forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:05:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99406 razy)
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #120 : 2007-04-16, 15:07:09 »

Cytuj
Problem w tym że to raczej nie była eutanazja.
Tak, masz racje  Confused

Właściwie to niewiadomo co to było Cool
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #121 : 2007-04-16, 15:10:19 »

. A tak w ogóle to zasady Kościoła kat. dają największe możliwości unikania aborcji. A chyba nie znajdzie się nikt kto powie, że aborcja nie jest czymś złym.


Owszem nikt przy zdrowych zmysłach tak nie powie ( wyjątkiem są niektóre znane mi teksty aktywistek lewicowych).Niemniej jednak kwintesencją sporu jest materia ideologiczna - definicja początku istoty ludzkiej rozumiana wg nauki społecznej kościoła  i wg światopoglądu racjonalistycznego.Na takim poziomie dyskusji jakikolwiek kompromis nie jest możliwy.Polem do ew.kompromisu jest dyskusja na poziomie pragmatyzmu społecznego.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #122 : 2007-04-16, 15:21:32 »


A chyba nie znajdzie się nikt kto powie, że aborcja nie jest czymś złym.
Owszem nikt przy zdrowych zmysłach tak nie powie...

No ,pod tym zupełnie swobodnie mogę się podpisać .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #123 : 2007-04-16, 15:48:53 »

Zakaz aborcji jest bez sensu, bo rodzą się dziś w Polsce wyłącznie chciane dzieci, choćby z uwagi na becikowe Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #124 : 2007-04-16, 17:07:19 »

Tu nie chodzi o zakaz czy nakaz.
Tu chodzi o czyn.
W ogóle ,nie powinno być czegoś takiego jak aborcja.To pojęcie nie powinno być znane człowiekowi.
Człowiek powinien być rozważny i świadomy tego ,co robi.
Aborcja, to nie wyrwanie chwasta z pomiędzy jadalnych roślin.
Współżyjąc z kimś chyba nie powinniśmy być zaskoczeni ,gdy dojdzie do zapłodnienia ,bo czyż to nie jest naturalna droga prowadząca do...?

Nie zachowujmy sie jak zwierzęta ,tylko jak homo sapiens.Po co w końcu mamy ten rozum?


A ,becikowe ,to już jest jedna z wiekszych głupot jąką człowiekowi udało się wymyśleć.
To ,nie przyrost naturalny ,tylko przyrost ze względu na becikowe .
Pies jest pogrzebany znacznie głębiej niż ludzie myślą....



Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #125 : 2007-04-16, 18:42:11 »

 Równie dobrze można powiedzieć, że każdy związek zdecydowany nie posiadać dzieci, już jest winny tego, że "zabił" coś co mogło powstać.
              Idąc podobnie śmiesznym tokiem rozumowania, można dojść do wniosku, że miłość francuska lub onanizm - a także nocne polucje to morderstwo, gdyż miliony plemników stanowi potencjalną "połowę" istoty ludzkiej.
               
           Według mojego uznania, każda kobieta powinna mieć absolutne prawo do dokonania aborcji w jakimkolwiek bezpiecznym dla jej życia okresie ciąży. Uważam, że kobieta nosząca w sobie dziecko, jest ABSOLUTNYM i NAJWAŻNIEJSZYM czynnikiem wolicjonalnym decydującym o tym, czy przyjdzie ono na świat czy nie. Nieodpowiedzialnym zachowaniem jest rozmnażanie się bez umiaru. Jest nas za dużo, zwłaszcza , że większość reprezentuje postawy destrukcyjne lub autodestrukcyjne.

           Odnośnie eutanazji - jak powyżej.

  Tomek
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #126 : 2007-04-16, 18:45:38 »

Niezapominajcie ze czlowiek przetrwal w naszym klimacie dzieki temu ze mysli ,co objawilo sie tym ze stal sie "zwierzeciem" stadnym i wszelakie kwestie byly rozwiazywane w stadzie ,a dzisiaj co?? z tego zostalo stalismy sie "jednostka w brew pozorom bardzo nieporadna . Aborcja ,czy eutanazja jest tego dowodem .Poprostu mozna to skwitowac takim oto powiedzeniem "zapozno wedrowac po smierci" no to tyle czesc Cool Confused Laughing Mr. Green Arrow Idea Twisted Evil Rolling Eyes
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #127 : 2007-04-16, 19:24:12 »

Tomek ,faktycznie moze cos w tym jest.
Natura implementuje w mozgu nieprzystosowanych jednostek mechanizmy niepozwalajace im na przekazanie wadliwego genomu .
Takie jednostki natura eliminuje.
To dlatego myslisz ,tak jak myslisz ,a nie dlatego ,ze sam cos wymysliles .
To by sie nawet zgadzalo z Twoim Dawkinsem
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #128 : 2007-04-16, 21:00:46 »

Także, za powolnym zamęczeniem dla tych, którzy się dopuszczają szczególnego bestialstwa, np. kobiet, które zdradzały z nim swoich partnerów,


 Very Happy Mógłbyś rozwinąć tę ciekawą myśl?
No wyobraź sobie, że masz żonę/dziewczynę i ona nie dość, że Cię zdradza, to jeszcze zaraża Cię AIDS i praktycznie skazuje na śmierć.
Po prostu coś takiego jak seks/czy w ogóle związek w którym seks występuje jest okazaniem dużego zaufania drugiej. O ile już sama zdrada jest odrażającym naruszeniem tego zaufania, to zarażenie ufającej osoby nieuleczalną chorobą to jest już zwykłym bestialstwem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #129 : 2007-04-16, 21:04:11 »


 O ile już sama zdrada jest odrażającym naruszeniem tego zaufania, to zarażenie ufającej osoby nieuleczalną chorobą to jest już zwykłym bestialstwem.

jestem za  Exclamation
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #130 : 2007-04-16, 21:21:35 »

Natura implementuje w mozgu nieprzystosowanych jednostek mechanizmy niepozwalajace im na przekazanie wadliwego genomu .

Bzdura.

Natura implementuje w mozgu nieprzystosowanych jednostek mechanizmy niepozwalajace im na przekazanie wadliwego genomu .
To dlatego myslisz ,tak jak myslisz ,a nie dlatego ,ze sam cos wymysliles .

Jakby wywalic "nie" Wink z pierwszego zdania, to by bylo o Tobie, nie sadzisz?
Ale co by nie mowic, obrazasz Tomkiewiczow w coraz bardziej wyrafinowany sposob. Zawsze to jakis postep  Confused Pozdrawiam
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #131 : 2007-04-16, 21:26:58 »

Tomek Tomkiewicz> ja nie uważam, że małżeństwa nie mająca dzieci (z wyboru czy jakiejkolwiek konieczności) grzeszą, bo jak to mówisz: "Zabiły" dziecko którego jeszcze nie było. To samo jeśli chodzi o Twoje polucje - z tego co wiem, to żadne zabójstwo. A porównanie nieposiadania dzieci i polucji do zabicia dziecka jest socjotechnicznym naduzyciem. I nie będę tego Ci tłumaczył, bo sam wiesz to najlepiej. Możemy bawić się w semantykę, ale to do niczego nie doprowadzi. Zrozum - ja nie mogę Ci zabronić dokonania aborcji. Ja Cię za rękę 24h/dobę nie trzymam. Jesteś dorosłym facetem, jeśli bedziesz chciał/musiał to znajdziesz sposób. Ja nie chcę policji w Twoim domu. Ale uważam, że to coś strasznego, nieludzkiego i ja osobiście jestem przeciw. A to, że jakaś część polityków o to robi raban? I co? Nie zgadzam się z Tobą, ale nie powiem, że jesteś głupi - wiesz dobrze, że taka zmiana w tym parlamencie była niemożliwa. Po co się podniecać. Handel heroiną też hest zakazany i co? Józef Stalin nie zdołał zlikwidować czarnego rynku. A u nas, w Polsce, mocniejszego machera od Dżugaszwilego nie ma.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #132 : 2007-04-16, 21:29:45 »

Tomek Tomkiewicz> dla jasności- NAJMOCNIEJ PRZEPRASZAM ZA SFORMUŁOWANIE : "Twoje polu..." - POWINIEN BYC TAM CUDZYSŁÓW, ALBO JAKIŚ OKREŚLNIK WYJAŚNIAJĄCY, ŻE CHODZI TYLKO O PRZYKŁAD (zresztą bezsensowny) Z TWOJEGO POSTU. JESZCZE RAZ  P R Z E P R A S Z A M.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #133 : 2007-04-16, 21:32:22 »

Nie sądzę ,żebym kogokolwiek obrażała.
To tak jakby dinozaury obraziły się ,że były "ślepą uliczką" w ewolucji .
Wyginęły i już .
I co tu się obrażać i żalić  Shocked

PS. Jednakowoż warto zauważyć ,że niektóre miały dobre zamiary i zdążyły złożyć jaja,które dziś możemy oglądać w muzeach


http://www.historia-naturalna.gda.pl/tropy.html
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #134 : 2007-04-16, 21:50:12 »

 Mateusz, całe zagadnienie nie jest dla mnie w żaden sposób godne wałkowania - mam na myśłi aborcję.
              Dlaczego ?
   Uważam, że gdy w rzeczywistość wkrada się bóg, rodzą się upiory. W Polsce wygląda to tak, że z religijnego punktu widzenia, kobieta jest tylko nosicielką bożego stworzenia. Z jakichś niejasnych nawet dla wierzących ludzi powodów, uważają oni, że dziecko w związku to dopust boży i na nic się zdaje tłumaczenie im, że dziecko powstaje gdy szczęśliwy plemnik dotrze do komórki jajowej i jest to człowiecza robota. Reasumując, by długo nie pisać - uważam, że kobieta jest JEDYNYM , SUWERENNYM i NIEPODLEGŁYM  kreatorem, bogiem i decydentem dla swojego nienarodzonego dziecka. Wybraźcie sobie tylko niekontrolowane rozmnażanie się ludzkiej populacji. Przy okazji, po raz kolejny chciałbym zaznaczyć, że nie da się w żaden sposób pogodzić wierzeń z nauką i ośmielę się dodać, z rzeczywistością.

ps: W żaden sposób nie czuję się urażony.

Tomek
                     
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #135 : 2007-04-16, 22:08:37 »

mam odmienne zdanie, czasami nawet Twoje poglądy mnie przerażają - kiedyś chciałbym z Tobą pogadać w 4 oczy. Nie da sie przekazać całości tego co ma się na myśli klepiąc w klawisze. Nie widzisz mnie, ani ja Twojej twarzy, nie słyszymy tonu głosu itp., itd. Mniejsza z tym, może kiedyś Smile PS: Tak zupełnie z ciekawości-jeśli nie chcesz nie odpowiadaj; kim jesteś z wykształcenia? (dla mnie nie ma to dużo do poruszanej kwestii, czysta ciekawość).
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #136 : 2007-04-16, 22:18:23 »

 Żadnego problemu, już Ci piszę.

Średnie. Poza tym przerwane studia filozoficzne, potem religioznawcze. Prócz tego kurs pedagogiczny.
             Za niedługo kurs SEP do 1 KW i kinooperatorski. Tak więc widać, że żaden ze mnie wykształciuch.

  ps: Moje wykształcenie nie ma niczego wspólnego ze struktura światopoglądową.

Tomek
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #137 : 2007-04-16, 22:21:28 »

Nie podoba mi się nazywanie tworu, który nawet nie ma mózgu dzieckiem. Mi to coś w ogóle dziecka nie przypomina. Dlatego też uważam, że do pewnego etapu rozwoju aborcja powinna być dostępna.

Jeśli chodzi o etap płodu (jak się wyodrębniają cechy morfologiczne charakterystyczne dla gatunku) to jest to zupełnie inna dyskusja. Bo nawet jeśli płód jest tworem bezdusznym i pozbawionym świadomości (nie wiem, czy jest czy nie), to zabijanie go jest niezgodne z moim poczuciem estetyki.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #138 : 2007-04-17, 05:54:07 »

Tu chodzi o czyn.

Czynu tego dokonują dziś tylko nieodpowiedzialne kobiety! Nie można ich jeszcze dodatkowo karać wysoką grzywną na rzecz ginekologa!. Przed ustawą było około 100tys. skrobanek, po ustawie jest podziemie aborcyjne robiące z ginekologa przestępcę!!!. Robi się PRZESTĘPCĘ z osoby, która pomaga kobiecie w trudnej sytuacji życiowej. Dla sportu się nie skrobie!. Dziś są takie czasy, że nie zachodzi się w ciążę jeśli się nie chce i jest się odpowiedzialnym, dorosłym człowiekiem. Jeśli kobieta zaciąży z powodu nieodpowiedzialności (gwałty i "choroby" pomijam specjalnie) to niech sobie tanio wyskrobie macicę, bo głupia jest i biedna! Dotyczy to głównie nastolatek - discoteka, alkohol, hormony, ciąża - tak to przebiega dziś. Nie wolno tworzyć CYNICZNEGO, GŁUPIEGO prawa, które nie jest przestrzegane, a z ucziwych ludzi robi przestępców!.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #139 : 2007-04-17, 06:56:31 »

Widzę ,że mnie źle wszyscy interpretują.Myślicie ,że jestem przeciw aborcji ,albo za itp.Nie jest tak!


Dla mnie jest obojętne czy będzie zakaz czy nakaz!
Jestem zdania ,że problem jest wielki i bardzo delikatny i nie rozwiązany u PODSTAW!!!!
Bo:
Czemu tak dużo nastolatek zachodzi w ciążę ?,(jak wspomniałeś Toan)-dyskoteki!
Nie uświadomienie młodym dziewczętom konsekwencji.Nie wiem czy ja to wina? Przypomina mi to jednak reakcję łańcuchową.
Czemu w rodzinach wielodzietnych ,biednych rodzi się jeszcze jedno ,potem drugie itd .dziecko?
O czym to świadczy? Czy kobieta ta nie widzi ,że jest u niej bieda i nie stać jej na wychowanie dzieci.U mnie obok w bloku mieszka rodzina 5-ro dzieci na 30m kwadratowych .Kobieta pracuje jako sprzątaczka ,a mąż stoi pod klatką i popija piwko.Istny raj.No...chyba ,że na swój sposób są szczęśliwi.
Dzieci jak dzieci -biegają zadowolone.Ich życie ich problem ich zadowolenie.Nie mam na to większego wpływu.

A aborcja i eutanazja są tylko i wyłącznie OBJAWAMI "choroby umysłowej " populacji ludzkiej,której nikt nie traktuje jako chorobę ,tylko jako coś normalnego i dlatego nikomu do głowy nie przyjdzie,aby problem rozwiązać u PODSTAW. -to jest moje zdanie na ten temat.

Możecie sobie mnie cytować i pisać ,że to bzdura-ja zdania swego nie zmienię.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.