forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:17:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658483 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Problem z cholesterolem ( LDL )
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Problem z cholesterolem ( LDL )  (Przeczytany 81724 razy)
fewa
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #40 : 2007-05-19, 19:59:14 »

U mnie na samym począdku ŻO miałam wyskoie tętno spoczynkowe, dokładnie jakie nie wiem bo nie mierzyłam. Ale jak rano budziłam się to serce tak mi mocno waliło jakbym biegała całą noc. No chyba, że mi się coś śniło. Laughing Ale raczej pamiętam sny. Zdazyło się to pare razy, jakoś samo przeszło.
Jak obnizyc? czytałam kiedyś, żeby wziąśc bardzo głeboki wdech, przytzymac kilka sekund i powoli wydech, powtórzyc kilka razy. Działa uspakająco.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #41 : 2007-05-19, 20:01:47 »

Joanno ,a robisz pomiar po jakimś dłuższym spoczynku? (jak tak to jaki czas spoczynku)
Czy bezposrednio po wysiłku?
Ja kiedys z ciekawości zmierzyłam sobie puls ,po "bieganiu " z rana po sklepach i wyszło mi 88 -ale to po wysiłku...
A nie jesteś przeziębiona na przykład?.Bo w trakcie jakiejś infekcji też wzrasta tętno...
Pozdrawiam
Edyta.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #42 : 2007-05-19, 20:06:38 »

Ale jak rano budziłam się to serce tak mi mocno waliło jakbym biegała całą noc. No chyba, że mi się coś śniło. Laughing

faktycznie tak jest .
Kiedys czytałam (nie wiem czy dobrze pamietam  Rolling Eyes) ,że po przebudzeniu  wzrasta poziom adrenaliny ,dlatego ciśnienie i tętno wzrastają.
też czasem tak mam ,ale potem wraca do normy  Wink
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #43 : 2007-05-20, 08:48:03 »

Jest ok. niczego nie musisz obniżać  Smile .

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #44 : 2007-10-03, 20:19:39 »

W zwiazku z wypowiedzią, że 75mg% trójglicerydów (TRIG) jest w stanie wygenerować za dużą ilość LDL.
Do tej pory zauważałam, że TRIG poniżej 70mg koreluje z likwidacją bardzo wielu chorób.
Okazuje się, że górna granica TRIG powinna wynosić 60mg%.
Jak to osiągnąć?
Wiadomo dieta niskoweglowodanowa jest w stanie znormalizować TRIG.
Gdy ktoś mimo DO ma TRIG wiecej np. 150-200 (są tacy!) udaje mi się TRIG znormalizować zmniejszając T w diecie.
Zatem powyzej jest prosty sposob normalizacji TRIG.
Organizm magazynuje. TRIG (krążący we krwi i ten zdeponowany w tkance tłuszczowej), tworzy tłuszczaki, robi zapasy w postaci cholesterolu LDL(to akuret służy do syntez).
Tak już mamy. Gromadzimy w rózny sposób.
Dr JK trójglicerydy zdeponowane w tkankach leczy zalecajac mniejsza ilość T na dobę. A pochodną TRIG czyli LDL?
O ty trochę powiem.
Poniżej - co na to Amerykanie:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diety ubogowęglowodanowe ("optymalne") a diety niskotłuszczowe -metaanaliza badań



Alain J. Nordmann i wsp. Effects of low-carbohydrate vs low-fat diets on weight loss and
cardiovascular risk factors. Arch Intern Med 2006;166:285



Na łamach Archives of Internal Medicine Nordman i wsp. przedstawili metaanalizę wyników badań, w
których porównano zastosowanie diet z niską zawartością węglowodanów ( "optymalne") i diet
niskotłuszczowych (o zmniejszonej ilości kilokalorii), u osób z nieprawidłowym BMI. Autorzy do
metaanalizy wybrali 5 badań (447 osób), których czas trwania wynosił co najmniej 6 miesięcy (w 3 z
nich obserwację przedłużono do 12 miesięcy), wykazując, że po 6 miesiącach, w porównaniu z osobami
stosującymi dietę niskotłuszczową redukcyjną, osoby stosujące dietę optymalną uzyskały średnio
utratę masy ciała o 3,3 kg większą. Różnica ta zmniejszała się jednak do 1,0 kg po 12 miesiącach.
Zaobserwowano trend w kierunku większej redukcji ciśnienia skurczowego i rozkurczowego w przypadku
stosowania diety optymalnej, który nie był wykrywalny po 12 miesiącach. Odnotowano natomiast istotne
różnice w parametrach metabolicznych. Stężenie glikemii na czczo ulegało redukcji dla osób
stosujących dietę optymalną w ciągu 6 miesięcy o 8,9 mg% (vs 1,8 mg% przy diecie niskotłuszczowej).
W podgrupie chorych z cukrzycą dieta optymalna pozwoliła uzyskać większą redukcję HbA1c (0,8% vs
0,1% przy diecie nieskotłuszczowej). Dieta niskowęglowodanowa spowodowała niekorzystne zmiany
stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL (wyższych o 8,9 mg% i 5,4 mg%, w porównaniu ze
stwierdzanymi po leczeniu dietą niskotłuszczową). Dieta optymalna powodowała redukcję stężeń
trójglicerydów (o 22,1 mg%) oraz wzrost poziomu cholesterolu HDL (o 5,3 mg%). Zdaniem autorów,
uzyskane wyniki uzasadniają podjęcie dalszych badań klinicznych poświęconych stosowaniu diety
optymalnej do redukcji masy ciała. Ze względu na niekorzystne zmiany stężeń cholesterolu całkowitego
i cholesterolu LDL, a także brak danych o wpływie na choroby układu sercowo-naczyniowego, diety
niskowęglowodanowe nie mogą być jednak obecnie rekomendowane jako diety lecznicze.

VADEMECUM 9/2006

Data ukazania się notatki: 24 marca 2006

Opracowane na podstawie: Archives of Internal Medicine / 13 lutego 2006



Marek Kowrach
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak to wygląda z punktu widzenia biochemii i mojego:

Należy się pacjentom wyjaśnienie.

Lipoproteiny o dużej gęstości (HDL) pobierają cholesterol uwalniany do osocza z obumierających
komórek, a dokładniej z ich błon biologicznych. Z czego składają się błony biologiczne wiemy (Moja
książka, rodz.1).

Zestryfikowany w lipoproteinie HDL cholesterol zostaje przeniesiony do LDL przez białka
transportowe. Rolą LDL (lipoproteiny o małej gęstości) jest transport cholesterolu do tkanek
obwodowych.

Komórka pobiera lipoproteinę LDL przy pomocy receptora LDL umieszczonego na jej powierzchni. Komórki
otrzymują zatem cholesterol z osocza. Nie wszystkie. Jedynie komórki wątroby i jelita są w stanie
syntetyzować go de novo, podobnie jak są w stanie syntetyzować HDL. Kiedy cholesterol znajduje się
wewnątrz komórki w obfitości nowe receptory LDL nie są syntetyzowane i pobieranie dodatkowych ilości
cholesterolu zostaje zablokowane. LDL niestety musi krążyć i czekać na swoją kolej. Duża ilość LDL w
osoczu jest między innymi dowodem na wystarczającą ilość materiału energetycznego w środku komórki (!!!)

LDL powstaje z VLDL, a VLDL powstaje z trójglicerydów. VLDL spełnia funkcję transportera
trójglicerydów (trójacylogliceroli) z wątroby, powstaje z nadwyżki trójacylogliceroli. Nadwyżka
trójacylogliceroli jest wynikiem lipogenezy (przy udziale cyklu pentozowego) i podaży wolnych kwasów
tłuszczowych. A tak bardziej zrozumiałym językiem - dieta z nadmiarem tłuszczu nie pozwala
wykorzystać własnego, zarówno tego w LDL, tego w postaci cholesterolu i tego w postaci
tróglicerydów. Kwasy żółciowe obecne w żółci (do trawienia spożytego tłuszczu, powstaja z krążącego cholesterolu)
PONOWNIE SIĘ WCHŁANIAJĄ w jelicie.
Trzebaby zatem zjeść warzywo BEZ tłuszczu by przyśpieszyc wydalenie kwasów tłuszcowych...
Poczatkujacym optymalnym mówilam ze tłuszcz "wpleciony" w warzywo jest ok.
BO JEST GO WIĘCEJ. Po zmniejszeniu obrotu szlakami metabolizmu weglowodanów TAKA
(czyli 2,5gT/kg naleznej wagi ciała)
ilość T nie jest potrzebna. WYDAJE sie wstepnie, że 1,5-2g/kg/dobę jest OK.
Organizm robi zapasy "na złe czasy". Głodówka/post likwiduje je wraz z obniżaniem
niestety HDL-u.
Produkty mleczne mają udział w produkcji LDL 20%. Leczenie rotacją pr. mlecznych nie jest zatem leczeniem kompletnym.
Dlaczego pr. mleczne mają udział w produkcji cholesterolu? Aminokwasy glukogenne, laktoza/kwas mlekowy, wapń skutkują
produkcją glukozy. Matka Natura mądrze to wymyśliła. Jeżeli karmiąca 10 000 lat temu nie miała
dłuższy czas co jeść - miała możliwie dużą/długą w czasie gwarancję utrzymania przy życiu własnego
dziecka.

NADMIAR TŁUSZCZU nie pozwala strawić własnego. Teraz bardziej zrozumiałe jest, mam nadzieję, że
dieta ochudzająca, zmniejszająca LDL, trójglicerydy, androgeny, estrogeny itp. jest dietą opartą na
jajach/rybach/wołowinie/wieprzowinie i WARZYWACH.

50 g białka (np. 8 jaj) i 50 g tłuszczu (np. smalec) i węglowodany w postaci warzyw dobrze
spełniają te kryteria. Choć lepiej normalizuje się LDL na diecie bez ...jaj.
Nie jestem jednak jej zwolennikiem, szczegolnie gdy zainteresowany ...lubi jaja.
Można wtedy robić 1 x w tyg. bez jaj. Nie wiem czy to wystarczy...
Można dobierać swoją dawke T 50-w/w moich zaleceń.

Nadmiary składników do produkcji trójglicerydów (węglowodanów, tłuszczów) wraz z uaktywnieniem
tworzenia się glukozy (wszystkie produkty mleczne) i zatem uaktywnienie cyklu pentozowego (służy
m.in. do produkcji tłuszczów) prowadzi do nikąd. Nie powinniśmy zatem pić śmietany w ilościach
przemysłowych by obniżyć stężenie własnych tłuszczów. Zalecana dieta z obniżeniem dobowego spożycia T
jest logiczna. Podobnie jak logiczne jest zjedzenie WARZYWA, by kwasy tłuszczowe nie zamieniły się z powrotem w
LDL (krązenie jelitowo-watrobowe). Wydalenie ich spowoduje skorzystanie z własnych zapasów LDL, które są na razie
w nadmiarze. W nadmiarze bo organizm nie wyprodukował receptora dla LDL, BO W KOMÓRCE TEGO SKŁADNIKA
MA ZD DUŻO.
Dieta z nadmiarem tłuszczu, który buduje LDL nie sprzyja obniżaniu jego stężenia.

1:1 B:T jest szybką drogą do spalania tłuszczów, można spalać je wolniej. Każdy ma prawo do własnej
drogi. Medycyna klasyczna wzorując się na zdrowej młodzieży poleca HDL: LDL 1:1, a LDL mniej niż
100mg% choć wg ostatnich badań nad zdrową młodzieżą i populacją długowiecznych LDL powinno byc
poniżej 70mg%.
Szkoda, że Zbynek, Bruford i inni lekarze nie wypowiedzieli sie jak wygląja lipidogramy ich 90 latków
lub lipidorgamy zdrowej młodzieży.
Nie przejmyjmy sie tym zbytnio...
Wyciągajmy wnioski i działajmy (każdy ile chce!).
lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek





Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #45 : 2007-10-03, 23:32:09 »


Szkoda, że Zbynek, Bruford i inni lekarze nie wypowiedzieli sie jak wyglądają lipidogramy ich 90 latków
lub lipidorgamy zdrowej młodzieży.

lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek
Pani Ewo... chciałem  podziękować pani za nobilitacje mojej osoby  z powodu kojarzenia mnie jako lekarza, Shocked  takiemu wizerunkowi chcę  zaprzeczyć - ja nie jestem lekarzem. Jeśli z kontekstu moich wypowiedzi taki obraz mojej osoby ktoś odebrał, to chcę poinformować że nigdy nie przedstawiałem się jako lekarz i do takiego tytułu  nie czułem się uprawniony. Wprawdzie w korespondencji posługiwałem się  terminami medycznymi ale to zasługa wnikliwej natury i chęci  poszukiwania odpowiedzi, bo jak ktoś pisał - „Warunkiem bycia lekarzem nie jest tytuł i dar wymowy, znajomość obcych języków czy lektura licznych książek [...], lecz najgłębsze poznanie istoty rzeczy i tajemnic natury, które równoważą wszystko inne „.   Very Happy
Pozdrawiam - zbynek
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #46 : 2007-10-04, 01:38:00 »


Dieta z nadmiarem tłuszczu, który buduje LDL nie sprzyja obniżaniu jego stężenia.

1:1 B:T jest szybką drogą do spalania tłuszczów, można spalać je wolniej. Każdy ma prawo do własnej
Adrogi. Medycyna klasyczna wzorując się na zdrowej młodzieży poleca HDL: LDL 1:1, a LDL mniej niż
100mg% choć wg ostatnich badań nad zdrową młodzieżą i populacją długowiecznych LDL powinno byc
poniżej 70mg%.
Szkoda, że Zbynek, Bruford i inni lekarze nie wypowiedzieli sie jak wygląja lipidogramy ich 90 latków
lub lipidorgamy zdrowej młodzieży.
Nie przejmyjmy sie tym zbytnio...
Wyciągajmy wnioski i działajmy (każdy ile chce!).
lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek


Brawo, Brawo, Brawo  Very Happy
Fajnie, ze dyskusja zeszla na istotny poziom. Smile
Juz widze oczami wyobrazni jak niektorym "zrolkowaly" sie "protezy pojeciowe"

Koniec koncow, jest jeszcze kilka kluczowych postulatw do spelnienia
aby dlugo cieszyc sie zdrowiem i zyciem.

Ale aby wiedziec,  nalezy zainwestowac czas na nauke
albo pieniadze na odpowiednie porady.  Cool



Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #47 : 2007-10-04, 12:32:44 »

Uff, Lekarko, na szczęście więcej cytowałaś niż pisałaś samodzielnie.
Podsumowując, chcesz nas ostrzec przed jedzeniem tłuszczu w ilości zalecanej przez Jana Kwaśniewskiego? Powiedz to jasno i wyraźnie, bo równie dobrze można wysnuć wniosek, że mówisz tylko o  odchudzających się.

Dawno nie robiłam żadnych badań, ale sprowokowana tym postem wybiorę sie na badanie cholesterolu, choćby, żeby skonfrontować, co piszesz.
Jem tłuszczu stanowczo za dużo, bo dużo dużo więcej niż zaleca JK. Nigdy wcześniej jednak w trakcie DO nie narzekałam na wyniki badań. W ostatnich postach zapytałam o LDL, którego zawsze miałam więcej, jednak przy proporcji HDL do chol. całkowitego bardzo dobrej, bo zbliżonej do 30%.

Nie narzekam na nadwagę. Trzymam się w proporcjach 158cm/52kg/52 l. Oczywiście mogłabym jeść tłuszczu mniej, a zgodnie z zaleceniami JK.
Owszem, żeby spełnić swoje kryteria szczupłości, mogłabym jeszcze ze 2 kg spaść na wadze. Nie mam problemu z wagą, ale nie mogę sobie jeść całkiem swobodnie, bo wtedy waga rośnie.

Nie choruję, mam dobrą kondycję, nie mam siwych włosów, mam wszystkie zęby, wyglądam na 30 l. Chcesz powiedzieć, że mogłabym czuć się jeszcze lepiej?

Lekarko, chętnie zobaczyłabym twoje zdjęcie. Ciekawi mnie, pod kątem twojego zdrowia, jak wyglądasz.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #48 : 2007-10-04, 18:54:05 »

1.chcesz nas ostrzec przed jedzeniem tłuszczu w ilości zalecanej przez Jana Kwaśniewskiego? Powiedz to jasno i wyraźnie, bo równie dobrze można wysnuć wniosek, że mówisz tylko o  odchudzających się.
2.wybiorę sie na badanie cholesterolu,
3.Jem tłuszczu stanowczo za dużo,
4.LDL, którego zawsze miałam więcej, jednak przy proporcji HDL do chol. całkowitego bardzo dobrej, bo zbliżonej do 30%.
5. Chcesz powiedzieć, że mogłabym czuć się jeszcze lepiej?[/u]
6.Lekarko, chętnie zobaczyłabym twoje zdjęcie. Ciekawi mnie, pod kątem twojego zdrowia, jak wyglądasz.

1. Nie. Otóż zauważam, że u optymalnych górna granica T oscyluje wokół 2g/kg należnej wagi ciała na dobę. Są jednak wyjątki. Osoby w trudnej sytuacji życiowej, osoby max chore w wywiadzie (uprzednio), osoby nadal kontaktujące sie z alergenem (moze to być nawet teściowa czy niewłaściwe miejsce zamieszkania, niewłaściwa praca!) w jakiejkolwiek postaci mogą jadać więcej T. Koszt to podniesienie LDL. Nie mówię tylko o odchudzajacych się, mówię o wszystkich.
2. Po co. Z Twoim wywiadem nie szukałabym odpowiedzi w wynikach (na razie) dbałabym o Siebie na różne sposoby.
3. No i co z tego. Rozumiem to jako rachunek sumienia. Trwają moje badania. Chcę dawać gwarancję wyleczenia nowotworu dietą. Nigdy w oderwaniu od lekarza prowadzącego klasyczne-uznane akademickie leczenie.
3. Harper i Streyer i pytana dziś o to geriatra i kardiologia "zachodnioeuropejska"  mowią jednym głosem. Wolałabym by jakiś lekarz też tu się wypowiedział.
LDL badano bez korelacji z TRIG. No i potrzebne badania na 90-100 latkach w tym zakresie. Spotykam bardzo chorych wieloletnich  optymalnych z TRIG 80mg%.
Ze spokojem podejdzmy do tego.
5. Muszę zacząć ćwiczyć jasnowidzenie  Shocked . Na razie badam reakcje które dają bardzo duże prawdopodobieństwo. Jak dobrze zbiorę wywiad to prawdopodobieństwo to graniczy z pewnością.
6. To przy poście jest sprzed 2 lat. Postaram się obrobić jakieć świeże (nie znam się na obróbce więc zlece robotę).

Zbynek Twoje posty z zakresu wiedzy medycznej są rzeczowe i konkretne dlatego czytając je odnosiłam wrażenie, że jesteś lekarzem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #49 : 2007-10-04, 19:19:31 »

Dla osób z chorobą nowotworową w wywiadzie uznałabym dawkę T, którą zaleca dr JK.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #50 : 2007-10-04, 20:30:03 »

A ja wystraszony Wink twoimi opowieściami o chorymsterolu aż sobie go zbadałem i szok  Shocked mam podwyższony !!! szczególnie ten HDL  82 mi wyszedł normalnie ponad norme ;P ogólnie 235 a LDL 129 TG 59 ;(
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #51 : 2007-10-05, 08:07:04 »

Dobrze, że do tego masz ...seksualny stosunek.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #52 : 2007-10-05, 15:03:59 »

Sławek, 35%HDL - fatalnie z tobą. Sprawdź, czy nie masz jakiejś alergii, albo chociaż słabej pamięci.  Mr. Green

Cytuj
Postaram się obrobić jakieć świeże (nie znam się na obróbce więc zlece robotę)
Możesz, Ewa, mnie zlecić obróbkę. Przyślij jakieś duze - jedno lub dwa - na moj e-mail
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #53 : 2007-10-05, 17:24:08 »

Uff, Lekarko, na szczęście więcej cytowałaś niż pisałaś samodzielnie.
Podsumowując, chcesz nas ostrzec przed jedzeniem tłuszczu w ilości zalecanej przez Jana Kwaśniewskiego? Powiedz to jasno i wyraźnie, bo równie dobrze można wysnuć wniosek, że mówisz tylko o  odchudzających się.

Pani Lekarka wyraźnie napisała co sądzi o nadmiarze tłuszczu w diecie. Każda względna nadwyżka tłuszczu powoduje
określone złe objawy - wszystko zależy od indywidualnego metabolizmu(co zapisane w genach
 dlatego słowo "względna nadwyżka" tłuszczu)

Inaczej można powiedzieć, że każdy człowiek jest inny, a na sztywno ustalone proporcje BTW
 i "należne ilości kalorii" jest podstawowym błędem w rozumieniu fizjologii i biochemii człowieka
oraz jako konsekwencja tego: abstrakcyjne  zachowania dietetyczne.
Natomiast jak się do tego podejdzie w ujęciu statystycznym to wtedy jest to bardziej logiczne i prawdzie bliskie.

Nie czarujmy się, organizm ludzki nie ma budowy "snopowiązałki" i dlatego sposób podejścia Pani Lekarki
do fizjologi, biochemii, diety czyli sposób dynamiczny i kreatywny jest właściwym kierunkiem i drogowskazem.
Natomiast wszelkie "planktoniczne" rozumienie "dynamiki" diety biegnącej on-line,
prowadzi do karykaturalnych wyobrażeń i efektów działań. Smile

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #54 : 2007-10-05, 17:52:22 »

Nie można wszystkich ludzi wepchnąć do jednego wora i podpisać :"Ludzie".
Ludzkie organizmy wbrew pozorom są bardzo różne.Wystarczy wygląd zawnetrzny: szczupli-bardziej tędzy,niscy-wysocy,o bardziej masywnym koścu i tym drobnym.
Potem rodzaj wykonywanej pracy:jedni pracują fizycznie przez 8 czy 12 godz. (są w ciągłym ruchu),drudzy siedzą przez 8 czy 12 godz. (pozostają w większości czasu w spoczynku),nie mówie już o różnicach na poziomie komórkowym.Nawet temperament różnicuje ludzi-jedni są spokojni drudzy bardziej ekspresyjni.
To wszystko czyni,że człowiek kazdy z osobna ma swoje zapotrzebowanie na składniki energetyczne i budulcowe.
I niemożliwym jest powiedzieć osobie,że musisz zjeść tyle i tyle białka ,tłuszczów czy węglowodanów,bo wazysz tyle i tyle.
Dany człowiek nawet ma inne zapotrzebowanie na te składniki każdego dnia.Uzaleznione jest to nawet od pogody.
Co dla jednego jest normą ,dla drugiego jest nadmiarem.
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #55 : 2007-10-05, 17:58:33 »

Dawno nie robiłam żadnych badań, ale sprowokowana tym postem wybiorę sie na badanie cholesterolu, choćby, żeby

skonfrontować, co piszesz.
Jem tłuszczu stanowczo za dużo, bo dużo dużo więcej niż zaleca JK. Nigdy wcześniej jednak w trakcie DO nie narzekałam na wyniki

badań. W ostatnich postach zapytałam o LDL, którego zawsze miałam więcej, jednak przy proporcji HDL do chol. całkowitego

bardzo dobrej, bo zbliżonej do 30%.

Tak właśnie jest, ty jesz jakościowo i ilościowo BTW wyłamując się ze średniej statystycznej,
udowadniając, że fundamentalizm w biochemii, fizjologii, diecie nie ma racji bytu. Smile
Dzięki temu wszyscy widzą, od "planktonu" aż po "elitę", że budowa człowieka jest bardziej skomplikowana
od konstrukcji "zagranicznych" rolek. Smile

Tak na marginesie wypadałoby by znać "How It Works" to LDL i HDL, to może by się okazało, że jest jeszcze
HDL3, HDL2 i wiele innych ważnych czynników, a nie tylko "chorysterol" jak to niektórzy postrzegają. Smile

Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #56 : 2007-10-05, 18:15:08 »

Cytuj
Nie narzekam na nadwagę. Trzymam się w proporcjach 158cm/52kg/52 l. Oczywiście mogłabym jeść tłuszczu mniej, a zgodnie z

zaleceniami JK.
Owszem, żeby spełnić swoje kryteria szczupłości, mogłabym jeszcze ze 2 kg spaść na wadze. Nie mam problemu z wagą, ale nie

mogę sobie jeść całkiem swobodnie, bo wtedy waga rośnie.

Co tam te dwa kilogramy w jedną czy drugą stronę,
liczy się to ze jesteś zdrową, urodziwą i sexowną dziewczyną. Smile

Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #57 : 2007-10-05, 18:23:22 »

Nie choruję, mam dobrą kondycję, nie mam siwych włosów, mam wszystkie zęby, wyglądam na 30 l. Chcesz powiedzieć, że

mogłabym czuć się jeszcze lepiej?


Nikt dziewczynie wyglądającej na 30 lat nie będzie w zęby zaglądał. Smile
Co do włosów to inna inszość. Smile
A z tym lepszym samopoczuciem?  Wyglądająca na 30 lat dziewczyna to wiadomo czego najbardziej pragnie,
aby poczuć się lepiej. Smile Smile hłe hłe hłe



Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #58 : 2007-10-05, 18:29:41 »

Lekarko, chętnie zobaczyłabym twoje zdjęcie. Ciekawi mnie, pod kątem twojego zdrowia, jak wyglądasz.

To żeczywiście byłoby ciekawe tak móc porównać, pod kątem ...... oczywiście hi hi hi. Smile
A gdyby się okazało ....... ? To co by było?  Smile Smile Smile


Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #59 : 2007-10-05, 19:58:08 »

Ewa jak córka mi wrzuci do komputera zdjęcia z wakacji to ci wyślę parę.
Mam chyba kliknąć w "opcje dodatkowe" by załączyć foto. Poradzę sobie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.