce mi sie powtarzac. patrz wyzej
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.