forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 15:27:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660587 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.  (Przeczytany 87392 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #80 : 2007-04-06, 10:42:23 »

Tak stosowałam podczas pobytu w JG z miernym skutkiem, niestety.


Może to też zależy od rodzaju dolegliwości?...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #81 : 2007-04-06, 10:48:18 »

Tak.
Z tego co wiem to w większości  przypadków są skuteczne. Znam tylko jeszcze jedna osobę, której nie pomogły.
Mimo wszystko zachęcam do stosowania DO nawet jeżeli nie masz w tej chwili dostępu do PS. Decyzja należy do Ciebie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #82 : 2007-04-06, 11:08:55 »



Mimo wszystko zachęcam do stosowania DO nawet jeżeli nie masz w tej chwili dostępu do PS. Decyzja należy do Ciebie.


Monikaw.
Dzięki za zainteresowanie i radę  Very Happy .
To nie jest tak ,że jestem bierna.Znam siebie i reakcje mojego organizmu,właśnie dlatego wywnioskowałam ,że PS mogły by mi pomóc.
Znam małżeństwo ,które było w JG i właśnie rozpoczęcie DO i w tym samym czasie rozpoczęcie stosowania PS przyniosły bardzo dobre efekty,wręcz rewelacyjne,jak to opowiadała mama mojej koleżanki,która miała podobne problemy do moich.
A jej mężowi DO i PS pomogły uporać się z jaskrą.  Very Happy .Dla mnie rewelacja!
Pozdrawiam



Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #83 : 2007-04-07, 08:40:06 »

To najniższa granica białka. Ja zjadam 35-40g i jest ok. Ile przy tym jesz węgli? Jakoś nie potrafię ustalić sobie granicy ( wagę i wzrost mamy podobne).

Też mam niskie zapotrzebowanie na B.
W - problem w tym, że musiałabym wziąć średnią z całego tygodnia. Zdarza się, że w dany dzień nie zjem W, wtedy w następny mam ochotę na więcej W niż "norma". W swojej książce na str. 219 opisuję co jadłam i w jakiej ilości przez miesiąc. Jest to zatytuowane "Propozycja jadłospisu dla dorosłych". Niewłaściwie.  Nie da się 2 razy wejść do tej samej wody, nie da się tego powtórzyć  Sad . Niemniej jednak można mnie ...podliczyć  Smile . W - 0,8g/kg należnej masy ciała/dobę jest (jako średnia dla dorosłych na DO) - ok.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #84 : 2007-04-07, 09:24:40 »

...Też mam niskie zapotrzebowanie na B.

Ewa,jeśli mogę zapytać ,z jakich pokarmów głównie czerpiesz białko o wysokiej wartości biologicznej?
Z zółtek? mięsa?boczku?
Napisz jak mozesz.
Pozdrawiam.Edyta.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #85 : 2007-04-07, 09:39:13 »

Dzisiaj na śniadanie jem ...słonecznik  Smile .
Chyba z rok go nie jadłam. A jak mi smakuje  Very Happy .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #86 : 2007-04-07, 09:44:40 »

Dzisiaj na śniadanie jem ...słonecznik  Smile .
Chyba z rok go nie jadłam. A jak mi smakuje  Very Happy .

To tak, jak ja kiedyś "złapałam" sie za orzeszki ziemne  Very Happy,ale ja oczywiście nie znałam umiaru  Confused jadłam i jadłam...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #87 : 2007-04-07, 09:53:12 »

A ja dziś zajadam sie kiełbasą krakowską też jej dawno nie jadlam i mi smakuje,nie jest słona przede wszystkim.
Ostatnio kupilam taką szynkę(miala być naturalna ,nie naszpikowana),zawsze wybieram coś lepszego,ale ta szynka,nie dość ,że droga ,to przeszła samą siebie  Very Happy
Dodali chyba do niej wiadro soli   Shocked ,nie dało się jeść  Confused
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #88 : 2007-04-07, 10:05:37 »

Na obiad mam boczek surowy, zmielony i ugotowany z Mix Chńskim (warzywa mrożone). Będzie z ziemniakami lub bez.
Po drodze zjem jakąś szynkę (została z imprezy rodzinnej).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #89 : 2007-04-07, 10:24:04 »

A wracając do bólu krzyza.(bo stawów to nie wiem)

Kręgosłup krzyżowy zaczyna głównie boleć, wtedy gdy, długo jesteśmy w jednej pozycji.
Zauważyłam ,że gdy długo siedzę ,to mnie zaczyna bolec,ale jak później pochodze sobie to przestaje.
Ze dwa lata temu ,bardzo mnie bolał krzyż ,więc myślałam ,że jak poleżę ,to bół minie ,ale było jeszcze gorzej.
Więc się pewnego dnia z lekka wkurzyłam ,bo już nie znałam wyjścia i poszłam na bardzo długi spacer wśród zamieci śnieżnej  Very Happy
I co sie stało? Przyszłam i nie czułam żadnego bólu krzyża  Very Happy
Także ruch jest bardzo dobry przy takiej dolegliwości...przynajmniej dla mnie był dobry.
Bo najgorzej jak człowiek wpadnie w blędne koło-boli ,to sie nie rusza ,tylko leży ,a jak sie leży,to marne szanse na poprawę  Confused
Pozdrawiam wszystkich z bólem krzyża  Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #90 : 2007-04-07, 10:38:42 »

Nie lubię ruchu. Chyba dlatego opatrzność obdarzy mnie wnukiem w-f istą  Shocked albo medalistą sportu na jakiejś olimpiadzie  Shocked.
Raz mnie krzyże dolegały (ból to za duże słowo na określenie tego co czułam) po przeniesieniu 10 metrów sześciennych drewna z miejsca na inne miejsce.
Nie czułam by był to specjalnie duży wysiłek.
A badajacy mnie  rok temu kręgarz powiedział, że ...jestem rozćwiczona Shocked !
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #91 : 2007-04-16, 13:22:23 »

Czytalam, ze smalec (stosowany zewn) dobrze pomaga na blizny.
Jestem w lekkiej desperacji i chyba zaczne nim smarowac moj poszarpany rozstepami brzuch.
No i smaruje sie tym smalcem. Na noc i owijam brzuch folia. Dopiero 2 razy. A jaka mam wspaniala skore. Jest taka jedwabista.
Ale ja nie o tym. Chodzi mi o rozstepy. Jezeli przezwycieze moj slomiany zapal, to za miesiac napisze, czy pomaga na ta przypadlosc.

Odkrylam cos bardzo ciekawego. Natomiast, smalec pomaga na uczulenie od guzika (ach, te mleczne  Embarassed ) 1000 razy lepiej niz wszystkie masci razem wziete. Ze swedzacych, brzydkich, czerwonych krost, po 2 dobach zostal slabiutki slad. Tak jakby je wysuszyl  Shocked
A guzik mi juz nie straszny Smile

Modne sa tabletki z kolagenem i tak przyszedl mi do glowy nowy pomysl. Moze by tak ugotowac sobie skorki i je przykladac na noc...
Jak to jest idiotyczny pomysl, to napiszcie  Rolling Eyes
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #92 : 2007-04-30, 00:55:15 »

No, po 2 tygodniach widze wspaniale efekty, jakich nie osiagnelam dzieki drogim specyfikom stworzonym specjalnie do tego celu.

Skora jest jak nigdy dotad, gladka i bardzo przyjemna w dotyku.
Rozstepy staly sie duzo mniej widoczne. Choc daleko mi do idealu.
Brzuch zaczyna wygladac jakbym cwiczyla, oczywiscie tego nie robie. Moze dzieki masazom, hm. Nie wazne.

Smaruje sie dalej Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #93 : 2007-04-30, 01:04:24 »

Basiu- napisz dokładnie o tym smalcu ,jak to na noc smalcem takim z kostki sie smarujesz??
  Mam rozstępy -ale baaaaaardzo stare no i skóre juz wołowatą.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #94 : 2007-04-30, 01:23:38 »

Nie Rudka, nie z kostki. Takim wytapianym.
Robie sobie peeling kawowy 2x w tygodniu, smalcem smaruje sie co noc (no czasami mi sie nie chce Wink ), owijam sie folia i ide spac. Juz jestem po tym zabiegu i ide w kime. Moje rozstepy maja 3 lata.
Wyprobuj juz dzis. Rano bedziesz milo zaskoczona i sie usmiechniesz Very Happy
Milej nocki!
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #95 : 2007-05-01, 01:22:19 »

ło matkooo... Basiu -we foli spisz ? to chyba trzeba jakas metrową
   kupic folie bo w reklamówke sie nie zmieszcze.
   Wytopiłam dzisiaj troche smalcu -ale juz jest osolony -to chyba musze nowy zrobić.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #96 : 2007-05-02, 01:09:31 »

Niom, spie w folii. Nie ma co siatek rozrywac Smile
Napewno masz taka spozywcza, przezroczysta do pakowania zywnosci. Taka, co sama sie przylepia.
Jak nie masz, to kup Very Happy ma chyba 30 metrow, takze spokojnie Wink

Jak osolony smalec, to jeszcze lepiej, sol wyciagnie wode z organizmu.

Jest tylko jeden minus, rano budze sie z folia zwinieta w cienki pasek i ... lekko zatluszczonym przescieradlem.
Coz, cel uswieca srodki...
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #97 : 2007-05-02, 01:14:45 »

A, rano wycieram resztki smalcu, i nakladam ubranie, jeszcze mi sie nie pobrudzilo smalczykiem.

No i wlasnie ciagle sie zastanawiam nad skorkami, albo wywarem kolagenowym.
Nikt nie napisal, ze to glupi pomysl... pewnie sie skusze (jak minie miesiac smalcowy).
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #98 : 2007-05-02, 01:33:30 »

Basiu -zrobiłam sobie piling kawowy ze smalcem -chyba ostatni raz ,bo ufajdałam wszystko
    -brązowo w lazience -slubas wszedł jak sprzątrałam -myslał ,ze sie  usr....m
     w zasadzie chyba dalej tak myśli bo nawet boi sie wchodzić do łazienki.
   Chyba sobie kupie jakis gotowy piling -oby tylko nie byl kawowy.
moze zostane przy samym smalcu -albo oliwce.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #99 : 2007-05-02, 01:33:37 »

Wlasnie przeczytalam, ze tez masz problem ze schudnieciem, tak jak ja.
Okolo roku temu stanelam na 55kg, utrzymalam to pol roku... Potem przytylam 6kg (odzywiajac sie wegetariansko
i tlusto). Potem sterydy, nie moge zejsc ponizej 57. Szlak mnie trafia!

Kiedys przeczytalam, ze jak sie przytyje na DO, to potem jest ciezko to zrzucic. I kurde nie wiem co robic.
Rotacja mlecznych- nic mi nie pomogla.
Dzisiaj nawchrzanialam sie ciast (tych trujacych), pije drugie piwo i ubolewam...    Troche sie upilam, bo dawno pilam alkohol...

Fajnie, ze w Internecie jest sie prawie anonimowym, mozna sie wyzalic, popisac glupoty.

Na dodatek ciesze sie, ze jest chlodno (bo mozna sie schowac...)

Dobra, Rudka, ja, nizej podpisana, od jutra zaczynam odchudzanie.

Barbara Kolodziej.

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 17 zapytaniami.