forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:15:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99407 razy)
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #160 : 2007-04-17, 11:24:55 »

Że nie chodzi wcale o zabijanie małych ludzików a jeszcze w ogóle nie przypominających człowieka cosiów.

Na tym polega manipulacja.O Mifepristonie kilka nieistotnych zdań i okropny opis zabiegu wymóżdżania , barbarzyńskiej metody , zupełnie obecnie w Europie niepotrzebnej i niewykonywanej. Ostatnie doniesienia o takich zabiegach dotyczą lat 50-tych ( chyba ost rejestrowane w PubMed jest sowieckie) , ostatnie 2 zab.wykonano w Polsce w 1951 r.Inna sprawa , że np w Indiach w latach 91-2001 wykonano ich 33.Ale dyskusja o abrocji w Polsce w ogóle tego nie dotyczy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #161 : 2007-04-17, 11:27:43 »

Bruford skoro tamte zdjęcia sa nieaktualne i Ty o tym wiesz ,znaczy ,ze wiesz jakich metod się teraz używa.
Mógłbyś nam laikom przybliżyć obraz nowoczesnej aborcji.?
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #162 : 2007-04-17, 13:22:59 »

Dla wszystkich którzy pytają: jesteś przeciwnikiem aborcji/eutanazji, a zwolennikiem kary śmierci-jak to? Ano tak. Takie pytanie jest nielogiczne. Skutek jest ten sam, ale przyczyna zupełnie inna. W karze śmierci chodzi o zachowanie moralnej równowagi (co ma wpływ na funkcjonowanie społeczenstwa) oraz jest wyrazem fundamentalnej sprawiedliwości. Przykład:Morderca Kobiety-szczególne okrucieństwo, brak skruchy: dożywocie. Gwałciciel i morderca dzieci-szczególne okrucieństwo, recydywista-dożywocie. Idą za kratki. Ten drugi ma gorzej, wiadomo nie lubią tych co "lubią dzieci zbyt bardzo". Mniejsza z tym, jeden z nich podczas odbywania kary więzienia (dożywotniego) zabija współwięźnia/strażnika. Co dalej? Drugie dożywocie? Taki człowiek jest BEZkarny i to jest kluczowe w tej sprawie. Kara sie w pewnym momencie kończy, w swym zakresie i dolegliwości, a jego (bandziora) działania trwają. Dochodzi do sytuacji bezsilności prawa. Jego nieprzystosowania do realiów. Kara smerci:TAK, ale do najokrutniejszych czynów. Teraz, kto porówna takiego zwyrodnialca do 12 tygodniowego płodu. (kara-za coś karze, za czyny-KAŻDY jest odpowiedzialny za czyny swoje!Ja nawet nie jestem pewien co to dokładnie znaczy, ale tak być MUSI-juz dzieci uczymy, że jeśli są niegrzeczne to ponoszą taką czy inną karę. A za co "karać" tą samą karą płód?) Dalej: jasno i wyraźnie chcę powiedzieć wierzącym i niewierzącym - Kościół Katolicki (wiem, niektórych te słowa rażą, może powinienem rzec Naczelnik Watykanu...?) DOPUSZCZA KARĘ ŚMIERCI w przypadkach szczególnego okrucieństwa (morderstwa) wobec bliźnich itp. Mój kolejny punkt oparcia się jest taki: dzieci nie biora się z powietrza. Musi byc Ojciec i Matka (dla postępowców-dwie matki, dwóch ojców, probówka itp., itd.). W skrócie: jeśli jesteś Kobieto/Mężczyzno na tyle dojrzała/y żeby zacząć współżyć to weź do cholery odpowiedzialność za swoje czyny! Bzdury typu: "prezerwatywa mnie zawiodła" to nie jest usprawiedliwienie. Żaden środek nie daje 100% pewności (prócz celibatu i metod III Rzeszy, vide sterylizacja), a więc miejcie to na uwadze.


Co do kary śmierci, to dla mnie vendetta, a zemsta do niczego nie prowadzi. To też mi życie zweryfikowało. Swoją droga, jak wyobrażasz sobie kare na wielokrotnym mordercy, tak by była adekwatna do jego czynu? Prawie ukatrupić, potem odratowac, potem znowu i tak w kółko?

Co do praw Koscioła. Jakie one są i dlaczego uważaz, ze są moralne? Są apodyktyczne i w większości nieżyciowe, moim skromnym zdaniem przez te chore dogmaty, wielu ludzi nie dopuszcza Boga do swojego serca. Bo kościół pokazuje Boga wg. własnego widzimisie. Wiec nie mam najmniejszego zamiaru słuchac ich bajań. Wolę posluchać np. Ciebie.

Więc teraz mi odpowiedz, jeśli możesz: W hipotetycznej sytuacji, gdy następuje zagrożenie życia matki lub jej zdrowia w wyniku ciąży, czy nie powinno sie mieć prawa WYBORU? Skoro, jak deklaruje większość społeczenstwa, sa katolikam, to nie powinni wogole rozważać takiej opcji. Więc po co wprowadzac bezsensowne prawo? To manipulacja rzadu, chcącego przypodobac się tej części społeczeństwa, której właściwie to nie dotyczy.

Wprowadzili restrykcje na burdele, i co znikły? Tak samo nie zniknie aborcja, stara jak świat.
Nie da się z kraju zrobic obozu HItler Judgen, gdzie wszyscy będą chodzili jak im Oberleuntnant nakazuje.

A dla spokoju sumienia (złudnego jak cholera) starych babć?

Aborcja i eutanazja jest wytłumaczalna społecznie, lecz nikt nigdy nie powiedział, ze jest to coś dobrego!!! Nie jest. Jest to mniejsze zlo.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #163 : 2007-04-17, 13:31:03 »

heh ,a ileż to razy jest tak ,że małżeństwa chcą mieć dziecko, a nie mogą z przyczyn np.fizycznych ,a ci co nie chcą ,to co rusz zachodzą w ciążę i albo usuwają ,no...albo wychowują ... Shocked

Ależ to ironia losu   Shocked
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #164 : 2007-04-17, 13:36:00 »

heh ,a ileż to razy jest tak ,że małżeństwa chcą mieć dziecko, a nie mogą z przyczyn np.fizycznych ,a ci co nie chcą ,to co rusz zachodzą w ciążę i albo usuwają ,no...albo wychowują ... Shocked

Ależ to ironia losu   Shocked


To stres, napewno
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #165 : 2007-04-17, 14:47:02 »

Co do kary śmierci, to dla mnie vendetta, a zemsta do niczego nie prowadzi. To też mi życie zweryfikowało. Swoją droga, jak wyobrażasz sobie kare na wielokrotnym mordercy, tak by była adekwatna do jego czynu? Prawie ukatrupić, potem odratowac, potem znowu i tak w kółko?
Nie chodzi mi o zemstę a o Czystość. Nie o karze mówię a o eksterminacji.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #166 : 2007-04-17, 14:49:31 »

Co do kary śmierci, to dla mnie vendetta, a zemsta do niczego nie prowadzi. To też mi życie zweryfikowało. Swoją droga, jak wyobrażasz sobie kare na wielokrotnym mordercy, tak by była adekwatna do jego czynu? Prawie ukatrupić, potem odratowac, potem znowu i tak w kółko?
Nie chodzi mi o zemstę a o Czystość. Nie o karze mówię a o eksterminacji.

A dlaczego chcesz kogoś eksterminować? Bo chcesz go ukarać i się zemścić.

A z tą czystością to nie rozumiem.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #167 : 2007-04-17, 15:23:00 »

Uponstar> źle mnie zrozumiałeś- właśnie dla najgorszych (wielokrotnych) morderców powinna być kara śmierci. Nie powiedziałem słowa o torturowaniu skazanych; ich podtapianiu i odratowywaniu. Po prostu kara smierci i tyle. Co do Kościoła to potem-teraz wychodzę Smile lato Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #168 : 2007-04-17, 15:25:07 »

Cytuję:

"Skład diety,a ściślej określone proporcje między głównymi składnikami odżywczymi powodujące powstawanie otyłości,powodują szereg zaburzeń w życiu płodowym,w okresie wzrostu i dojrzewania,w znacznie przeciętnie krótszym życiu.Organizm musi dostosować budowę i czynność narządów do składu diety.
To właśnie skład diety wymusza określoną budowę,czynność narządów i jest przyczyną naczelną przwie wszystkich chorób,łącznie z chorobami pochodzenia wirusowego i bakteryjnego,a nawet łącznie z większośćią urazów mechanicznych,wypadków i nadmiernie szkodliwymi skutkami urazów, jest przyczyną alkoholizmu,narkomanii,wojen,agresji i patologicznej czynności umysłów ludzkich ze wszystkimi wynikającymi stąd skutkami.

Macie, czarno na białym napisane przez samego JKwaśniewskiego,co jest przyczyną "choroby społecznej" między innymi aborcji i eutanazji-moim zdaniem.
To ,co lepiej leczyć?.Objaw czy przyczynę?
Długa droga człowieka do choćby uzmysłowienia sobie ,że to w ogóle jest "choroba", a co dopiero mówić o szukaniu jej przyczyn.....
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #169 : 2007-04-17, 15:28:25 »

A dlaczego chcesz kogoś eksterminować? Bo chcesz go ukarać i się zemścić.

A z tą czystością to nie rozumiem.
Widzisz, to nie to samo. To tak jakby karać/mścić się na szczurach, czy karaluchach zanieczyszczających dom.

jest przyczyną alkoholizmu,narkomanii,wojen,agresji i patologicznej czynności umysłów ludzkich ze wszystkimi wynikającymi stąd skutkami.

Macie, czarno na białym napisane przez samego JKwaśniewskiego,co jest przyczyną "choroby społecznej" między innymi aborcji i eutanazji-moim zdaniem.
To ,co lepiej leczyć?.Objaw czy przyczynę?
Długa droga człowieka do choćby uzmysłowienia sobie ,że to w ogóle jest "choroba", a co dopiero mówić o szukaniu jej przyczyn.....
Najpierw trzeba tylko sprawić by wszyscy zaczęli prawidłowo stosować ŻO bez robienia błędów Smile.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #170 : 2007-04-17, 15:33:31 »

        I ponownie zrobiło sie groteskowo, śmiesznie i jak w sekcie Smile Panie i Panowie, za całe wszeteczeństwo i upodlenie tego padołu, odpowiada żarło. To jedyny i najważniejszy czynnik , który spodli lub wyniesie.
                 Przyzwyczajony jestem już do tego rodzaju absurdu i komedii, stąd emotikonka. Żywienie czyniące z człowieka żyjącego na bakier z etyką mędrca i łagodną, myślącą istotę - to jeszcze większa bzdura niźli wkładanie do macic męskich łap, jak to robią rządowi.
           

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #171 : 2007-04-17, 15:42:55 »

Czyli znów jesteś szczęśliwy.. sądząc po emotce  Smile .
JeSli w ten sposób mogę Cię uszczęśliwić ,postaram się robić to częściej  Smile

PS. Zaspokoiłbyś moją ciekawość i wyjaśniłbyś mi ,czemu Tobie wszystko kojarzy się z religią bądź sektą?
Zechciej mi panie Tomaszu wytłumaczyć.Moja ciekawość sięga zenitu  Shocked
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #172 : 2007-04-17, 15:57:14 »

Żywienie czyniące z człowieka żyjącego na bakier z etyką mędrca i łagodną, myślącą istotę -

T. Twoje  rozumowanie jak powyzej, a moje pytanie jest takie,
co oczekujesz od ZO dr J.K.???
dlaczego  zdecydowales sie na zmiany w Twoim  jadlospisie??ß
mysle,ze marnujesz czas w kuchni  Sad
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #173 : 2007-04-17, 16:02:07 »

A dlaczego chcesz kogoś eksterminować? Bo chcesz go ukarać i się zemścić.

A z tą czystością to nie rozumiem.
Widzisz, to nie to samo. To tak jakby karać/mścić się na szczurach, czy karaluchach zanieczyszczających dom.

 Therion, to trochę nie trafne porównanie, z tymi kalaruchami, nie sądzisz?

Kalaruch robi Ci krzywdę, bo taki poprostu już jest. Nie sądzisz, ze problem "eksterminacji" jest daleko bardziej złożony, niż deratyzacji?
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #174 : 2007-04-17, 17:13:12 »

Kalaruch robi Ci krzywdę, bo taki poprostu już jest. Nie sądzisz, ze problem "eksterminacji" jest daleko bardziej złożony, niż deratyzacji?
Nie. Na tym właśnie polega dowcip. Przecież szczury czują, są inteligentne, mają własne społeczeństwa.

Kiedyś się też przejmowałem losem morderców/gwałcicieli/bandytów/dresiarzy/itd. Wierzyłem w niehumanitarność kary śmierci (chociaż w zasadzie nie wiem dlaczego - jakby niby porwanie człowieka i przetrzymywanie go do końca życia w jakimś dziwnym obiekcie było humanitarne....), itp.
To trochę jakbym uważał ich za swoich pobratymców, jakby byli częścią tego samego rodzaju, co Ja i reszta społeczeństwa.

W zeszłym roku zdarzyło się coś, co zmieniło mój światopogląd. Spokojnie sobie szedłem do domu, gdy nagle ktoś mnie kopnął w plecy spojrzałem do tyłu i zobaczyłem jakieś łyse podludzkie bydle, które zaatakowało mnie bez sprowokowania. Jako, że nie byłem wytrenowany w walce wręcz uciekłem.
Co gorsza, dwa dni później atak się powtórzył. Poszedłem na policję ale nie udało się zidentyfikować sprawdzy (oni wszyscy wyglądają tak samo).

Rzecz w tym, że zrozumiałem, że mordercy, gwałciciele, bandyci, dresiarze, itd. są istotami obcymi o podludzkiej. Bo napadnięcie kogoś kto nie dokonał na napadającym aktu agresji zachowaniem ludzkim nie jest.
Przede wszystkim, że ich istnienie jest nieprawidłowością w rzeczywistości, skazą na istnieniu, którą trzeba hirurgicznie usunąć.
Nie powinną być morderców, gwałcicieli, bandytów, dresiarzy, itd.

PS. Zaspokoiłbyś moją ciekawość i wyjaśniłbyś mi ,czemu Tobie wszystko kojarzy się z religią bądź sektą?
Chyba chodzi o dogmatyzm Very Happy .
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #175 : 2007-04-17, 17:19:44 »

Życie nie jest czarno białe Therion. Nie jestem za usprawiedliwianiem morderców, kogokolwiek. Jednak nie widzę powodu, by sprowadzać kogoś do rangi podczłowieka. I pamiętaj drugie. Kara śmierci jest nieodwracalna. Historia zna wiele, nawet sporo, przyapdków niesłusznie wydanych wyroków. Druga rzecz - skuteczność. Paradoksalnie, w krajach i stanach USA, gdzie jest dozwolona kara śmierci, nie wpływa ona jakoś pozytywnie na rankingi przestępczości.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #176 : 2007-04-17, 17:24:29 »


PS. Zaspokoiłbyś moją ciekawość i wyjaśniłbyś mi ,czemu Tobie wszystko kojarzy się z religią bądź sektą?
Chyba chodzi o dogmatyzm Very Happy .

Myślisz ,że o to chodzi Tomciowi?
No, mnie to bardzo interesuje ,ale pewnie od niego nic nie wyciagnę  Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #177 : 2007-04-17, 17:32:18 »

jest przyczyną alkoholizmu,narkomanii,wojen,agresji i patologicznej czynności umysłów ludzkich ze wszystkimi wynikającymi stąd skutkami.

Macie, czarno na białym napisane przez samego JKwaśniewskiego,co jest przyczyną "choroby społecznej" między innymi aborcji i eutanazji-moim zdaniem.
To ,co lepiej leczyć?.Objaw czy przyczynę?
Długa droga człowieka do choćby uzmysłowienia sobie ,że to w ogóle jest "choroba", a co dopiero mówić o szukaniu jej przyczyn.....
Najpierw trzeba tylko sprawić by wszyscy zaczęli prawidłowo stosować ŻO bez robienia błędów Smile.  

No.....,to jest chyba najistotniejsze  Cool .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #178 : 2007-04-17, 17:37:47 »

 Kodar, zrobię to , ale tym razem odpowiem w punktach. Może wówczas tekst będzie łatwiejszy w odbiorze:

Żywię się tłusto, bo :

- doświadczyliśmy na sobie z Marishką niezwykłej efektywności tego rodzaju jadłospisu.
- gdyż tłuszcz jest najlepszym paliwem, co nawet przygłup wie, bo mu się z ust wymsknie hasło , że komuś oleju w głowie brakuje. Inna sprawa, że nie wie właściwie co mówi.
- żywię się w ten sposób, bo usprawnia to działanie organizmu, człowiek jest bardziej wytrzymały, silniejszy i nieco spokojniejszy. Oczywiście żadna dieta nie wyleczy mnie z nienawiści do głupoty.

PODKREŚLĘ raz jeszcze. Żywienie optymalne i dieta optymalna nie zmienią  systemu etycznego danej jednostki. Człowiek prymitywny, żywiący się w ten sposób, będzie miał jeszcze więcej energii, by uprzykrzać innym żywot. Zadziwia mnie, śmieszy i przeraża jednocześnie magiczne myślenie, które większość z Was tu uprawia, gdy bezmyślnie cytujecie książki dr Kwaśniewskiego i wszystko bierzecie za aksjomat.

  Żywienie Optymalne nie wyleczy istoty ludzkiej z poczucia niespełnienia, frustracji uczuciowej i konfliktowego dzieciństwa.
          Czy naiwność na tym forum jest aż tak rozciągliwa ?


ps: Pomijając metafizyczno-filozoficzno-etyczne wybiegi dr Kwaśniewskiego, całość jego wiedzy wydaje się być jednym z najważniejszych osiągnięć dietetyki wszechczasów.

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #179 : 2007-04-17, 17:45:07 »


 Zadziwia mnie, śmieszy i przeraża jednocześnie magiczne myślenie, które większość z Was tu uprawia, gdy bezmyślnie cytujecie książki dr Kwaśniewskiego i wszystko bierzecie za aksjomat.

.Tomek

Mnie ogarnia doprawdy identyczne uczucie  ,gdy Wy "cytujecie" książki wielu psychologów i bierzecie wszystko za aksjomat  Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.