forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:44:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658446 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99394 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #140 : 2007-04-17, 08:24:26 »

Żadnego problemu, już Ci piszę.

 
             Za niedługo kurs SEP do 1 KW i kinooperatorski. Tak więc widać, że żaden ze mnie wykształciuch.


Tomek
  To mozna zdobyc taki kurs?? i ile on trwa jesli mozna wiedziec  Smile i co on tak naprawde daje?? (tak z ciekawosci pytam)  pozdro
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #141 : 2007-04-17, 09:45:04 »

 Można, ale bez praktyki niewiele daje, poza rzecz jasna dodatkową odpowiedzialnością za kopię filmową. Dobrze jest mieć to szczęście i popracować przedtem przy projektorze w towarzystwie operatora, nalepiej starej daty, bo młode pokolenie to w większości ludzie nieodpowiedzialni.
    Kursy czasem organizują kina z sieci kin studyjnych. Trwają około dwóch tygodni. 
               

ps: A jaki to ma związek z eutanazją ? Niewielki, ale projektor może uśmiercić. Wystarczy w trakcie projekcji otworzyć latarnię i stuknąć w palnik, najlepiej o dużej mocy. Być może eksploduje malowniczo , szpikując delikwenta setkami odłamków, zabijając na miejscu. Przedtem światło lampy ksenonowej pozbawia wzroku rzecz jasna.

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #142 : 2007-04-17, 09:59:18 »

Metody aborcji.Jeśli ktoś nie jest uświadomiony jakich sposobów się używa :

Na dalszych etapach stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek. W nieco bardziej zaawansowanej ciąży często stosowane jest rozczłonkowanie żywego płodu za pomocą szczypiec chirurgicznych.

W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji. W metodzie aborcji przez tzw. "poród częściowy", nogi i tułów żywego płodu wydobywane są na zewnątrz, podczas gdy głowa pozostaje w kanale rodnym. Płód jest zabijany poprzez wbicie z tyłu głowy w rdzeń kręgowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu ułatwienia jego wydobycia na zewnątrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otwór za pomocą próżniociągu odsysany jest mózg.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Metody_aborcji


Widać jak to wygląda  Confused Więc należałoby się zastanowić jak przeciwdziałać niechcianym ciążom niż ........

Niestety ani dla ginekologa ani dla kobiety, nie jest to przyjemne zapewne  Confused
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #143 : 2007-04-17, 10:11:53 »

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim źródłem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #144 : 2007-04-17, 10:14:47 »

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim źródłem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.

Myślisz ,że sobie wszystko z palca wyssali ?

Uważasz ,że aborcja to przyjemność zarówno dla ginekologa jak i kobiety?
Ja tak nie sądzę.

No to jeszcze znalazłam cos takiego.
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html

Po tym wszystkim bym się milion razy zastanowiła zanim bym poszła z kimś.............
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #145 : 2007-04-17, 10:28:04 »

Dla osób niewtajemniczonych Cool

1.Link z wikipedii na temat aborcji jest pełen elementarnych przekłamań.Od razu widac ,że reprezentuje postawę "pro-life" niestety w tej gorszej postaci

2.Następny link to mniej więcej powtórzenie tych samych przekłamań.
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #146 : 2007-04-17, 10:33:18 »

O jakich przekłamaniach piszesz?

Jestem zdania ,że problem jest wielki i bardzo delikatny i nie rozwiązany u PODSTAW!!!!
Bo:
Czemu tak dużo nastolatek zachodzi w ciążę ?,(jak wspomniałeś Toan)-dyskoteki!
Nie uświadomienie młodym dziewczętom konsekwencji.Nie wiem czy ja to wina? Przypomina mi to jednak reakcję łańcuchową.
Ależ są doskonale świadome konsekwencji - to jest brak dyscypliny i tyle. Większość takich ciąż zachodzi zapewne pod wpływem alkoholu - od dawna wiadomo, że pod wpływem alkoholu człowiek mniej panuje nad sobą - tyle, że dla nich to nie jest powód by z niego rezygnować.
Ponadto nawet jak są trzeźwe (mówię tu o parach) to brakuje im dyscypliny, by np. ograniczyć się do seksu oralnego, muszą jak zwierzęta, nawet jak nie są zabezpieczone.

A aborcja i eutanazja są tylko i wyłącznie OBJAWAMI "choroby umysłowej " populacji ludzkiej,której nikt nie traktuje jako chorobę ,tylko jako coś normalnego i dlatego nikomu do głowy nie przyjdzie,aby problem rozwiązać u PODSTAW. -to jest moje zdanie na ten temat.

Możecie sobie mnie cytować i pisać ,że to bzdura-ja zdania swego nie zmienię.

Ano są. Tyle, że mam  wrażenie, że jedynym realistycznym sposobem na niego byłoby zastosowanie eksterminacji eutanazji na dużą skalę Smile...

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim źródłem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.

Myślisz ,że sobie wszystko z palca wyssali ?

Uważasz ,że aborcja to przyjemność zarówno dla ginekologa jak i kobiety?
Ja tak nie sądzę.

No to jeszcze znalazłam cos takiego.
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html

Po tym wszystkim bym się milion razy zastanowiła zanim bym poszła z kimś.............

Dlatego właśnie mam takie a nie inne poglądy na temat tego, jakie powinno być prawo do aborcji a jakie nie. Tak sobie myślę, że 6-7 tygodni wystarcza, by zorientować się że jest w ciąży a z drugiej strony widok jakiegoś dziwnego cosia nie oddziałowywuje tak na emocje jak widok małego ludzika.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #147 : 2007-04-17, 10:33:38 »

Bruford ja gonekologiem nie jestem znalazłam liki więc je wkleiłam.
Wiele sprzecznych rzeczy można się również dowiedzieć od samego lekarza ,nic nie szukając w necie.

I powtarzam już poraz setny ,że ani za ani przeciw nie jestem.Bo to przyczyna tych czynów tkwi gdzie indziej.Aborcja i eutanazja to tylko objaw "choroby".

Jeśli dla Ciebie  Bruford aborcja jest czymś zupełnie naturalnym ,to Twoje zdanie.

Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #148 : 2007-04-17, 10:34:48 »

O jakich przekłamaniach piszesz?

Jestem zdania ,że problem jest wielki i bardzo delikatny i nie rozwiązany u PODSTAW!!!!
Bo:
Czemu tak dużo nastolatek zachodzi w ciążę ?,(jak wspomniałeś Toan)-dyskoteki!
Nie uświadomienie młodym dziewczętom konsekwencji.Nie wiem czy ja to wina? Przypomina mi to jednak reakcję łańcuchową.
Ależ są doskonale świadome konsekwencji - to jest brak dyscypliny i tyle. Większość takich ciąż zachodzi zapewne pod wpływem alkoholu - od dawna wiadomo, że pod wpływem alkoholu człowiek mniej panuje nad sobą - tyle, że dla nich to nie jest powód by z niego rezygnować.
Ponadto nawet jak są trzeźwe (mówię tu o tych parach czy też grupach...) to brakuje im dyscypliny, by np. ograniczyć się do seksu oralnego, muszą jak zwierzęta, nawet jak nie są zabezpieczone.

A aborcja i eutanazja są tylko i wyłącznie OBJAWAMI "choroby umysłowej " populacji ludzkiej,której nikt nie traktuje jako chorobę ,tylko jako coś normalnego i dlatego nikomu do głowy nie przyjdzie,aby problem rozwiązać u PODSTAW. -to jest moje zdanie na ten temat.

Możecie sobie mnie cytować i pisać ,że to bzdura-ja zdania swego nie zmienię.

Ano są. Tyle, że mam  wrażenie, że jedynym realistycznym sposobem na niego byłoby zastosowanie eksterminacji eutanazji na dużą skalę Smile...

Wikipedia zaiste  Very Happy , wielkim źródłem wiedzy wszelakiej jest Very Happy.

Myślisz ,że sobie wszystko z palca wyssali ?

Uważasz ,że aborcja to przyjemność zarówno dla ginekologa jak i kobiety?
Ja tak nie sądzę.

No to jeszcze znalazłam cos takiego.
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html

Po tym wszystkim bym się milion razy zastanowiła zanim bym poszła z kimś.............

Dlatego właśnie mam takie a nie inne poglądy na temat tego, jakie powinno być prawo do aborcji a jakie nie. Tak sobie myślę, że 6-7 tygodni wystarcza, by zorientować się że jest w ciąży a z drugiej strony widok jakiegoś dziwnego cosia nie oddziałowywuje tak na emocje jak widok małego ludzika.
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #149 : 2007-04-17, 10:35:31 »

Ał, zapomniałem, że tu nie ma opcji edytowania swoich postów Cool...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #150 : 2007-04-17, 10:42:18 »




2.Następny link to mniej więcej powtórzenie tych samych przekłamań.

Własnie,o jakich przekłamaniach piszesz?
Można aborcję przedstawić w jakiś inny malowniczy sposób?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #151 : 2007-04-17, 10:52:19 »

O jakich przekłamaniach piszesz?.

Za dużo by chyba pisać.W obu tych żródłach pokazuje sie i wymienia metody kompletnie nie istniejące już w krajach europejskich jak również szafuje się przykladami terminacji ciąz powyżej 12 tyg. a dyskusja społeczna , medyczna i polityczna w ogóle nie dotyczy zabiegów pow.12 tygodnia. Autor z Wikipedii jest ewidentnie stronniczy bo do metod aborcji zalicza mnin. antykoncepcję hormonalną.To zwykły fałsz.Prześlizguje się natomiast bardzo powierzchownie tylko nad tym co jest faktem w chwili obecnej w Europie tj główną metodą farmakologiczną cynicznie zablokowaną w Polsce.
Fotki ze strony pro-life były przedmiotem sporej dyskusji już jakis czas temu , oponenci prześledzili materiały źródłowe i okazało się ,że są to foty z poronień samoistnych.

Wikipedia juz nie raz się skompromitowała jako żródło wiedzy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #152 : 2007-04-17, 10:53:19 »


 Tak sobie myślę, że 6-7 tygodni wystarcza, by zorientować się że jest w ciąży

Wystarcza ,gdy oczekujesz dziecka ,gdy się tego spodziewasz .
Ja np. dowiedzialam się ,że jestem w ciąży w 3 tyg. i bardzo się cieszyłam ,jakbym przynajmniej już czuła ruchy  Laughing ,a jeszcze wieksza radość jest jak już faktycznie się je czuje.

Dla nastolatek jednak ,które nie oczekują dziecka i się nie spodziewają ciąży ,zoriętowanie się w 6-7 tyg ciązy może być problemem.Bo w tym wieku normalne czasem jest opóźnianie się miesiączki.I takie opóźnianie ,nie musi u nich wywoływać żadnych podejrzeń.
A i zdarza się ,że choć już doszło do zapłodnienia ,może być czasem jeszcze miesiączka.
Ja tak miałam przy drugim dziecku ,toteż zoriętowałam się deko później  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #153 : 2007-04-17, 10:55:13 »


Wikipedia juz nie raz się skompromitowała jako żródło wiedzy

To całkiem podobnie jak wielu lekarzy  Confused
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #154 : 2007-04-17, 11:00:38 »


Wikipedia juz nie raz się skompromitowała jako żródło wiedzy

To całkiem podobnie jak wielu lekarzy  Confused

i całe mnóstwo absolwentek liceów medycznych Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #155 : 2007-04-17, 11:01:45 »

Dziś w południe w radiowej Trójce u Kuby Strzyczkowskiego rozmowa o eutanzaji:

http://www.polskieradio.pl/trojka/zaprzeciw/?d=200704171200

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #156 : 2007-04-17, 11:02:38 »


Wikipedia juz nie raz się skompromitowała jako żródło wiedzy

To całkiem podobnie jak wielu lekarzy  Confused

i całe mnóstwo absolwentek liceów medycznych Very Happy

Do których się nie zaliczam ,bo takowego liceum nie skończyłam  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Laughing  Laughing  Laughing

Nawet nie przechodziłam obok takiego liceum  Mr. Green
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #157 : 2007-04-17, 11:11:23 »

elmo
Hero Member

Płeć:
wiadomości: 1921


mój pierwszy olej ;P


    Odp: O wolności słowa, krytyki i myśli w naszym kraju.
« Odpowiedz #222 : Kwiecień 05, 2007, 09:56:04 am »   

--------------------------------------------------------------------------------

Najbliższy mi przykład ,to moja osoba   .rzuciłam matematykę z oto takiej przyczyny ,że widziałam niesprawiedliwość,przekupstwo,wiedziałam ,że osoby płacą za to ,żeby zdać.Widziałam to i brzydziłam się tym ,dlatego odeszłam   
I sobie poszłam do studium medycznego -iPozdrawiam wszystkich!


A pies to drapał , liceum czy studium Very Happy. Heh.

Niech będzie zresztą " jak znaczna ilość niepracujących zawodowo gospodyń domowych"  Very Happy  Very Happy
 
 
 
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #158 : 2007-04-17, 11:15:13 »

Za dużo by chyba pisać.W obu tych żródłach pokazuje sie i wymienia metody kompletnie nie istniejące już w krajach europejskich jak również szafuje się przykladami terminacji ciąz powyżej 12 tyg. a dyskusja społeczna , medyczna i polityczna w ogóle nie dotyczy zabiegów pow.12 tygodnia.
Nie rozumiem jak można tak cynicznie kłamać Confused. Przydałoby się, by pokazywać ludziom o czym naprawdę jest mowa, bo widzę, że są okłamywani.
Że nie chodzi wcale o zabijanie małych ludzików a jeszcze w ogóle nie przypominających człowieka cosiów. Do tego potrzebna byłaby demonstracja graficzna obiektu aborcji, bo to bardziej przemawia do ludzi niż górnolotne hasła o wolności wyboru, itd.
Trzeba pokazać, że ta wolność wyboru nie godzi w poczucie estetyki.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #159 : 2007-04-17, 11:17:42 »

  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

No wiesz Bruford, zaiste moja wiedza medyczna nie jest tak rozległa jak Twoja  Sad .
Ty zapewne jesteś bardziej poinformowany na temat sposobów nowoczesnych aborcji.


Pewnie to są bardziej subtelne i delikatne metody ,takie aby płód niczego nie poczuł . A czy płód w ogóle cokolwiek czuje  Shocked  Mr. Green
Pewnie najnowsze badania w US wykazały ,że nic a nic nie czuje  Very Happy .
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 18 zapytaniami.