forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:36:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99426 razy)
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #180 : 2007-04-17, 17:47:35 »

Tylko jest jedno male ale: Byle przygłup nie bedzie stosował tej diety, bo wymaga troszkę pomyślunku. choc z drugiej strony jak patrze na moich ex-funfli, którzypotrafili z niezwykłą trafnościa, wiedzą niemalże encyklopedyczną określić działanie przeróżnych sterydów i diet dla sportowców, a policzenie do pięciu to był dla nich wysiłek, to też mam wątpliwości
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #181 : 2007-04-17, 17:54:40 »

Tylko jest jedno male ale: Byle przygłup nie bedzie stosował tej diety

  Tez pomyślałem przez chwilę w ten sposób, lecz nie można chyba za pewnik wziąść, że wszyscy optymalni to same lotne umysły i wielcy humaniści.

Tomek
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #182 : 2007-04-17, 17:58:26 »


 PODKREŚLĘ raz jeszcze. Żywienie optymalne i dieta optymalna nie zmienią  systemu etycznego danej jednostki.
A tutaj pozwole się z Toba nie zgodzic ;P moje rodzinne doświadczenia mówią zgoła co innego Wink ale może nie byliśmy przygłupami Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #183 : 2007-04-17, 18:01:48 »

 Zapewne nie.

Tomek
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #184 : 2007-04-17, 18:06:01 »

Tylko jest jedno male ale: Byle przygłup nie bedzie stosował tej diety

  Tez pomyślałem przez chwilę w ten sposób, lecz nie można chyba za pewnik wziąść, że wszyscy optymalni to same lotne umysły i wielcy humaniści.

Tomek


No jak mozesz, Tomek  Cool

A tak serio, wnioskując z poziomu tego forum to raczej ta wyższa skala IQ się tu pojawia i tematy ciężkie się trafiają, vide ( następne mundre słowo) Eutanazja.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #185 : 2007-04-17, 18:07:05 »

ehhhh ,dajcie spokój..
Ja nie uważam ,żeby ktokolwiek był przygłupem .

Chociaż Tomek może mieć i rację ,że nie wszyscy optymalni to lotne umysły ,co nie oznacza ,że są przygłupami  Idea
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #186 : 2007-04-17, 18:08:29 »

ehhhh ,dajcie spokój..
Ja nie uważam ,żeby ktokolwiek był przygłupem .

Nawet przygłupy?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #187 : 2007-04-17, 18:10:20 »

ehhhh ,dajcie spokój..
Ja nie uważam ,żeby ktokolwiek był przygłupem .

Nawet przygłupy?

no...no...chyba tak....
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #188 : 2007-04-17, 18:10:48 »

 Uponstar, nie zapominaj, że jest tu Bruford - człowiek obdarzony intelektem, który jak mniemam nie "jedzie" na proporcji, a szlachetnym jest.
         Widzisz, są tacy ludzie, którzy kochają myśleć. A myśląc, żyją. Do tego BTW nie jest niezbędne, lecz jedynie przydatne.  

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #189 : 2007-04-17, 18:12:55 »

A mnie się coś obiło o uszy tzn. o oczy ,że Bruford coś pisał o doświadczeniu z ŻO ,co miała potwierdzić Krystyna Opty  Shocked
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #190 : 2007-04-17, 18:14:27 »

Życie nie jest czarno białe Therion.
Ależ to o czym mówię nie jest czarno białe - to działanie amoralne, podyktowane czystą praktycznością - z całkowitym odrzuceniem pokrewieństwa z takimi.
Czyli oparte na zupełnie innych podstawach filozoficzno-moralnych niż obecny system karny nastawiony na zbawianie brutalnych przestępców.
Nie jest ona oparta na moralności Judeo-Chrześcijańskiej ani nawet na starszej koncepcji sprawiedliwości, nawet typu "oko za oko", ale na koncepcji starcia cywilizacji podludzkiej opartej na przemocy - gdzie dopuszczalna jest kradzież (taka prawdziwa, fizyczna), napady, gwałty, znęcanie się nad innymi, morderstwa, umyślne zarażanie chorobami, itd z cywilizacją ludzką opartej na dobrej woli, dążeniu do porozumienia, zrozumienia, doskonałości, honorze, uczciwości, itd.
Cywilizacja podludzka pasożytuje na cywilizacji ludzkiej niszcząc - tak więc zadaniem nie jest zadośćuczynienie, ani sprawiedliwość o walka o bezpieczeństwo i przetrwanie cywilizacji. Walka o lepsze jutro.

I pamiętaj drugie. Kara śmierci jest nieodwracalna. Historia zna wiele, nawet sporo, przyapdków niesłusznie wydanych wyroków.
Tu masz niestety rację. Szczególnie z mediami wywierającymi nacisk na sądy Confused.

Druga rzecz - skuteczność. Paradoksalnie, w krajach i stanach USA, gdzie jest dozwolona kara śmierci, nie wpływa ona jakoś pozytywnie na rankingi przestępczości.
Dlatego, że tam jest kara śmierci a nie eksterminacja - to są zupełnie inne pojęcia - kara śmierci jest narzędziem odwetu zdziczałych mas i w zasadzie stosuje się ją tylko w przypadkach ekstremalnych. Ja mówię o higienie a nie prymitywnej zemście.


 PODKREŚLĘ raz jeszcze. Żywienie optymalne i dieta optymalna nie zmienią  systemu etycznego danej jednostki.
A tutaj pozwole się z Toba nie zgodzic ;P moje rodzinne doświadczenia mówią zgoła co innego Wink ale może nie byliśmy przygłupami Wink
To zależy. System etyczny może być spaczony przez to, że osoba cierpi na wywołaną jedzeniem cukrów prostych hipoglikemię.
W takich wypadkach DO pomaga i na system moralny.

Najpierw trzeba tylko sprawić by wszyscy zaczęli prawidłowo stosować ŻO bez robienia błędów Smile.  

No.....,to jest chyba najistotniejsze  Cool .
Tyle, że z tym jest właśnie problem. Żeby to działało w praktyce, praktycznie każdy musiałby mieć dostęp do jadłodalni optymalnej i być pilnowany by nie popełniał błędów...
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #191 : 2007-04-17, 18:14:47 »

Uponstar, nie zapominaj, że jest tu Bruford - człowiek obdarzony intelektem, który jak mniemam nie "jedzie" na proporcji, a szlachetnym jest.
          Widzisz, są tacy ludzie, którzy kochają myśleć. A myśląc, żyją. Do tego BTW nie jest niezbędne, lecz jedynie przydatne.  

Tomek

Widzisz Tomek, ja nie mówie: Ci co nie stosują DO to przygłupy
Ja wnioskuje, ze ci co ją stosują są mądrzy. Rozumiem o co Ci chodzi i tak szczerze mówiąc, nie sądze by DO miała jakiś bezpośredni wplyw na przyrost inteligencji Smile
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #192 : 2007-04-17, 18:20:03 »

Życie nie jest czarno białe Therion.
Ależ to o czym mówię nie jest czarno białe - to działanie amoralne, podyktowane czystą praktycznością - z całkowitym odrzuceniem pokrewieństwa z takimi.
Czyli oparte na zupełnie innych podstawach filozoficzno-moralnych niż obecny system karny nastawiony na zbawianie brutalnych przestępców.
Nie jest ona oparta na moralności Judeo-Chrześcijańskiej ani nawet na starszej koncepcji sprawiedliwości, nawet typu "oko za oko", ale na koncepcji starcia cywilizacji podludzkiej opartej na przemocy - gdzie dopuszczalna jest kradzież (taka prawdziwa, fizyczna), napady, gwałty, znęcanie się nad innymi, morderstwa, umyślne zarażanie chorobami, itd z cywilizacją ludzką opartej na dobrej woli, dążeniu do porozumienia, zrozumienia, doskonałości, honorze, uczciwości, itd.
Cywilizacja podludzka pasożytuje na cywilizacji ludzkiej niszcząc - tak więc zadaniem nie jest zadośćuczynienie, ani sprawiedliwość o walka o bezpieczeństwo i przetrwanie cywilizacji. Walka o lepsze jutro.


Czy wtedy gdy cywilizacja ludzka, odpowiada na gwałt gwałtem, na przemoc przemocą nie degraduje się do pozycji podludzi?

To cywilzacja ludzi ustala prawa dla ludzi (wliczając w to tak zwanych podludzi) A tak wogole, to wg. Ciebie, ci podludzie są nimi ze wzgledu na: wychowanie, geny?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #193 : 2007-04-17, 18:30:20 »

Zobaczcie jakie Wy macie podejście,co do przyrostu inteligencji na DO.

Przecież nasza przygoda z wartościowym żywieniem ,nie zaczęła się od momentu przeczytania książek JK.
Wielu z nas  pisało tu na Forum ,że już w dzieciństwie lubiliśmy zjeść tłusto itp.
Znaczy ,że w pewien sposób żywiliśmy się optymalnie ,tylko nie znaliśmy tej nazwy.
Nie widziałam tu posta Forumowicza ,którego treść przedstawiała ,że w dzieciństwie głodował lub żywił sie "trawą".
Także śmię przypuszczać ,że wartościowe odżywianie ma jednak wpływ na IQ  Cool

Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #194 : 2007-04-17, 18:41:00 »

Czy wtedy gdy cywilizacja ludzka, odpowiada na gwałt gwałtem, na przemoc przemocą nie degraduje się do pozycji podludzi?
Nie. Różnicą jest słowo *odpowiedź*. Po prostu człowiek sam z siebie nie będzie robił takich rzeczy jak mord, gwałt, czy rabunek - czy to dla przyjemności, czy dla pieniędzy, czy też dlatego, że ma np. zły nastrój.

To cywilzacja ludzi ustala prawa dla ludzi (wliczając w to tak zwanych podludzi) A tak wogole, to wg. Ciebie, ci podludzie są nimi ze wzgledu na: wychowanie, geny?
Cytuj
Ze względu na odrzucenie człowieczeństwa.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #195 : 2007-04-17, 18:44:58 »

Nie. Różnicą jest słowo *odpowiedź*.

 Rewelacyjna i zamknięta w jednym słowie ISTOTA sprawy.

Tomek
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #196 : 2007-04-17, 19:00:52 »

Ech , Tomek , wprawiasz mnie w zakłopotanie.Aczkolwiek pamiętam Twój ewidentny gest szlachetności , na samym początku tej netowej znajomo
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #197 : 2007-04-17, 19:02:04 »

Czy wtedy gdy cywilizacja ludzka, odpowiada na gwałt gwałtem, na przemoc przemocą nie degraduje się do pozycji podludzi?
Nie. Różnicą jest słowo *odpowiedź*. Po prostu człowiek sam z siebie nie będzie robił takich rzeczy jak mord, gwałt, czy rabunek - czy to dla przyjemności, czy dla pieniędzy, czy też dlatego, że ma np. zły nastrój.

To cywilzacja ludzi ustala prawa dla ludzi (wliczając w to tak zwanych podludzi) A tak wogole, to wg. Ciebie, ci podludzie są nimi ze wzgledu na: wychowanie, geny?
Cytuj
Ze względu na odrzucenie człowieczeństwa.


Mam przed oczami sceny z "Władcy Pierścieni".

Tolkien chciał pokazać odwieczną walkę dobra ze złem i Ty też o tym mowisz, prawda?
Nie ulega wątpliwości, za złe czyny nalezy sie kara. Zło trzeba zwalczać i je potępiać, tylko gdzie jest granica, miedzy dobrem a zlem?

I czy wlaśnie tym złem nie jest zabijanie drugiego człowieka.

Traktujesz to jako usuniecie podczłowieka, chorej jednostki, ze zdrowej materii społeczeństwa, wiesz co się z takiego sposobu myslenia zrodziło?

Może źle Cie zrozumiałem.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #198 : 2007-04-17, 19:10:13 »

Ech , Tomek , wprawiasz mnie w zakłopotanie.Aczkolwiek pamiętam Twój ewidentny gest szlachetności , na samym początku tej netowej znajomo

znajomosci.Co zaś tyczy wpływu ( hipotetycznego) ŻO na zapanowanie ogólnoświatowego ładu moralnego i raju ogólnie i w detalach to występuje tu kilka kłopotów:

1.Dyskurs na temat "historiozofii " JK zawsze źle sie kończy Very Happy

2.Jak to możliwe , że Rabini starożytnego Izraela , jedzący bylo nie było optymalnie , doprowadzili swój kraj to totalnej destrukcji. Jak oni mogli ulec Rzymianom jedzącym takie świnstwa?? Kapucha podlana garum z łatwością pokonała podgardle.

3.Gdyby przyjąć , że praprzyczyną wszystkiego jest skład posiłków to , jak dla mnie przynajmniej , całe życie traci urok.Od dziś brak jakiejkolwiek nieprzewidywalności , jakichkolwiek różnic między ludźmi , i po co komu jakiekolwiek aspiracje skoro wystarczy smalec Very Happy.Eee , to nie dla mnie.
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #199 : 2007-04-17, 19:21:09 »

Od dziś brak jakiejkolwiek nieprzewidywalności , jakichkolwiek różnic między ludźmi , i po co komu jakiekolwiek aspiracje skoro wystarczy smalec Very Happy.Eee , to nie dla mnie.

Co do madrosci: na tym miedzy innymi polega dazenie do madrosci, ze nieprzewidywalnosci jest coraz mniej.
Co do roznic miedzy ludzmi: na tym miedzy innymi polega dazenie do zdrowego spoleczenstwa, ze tych roznic jest coraz mniej (czytaj: wszyscy wiosluja w jednym kierunku) a kazdy z osobna ukierunkowuje sie ku dobru (czytaj: wszyscy wiosluja nie tylko w jednym kierunku, ale takze w tym dobrym kierunku).
Co do watpliwosci w posiadanie aspiracji: to powinny byc aspiracje.
Co do tego, ze to nie dla Ciebie: a szkoda.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.