forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:41:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Problem z cholesterolem ( LDL )
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Problem z cholesterolem ( LDL )  (Przeczytany 81728 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #80 : 2007-12-16, 23:37:36 »

Nie potrafię alergii unormalizować z TRIG >90mg%.
Reszty też.
Tragicznie prawdziwe to z tymi siłami nacisku dt. kleiku, bananków...
Ja natomiast sprawdzam lipidogram, sprawdzam czy medycyna ma rację.
Jeden optymalny (o nieprawdopodobnym lipidogramie; wzorcowym) pochował swoją mamę w wieku 96 bo ... w szpitalu nie pozwolili jej się napić ... wódki  Shocked.
Powiedzieli, że jest chora. Ona na to, że krochmali taki swiat w którym nie można robić tego co się chce. I ... spoczywa w spokoju. Jaki mogła mieć lipidogram 96 letnia matka, której syna miałam okazję badać... Którego badałam pod wszelkim mozliwym kątem - dlaczego ma taki doskonały lipidogram.
Na luzie, choć z uwagą podchodzi do życia... Tylko brać przykład.
Toan, nie widziałam Jego od 3 lat.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #81 : 2007-12-17, 08:33:53 »

Pani Ewo mam 95 letnią babcię na "chodzie", jest też sprawna intelektualnie niestety nie robi badań ale jak będzie okazja to sprawdzę jej lipidogram.
Nie żywi się optymalnie, próbowałam ją przestawić ale było jej ciężko bez chleba- wieloletnie nawyki
Lubi tłuste rzeczy, ryby wędzone, śmietane 30%,masło, sery, boczki.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #82 : 2007-12-17, 10:48:04 »

Nie zmuszaj jej ... jakby nie chciała.
Nie wolno.
Jakby ... przystała na ... przegląd techniczny to byłoby fajnie. Dane moje potwierdzili geriatrzy i kardiolodzy siedzący w temacie, ale ... sprawdzić ... nie zawadzi  Shocked  Very Happy.
Nic na siłę.

Proszę by osoby na DO nie stosowały mojej dawki dobowej białka. Proszę by stosowały SWOJĄ.
70mg% osoba trzyma się prawie ok.
60mg% i niżej TA NIE WYMAGA JUŻ LEKARZA. Z przeważajacym prawdopodobienstwem  Smile .
Normalizacja lipidogramu powoduje że poprawia się ... hm ... jasność myślenia u starszych. Znika krytykanctwo. Pojawia się ... logiczne myślenie, składność myśli. Osoba zaczyna lubić konstruktywność  Smile. Młodzi z takim lipidogramem mogą być w tych kwestach prawie bez zmian. Obserwuję to.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #83 : 2007-12-17, 11:14:12 »

...Normalizacja lipidogramu powoduje że poprawia się ... hm ... jasność myślenia u starszych. Znika krytykanctwo. Pojawia się ... logiczne myślenie, składność myśli. Osoba zaczyna lubić konstruktywność  Smile....

Po prostu objawy starości znikają Cool Laughing

Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #84 : 2007-12-17, 11:29:24 »

Od czasu gdy spadają mi trójglicerydy 'więcej mi się chce... myśleć, szukać trudnych rzeczy, dociekać itd. Przy wysokim lipidogramie czułam się otępiała i leniwa. Pod kątem SM nie zauważyłam żadnych zmian tj. nic na gorsze i nic na lepsze.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #85 : 2007-12-17, 11:36:03 »

MONIKAW, zwróć uwagę na jedno. Jeśli się zjada tłusty boczek, masło, slonine,podgardle, nawet z  chlebem - to ile go zjesz? - zapewniam ,że b. mało. Kiedyś również zjadano duze ilosci kapusty, tylko...kapucha to taka pazerna na tłuszcz, ze połknie każdą jego ilości  bez, którego kiedyś , gospodyni domowa nie była gospodynią.
Na pozór, jadano potrawy niby niejadalne , ale opływające tłuszczem, przeważnie słoniną , stawały sie jadalne tym bardziej im wiecej nasz dziadek nałożyl smalcówy, nazwijmy ogólnie na kromke chleba. A wtedy  tego chleba za duzo nie wpadło do żołądka.
Więc było praaaaawie ok. Pamietam te czasy - zawsze lubiłem "grubo"!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #86 : 2007-12-17, 21:36:39 »

Ja też  Smile.
Tak centymetr smalcu i skwarków na 6 mm kromeczce  Very Happy.

Osoby optymalne - jak zachorujecie - JADAJCIE BARDZO TŁUSTO.TŁUSZCZ LECZY. Nie zwracajcie wtedy uwagi na jakieś trójglicerydy i LDLe.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #87 : 2007-12-17, 22:20:06 »

Nie potrafię alergii unormalizować z TRIG >90mg%.
Reszty też.
Bo rzeczywiście może być trudno. Bo albo gość zjada za dużo węglowodanów, albo za dużo białka, zwłaszcza małowartościowego - w stosunku do swoich potrzeb oczywiście.
Czyli znów wracamy do punktu wyjścia tłuszcz, tłuszcz i tłuszcz jest tu niezbędny. Wtedy łatwiej jest kontrolować spożywane białka i węglowodany.
Tak się zastanawiam, czy lipidogram nie mógłby znaleźć zastosowania jako wskaźnik prawidłowego stosowania ŻO w przypadku optymalnych, którzy będąc  na DO nie mogą się pozbyć swoich chorób? Bo tradycyjnej medycyny ja już nie sprawdzam. Jest tendencyjna - zakłada jako jedyne słuszne żywienie oparte na węglowodanach i leczenie wyłącznie za pomocą pigułek badź skalpela.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #88 : 2007-12-17, 22:27:42 »

A jaki lipidogram powinien być prawidłowy u stosującego ŻO? Jak te badanie się wykonuje i czy można prościej?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #89 : 2007-12-17, 22:35:06 »

tłuszcz, tłuszcz i tłuszcz jest tu niezbędny. Wtedy łatwiej jest kontrolować spożywane białka i węglowodany.

Od 2 lat się produkuję i zalecam optymalnym na śniadanie: zupę z żółłtkiem, kapustę ze smalcem, ziemniak z masłem, brokułę/pomidor z majonezem, tłusty boczek, czasem śmietanę, a ludzie jedzą tylko ser, jaja, i kiełbasę na  śniadanie....
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #90 : 2007-12-17, 22:37:25 »

Daniel, HDL,LDL, Trójglicerydy. Po 16 godz bez jedzenia. Czyli o 16 jesz obiad, potem tylko woda, kawa, herbata bez cukru i o 8 robisz badanie.
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #91 : 2007-12-18, 07:52:51 »

A jaki lipidogram powinien być prawidłowy u stosującego ŻO? Jak te badanie się wykonuje i czy można prościej?
Obawiam się, żeby znów nie powstała nowa niepotrzebna zasada. Ale długoletni  optymalni mają TG<100 a HDL>80. Takich lipidogramów  nie spotyka się u ludzi żywiących się zgodnie z zaleceniami medycyny tradycyjnej.
Tak na marginesie. Medycyna tradycyjna ma obecnie problem. Leki obniżające lipidy pozwolą  obnizyć TG, zwłaszcza przy wyłączeniu z diety węglowodanów prostych, ale nie znaleziono medykamentu podwyższajacego HDL. Wiadomo, że HDL podwyższają żółtka. Ale żółtek jeść nie wolno, więc każą delikwentom póki co zażywać więcej ruchu...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #92 : 2007-12-18, 08:20:30 »

W przeciwieństwie do osób, które nie jedzą tłuszczy mogą być również podwyższone frakcje egzogenne apoprotein B-48 C,E (pochodzenia jelitowego), gdy lipogram jest robiony zbyt wcześnie (nie na czczo), co potwierdzają badania prowadzone w Poznaniu. To prawidłowe zjawisko i nie jest to powód do niepokoju Cool.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 648


Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #93 : 2007-12-18, 11:23:16 »

 Przed kilkoma miesiącami robiłam lipidogram oto wyniki:
Cholesterol całk.   290
LDL                    133
HDL                   140
Trig.                    64
Wiem że ogólny jest podwyższony. Czy takie wyniki mogą być?
Mam 61 lat, Na ZO od maja 2000r.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #94 : 2007-12-18, 11:29:07 »

No wg amerykńskich "naukowców" to masz za dużo o 90, ale kto by się tam przejmował "naukowcami" - jeśli TG - masz poniżej 100 Confused.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #95 : 2007-12-18, 20:26:37 »


"HDL- 140"


Z tego rowniez powinnas sie cieszyc  Cool

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #96 : 2007-12-18, 21:19:38 »

Jeszcze nigdy w życiu nie robiłem lipidogramu i pewnie już nie zrobię. Przynajmniej do tego mi nie spieszno, Bardziej mnie interesuje w jakim czasie dobiegnę do mety maratonu.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #97 : 2007-12-19, 01:33:24 »

Jeszcze nigdy w życiu nie robiłem lipidogramu i pewnie już nie zrobię. Przynajmniej do tego mi nie spieszno, Bardziej mnie interesuje w jakim czasie dobiegnę do mety maratonu.

Masz racje Daniel, po co sobie utrudniac
dojscie do "celu ostatecznego" Cool Cool Razz Razz

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #98 : 2007-12-19, 11:28:48 »

Nadmiar informacji szkodzi. Lepiej spokojnie dojść do "celu ostatecznego" bo i tak się do niego dojdzie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #99 : 2007-12-19, 13:14:23 »

No dobra, napiszę trochę o tym cholesrerolu, choć to zupełnie niepotrzebne, bo frakcje lipidowe osocza nie mają nic wspólnego z miażdżycą.
Jak organizm (błonowe receptory lipidowe) rozpoznaje endogenną i egzogenną frakcję apoprotein? - po ilości aminokwasów! Frakcja jelitowa (egzogenna- z diety) jest pakowana w apoproteiny o 48 aminokwasach (E-48), a frakcja endogenna (wytwór organizmu) w apoproteiny o 100 (E-100) aminokwasach. Pakuje endo i egzogenne lipidy - ten sam zestaw genów. Na jakiej zasadzie tylko jelita pakują w E-48 możecie sobie doczytać w... każdej dobrej biochemii. Co się dzieje z E-48 pisałem już przy okazji trawienia tłuszczu. Z wątroby wychodzą następujące E-100: C, sole żółciowe - do przewodu pokarmowego, HDL - transportuje nadwyżkę cholesterolu do wątroby z innych tkanek i VLDL - transportujący wytworzony w wątrobie tłuszcz zapasowy do "odłożenia". W razie potrzeby energetycznej lub nadmiernego stężenia estrów cholesterolu w tkankach obwodowych VLDL się rozpakowuje jak E-48 i przekształca w surowiczą frakcję IDL, która wyłapuje estry cholesterolu, przekształcając się w LDL, który węruje do wątroby na utylizację. A więc LDL nie powstaje w wątrobie i nie wchłania się w śródbłonek naczyń krwionośnych (czego nie wiedzą "naukowcy"), a POWSATAJE W SUROWICY z VLDL-u wątrobowego. A więc - szkoda czasu na udawadnianie, że poziom cholesterolu we krwi ma wpływ na miażdżycę, bo się nikomu to nie uda Very Happy.
Ważny jest tylko poziom TG na czczo, bo to on właśnie może, ale nie musi świadczyć o rozwoju miażdżycy. TO WSZYSTKO PISZE W BIOCHEMII, ale kto tam z "naukowców dietetyków" zna biochemię. O lekarzach nie wspominam, choć są chlubne wyjątki... Very Happy

PS
Czy to jest zrozumiałe? Dodam jeszcze, że cholesterol strukturalny (ten do budowy błon komórkowych) powstaje w mitochondrium, a szkodliwy cholesterol wyłapywany w surowicy przez rozpakowany VLDL w cytozolu. I wszystko chyba na ten temat?, bo reszta to już tylko konsekwencja PROPORCJI BTW w diecie. Bezpieczna jest zawsze dieta o następujących parametrach: proporcja 1:3:0,5, gdy białko występuje w nich jako pierwsze, a tłuszcz z węglowodanami - zamiennie, czyli albo dieta wysokotłuszczowa, albo wysokowęglowodanowa. Różne inne rodzaje niskoweglowodanówek - to gorsze wyjście w porównaniu do w/w diet, ale DUŻO lepsze niż, to co proponuje tzw "nauka dietetyczna".
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.