forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 15:50:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660500 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pomocy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomocy  (Przeczytany 84060 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #180 : 2007-03-31, 11:26:11 »

Zeby nie było ,że sobie coś sama wymyśliłam,podam kilka cytatów z książki J.Kwaśniewskiego "Jak nie chorować?"
Przyznaję,że czytając tę mądrą książkę, zaczęło mi się wszystko układać w jedną całość.

--"Każde zwierzę i każdy człowiek może zjeść tylko tyle ,ile potrzebuje jego organizm"- czyli mówiąc prosto: nie należy zjadać ani więcej ani mniej.Nie możemy się przejadać,ani głodować.Potrzebujemy zjeść w sposób optymalny.
--" Muszą istnieć-i -istnieją-ściśle określone proporcje między składnikami budulcowymi i energetycznymi,przy zachowaniu których warunki budowy i życia organizmu są optymalne,a organizm może przeznaczać optymalne jakościowo i ilościowo substancje budulcowe i energetyczne dla czynności mózgu.-istotna rola proporcji między składnikami budulcowymi i energrtycznymi czyli B:T:W,ich ilości i jakości i ich wpływ na czynność mózgu.
--"Wystarczy niewielkie zachwianie tych proporcji lub zastąpienie  składników budulcowych mniej wartościowymi,a energrtycznych trudniej spalanymi i dającymi mniej energii,by funkcjonowanie organizmu nie było optymalne,a poprawa czynności umysłu niemożliwa -I myślę ,że ta informacja podana przez JK jest bardzo ważna dla ludzi zaczynających ten model odżywiania jak i dla ludzi,którzy już na nim są wiele lat.
J. Kwaśniewski podkreśla jeszcze jedną istotną rzecz,że:
Człowiek musi pozostać przez odpowiednio długi okres przy tych właśnie proporcjach,wtedy pojawia się człowiek rozumny o optymalnej czynności mózgu

To jest bardzo ważne.Slyszy czy czyta się ,że u wielu osób po latach żywienia optymalnego powracają stare dolegliwości lub pojawiają się nowe.
Ale też często ci ludzie mówią czy piszą ,że na początku "bawili sie w ważenie,ale po latach już wiedzą co i jak..." ,a potem się dziwią  Confused

Przystępując do ZO proponuję zapoznanie się z książkami Jana Kwaśniewskiego a nie czerpać "wiedzy" zasłyszanej.
Dobra na początek byłaby na pewno wizyta u lekarza optymalnego.Ale trzeba zwrócić uwagę na to ,żeby nie trafić na takiego ,który proponuje suplementacje i różne takie tam naciągania... Confused

Nie wiem czemu ludzie nie zwracają uwagi na takie ważne rzeczy  Confused



Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #181 : 2007-03-31, 13:08:33 »

 No to jak to jest Elmo ? Od kiedy rozpoczynasz tego rodzaju żywienie ?


Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #182 : 2007-03-31, 15:08:46 »

Cytuj
/pani "X" boi się pająków,wręcz czuje do nich wstręt (to też uwarunkowanie psychologiczne) i uważasz,że po zastosowaniu ŻO ten wstręt do pająków ustąpi?
     
przez cale moje zycie,a mam prawie pol wieku, panicznie balam sie pajakow,moja mama siostra tez,i jej dzieci,(genetyczne-stwierdzenie lekarzy)
gdy zobaczylam,to male stworzonko dostawalam histerii i paniki,uciekalam krzyczalam ,a serce malo nie wyskoczylo,
obecnie,zadnej reakcji,ale to zadnej,moge sie godzinami przygladac jak syn to malenstwo trzyma na reku,
u psychologa nie bylam ,seansow terapeutycznych nie bralam,
siostra i jej dzieci nadal dostaja paniki na widok pajaka az smiac mi sie chce ,gdy to widze,
 mysle,ze moze podales zly przyklad. Smile
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #183 : 2007-03-31, 16:14:29 »

Może akurat zły przykład, ale z pewnością to nie wpływ ŻO - nie bądźmy dziecinni
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #184 : 2007-03-31, 20:34:39 »

        Elmo, tak wiele wiesz o Żywieniu Optymalnym, tak bardzo zgłębiłaś całą metodologię i problematykę, że zwyczajnie nie masz czasu, by stosować żywienie w praktyce ?

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #185 : 2007-03-31, 21:15:37 »

        Elmo, tak wiele wiesz o Żywieniu Optymalnym, tak bardzo zgłębiłaś całą metodologię i problematykę, że zwyczajnie nie masz czasu, by stosować żywienie w praktyce ?

Tomek

Nie sądzisz ,że jakbym zaczęła Ci mówić ,czy mam wolny czas, czy nie ,nie zrobiło by się zbyt osobiście?   Shocked   Idea
Co Cię tak interesuje moja osoba?  Shocked
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #186 : 2007-03-31, 21:41:08 »

Tomek i Elmo,
błagam Was, nie psujcie tak wspaniałej atmosfery tego Forum.
Coraz bardziej zapędzacie się w uszczypliwych aluzjach wobec siebie, i po co? Confused Confused Confused
Po ciężkim dniu wchodzę na Forum dla reladsu i co czytam!!! Zrobiło mi się  smutno. Sad Sad Sad
Pozdrawiam Zofia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #187 : 2007-03-31, 21:47:14 »

Mnie też się zrobiło smutno  Confused
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #188 : 2007-03-31, 21:57:15 »

 Zofia, nie wiem z jakich powodów kreujesz w tym momencie duet.
            Prześledź sobie WSZYSTKIE posty i spójrz na to realnie. Forum nie jest miejscem na wzajemne dup lizanie. Kultura, owszem, ale nawet największa niknie wobec hipokryzji, którą prawie zawsze buforuje.

Tomek             
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #189 : 2007-04-01, 10:30:21 »

Tomek,
wiem co napisałam do Ciebie i Elmy i nie bedę wdawać sie w szczegóły.
A co do pisania, to uważam,że w życiu, czyli także na Forum sens ma tylko szczerość wypowiedzi, a nie jak dosadnie określiłeś dup lizanie, hipokryzja, udawanie, manipulowanie itp.
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #190 : 2007-04-02, 09:17:09 »

Cyt. z Belian: "Współczuję - w tym przypadku ŻO Ci zaszkodziło - bo ja "wiem,że nic nie wiem"..."
Jeżeli DO doprowadza Cię do konkluzji, że nic nie wiesz, to chyba coś jest nie tak, prawda? Powinniśmy dążyć raczej do wzrostu naszej wiedzy, świadomości. itp., niż do szerzenia niewiedzy, nie uważasz?  Cool
Cyt. z Belian: "Może akurat zły przykład, ale z pewnością to nie wpływ ŻO - nie bądźmy dziecinni."
Dziecinni? Po raz kolejny nie rozumiem takiego dezawuowania wpływu DO na naszą psychikę. Myślę, że opiera się to na założeniu, że jeżeli mnie coś nie pomaga - to innym też nie pomoże. Taka powalająca argumentacja: współczuję ci, bo mnie DO na moje problemy psychiczne nie pomogło... Czy adresat współczucia jest aby słusznie wybrany? A może rzeczywiście robisz coś nie tak? Nie można tego wykluczyć a priori bez sprawdzenia. Confused
Dlaczego tak myślę? Dla mnie to proste, nie lubię niczego zbytecznie komplikować (często to niepotrzebne). Jeżeli na DO zmienia się funkcjonowanie organizmu, staje się on silniejszy, przestaje chorować, to niby dlaczego psychika nie miałaby zareagować w zbliżony sposób? Stać się silniejsza i przestać chorować? Przecież jesteśmy całością? Oczywiście mówię to ze swojego doświadczenia. Cool
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #191 : 2007-04-02, 14:25:46 »

Cytuj
     "wiem,że nic nie wiem"..."
   
Naprawdę nie wiesz skąd pochodzą te słowa Tymonie? A słyszałeś o niejakim Sokratesie? Trudno bowiem powiedzieć, że on był głupi.

Cytuj
    Jeżeli DO doprowadza Cię do konkluzji, że nic nie wiesz, to chyba coś jest nie tak, prawda?

No właśnie! DO tym bardziej doprowadza mnie do konkluzji (jak Sokratesa), że ciągle tak naprawdę "nic nie wiem" - bo zawsze mogę wiedzieć więcej. No chyba,że uważasz iż posiadłeś już wszelką mądrość... 
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #192 : 2007-04-02, 15:24:37 »

A jednak co nieco już wiem i dlatego nie mogę utożsamić się z twierdzeniem, że najwyższą mądrością jest nie wiedzieć nic. Cool I wcale nie powiedziałem, że Sokrates był głupi - nie wiem, nie znam dobrze jego słów. Poza tym raczej unikam takich kategorycznych stwierdzeń. W kontekście DO i wynikającej z niej wiedzy (a także wiedzy, na której DO sie opiera), nie można powiedzieć, że nic a nic się nie wie. To zbytnia skromność. Takie jest moje zdanie. Cool
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #193 : 2007-04-02, 15:36:38 »

Tak Tymonie - skromność przede wszystkim ...
A co do mądrości to już Blaise Pascal doszedł do przekonania,że   „nie ma nic tak zgodnego z rozumem jak wyparcie się rozumu” - sam swoim życiem przekonał się o nieudolności rozumu...
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #194 : 2007-04-02, 15:44:25 »

Hmmm... Nie będę się sprzeczać z myślicielami... Cool
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #195 : 2007-04-02, 15:46:40 »

Tak Tymonie - skromność przede wszystkim ...
A co do mądrości to już Blaise Pascal doszedł do przekonania,że   „nie ma nic tak zgodnego z rozumem jak wyparcie się rozumu” - sam swoim życiem przekonał się o nieudolności rozumu...

"Myślenie czyni człowieka wielkim" - B.Pascal
"Nie mogę sobie wyobrazić człowieka pozbawionego myśli - stałby się zwierzęciem lub kamieniem" -również B Pascal
Czyli nie tak źle z tym rozumem.
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #196 : 2007-04-02, 20:25:37 »

Tak Brufordzie-nie tak źle jest z tym rozumem Smile  Pascal  niesamowicie umiłował  rozum ludzki jako coś wspaniałego, co człowieka odróżnia od zwierząt - i miał rację. Jednak wiedział,że rozum ludzki nie jest zdolny uzyskać władzy nieomylnej,a zarazem powtarzał :    cała nasza godność spoczywa w myśli.  Smile     

         Pozdrawiam
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #197 : 2007-04-03, 18:04:43 »

Jeżeli na DO zmienia się funkcjonowanie organizmu, staje się on silniejszy, przestaje chorować, to niby dlaczego psychika nie miałaby zareagować w zbliżony sposób? Stać się silniejsza i przestać chorować? Przecież jesteśmy całością? Oczywiście mówię to ze swojego doświadczenia. Cool

No...i nie potrzeba żadnych myśli Sokratesa czy tam kogo kolwiek ,aby dojść do słusznych wniosków  Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #198 : 2007-04-09, 14:08:57 »

A macie czasami cos takiego: widzicie kogos i juz wiecie, ze go nie lubicie?Kiedys mi sie cos takiego "zrobilo". Zobaczylam chlopaka i od razu poczulam duza niechec do niego. Nie chcialam z nim rozmawiac, przebywac w jego towarzystwie. Nie lubilam go i nie wiem za co.
To bylo kilka lat temu, ale nadal jak go widze, to "cos mi sie robi". Dziwne.



...czy mozna "tych nie lubianych"zakwalifikowac do wyzszych przez obcinanie glow innym?"
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #199 : 2007-04-09, 16:19:30 »

   cała nasza godność spoczywa w myśli.  Smile      

Hmm... myśl omylna i hmm ... myśl nieomylna  Very Happy .
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.