forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:56:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99402 razy)
sabina
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #40 : 2007-03-29, 08:38:10 »

Wczoraj w Sejmie pewna posłanka twierdziła słusznie, że Kościół Katolicki powinien zmiemić sobie Dekalog z :
nie zabijaj
na:
nie zabijaj od chwili poczęcia, do naturalnej śmierci.
To świetny test na intencje Purpuratów.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #41 : 2007-03-29, 09:02:40 »

Podziwiam ludzi, którym chce się to oglądać... Shocked
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #42 : 2007-03-29, 12:30:05 »

Ale decyzja zawsze powinna leżeć - wyłącznie w sumieniu matki.

DOKŁADNIE! Właśnie o to chodzi.

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #43 : 2007-03-29, 12:31:42 »

Ale decyzja zawsze powinna leżeć - wyłącznie w sumieniu matki.

DOKŁADNIE! Właśnie o to chodzi.

M

Oby tylko nie w pochopnej decyzji  Confused
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #44 : 2007-03-29, 17:30:12 »

Cytuj
Ale wracając: w głupim Państwie - "prawnik" - będzie zaostrzeł prawo, choć udowodnione jest od dawna, że surowość nie ma żadnego wpływu na przestępczość, bo na to ma wpływ jedynie nieuchronność kary.

Wystarczy poczytać sobie o karach w średniowieczu, żeby przekonać się, że tak jest. Ziobro nie uważał na historii? Tak nawiasem mówiąc kobiety wtedy były też karane śmiercią za "utrącanie płodu" czy jakoś tak... (to do wątku o aborcji)
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #45 : 2007-03-30, 00:23:19 »

 Zdaje się, że karano wtedy również (okrutnie srodze) za współżycie w okresie postu np.
           
     Karano też (zachowały się pisma z wyrokami) zwierzęta za bodajże współpracę z czarownicami lub czarownikami. Bohaterami egzekucji były świnie, czarne koguty czy też rzecz jasna koty.
        Zastanawiam się jedynie, jaka odległość mentalna dzieli nasz teraźniejszy rząd od tych teistycznych ze średniowiecza ? Postulaty są podobnej treści, tylko panowie odziewają się w garnitury i jeżdżą samochodami klasy średniej wyższej. Torquemada dla przykładu ma swoje odbicie w postaci pewnego klechy redemptorysty. Kilka dobrych lat temu trąbiłem ludziom, że obudzicie się w państwie wyjątkowo mocno wyznaniowym i nienawistnym dla drgającego, pulsującego życia myśli. Dokładnie tak się stało. Nie trzeba było też być szczególnie lotnym, by przewidzieć jaka psychoza zbiorowa nastąpi po śmierci papieża. Teraz do końca tego rządu i trwania koalicji naszej obłędnej przenajświętszej będzie coraz bardziej irracjonalnie i absurdalnie.

Tomek
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #46 : 2007-03-30, 07:45:32 »

Co do państwa wyznaniowego, rozumiem Tomku, co masz na myśli. Słyszałem, że około 87 % Polaków deklaruje wiarę w Boga (tendencja spadkowa), ale tylko około 18 % naszych rodaków chodzi do kościoła w niedzielę (tendencja jw.), czyli faktycznie uczestniczy w życiu Kościoła. Można mówić o państwie wyznaniowym gdy obserwuje się np. niepokojące pokazówki naszego rządu (w państwie poniekąd neutralnym światopoglądowo), a jednak rzeczywistość jest zgoła odmienna.  Shocked
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #47 : 2007-03-30, 08:32:40 »

Co do państwa wyznaniowego, rozumiem Tomku, co masz na myśli. Słyszałem, że około 87 % Polaków deklaruje wiarę w Boga (tendencja spadkowa), ale tylko około 18 % naszych rodaków chodzi do kościoła w niedzielę (tendencja jw.), czyli faktycznie uczestniczy w życiu Kościoła. Można mówić o państwie wyznaniowym gdy obserwuje się np. niepokojące pokazówki naszego rządu (w państwie poniekąd neutralnym światopoglądowo), a jednak rzeczywistość jest zgoła odmienna.  Shocked

Tymon,
a co ma wspólnego wiara, czy może wiedza o Bogu z chodzeniem do kościoła?
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #48 : 2007-03-30, 08:38:08 »

Słyszałem, że sama wiara bez uczynków jest martwa. Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #49 : 2007-03-30, 08:40:04 »

Teoria,jeśli nie jest poparta praktyką nic nie znaczy...
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #50 : 2007-03-30, 09:04:57 »

Napisałem to w kontekście tezy o państwie wyznaniowym.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #51 : 2007-03-30, 09:09:25 »

Napisałem to w kontekście tezy o państwie wyznaniowym.

Jeśli to było kierowane do mnie,to wiedz Tymon ,że ja pisałam ten post nie kierując go do  Ciebie.
Napisałam go tak sobie,ale wiem ,że to prawda  Very Happy
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #52 : 2007-03-30, 09:34:57 »

Niektórzy uważają, że nasz kraj staje się powoli państwem wyznaniowym, inni porównują go nawet do krajów islamskich m.in. dlatego, że rządzący nie chcą się zgodzić na aborcję albo eutanazję. W tzw. międzyczasie społeczeństwo coraz bardziej się ateizuje - być może potrzebna jest pewna równowaga i to z tego wynika, albo ludziom się już zwyczajnie nie chce.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #53 : 2007-03-30, 10:00:15 »

1Niektórzy uważają, że nasz kraj staje się powoli państwem wyznaniowym,
2 inni porównują go nawet do krajów islamskich
3 m.in. dlatego, że rządzący nie chcą się zgodzić na aborcję albo eutanazję.
4W tzw. międzyczasie społeczeństwo coraz bardziej się ateizuje -

ad1 eee tam.Na szczęście jeszcze nie
ad2 Ludzie zazwyczaj niewiele wiedzą o islamie
ad3 aborcja i eutanazja to dwa zupełnie różne zagadnienia
ad4 bo ludzie chcą pragmatyzmu
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #54 : 2007-03-30, 10:54:11 »

NO, ten co pierwszy w Polsce wczoraj chciał dla siebie eutanazji, a dziś chce żyć i nawet wspomnienia pisze!. Czy to jest poważne podejście do tematu?.  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #55 : 2007-03-30, 10:58:15 »

Taaa
...a nie jedna kobieta za której zgodą dokonano aborcji ,żałuje podjętej przez siebie decyzji i "wlecze" się to za nią...
...i teraz apelują o przemyślane dezyzje, o wzięcie pod uwage wszystkich "za" i "przeciw".
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #56 : 2007-04-04, 01:07:48 »

 "Nawoływanie do rodzenia każdego dziecka poczętego jest również przestępstwem wobec tego dziecka, wobec matki i wobec całego narodu".

  To jest dla Was zagadka. Kto napisał te słowa i czy się z nimi zgadzacie ?

  Ja się zgadzam w całej rozciągłości . Ten cytat , nawet wyciągnięty z kontekstu sam sobie jest kontekstem.

Tomek
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #57 : 2007-04-04, 14:31:35 »

Przydałoby się jeszcze poruszyć temat zmuszania kobiet do aborcji przez ich rodziny/mężczyzn. Jak oglądałem jakiś kościelny program antyaborcyjny, to wszystkie kobiety przedstawione tam jako ofiary "syndromu poaborcyjnego" chciały urodzić, ale zostały zmuszone (zwykle szantażem finansowym/emocjonalnym) do aborcji.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #58 : 2007-04-04, 14:43:48 »

Przydałoby się jeszcze poruszyć temat zmuszania kobiet do aborcji przez ich rodziny/mężczyzn. Jak ogl±dałem jaki¶ ko¶cielny program antyaborcyjny, to wszystkie kobiety przedstawione tam jako ofiary "syndromu poaborcyjnego" chciały urodzić, ale zostały zmuszone (zwykle szantażem finansowym/emocjonalnym) do aborcji.

A reszta ludnoci cierpi na syndrom "ocaleńca poaborcyjnego" Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #59 : 2007-04-04, 15:06:38 »

      Widzę, że nie ma odpowiedzi. Bywam okresowo niecierpliwy, dlatego pozwólcie, że podam odpowiedź. Otóż, cytat pochodzi z książki autorstwa Jana i Tomasza Kwaśniewskich.
 
Tomek   
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.