forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 10:56:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660236 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dla poczatkujących i nie tylko...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dla poczatkujących i nie tylko...  (Przeczytany 43909 razy)
Wielorybka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #20 : 2007-04-29, 02:29:19 »

Hej,
Co za ozywienie o tej porze nocy??!! Cieszy mnie to , bo sama jestem czasem sowa i po nocach serfuje...
Co do jakosci, to nagotowalismy pulpetow wolowych i zupy pieczarkowej wg ksiazki kucharskiej dra JK , bo tylko to mamy - znaczy literature optymalna.
Szukam na internecie, ale nie wysylaja z Polski za granice i chyba trzeba bedzie zrobic to okrezna droga...
Wracajac do produktow.
Sniadania - a byly juz az 3 - to jajecznica z cebula, omlet z boczkiem i papryka, kaszanka na smalcu i 1 pomidor.
Obiady przez 3 dni byly prawie te same tzn. po ok. 200ml zupy, po 2 pulpety z sosem smietanowym i raz bylo do tego puree ziemniaczane z maslem, potem warzywa parowane, a dzisiaj po 2 mlode kartofelki i po trochu salatki z pora, orzechow i rodzynek.
Przy czym moje porcje sa jednak mniejsze od mezowskich Laughing - ze zrozumialych wzgledow fizjologicznych.
I co wy na to?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #21 : 2007-04-29, 02:52:31 »

Dla mnie wspaniałe żarełko -chętnie bym sie podłączyła .
a tak narzekaja ,ze w Anglii podłe jedzenie a tu prosze same fajniste zakąski
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #22 : 2007-04-29, 10:09:38 »

Witaj Wielorybka Smile

Goraco zachecam do zrobienia na poczatek wszystkich mozliwych badan.
(adekwatnych do stanu zdrowia, Ty i On) Musisz miec obiektywny punkt odniesienia.
Inaczej masz zero szansy na rozpoznanie czy dieta na ciebie dziala(i jak), czy jednak nie.
Jesli tego nie zrobisz to gwarantuje, ze bedzie "problem"
(.....)
Robimy kolejne badania i mamy pewnosc, ze dieta dziala, albo nie.


Mnie kiedyś mądry lekarz powiedział : " Badania nie leczą"...
Jeśli jest ktoś zdrowy ,to po co mu badania (jak i tak zdarzają się pomyłki labolatoryjne,które wprowadzają w błąd człowieka i często taki delikwent leczy się na coś ,na co w ogóle nie cierpi). I jeszcze jeden aspekt:Od kiedy się żywi człowiek ,a od kiedy wprowadzono badania labolatoryjne.
Nie traktujmy żywienia ,jako coś niezwykłego i wymagającego badań naukowych ,tylko jako coś naturalnego ,niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli jednak ktoś jest chory i zaczyna DO, a nie ŻO ,to powinien się udać osobiście do lekarza,który leczy DO(to tak do wszystkich) i to on daje wskazówki jakie badania wykonać w zależności od schorzenia(już istniejącego)

Jeśli jednak chodzi o Ciebie Wielorybko ,to na początek ,poczytaj książki JK,książkę Ewy ,abys miała rozeznanie co do DO ,bo mieszkasz w Anglii i nie wiem czy tam są lekarze stosujący DO.
Bo sama widzisz ,że różni ludzie ,będą Ci proponować coś od siebie(innej rady nie ma) ,ale Inni to nie Twój organizm.Każdy musi być indywidualnie potraktowany,bo każdy jest inny i coś innego robi.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #23 : 2007-04-29, 10:13:24 »

Poprawiam mój post ,bo poprzedni zapisał mi sie bez sensu:

Goraco zachecam do zrobienia na poczatek wszystkich mozliwych badan.
(adekwatnych do stanu zdrowia, Ty i On) Musisz miec obiektywny punkt odniesienia.
Inaczej masz zero szansy na rozpoznanie czy dieta na ciebie dziala(i jak), czy jednak nie.
Jesli tego nie zrobisz to gwarantuje, ze bedzie "problem"
(.....)
Robimy kolejne badania i mamy pewnosc, ze dieta dziala, albo nie.

Mnie kiedyś mądry lekarz powiedział : " Badania nie leczą"...
Jeśli jest ktoś zdrowy ,to po co mu badania (jak i tak zdarzają się pomyłki labolatoryjne,które wprowadzają w błąd człowieka i często taki delikwent leczy się na coś ,na co w ogóle nie cierpi). I jeszcze jeden aspekt:Od kiedy się żywi człowiek ,a od kiedy wprowadzono badania labolatoryjne.
Nie traktujmy żywienia ,jako coś niezwykłego i wymagającego badań naukowych ,tylko jako coś naturalnego ,niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli jednak ktoś jest chory i zaczyna DO, a nie ŻO ,to powinien się udać osobiście do lekarza,który leczy DO(to tak do wszystkich) i to on daje wskazówki jakie badania wykonać w zależności od schorzenia(już istniejącego)

Jeśli jednak chodzi o Ciebie Wielorybko ,to na początek ,poczytaj książki JK,książkę Ewy ,abys miała rozeznanie co do DO ,bo mieszkasz w Anglii i nie wiem czy tam są lekarze stosujący DO.
Bo sama widzisz ,że różni ludzie ,będą Ci proponować coś od siebie(innej rady nie ma) ,ale Inni to nie Twój organizm.Każdy musi być indywidualnie potraktowany,bo każdy jest inny i coś innego robi.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #24 : 2007-04-29, 11:08:00 »

Dobrze jadasz Wielorybka. Dobre proporcje dobrałaś, bo jadasz jajka. Jajka najlepiej odchudzają w DO. Pomidory też są super. Ali też zauważa, że jak się nie jada jajek to jest większe zapotrzebowanie na białko. Posiłki maja być smaczne. Dawno nie jadłam kaszanki  Surprised ! W DO jest duża różnorodność jedzenia/potraw.
Zapisane
Wielorybka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #25 : 2007-04-29, 13:19:46 »

Wielkie dzieki za slowa wsparcia dla wszystkich, ktorzy sie dotychczas wypowiedzieli.
Bardzo mi to pomaga zebrac sily na przyszlosc, a malzonek przez tych kilka dni zgubil juz 3 kg.
On z natury jest miesozerca i niedawno zaczal miec zgage po kazdym pieczywie - naturalny kierunek to juz tylko DO.
Oczyszcza sie bardzo ladnie i czuje sie juz calkiem dobrze - atak dny moczanowej minal i jest zadowolony Laughing!!!
Mam nowy temat do przemyslenia.Idea
Slodziki, a w tym aspartam Confused!
Jaka jest pozycja Optymalnych w tym rozdziale?
Dla mnie teraz jest wazne dosc trywialne zjawisko kontrolowania odoru z ust i zawsze zulam gume lub uzywalam mietusow.
Dropsy odpadaja, bo maja cukier, ale jak sie ma ZO do bezcukrowej gumy.
Jesli nie guma, to co robic na biegu, kiedy nie mozna umyc zebow???!!! Shocked
Niestety, z pastami do zebow mam nie najlepsze dosw. bo mam zawsze po nich pieczenie jezyka i ust polaczone ze slinotokiem, no ale zeby myc trzeba.
Kiedys bylo to tak meczace, ze zaczelam uzywac sody w proszku, ale to nie daje poczucia swiezosci...
Glowny temat to jednak slodziki, bo sa tu wszedzie stosowane w produktach dla cukrzykow lub jako wersje dietetyczne dla grubasow - nie kupujemy takich rzeczy.
I jeszcze Pepsi Max - 1 kcal na puszke i orzezwia skutecznie - moj hubbie lubi to i ja tez czasem pijalam - teraz nie wiem i wole sprawdzic.
Rzucam temat i idziemy wyspacerowac sniadanko. Wink
Do napisania - Wielorybka Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #26 : 2007-04-29, 14:23:03 »

 Witaj Wielorybka !

   Nie zapominaj o szczotkowaniu  języka przy okazji czyszczenia zębów. Na języku gromadzi się najwięcej bakterii, których metabolizm właśnie daje niemiłe skutki.
   Należy jednak odróżnić nieświeży oddech od odoru, o którym piszesz. Pomijając zmiany  próchnicze, bardzo intensywny i nie do zniesienia zapach zawsze albo prawie zawsze powodowany jest przez niedomaganie narządów wewnętrznych ..i tu nie pomogą ani pasta, ani dentysta ani też szczotkowanie języka.
      Jak wiadomo np. człowiek mocno zestresowany ma wrażenie "żelaza" w oddechu i to jest całkiem normalna reakcja organizmu.
   Człowiek intensywnie spalający nadmiar tkanki tłuszczowej również może mieć problem, gdy jest otyły , tak jak przejadający się białkiem. Ludzie przejadający się na "korycie" produktami zwierzęcymi i cukrami zawsze mają ten sam odrażający zapach.
  Podam przykład. W instytucji, w której pracuję, miało miejsce niedawno zebranie pewnej partii politycznej. Jak wiadomo, większość polityków to nie tylko ludzie estetycznie odpychający, ale również przejadający się.  Po zakończeniu owego zebrania , na którym nie jedzono nic -   był tak silny zapach acetonu i po prostu...rosołu wyjętego z lodówki, że ja oddychając przez t-shirt biegałem, otwierając okna by zrobić przeciąg. To rezultat tzw kuchni polskiej, czyli żartobliwie mówiąc kapucha, golonko, rosół , tort, wóda i śledź by zagryźć.

Tomek
Zapisane
Wielorybka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #27 : 2007-04-29, 16:14:14 »

Dzieki Tomku,
Mam na mysli zapach z ust. Confused
Jezyk szczotkuje przy kazdym myciu.
Zeby kontroluje, ale mam teraz w planie wymiane starego mostka, ktory od srodka zaczyna wydzielac cos nieprzyjemnego, wiec moze mam prochnice pod spodem.
Niestety, musze przecierpiec jeszcze 3 miesiace, bo dopiero wtedy zadziala moja polisa dentystyczna - mniejsza o to.
Czy jest wskazane zucie gumy, czy tez jest to bagatela, ktora nie nalezy sie przejmowac?
No i co z tym slodzikiem - ma on jakas wartosc w ZO?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #28 : 2007-04-29, 17:00:40 »

 Żucie gumy ma o tyle pozytywny skutek, że może:

- uruchomić objawy ukrytej próchnicy, gdyż żucie gumy powoduje wpychanie jej "na zęba", co przy zmianach próchniczych może powodować po prostu ból. Guma wciska powietrze do ewentualnego ubytku i może nastąpić podraznienie odsłoniętej zębiny.

- przy żuciu wydziela się dużo śliny, co korzystnie wpływa na balanas flory bakteryjnej w jamie ustnej.

- guma do żucia obecnie zawiera głównie środki zastępcze dla cukru, czyli słodziki. Najbardziej rozpowszechniony jest aspartam. Świat nauki, który jest w dużej mierze powiązany z koncernami, w kwestii słodzików jest podzielony. Jedni twierdzą, że ich zjadanie, nawet dużych ilości, nie ma negatywnego wpływu, a inni , że mają wyjątkowo kancerogenne znaczenie. 
          Marishka opowiadała, jak Jej koleżanka z pracy slodziła kawę i herbatę aspartamem wsypując do jednej kawy 6 łyżeczek tego syfu. To dość powszechne w USA i tam namawia się do spożycia suplementów zwykłego cukru.
   Prawda jest taka, że to niezwykle silna trucizna.

  ps: Słodzik nie ma żadnego znaczenia w DO czy ŻO.

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #29 : 2007-04-29, 18:13:08 »

Cukier--nie. slodzik--nie, guma do zucia--nie, przykry zapach z ust czesto wywoluja mleczne produkty--sprawdz!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #30 : 2007-04-29, 18:23:09 »

 bardzo pomocna jest tez nic dentystyczna

najbardziej cuchnacy zapach z ust pozostawia wieprzowina,ktora niedokladnie  zostala wymieciona z uzebienia Sad
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #31 : 2007-04-29, 18:28:01 »

przykry zapach z ust czesto wywoluja mleczne produkty--sprawdz!

 To też fakt. Ślina gęstnieje, czasem odczuwa się wzrost jej kwaśności.
       
Tomek
Zapisane
Wielorybka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #32 : 2007-04-29, 18:31:37 »

Hej Tomku,
Jestes skarbnica wiedzy - czy masz zwiazek z medycyna?
Rozumiem, ze znikoma zawartosc aspartamu w gumie do zucia nie powinna miec znaczenia toksycznego dla kogos, kto zuje np. 1 gume dziennie.
Czy tak? Confused
A co z kieliszkiem bialego wytrawnego wina do obiadu lub np. naparstkiem rumu?
Na co mozna sobie pozwolic w tym zakresie bez uszczerbku dla optymalnego zywienia?
Czy optymalni to abstynenci?
Sorry, ze wykazuje jawna ignorancje - znam rozne opinie z roznych zrodel incl. Morgano, ale ciekawa jestem co na to inni.
Mysle, ze uda mi sie sciagnac jakies ksiazki z Polski - ale nastapi to dopiero za ok. 2 tygodnie.
W miedzyczasie Forum bardzo cierpliwie uzupelnia moje braki wiedzy.
Dzieki i prosze o cierpliwosc, bo pytania mnoza sie codziennie.
Wielorybka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #33 : 2007-04-29, 18:45:50 »

Wielorybka pytaj o wszystko--postaramy sie sprostac Twoim pytaniom, a co do kieliszeczka bialego wytrawnego wina -czemu nie jak masz ochote--to tylko na zdrowie wyjdzie.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #34 : 2007-04-29, 18:55:31 »

Hej Tomku,Jestes skarbnica wiedzy - czy masz zwiazek z medycyna?

   Nie jestem. Staram się tylko usilnie pisać o tym, co zdaje się być potwierdzone doświadczeniem - czy to osobistym czy przeżytym u innych. NIe stronię od spraw, wśród których występuje duże prawdopodobieństwo, że są faktami. Prawdę stawiam ponad wszystko - takie zboczenie.
    Mój związek z medycyną jest właściwie żaden. Kiedyś przygototwywałem się do egzaminu na medycynę, ale nie zdawałem, gdyż wybrano "za mnie" kierunek szkoły średniej  (techniczny o zgrozo !) , a że jestem rocznik 73,  to rusyfikowano nas jeszcze wówczas.  Moje największe zainteresowania kierowały się ku zoologii. Niestety, kierunek ten sam w sobie nie istnieje już w Polsce , tylko jako jeden z przedmiotów w szkołach rolniczych.

Cytuj
Czy optymalni to abstynenci?
Cytuj

    Ja jestem prawie w stu procentach. Kiedys paliłem, popijałem na licznych imprezach. Gdy odnalazłem się w sobie, uznałem, że to jest zbędne. Zero ochoty, wola kieruje mnie w rejony świadomości.

Tomek
Zapisane
Wielorybka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #35 : 2007-04-29, 19:16:22 »

Bardzo mi sie podoba Twoje dzisiejsze motto - Tomku.
Inne pytanie Question
Czy ktos z zaawansowanych przeszedl efekt szumu i dzwonienia w uszach (poza mdlosciami i uczuciem ciezkiego zoladka) w poczatkowym, oczyszczajacym okresie?
Jesli tak, to czy jest szansa, ze to minie?
Wielorybka

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #36 : 2007-04-29, 19:49:57 »

Slodziki, a w tym aspartam Confused!
I jeszcze Pepsi Max - 1 kcal na puszke

Fuj. W życiu i nigdy. Jak dłużej będziesz na DO tez doznasz...oświecenia Very Happy .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #37 : 2007-04-29, 19:53:56 »

Mam na mysli zapach z ust. Confused

Torebka szałwi na szklankę. Pół szklanki rano, pół wieczór i po 3 dniach powinien zniknąć.
"Kurację" można kontynuować.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #38 : 2007-04-29, 19:56:37 »

Do plukania, czy do picia?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dla poczatkujących i nie tylko...
« Odpowiedz #39 : 2007-04-29, 20:04:04 »

Bardzo mi sie podoba Twoje dzisiejsze motto - Tomku.
Inne pytanie Question
Czy ktos z zaawansowanych przeszedl efekt szumu i dzwonienia w uszach (poza mdlosciami i uczuciem ciezkiego zoladka) w poczatkowym, oczyszczajacym okresie?
Jesli tak, to czy jest szansa, ze to minie?Wielorybka



Wielorybka na DO wszystkie dolegliwosci mijaja, zeby przy jedzeniu potraw/produktow niejadalnych pojawic sie znowu.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.