forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2016-05-29, 11:22:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
429957 wiadomości w 3826 wątkach; wysłane przez 69 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Jynx
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak to z tymi weglowodanami jest ?  (Przeczytany 31275 razy)
Anulka177
Jr. Member
**

Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #280 : 2016-02-28, 12:39:42 »

"Anulko" coś mi "w oko wpadło" w temacie węglowodanów:
"Powinniśmy pamiętać o świętej zasadzie nieprzekraczania 50 gramów węglowodanów na dobę. Skoro ktoś chce na przykład  koniecznie zjeść kromkę chleba, w porządku, niech to uczyni, ktoś ma ochotę na dwa ziemniaki, mogą być. Jakiś owoc? Proszę bardzo, podobnie jak kawałek czekolady lub jakiś deser. Ale zawsze należy liczyć, liczyć i liczyć 50 gramów! Bo cukier to biała śmierć, spowodował wśród ludzi więcej szkód niż alkohol, tytoń i narkotyki razem wzięte".
("Dieta Optymalna" dr J. Kwaśniewskiego, s. 82)

Doktor zaznaczył, że to są produkty, które ktoś może zjeść czasami, gdy koniecznie tego chce, ale z pewnością nie są to produkty zalecane.

Czyli o co chodzi? Ziemniaków też mam unikać? Bo chleba nie jadam w ogóle, owoce rzadko, podobnie jak czekoladę. Ale ziemniak jest prawie codziennie.

Dobra! Sama sobie odpowiedź znalazłam!

"5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach."

Więc dr Kwaśniewski pisząc w/w słowa zwracał uwagę na ilość węglowodanów, a nie to, w jakiej formie będą one dostarczone.

Uchodzić za idiotę w opinii kretyna to wyszukana przyjemność ceniona wśród smakoszy .
Gavroche
Hero Member

Odp: Jak to z tymi weglowodanami jest ?
« Odpowiedz #281 : 2016-02-28, 12:43:41 »

Laughing
Nawet powinno się, Zyonku.
Mnie się bardzo ta dieta podoba, ale lubię naturalne cykle, a nie tydzień, jak u Adasia, bardziej doba jak u Doktora.
Ale przez dobę to nie ma jak się nażreć czy nachlać, dlatego miesiąc lunarny będzie świetny. Razz
4 tygodnie, po tygodniu na każdy z GSO; węgle, tłuszcze, białko, alko. Wink
Repeat. Cool
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 21 zapytaniami.