forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 11:19:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660181 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.  (Przeczytany 87130 razy)
Therion
Go


Email
Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« : 2007-03-29, 17:33:03 »

Witam.

Na ŻO jestem (a raczej próbuję być i coś mi nie wychodzi - w końcu, gdybym był, to bym nie pisał tego posta Smile) od około 8 lat i przez ostatnie miesiące czuję się coraz gorzej - bolą mnie stawy, krzyże, wysycha mi skóra - nie jestem w stanie robić ćwiczeń fizycznych takich jak pompki, czy przysiady.
Nie wiem, co robić, proszę o pomoc Sad...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #1 : 2007-03-29, 18:33:46 »

po pierwsze napisz cos wiecej,
jak wyglada twoj jadlospis,
twoje proporcje,BTW
w jakim jestes wieku ,ile wazysz, i jaki masz wzrost,
podaj co jadles w ostatnich dniach i mniej wiecej co jest twoim ulubionym posilkiem,
jakie masz zainteresowania i zajecia,b.wazne by okreslic twoj stan psychiczny,ktory jest jednakowo wazny jak fizyczny,
takie i inne  informacje pomoga w udzieleniu pomocy przez nasza  lekarke Smile

Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #2 : 2007-03-29, 19:00:25 »

Ważę 97 kilo, mam 194cm wzrostu i 23 lata.

Moim ulubionym posiłkiem na śniadanie jest omlet z dżemem. Później różnie. Od nie dawna staram się unikać cukru (z różnym skutkiem) często jadam warzywa na patelnie.
Proporcje BTW 70/210/70 - choć zdarza mi się przekroczyć. Z tego, co pamiętam, to te problemy ze stawami zaczęły się jak zacząłem pić dużo śmietanek (chyba).

Ostatnio jadłem omlety, placki ziemniaczane, wędliny optymalne i warzywa na patelnię, ewentualnie jakieś mięso. W ostatnich 2 tygodniach zdarzało mi się też jeść jakieś czekolady i kebaby w cieście.

Zainteresowania - głównie czytanie książek i modyfikowanie gier komputerowych. Poza tym trochę rysowanie.

Stan psychiczny - depresja, ewentualnie nerwica - powód - ogólna nieciekawość rzeczywistości i działania panujących obecnie komuchów (zarówno polskich katokomuchów jaki eurokomuchów z EU).
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #3 : 2007-03-29, 20:14:05 »

     Na suchą skórę - oliwka "Johnson's dla baby" Wink - suto na całe ciało - po kąpieli - jeśli nie ma przeciwwskazań Exclamation
Choć skórę mam zdrową, osobiście wolę i stosuję oliwę do której dodaję olejek zapachowy. Szybko się wchłania, a ciału natychmiastowe wytchnienie po wysiłku przynosi. Skóra, to bardzo ważny organ, o który opłaca się zadbać - smarując ją tłuszczem najlepiej i od zewnątrz i od środka.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #4 : 2007-03-30, 02:15:46 »

Z tym tłuszcze zewnętrznie to rewelacja (mniejsza niż tłuszcz wewnętrznie.
Therion,
Wagę masz trochę za dużą...
Tyje sie na DO od zbóż (produkty żytnie pszenne, ryżowe, kukurydziane, orkiszowe, jeczmienne, owsiane, z prosa). Jadaj je raz na tydzień, jak musisz.
Może samo to Ci pomoże? Jeżeli PO trzech dniach (na czwart dzień dalej byłoby  Sad ja jestem dalej za DO, ale z rotowanymi wszystkimi pr. mlecznymi (jadaniem ich co np. 7 dni). Mechanizm ten pomaga uściślić dobową ilość węglowodanów, a zatem normalizuje trojglicerydy do poniżej 60 mg%.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #5 : 2007-03-30, 09:21:33 »

Z tą suchą skórą i oliwką ,to trochę błędne koło.
Nie miałam nigdy problemów z suchą skórą ,toteż nie używałam oliwek,ale w internecie  dziewczyny używały ,więc i ja spróbowałam.
I co zauważyłam?
Po dłuższym jej stosowaniu,gdy nagle przestałam jej używać zaczęłam mieć suchą skórę!
Myśle ,że dostarczając skórze tłuszcz z zewnątrz,"przyzwyczajamy ją",aby sama nie wydzielała tłuszczu.
Wracałam do tych oliwek i przerywałam,ale w końcu się przełamałam i więcej nie używałam i natłuszczenie mojej skóry powróciło do normy.
Obecnie nie stosuję żadnych oliwek ani kremu.Po co przyzwyczajać do tego skórę?
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #6 : 2007-03-30, 09:25:45 »

Zdecydowanie lepiej od środka.  Very Happy
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #7 : 2007-03-31, 08:31:07 »

Tyje sie na DO od zbóż (produkty żytnie pszenne, ryżowe, kukurydziane, orkiszowe, jeczmienne, owsiane, z prosa).

Jak można od tego utyć na DO Confused-  skoro w/g  Dr-a Kwaśniewskiego wszystkie wymienione produkty są NIEJADALNE na Diecie Optymalnej. Jeśli są niejadalne - to jak można od nich utyć  QuestionExclamation Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #8 : 2007-03-31, 08:42:36 »

Wijteks ,a nie zauważyłeś ,że tu mało kto pisze o DIECIE OPTYMALNEJ   Exclamation Idea
Piszą ,że odżywiają się latami "optymalnie" a nie wiedzą ,że tak nie jest .Bo wiedzieć nie mogą z tego względu ,że oni wierzą ,że są na DO.
Nie zwracając na bardzo ważne ,istotne,podstawowe sprawy,na których DO mocno stoi!!!
Wracają potem do starych dolegliwości i "łapią" sie za przeróżne "nowalijki" "suplementacje,grupy krwi i takie tam jeszcze ... Confused

Czemu nie zwracają uwagi na to,co pisze Jan Kwaśniewski  Question  Confused
Przecież w każdej książce przez Niego jak byk stoi ,że istotne jest optymalne zaopatrzenie organizmu w składniki budulcowe i energrtyczne w optymalnych proporcjach  Exclamation
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #9 : 2007-03-31, 08:53:53 »

Wijteks

 Laughing - żaden "wij" ze mnie - piszę prawdę Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #10 : 2007-03-31, 08:59:34 »

Wijteks

 Laughing - żaden "wij" ze mnie - piszę prawdę Very Happy

 Laughing to pewnie z rozpędu ,bo "i" jest koło "o",a nie patrzyłam na klawiaturę,potem się zoriętowałam ,że jest błąd ,ale nie moja wina ,że opcji poprawiania nie ma  Laughing

A poza tym ,wiem ,kto tu pisze tylko o DO  Very Happy   Laughing
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #11 : 2007-03-31, 14:16:56 »

Też mam suchą skórę, szczególnie na dłoniach. Po prostu jak wiór drewna. Kiedy przestałem dodawać cytrynę do jerbaty to objawy się zmniejszyły, ale tak po 2 tygodniach wróciły (ja nie wróciłem do cytryny, dla jasności). Jestem w podobnym wieku co Therion, 24 lata, 186cm, 73 kg. Co jem? śniadanie to albo: kawa ze śmietaną 36%, albo jajka na boczku. Obiad-galareta wieprzowa / wątróbka wieprzowa + 1 mały ziemniak itd. Kolacja: np. 2 jajka na twardo z majonezem, dwa plastry tłustego pasztetu/pasztetowej, sery żółte przekładane masłem 82,5% herbata, albo kiełbasa na smalcu/frankfuterki. Piję dużo śmietany, bo lubię Smile Jem karczek na smalcu, boczek, kakao na śmietanie (1/2+1/2 mleka) + ser biały supertłusty z masłem itd., itp. Czuję się dobrze, ale skórę mam suchą, siły mam mniej niż wtedy kiedy ważyłem 98-99kg Smile czasami do kawy ze śmietaną zjem czekoladę z orzechami (100g zawiera 50 g. węglowodanów wg etykiety) więc wtedy nie jem już węglowodanów w ogóle.
PS: Therion, eurokomuszki same wyginą Razz nie martw się tym Smile, pozdrawiam. Do reszty: proszę się ewentualnie nie oburzać o tych "Eurokomuszków" to faszyści; chcą nam wmówć, że zdrowe jedzenie jest chude, zabronić wieprzowiny i tłuszczu-tylko Danonki i sałatka z sałaty, więc...sami wiecie Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #12 : 2007-03-31, 14:49:39 »

 Mateoo.....
Cytuj
Też mam suchą skórę, szczególnie na dłoniach.
zauwazylam na wlasnym przykladzie,
    ze  suchosc skory na dloniach zmniejsza sie gdy rotuje tluszcz i wszystkie produkty wieprzowe,
    wtedy,gdy jem je codziennie lub co drogi dzien suchosc skory  na lokciach,pietach i dloniach nasila sie,
   rotuje tez prod.mleczne poniewaz zawieraja cukier oraz blokuja wchlanianie magnezu,
    staram sie ograniczyc do minimum cukry proste(czekolada,owoce),u mnie pogarszaja stan skory i nie tylko,
   mysle,ze gdybys powiekszyl swoja dieta o kolorowe ,  surowki,(pomidor,ogorek,papryka,surowa marchew )i troszeczke zwiekszyl weglowodany ze skrobi(frytki,kluski,placki) ,energia powrocilaby na pewno Smile

Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #13 : 2007-03-31, 15:05:49 »

Cytuj
PS: Therion, eurokomuszki same wyginą Razz nie martw się tym Smile, pozdrawiam. Do reszty: proszę się ewentualnie nie oburzać o tych "Eurokomuszków" to faszyści; chcą nam wmówć, że zdrowe jedzenie jest chude, zabronić wieprzowiny i tłuszczu-tylko Danonki i sałatka z sałaty, więc...sami wiecie Smile

Therion, wszsystko racja, tylko.... oni pod wieloma względami są od faszystów gorsi ! Wink
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #14 : 2007-03-31, 15:07:19 »

Przepraszam, zamiast Therion winno być Mateoosh12
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #15 : 2007-03-31, 15:12:05 »

... mysle,ze gdybys powiekszyl swoja dieta o kolorowe ,  surowki,(pomidor,ogorek,papryka,surowa marchew )i troszeczke zwiekszyl weglowodany ze skrobi(frytki,kluski,placki) ,energia powrocilaby na pewno Smile

Czy to aby nie wegetarianizm ?  Shocked
Przeczytajcież sobie ksiązki JK,jak za pierwszym razem nie zrozumiecie,to drugi raz,aż do skutku!
Niech się ktoś wypowie ,kto stosuje DO,Wojteks,Zbynek ,może Wy?Bo to zaczyna być smutne  Confused
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #16 : 2007-03-31, 15:34:38 »

Edyto, :)ja nie pisze,ze  tluszcz ma zamienic na surowki ,
tylko powiekszyc  glowny jadlospis o surowki,
jezeli ktos jest dluzszy czas na diecie,to bedzie wiedzial o co chodzi Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #17 : 2007-03-31, 15:39:30 »



...jezeli ktos jest dluzszy czas na diecie,to bedzie wiedzial o co chodzi Smile
Oj trudna sprawa z tym "stażem żywieniowym".Przecież widać co się dzieje  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #18 : 2007-03-31, 19:05:07 »

     Na suchą skórę - oliwka "Johnson's dla baby" Wink - suto na całe ciało - po kąpieli - jeśli nie ma przeciwwskazań Exclamation
A co sądzić o oleju napędowym zamiast tej oliwki?
Jest tani,łatwo dostępny.I tak suto na całe ciało-po kąpieli -oczywiście jeśli nie ma przeciwskazań  Exclamation Idea
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #19 : 2007-03-31, 19:08:28 »

do Elmo> spokojnie, nie zamienię jajecznicy na sałatkę / surówkę z warzyw Smile Rozumiem o co chodzi, zamiast 1 ziemniaka mogę zjeść plasterek pomidora i ogórka, a do tego "paseczek" papryki.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.