forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 10:48:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660305 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.  (Przeczytany 87259 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #20 : 2007-03-31, 19:15:56 »

do Elmo> spokojnie, nie zamienię jajecznicy na sałatkę / surówkę z warzyw Smile Rozumiem o co chodzi, zamiast 1 ziemniaka mogę zjeść plasterek pomidora i ogórka, a do tego "paseczek" papryki.

Ahh,dziękuję że mnie uspokoiłeś  Very Happy Kamień spadł mi z serca-od razu lżej człowiekowi  Very Happy
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #21 : 2007-03-31, 19:24:32 »

Ah, to ja dziękuję Very Happy nie ma nic przyjemniejszego, jak usłyszeć że sprawiło się, że Kobiecie spadł kamień z serca Smile Pozdrawiam, miłego weekendu. do... "przeczytania" Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #22 : 2007-03-31, 19:25:47 »

...... nie zamiast ziemniaka,nie plasterek,i nie "paseczek",tylko nawet do 300g warzyw wraz z ziemniakami
ziemniaki nalezy jadac codziennie i to pod roznymi postaciami,
nawet dobowa ilosc weglowodanow mozna zjadac w postaci frytek lub ziemniakow smazonych lub...co kto lubi Smile Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #23 : 2007-03-31, 19:26:47 »

Ah, to ja dziękuję Very Happy nie ma nic przyjemniejszego, jak usłyszeć że sprawiło się, że Kobiecie spadł kamień z serca Smile Pozdrawiam, miłego weekendu. do... "przeczytania" Smile

Też pozdrawiam z całą radością  Very Happy i życzę miłego weekendu   Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #24 : 2007-03-31, 20:13:46 »

...... nie zamiast ziemniaka,nie plasterek,i nie "paseczek",tylko nawet do 300g warzyw wraz z ziemniakami

Kodar ,300g warzyw wraz z ziemniakami (ile tych ziemniaków?) plus białko pochodzenia zwierzęcego plus tłuszcz(oczywiście z przewagą).
To, czy czasem nie robi się z tego "koryto"  Question Idea

Widzę ,że jednak meteoosh12 Cię nie zrozumiał  Confused
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #25 : 2007-03-31, 20:45:39 »

300g warzyw wraz z ziemniakami (ile tych ziemniaków?) plus białko pochodzenia zwierzęcego plus tłuszcz(oczywiście z przewagą).
To, czy czasem nie robi się z tego "koryto"  Question

Elmo, polecam jednak najpierw zapoznać się z podstawami, czyli zaglądnąć chociażby tu:

 http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

A później przestudiować wszystkie Tabele:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=76
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=77

Wtedy z łatwością znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Kodar ma całkowitą rację co do warzyw i ich ilości.

Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #26 : 2007-03-31, 21:10:38 »


... do 300g warzyw wraz z ziemniakami

Kodar 300 gram warzyw plus ziemniaki .Ile gram ziemniaków do tego ?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #27 : 2007-03-31, 23:30:03 »

Ziemniakami uzupelnia sie brakujace weglowodany-w tym przypadku.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #28 : 2007-04-01, 00:15:06 »

jestem w kropce. Kodar> do 300g W? Ja tyle "węgli" na dobę nie jadłem od 9 miesięcy...Jem 50-60g W na dzień. Zgodnie z zaleceniami dr Kwaśniewskiego (0,8g na każdy kilogram "należnej" masy ciała, tj. 0,8x73=okolo 60 g. Skąd 5 razy tyle? Pytam, bo nie wiem. PS: Gdybym jadł to co jem, a do tego takie ilości warzyw jak podajesz, to chyba by mi rozerwało żołądek Smile Serio, 'objętościowo' jem niedużo. Ale jeśli możesz, to proszę odpisz. Pozdrawiam. PSII: Elmo>co Ty tu robisz o takiej porze? Wink
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #29 : 2007-04-01, 00:20:53 »

jeszcze jedno; mam świadomość, że 50 gram masy...ogórka nie oznacza, że jest w nim 50 gram W[ęglowodanów]. Ale 300g/ dobę? Boję się tyle Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #30 : 2007-04-01, 00:24:23 »

Mateoosh, Kodar wyraźnie napisała "300g warzyw", co nie jest to samo co 300g węglowodanów! A więc w 300g np. marchewki lub pomidorów zjesz jedynie 18g węgli. W 300g ziemniaków - 45g węgli. My np. robimy sałatki warzywne, których zjadamy na raz jakieś 200g z czego mamy jedynie około 12g węgli. Do tego później 150g frytek, czyli jakieś 22g węgli. I tak dalej...

300 g warzyw, to dobry pomysł. Właśnie zamierzamy spróbować całkowicie wyzbyć się cukrów prostych (szczególnie z dżemów i czekolady, chociaż i tak tego dużo nie jemy) w taki sposób.

Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #31 : 2007-04-01, 08:49:54 »

jeszcze jedno; mam świadomość, że 50 gram masy...ogórka nie oznacza, że jest w nim 50 gram W[ęglowodanów]. Ale 300g/ dobę? Boję się tyle Wink

O to mni chodziło,bo to również zależy od wagi ciała danego człowieka i wykonywanej przez niego pracy-to też bierze sie pod uwagę przy ustalaniu ile i czego jeść.
W moim przypadki przy 43kg wagi zjedzenie blisko pół kilograma warzyw dziennie-to faktycznie "rozerwałoby" mi żołądek  Idea

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #32 : 2007-04-01, 10:35:04 »

Mateoosh, Kodar wyraźnie napisała "300g warzyw", co nie jest to samo co 300g węglowodanów! A więc w 300g np. marchewki lub pomidorów zjesz jedynie 18g węgli. W 300g ziemniaków - 45g węgli. My np. robimy sałatki warzywne, których zjadamy na raz jakieś 200g z czego mamy jedynie około 12g węgli. Do tego później 150g frytek, czyli jakieś 22g węgli. I tak dalej...

300 g warzyw, to dobry pomysł. Właśnie zamierzamy spróbować całkowicie wyzbyć się cukrów prostych (szczególnie z dżemów i czekolady, chociaż i tak tego dużo nie jemy) w taki sposób.

Marishka

Marishka, dusicie warzywa, czy jecie raczej na surowo?

Ja papryke, cebule dusze na smalcu--marchewka, brokuly, kalafior lepiej smakuje na masle--mnie osobiscie--fasolka szparagowa tez z maslem--nie mam doswiadczenia z kapustami /biala, czerwona, pekinska, wloaka/ sa takze niskoweglowodanowe , moze poddusic i utopic w nich boczek wedzony?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #33 : 2007-04-01, 11:46:45 »

Hana, warzywa dusimy, smażymy, gotujemy. Za wyjątkiem, rzecz jasna, pomidorów i świeżych ogórków Smile
Ja czasem lubię schrupać surową marchewkę. Tomek natomiast nie znosi surówek.

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #34 : 2007-04-01, 11:54:02 »

Pomidory tez dusze z cebula i przyprawami --robie keczup domowy.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #35 : 2007-04-01, 12:01:09 »

Dobre! Hana, podrzuć przepis na taki keczup, bo brzmi apetycznie!

My dodajemy pomidory np. do duszonych warzyw albo jajecznicy. Ale na surowo to w sałatce z ogórkami i śmietaną, lub same pomidory w plasterkach, przypruszone fetą, tymiankiem, zieleninką, etc.

M

Zapisane
Therion
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #36 : 2007-04-01, 15:30:12 »

Dzięki za rady Smile .

Spróbuję z tymi surówkami (chodzi tu o równowagę kwasowo-zasadową?)

Z tym tłuszcze zewnętrznie to rewelacja (mniejsza niż tłuszcz wewnętrznie.
Therion,
Wagę masz trochę za dużą...
Tyje sie na DO od zbóż (produkty żytnie pszenne, ryżowe, kukurydziane, orkiszowe, jeczmienne, owsiane, z prosa). Jadaj je raz na tydzień, jak musisz.
Może samo to Ci pomoże? Jeżeli PO trzech dniach (na czwart dzień dalej byłoby  Sad ja jestem dalej za DO, ale z rotowanymi wszystkimi pr. mlecznymi (jadaniem ich co np. 7 dni). Mechanizm ten pomaga uściślić dobową ilość węglowodanów, a zatem normalizuje trojglicerydy do poniżej 60 mg%.
Czyli pownienem pozbyć się produktów zbożowych i jeśli po trzech dniach nie ustąpi to jadać produkty mleczne tylko co około 7 dni? Czy dobrze zrozumiałem?

Jeszcze zauważyłem, że często mnie "czyści" po zjedzeniu śniadania i przez większość dnia czuję dyskomfort w brzuchu.

PS: Therion, eurokomuszki same wyginą Razz nie martw się tym Smile, pozdrawiam. Do reszty: proszę się ewentualnie nie oburzać o tych "Eurokomuszków" to faszyści; chcą nam wmówć, że zdrowe jedzenie jest chude, zabronić wieprzowiny i tłuszczu-tylko Danonki i sałatka z sałaty, więc...sami wiecie Smile
Jak wszystkie komuchy chcą ograniczy wolność słowa, wolność ekspresji, w imię swoich wydumanych zasad. Narzucone "wartości chrześcijańskie", przesadna poprawność polityczna, cenzura, prawa człowieka dla fikcyjnych postaci - Orwell się chyba przewraca w grobie. Jeszcze wymyślają jakieś programy "walki z otyłością"...
Żenada.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #37 : 2007-04-01, 16:41:09 »

...jezeli cie czysci,to byc moze masz za duzo tluszczu w porownaniu do bialka,
musialbys przez jakis czas kontrolowac waga , dokladnie okreslic ilosc zjadanego bialka,do ilosci  tluszczu,no i wegli,
moze sprobuj wybrac dobrze zbilansowana potrawe z ksiazki J.K. lub Morgano,to wtedy bedziesz mial skale porownawcza Smile
Produktow zbozowych unikaj,a mleczne jadaj nalepiej 1 x w tygodniu  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #38 : 2007-04-01, 16:46:30 »

Terion,cos ty taki  .......Henryx
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #39 : 2007-04-01, 17:10:22 »

                                              DOMOWY KECZUP

Baza to pomidory i cebula np. 4:1 /4 pomidory 1 cebula/ dalej wg. uznania:(czosnek, papryka, ziele angielskie, lisc laurowy, estragon, bazylia, lubczyk,sol, ocet winny lub cytryna).

Cebule, /czosnek/-siekam i podsmazam na oleju, az stana sie szkliste.
Dodaje papryke i pomidory (obrane ze skorki) i pokrojone .
Gotuje ok. 30 minut, dodaje przyprawy i jeszcze gotuje 5 minut.
Wszystko miksuje /dosc dlugo/--(ziele angielskie i lisc laurowy przed miksowaniem wyjac).

Jak robie wiecej wkladam gorace do malych sloiczkow, zakrecam i po ostudzeniu do lodowki.
                                                                                                              
Uzywam do miesa, wedliny, ryb, i salatek.
                                                   Smacznego!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.