forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:31:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eutanazja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eutanazja  (Przeczytany 99397 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #200 : 2007-04-17, 19:23:02 »

smalec smalcem Bruford ,ale sam pisałeś kiedyś ,że coś  Krystyna Opty może zaświadczyć  Very Happy .
Nie chce mi się szukać ,bo usunąłeś konto ,ale jakbym tak zakasała rękawy ,to by sie znalazło  Very Happy
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #201 : 2007-04-17, 19:50:34 »

Mam przed oczami sceny z "Władcy Pierścieni".

Tolkien chciał pokazać odwieczną walkę dobra ze złem i Ty też o tym mowisz, prawda?
Nie. Mam zupełnie inną koncepcję niż Tolkien. Chodzi o walkę, która toczy się poza dobrem i złem.

Traktujesz to jako usuniecie podczłowieka, chorej jednostki, ze zdrowej materii społeczeństwa, wiesz co się z takiego sposobu myslenia zrodziło?
Jak dotąd nic. Ktoś kiedyś próbował się podszywać pod taki sposób myślenia ale tak naprawdę służyło to promocji osobistych uprzedzeń i nienawiści a nie temu o czym mówię.

Może źle Cie zrozumiałem.
Hmm...
Powiem łopatologicznie i symbolicznie, tak by jak najprecyzyjniej wyrazić moją myśl:

Chodzi mi o świat w, którym np. napadnięcie człowieka bez sprowokowania, dokonanie morderstwa, porwania, czy też realizacja pomysłów w stylu "jesteśmy napaleni więc dręczmy i napastujmy seksualnie koleżankę" było równoznaczne z rzuceniem się pod pociąg. W końcu ludzie rzadko się rzucają pod pociągi...
A nawet jeśli, to nie robią tego powtórnie.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #202 : 2007-04-17, 21:34:08 »

Chwała bogu ,że juz skończyliście o skrobankach ,bo Elmo podnieca sie niemożliwie.
   zaskoczyłaś mnie ,że tak dosłownie przezywasz seanse w gabinetach ginekologicznych.
     To  tak jak z" Pasją" moze tak było -ale dlaczego ja mam sie tym męczyć.
   Jedno tylko moge stwierdzić ,że wyprano już mózgi połowie społeczeństwa
   Przybywa nam już  coraz młodszych beretów .
   Dziwne ,ze jakoś kościoły i politycy nie ubolewaja nad ofiarami wojny ,wypadków
     lub napadów .Najczęściej bandzior górą .
   Przecież gdyby kiedyś wyskrobano ,Hitlera ,Stalina czy Giertycha -
   jaka by to była duża przysługa dla ludzkości. więc nie ubolewajmy nad zarodkami.
    Tomek ma racje ,ze  nie ma takiej możliwości aby światopoglad zmienić przez
     jadłospis ,chyba ,ze przez indoktrynacje albo nauke
    Elmo -  moje pokolenie tłusto nie jadły ,chyba ,że w święta .
   kiełbase albo mięso widziałam w niedziele .
   W zasadzie zawsze był w brzuchu przeciąg.
Po za tym nie pamietam grubych rówieśników ale za chudych -tak .
     
     
     
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #203 : 2007-04-17, 22:25:41 »

skoro wystarczy smalec Very Happy.

Jest jeszcze oliwa z oliwek, majonez i...rotowane masło, czekolada  Very Happy . I dla innego przedziału wiekowego kokos i łatwiej dla "nich" (dzieci) strawna śmietana.
Nie można tak jeść codziennie bułek  Cool .
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #204 : 2007-04-17, 22:54:53 »

Mam przed oczami sceny z "Władcy Pierścieni".

Tolkien chciał pokazać odwieczną walkę dobra ze złem i Ty też o tym mowisz, prawda?
Nie. Mam zupełnie inną koncepcję niż Tolkien. Chodzi o walkę, która toczy się poza dobrem i złem.

Traktujesz to jako usuniecie podczłowieka, chorej jednostki, ze zdrowej materii społeczeństwa, wiesz co się z takiego sposobu myslenia zrodziło?
Jak dotąd nic. Ktoś kiedyś próbował się podszywać pod taki sposób myślenia ale tak naprawdę służyło to promocji osobistych uprzedzeń i nienawiści a nie temu o czym mówię.

Może źle Cie zrozumiałem.
Hmm...
Powiem łopatologicznie i symbolicznie, tak by jak najprecyzyjniej wyrazić moją myśl:

Chodzi mi o świat w, którym np. napadnięcie człowieka bez sprowokowania, dokonanie morderstwa, porwania, czy też realizacja pomysłów w stylu "jesteśmy napaleni więc dręczmy i napastujmy seksualnie koleżankę" było równoznaczne z rzuceniem się pod pociąg. W końcu ludzie rzadko się rzucają pod pociągi...
A nawet jeśli, to nie robią tego powtórnie.


Zaden przestépca nie mysli o karze. Kara to abstrakcja. Liczy sié tu i teraz. tak to dziala. Jakby tak nie bylo, to kazdego by przerazala mysl o wiezieniu
Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #205 : 2007-04-17, 23:16:03 »

Dlatego też jak nie pomyśli o karze realizuje się ostateczna alternatywa Smile .
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #206 : 2007-04-18, 08:25:05 »

Rozumiem o co Ci chodzi i tak szczerze mówiąc, nie sądze by DO miała jakiś bezpośredni wplyw na przyrost inteligencji Smile
Oczywiście że nie ma wpływu na przyrost Wink pozwala co najwyrzej lepiej ją zagospodarować Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #207 : 2007-04-18, 08:52:21 »

Rudka  Very Happy Nie rozśmieszaj mnie  Laughing ,kiedy ja sie podniecałam tu na Forum  Laughing  Laughing  Laughing

Wiem ,że ja jadłam tłusto ,głównie jajecznice na słoninie ,chleb ze smalcem i solą ,czasem grubo posmarowany prawdziwym masłem ,którego się zlizywało ,a chleb zostawiało  Laughing.Mięso od własnych świń ,salcesony ,kaszanki itp..... Cool
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #208 : 2007-04-18, 23:33:33 »

Elmo -wysyłając ociekające krwią linki.
Jadłam odwrotnie -nawet będąc u babci na wsi -uwielbiałam domowego wypieku chleb
a najbardziej podpłomyczek ,który babcia dla mnie piekła .
   rosołow nienawidziłam i nie lubie do tej pory. Smalec masło w większej ilości
  to dopiero na optymalnej polubiłam . Więc kupe lat życia straciłam zanim zaczełam sie
   własciwie odżywiać .
   Swoją droga w dzieciństwie przeszłam chyba wszystkie  choroby,moje dzieci też-
   teraz wiem dlaczego.
     
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #209 : 2007-04-19, 11:10:58 »

Rudka,a pamietasz jak maslo,cukier, bylo na kartki,to co wtedy wykupywalas- ja oczywiscie MASLO,
a pamietasz na targu jakie maslo mozna bylo kupic -wlasnego wyrobu i zawiniete w lisc chrzanu,
to byly czasy i niech ktos powie,ze wstretna Polska  Evil or Very Mad
a wogole to szkoda,ze dalam  namowic sie  na emigracje....ale kiedys powroce  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #210 : 2007-04-19, 12:01:39 »

Rudko!
Być może trafiłam w Twój czuły punkt,dlatego tak interpretujesz moje posty ,ale uwierz mi ,że daleka jestem od potępiania i oceniania.
Nawet nie jestem za ani przeciw eutanazji czy aborcji.
A to ,że wkleiłam te linki ,to było po coś.To była dyskusja.
Chciałam w ten sposób pokazać ,że aborcja nie jest czymś łatwym zarówno dla kobiety jak i lekarza ,który tego dokonuje.No ...chyba ,że się mylę...
Nie chcę jednak już o tym pisać ,bo mnie to nie dotyczy.I nie oceniam nikogo ,bo moja ocena niewiele znaczy.Kazdy z osobna bedzie oceniany.

Rudko ,być może jeszcze trafiłam w Twój czuły punkt ,pisząc o wyjeździe za granicę .Nikogo nie wyganiam.A już daleka jestem od wyganiania swoich dzieci.
Może masz jakis problem.Rozumię.Jak ma się dzieci ,to i ma się z nimi czasem problemy ,bardziej to przypomina raczej troskę o nie ,zwłaszcza jak sie widzi ,że brakuje im pieniędzy ,a tu nie ma im jak pomóc.Takie jest życie.Trzeba sobie radzić.Trudno jest wyjechać za granicę jak się nie ma pieniedzy,ale siedząc i nic nie robiąc, tylko narzekając tez niczego nie osiągniemy  Confused
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #211 : 2007-04-19, 12:34:45 »

Rudka,a pamietasz jak maslo,cukier, bylo na kartki,to co wtedy wykupywalas- ja oczywiscie MASLO,
a pamietasz na targu jakie maslo mozna bylo kupic -wlasnego wyrobu i zawiniete w lisc chrzanu,
to byly czasy i niech ktos powie,ze wstretna Polska  Evil or Very Mad
 a wogole to szkoda,ze dalam  namowic sie  na emigracje....ale kiedys powroce  Very Happy


Fajnie jest pójść na targ z rana i kupić masełko od "baby". Jednak i to się zmienia.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #212 : 2007-04-19, 19:16:24 »


...a pamietasz na targu jakie maslo mozna bylo kupic -wlasnego wyrobu i zawiniete w lisc chrzanu,

Ja nie pamietam targu ,ale pamietam ,jak babcia moja sama robiła masło i ja czasem też  Cool
Było takie pyszne  Cool  ,aż mi ślinka teraz leci  Confused
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #213 : 2007-04-19, 22:30:21 »

Kodar -Jak były towary na kartki to musiałam  dokupić szafke ,zamrażarke i większa lodówke.
  Powiem nawet ,ze u mnie teraz jest większy przeciąg w lodówce
     niż za epoki Gierka Oczywiście ,ze masło ,smalec ,łój sadło
bylismy młodzi ,dzieci -dużo piekłam ,gotowałm.
    Niby w sklepach nie było a w domach stoły sie uginały ,a te imprezy ,co miesiąc jakas okazja
        do świętowania .Dzisiaj zastanawiam sie czy doba nie była dłuższa .
       Jedliśmy z koryta -niestety -ale wtedy o tym nie wiedziałam.
   
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #214 : 2007-04-19, 23:13:29 »

Elmo -przeciez znam Twoje zdanie i  szanuje ,chciałam tylko podkreślić ,że nie warto
    tyle sie bzdyczyć o zarodki -tutaj w gorszym połozeniu są akurat kobiety .
     Co do mojego czułego punktu -to  mam na punkcie młodzieży ,płacenia bezrobotnym
     zamiast autentycznie zadbać o ich  wykształcenie i niezaradnych zmusić do pracy,
wojska ,harcerstwa , bo nuda budzi demony . Ja sie ich boje .
         Co do moich dzieci ,to nie ..takich dylematów narazie nie mam -
        ale nie chciałabym aby ,które wyjechało z kraju
       nawet syn mi ostatnio powiedział ,ze mnie wiele zawdzięcza
i nawet to ,ze jest też sową i nocami wampirzy .
      Przecież ja nie poszłam spać jak z dziećmi lekcji nie odrobiłam -a bardzo
często  za nich wypracowania robiłam i to póżną nocką .
         
       
       
     
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #215 : 2007-04-19, 23:19:10 »

-a bardzo
 często  za nich wypracowania robiłam i to póżną nocką .
         
       
       
     

Za czy - Z nimi?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #216 : 2007-04-20, 01:29:00 »

Uponstar -za  syna najczęściej -nawet raz dwóje dostał [am],
 jak  wróciłam z pracy, syn płakał a pies mu  łzy zlizywał
 to do dziś nie zapomne jak było mi przykro ,ze taką plame dałam.
     
     
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #217 : 2007-04-20, 06:44:50 »

Elmo -przeciez znam Twoje zdanie i  szanuje ,chciałam tylko podkreślić ,że nie warto
    tyle sie bzdyczyć o zarodki -tutaj w gorszym połozeniu są akurat kobiety .

Rudko!
Już się nie bedę bzdyczyć  Confused .Mnie chodziło mniej więcej  kobiety  Confused

Co do reszty ,to widzisz....taka jest rola matki i ja dobrze wiem.Która matka chce dla swego dziecka źle ?
Każda chce dobrze ,a że nikt nie jest idealny ,to czasem się jedzie pod górkę.
Je też nie chciałabym ,aby moje dzieci wyjeżdżały gdziekollwiek.

A Twój syn Rudko jest tylko dowodem na to jaką jesteś matką.
Musisz być dobrą skoro powiedział Ci te słowa.
A on musi być też wychowany w miłości ,skoro to zauważył.
Pozdraw Rudko.
Edyta.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #218 : 2007-04-20, 23:21:15 »

Elmo - Very Happy :Dale moja córka powiedziała odwrotnie
      nawet stare dzieci są o siebie zazdrosne - sama nie wiem
       gdzies czegoś nie zauważyłam -w zasadzie córke dziadkowie rozpuścili.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Eutanazja
« Odpowiedz #219 : 2007-04-21, 12:42:50 »

Rudka  Very Happy

Z tego co znajomi opowiadają ,to faktycznie starsze dzieci też są zazdrosne  Laughing .
A co do dziadków ,to faktycznie mogą dość solidnie "rozpuścić" dzieciaki ,dlatego ja ograniczam "wczasy" moich dzieci u babci  Cool ,bo potem się nie mogę połapać ,co i jak  Shocked  i musi minąć kolejne ze 2 tyg. nim wraca wszystko do normy  Cool .
Ehhh ,wychować dzieci ,to trudna sztuka  Cool
Z resztą co Ci będę mówiła, jak jesteś bardziej doświadczona  Cool .
Pozdro  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.