forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-11-21, 22:41:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
669669 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: root
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY O ŻYWIENIU (70)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY O ŻYWIENIU (70)  (Przeczytany 6403 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR JAN KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY O ŻYWIENIU (70)
« : 2007-03-28, 09:00:40 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (70)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Choroby  serca
Stan naszego najważniejszego organu zależy od źródeł energii, jakiej mu dostarczamy.

Nasze serce jest doskonała pompą, pracującą czasami ponad 100 lat. Potrafi ono samo ustawicznie się regenerować. W jego pracy nie ma żadnych przerw. Może ono korzystać z różnych źródeł energii.


Serce zdrowe, to serce bardzo małe, korzystające z najlepszych źródeł energii. Konieczność uzyskiwania energii przez serce z mniej wartościowych źródeł energii wymusza budowę w komórkach mięśnia sercowego licznych i różnych linii technologicznych. Te linie technologiczne budowane są głównie z białka z dodatkiem niewielkich witamin i mikroelementów. Zajmują one znaczną objętość komórek mięśniowych, co powoduje zawsze przerost mięśnia    sercowego i upośledzenie jego sprawności. Przy korzystaniu z mniej wydajnych źródeł energii powstają z tego powodu określone choroby serca. Czym gorsze "paliwa" organizm może dostarczyć dla serca, tym serce staje się większe i mniej sprawne? Czy można np. u dorosłych zwierząt, przez najlepsze żywienie zmniejszyć wagę serca, jednocześnie poprawiając jego wydolność?

Liczy się dieta !
Można. Szczury na diecie optymalnej po 3 tygodniach miały serce o wadze średnio 2g, na diecie lotników 3,4g na diecie hodowlanej 3,7g w przeliczeniu na 1kg wagi ciała. W czasach, gdy wartość biologiczna naszego narodu po ostatniej wojnie, przejściowo zaczęła wzrastać, na 100 najwybitniejszych sportowców znaleziono serca mniejsze niż przeciętnie aż u 91. Było to w czasach, gdy polska lekkoatletyka liczyła się w świecie i gdy pojawili się ludzie zdolni do gry w piłkę nożną na wysokim poziomie. Tak zwane serce sportowca, duże, które występowało u niewielu, zawsze tych gorszych sportowców, nigdy nie pozwoliło im na uzyskanie lepszych wyników. Oni najszybciej wypadali z czynnego uprawiania sportu. Czy człowiek z przerośniętym, niewydolnym, słabym sercem może zmniejszyć swoje serce, wyleczyć się z niewydolności krążenia, a nawet biegać? Jest to tak samo możliwe, jak we wspomnianym doświadczeniu u zwierząt, ale wymaga znacznie więcej czasu. Na czym pracuje serce? Zależy, u kogo. Żyjemy tylko raz. Możemy żyć długo lub krótko. Możemy zachorować na zawał, lub możemy na pewno nie mieć zawału,. Zależy to od tego, jakie źródła energii nasz organizm może dostarczyć dla naszego serca. O samochód dbamy, zacznijmy wreszcie dbać o nasze serca. Na czym pracuje serce u szczura? Na tym, co organizm może sercu dostarczyć. A to zależy głównie od odżywiania. Ze znanych "paliw" najlepsze są dla serca kwasy tłuszczowe, nasycone, o najdłuższych łańcuchach, najgorsze tłuszcze wielonienasycone o krótkich łańcuchach. Sporządzono zawiesinę z pojedynczych komórek mięśnia sercowego szczura. Komórki te biły samodzielnym rytmem. Najdłużej biły, gdy do pożywki dodawano kwasy tłuszczowe, nasycone, o najdłuższych łańcuchach. Teoretycznie najlepszym paliwem, ( ale nie najlepszym źródłem energii) są kwasy tłuszczowe długie i nasycone. Najgorszym - kwasy tłuszczowe krótkie i nienasycone. Ale okazało się, że tłuszcze z osocza krwi powodowały znacznie dłuższą pracę tych komórek, niż występowała ona na pożywce z dodatkiem długich, nasyconych kwasów tłuszczowych. Tłuszcze krwi zawierają, zatem znacznie lepsze źródła energii od najlepszych "paliw" i właśnie te związki są najlepszym źródłem energii dla serca u szczurów. U człowieka również są najlepszym. Te najlepsze źródła energii z tłuszczów krwi nie są jeszcze najlepsze, ani jedynie. Mózg i serce u człowieka otrzymuje najlepsze źródła energii jeszcze w inny sposób, o którym nauka dotąd nie wie.

Uwaga na cukry!
Czy miód (glukoza, fruktoza jest dobry "na serce"? Nie jest. U szczura mięsień sercowy nie potrafi spalać węglowodanów. Ale też szczury nigdy nie mogą jeść tak źle, jak często bywa u współczesnego człowieka. Gdy do pożywki, w której były komórki mięśnia sercowego szczura dodano glukozy, prawie natychmiast przestawały one bić, chociaż nie przestały oddychać. W latach 50 i 60 najczęstszą przyczyną śmierci sercowej u dzieci i dorosłych były wady nabyte serca, po zakażeniu paciorkowcem (anginy, szkarlatyna, inne infekcje). Nie wszystkie dzieci i nie wszyscy dorośli po zakażeniach paciorkowych chorowali na chorobę reumatyczną, która "liże stawy, a gryzie serce". Tych wad wówczas nie operowano. Przyczyną choroby reumatycznej i wad serca nią powodowanych, był określony skład diety, przy której tkanka łączna nie tylko stawów, ale i zastawek serca miała taki skład antygenowy, który był zbliżony antygenowo do toksyny paciorkowcowej. Zakażenie (toksyna paciorkowcowa) było tylko zapalnikiem. Później organizm sam niszczył tkankę łączną i zastawki serca. U innych ludzi, inaczej odżywianych o innym składzie antygenowym zastawek serca i tkanki łącznej, choroby reumatycznej nie było nawet po wielu anginach. W jednym z poprzednich odcinków napisałem, jakie choroby serca występują u człowieka, których przyczyną, prawie wyłączną są określone paliwa, które serce otrzymuje różne w zależności od składu diety. Wolne kwasy tłuszczowe, nasycone, o długich łańcuchach są najlepszym " paliwem" dla serca, ale nie najlepszym źródłem energii. Gdy serce człowieka musi je spalać w większej ilości, to takie serce jest chore na chorobę wieńcową. Gdy serce uzyskuje energię (niewiele) z zamiany kwasu pirogronowego na mlekowy, to takie serce jest chore na chorobę wieńcową. Gdy serce przetwarza glukozę na tłuszcze i cholesterol, to takie serce jest chore na "niewydolność krążenia". Gdy serce musi spalać glukozę w szlaku heksozowym, to takie serce robi się olbrzymie, a człowiek jest chory, na miokardiopatię przerostową, która szybko prowadzi do śmierci człowieka.

Po co przeszczep?!
Żywienie optymalne szybko leczy miokardiopatię przerostową i chory nie musi dostawać nowego serca, które często szybko potrafi zmarnować, gdy będzie odżywiał się jak poprzednio. Co dzieje się u chorych na chorobę wieńcową i na niewydolność krążenia po wprowadzeniu żywienia optymalnego? Chorzy stają się zdrowi i to bardzo szybko. W Akademii Zdrowia Arkadia w pierwszych 2 latach działalności przebywało 233 chorych na niewydolność wieńcową (po zawałach 62 osoby), w tym 111 mężczyzn i 162 kobiety. Stan zdrowia większości był ciężki, często. Różne leki systematycznie przyjmowało 93 % chorych nawet po 45-60 tabletek dziennie. Po 12-13 dniach pobytu objawy niewydolności wieńcowej ustąpiły u 206, znacznie się zmniejszyły u pozostałych 27. Na niewydolność krążenia chorowało 128 osób. Po tym samym czasie objawy niewydolności krążenia ustąpiły u 113, znacznie się zmniejszyły u pozostałych 15. W czasie pobytu u części chorych leki podawano, ale w znacznie mniejszej ilości: na 293 osoby chore na serce, w czasie pobytu leki podawano jeszcze u 85 chorych w znacznie mniejszych dawkach.
Na podstawie powyższych danych, każdy chory na chorobę wieńcową (i) czy na niewydolność krążenia będzie mógł ocenić, po jakim czasie powinny u niego ustąpić te choroby. U młodszych ustępują szybciej, u starszych wolniej. I nigdy nie wrócą, jeśli chory (kiedyś) a zdrowy po niedługim czasie, będzie trzymał się diety.
                                                                                                               JAN KWAŚNIEWSKI




Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.02 sekund z 17 zapytaniami.