forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 16:32:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.  (Przeczytany 87266 razy)
Therion
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #60 : 2007-04-03, 22:23:55 »

Jak kiedyś miałem ranki na dłoniach to zadzwoniłem do Arkadii w Jastrzębiej Górze i dowiedziałem się, że to przebiałczenie. Jak zmniejszyłem białko to przeszło.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #61 : 2007-04-03, 22:26:46 »

To by miało tez sens i to spory  Shocked
nawet nie pomyślałam  Shocked ,też trzeba to rozważyć  Idea
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #62 : 2007-04-03, 22:33:55 »

ja i to juz bralam pod lupe,jem ok. 20g-30g bialka zwierzecego,jezeli zjadam mniej ,to wracaja inne choroby.
To zadne przebialczenie,to  na pewno nazywa sie inaczej ,
  jak wytlumaczyc fakt,ze  ludzie jedzacy 100g bialka i wiecej nic takiego nie maja?????? Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #63 : 2007-04-03, 22:37:55 »

Jedni mają drudzy nie.Trzeba wziąść wszystko pod uwagę.
Kodar ile gram białka zjadasz dziennie?
tak pytam ,bo porównuje ze sobą...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #64 : 2007-04-03, 23:03:06 »

Ewa!!! Jak miło Cię widzieć  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #65 : 2007-04-04, 08:03:59 »

Jedni mają drudzy nie.Trzeba wziąść wszystko pod uwagę.
Kodar ile gram białka zjadasz dziennie?
tak pytam ,bo porównuje ze sobą...

Alinko!
Nie napisałaś mi jeszcze o tym oleju z orzechów ziemnych.Czy używasz go do smarzenia?
Moje córki polubiły i to bardzo,omlety.Tylko ,że nie chca ich na smalcu  Confused

Napisz mi o tym białku ile spożywasz dzienie,jeśli możesz.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #66 : 2007-04-04, 10:03:11 »

Edyto,co chcesz porownywac ,czy masz taki sam wzrost,a co z waga nalezna,a jeszcze moje prawie pol wieku  Laughing
jem 20 gora 30 g bialka,a jezeli chodzi o olej robie  z niego majonez i do wszystkiego dodaje zamiast sloniny,albo smalcu,az do uzyskania poprawy.
Olej z orzechow ziemnych jast bezzapachowy i kolor ma tez jak kazdy olej,najlepiej smakowalby dzieciom do omletow olej kokosowy,ma przyjemny zapach Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #67 : 2007-04-04, 10:09:01 »

Edyto,co chcesz porownywac ,czy masz taki sam wzrost,a co z waga nalezna,a jeszcze moje prawie pol wieku  Laughing
jem 20 gora 30 g bialka,a jezeli chodzi o olej robie  z niego majonez i do wszystkiego dodaje zamiast sloniny,albo smalcu,az do uzyskania poprawy.
Olej z orzechow ziemnych jast bezzapachowy i kolor ma tez jak kazdy olej,najlepiej smakowalby dzieciom do omletow olej kokosowy,ma przyjemny zapach Smile

A tak sobie porównuje Alinko  Laughing .A właściwie to co mam porównywać jak nasze diety się różnią  Laughing już nie chodzi o te lata  Laughing
Ja jem 60g białka ,jak sobie obliczyłam  Shocked
Kupię ten olej kokosowy ,bo robie na słonecznikowym ,a tu takie rzeczy o nim się słyszy  Shocked
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #68 : 2007-04-04, 11:44:23 »

Jest wyraźna sprzeczność w tych twierdzeniach na linii Pani Lekarka (którą bardzo cenię) vs Dr Kwaśniewski (którego cenię także).

Nie ma. Jeden i drugi poleca boczek, podgarle, słoninę.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #69 : 2007-04-04, 22:26:18 »

ja i to juz bralam pod lupe,jem ok. 20g-30g bialka zwierzecego,jezeli zjadam mniej ,to wracaja inne choroby.
To zadne przebialczenie,to  na pewno nazywa sie inaczej ,
  jak wytlumaczyc fakt,ze  ludzie jedzacy 100g bialka i wiecej nic takiego nie maja?????? Smile

To najniższa granica białka. Ja zjadam 35-40g i jest ok. Ile przy tym jesz węgli? Jakoś nie potrafię ustalić sobie granicy ( wagę i wzrost mamy podobne).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #70 : 2007-04-04, 22:42:04 »

Kodar,Halino ,przy jakiej wadze zjadacie tyle białka?
zastanawiam sie czy ja nie przesadzam z tym białkiem,bo 60 g na 43 kg,to chyba duzo.jak sądzicie?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #71 : 2007-04-04, 22:53:37 »

Myślę, że to trochę za dużo. Ja przy takiej ilości tyję. Ale również nadmiar białka jest szkodliwy dla organizmu, gdyż organizm przerabia nadmiar na amoniak, czy jakoś tak.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #72 : 2007-04-05, 08:20:57 »

Myślę, że to trochę za dużo. Ja przy takiej ilości tyję.

Ja Halino też przybieram na wadze przy takiej ilości białka ,ale tylko wtedy ,gdy zaczynam spożywać więcej tłuszczu np.bardziej tłuste mięso,skórki wieprzowe,śmietanę itp.
Ale zaczyna sie robić z tego korytko i niezabardzo dobrze sie czuje,praktycznie to robi sie galimatias w organizmie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #73 : 2007-04-05, 10:07:13 »

Od tłuszczu się nie tyje. Organizm nie ma takich mechanizmów aby z tłuszczu wytworzył się tłuszcz. Może Ty potrzebujesz tyle białka? Masz niską wagę, powiedz mi jaki masz wzrost i jak długo jesteś na ŻO ?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #74 : 2007-04-05, 10:22:25 »

Halinko ,ja nie jestem na ZO ,ja jestem na diecie białkowo-węglowodanowej.
Ja wiem ,ze jak w diecie jest przewaga tłuszczu to sie nie tyje,tyje się wtedy jak jest dużo tłuszczy ,białka i węgli-gdy nie są zachowane odpowiednie proporcje.
I tak: jak jem w odpowiednich dla siebie proporcjach B-1 na T-0,2-0,3(jak podaje JK) ,to jest ok.
Ale jak zwiększam ilość tłuszczu zachowując tę samą ilość (dobowo) białka ,to wtedy jest ten galimatias-czuję się źle innymi słowy.

A wzrostu mam 162 waga 43,schudłam ostatnio ,bo "zawaliłam" proporcje ,za co zapłaciłam mdłościami.
Ale zawsze ważyłam 45-47 kg.
Sama nie wiem ,chyba tyle potrzebuje mój organizm białka,tak mi wychodzi  Confused
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #75 : 2007-04-05, 15:35:53 »

Jak nie jesz tłuszczu to automatycznie jesz dużo białka albo węgli. A wiesz, że duża ilość białka to szybka starość, tzn. szybciej organizm się starzeje. Przy takim wzroście i wadze (pozazdrościć) po mojemu powinnaś jeść 40-50 B; wtedy przychodzi ochota na spożywanie tłustszych potraw.
Pozwól organizmowi na pobieranie energii z tłuszczy nasyconych, bo jak ją i wytwarza z białka to musi wtedy coś 'zgrzytać' - innej rady nie ma.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #76 : 2007-04-05, 16:35:59 »

Pozwól organizmowi na pobieranie energii z tłuszczy nasyconych, bo jak ją i wytwarza z białka to musi wtedy coś 'zgrzytać' - innej rady nie ma.

Ja myślę ,że dla mnie byłoby dobrze rozpocząć ZO razem z PS,dlatego chciałabym jechać sobie do Arkadii ,ale narazie nie mogę  Rolling Eyes
Pojechałabym sobie razem z dziećmi ...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #77 : 2007-04-06, 09:24:01 »

Wtrącę się...
Elmo przy wzroście 160 i wadze 42 kg  rozpoczynałam DO z BTW  70-150-50 . Takie proporcje ustalił mi doktor Maciej Garbień w J.G niewątpliwy autorytet w tej dziedzinie. Po roku zmniejszyłam białko do 60g, obecnie po 2 latach do 40-50.
Jeżeli chodzi o PS to myślę, że dla osób zdrowych nie są niezbedne.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #78 : 2007-04-06, 10:05:08 »

Jeżeli chodzi o PS to myślę, że dla osób zdrowych nie są niezbedne.


MONIKAW,stosowałaś na początko PS?,bo ja tak naprawdę, to nie jestem okazem zdrowia  Confused ,dlatego wyciągnęłam takie wnioski ,że PS przydałyby mi się na poczatek.
Napisz jeśli możesz czy je stosowałaś.
Edyta.

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ból stawów, krzyża, sucha skóra, itd.
« Odpowiedz #79 : 2007-04-06, 10:37:22 »

Tak stosowałam podczas pobytu w JG z miernym skutkiem, niestety.
Nie oznacza to jednak, że Tobie one nie pomogą. Zawsze można rozpocząć DO a prądy zastosować w późniejszym czasie, wtedy kiedy będziesz mogła. To jest lepsze moim zdaniem rozwiązanie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.