forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 22:18:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660444 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Problem z cholesterolem ( LDL )
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Problem z cholesterolem ( LDL )  (Przeczytany 82156 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #100 : 2007-12-19, 15:13:24 »

....ale kto tam z "naukowców dietetyków" zna biochemię. O lekarzach nie wspominam....

Swiete slowa Cool Laughing

Ale po co sie przemeczac, skoro nie ma egzaminow licencyjnych,
panuje calkowita bezkarnosc. Shocked Cool Laughing
W pracy jak pokaze taki lekarz ze zna biochemie, to wyleci
"na zbity pysk" do przychodni, bo ordynatorem jest oczywiscie konfident SB o osobowosci tow. Albina Siwaka
lub jego "hybryda" w postaci syna lub corki z PO lub SLD Shocked Cool Laughing

Ps.
Dla mlodszej czesci naszej spolecznosci spiesze wyjasnic kim byl tow. Albin Siwak

http://niniwa2.cba.pl/siwak.htm

Po 20. latach od Sierpnia tow. Albin Siwak nadal wierzy, że PRL można było naprawić
"Jak sami widzicie koledzy i czujecie to na sobie, sprawy nie poszły tak, jak mi tu w 1982 roku mówiliście. Nie mam satysfakcji z tego, że to ja wtedy miałem rację" - tak Albin Siwak ze zwykłą sobie robociarską szczerością wywalił całą prawdę w oczy byłym towarzyszom z PZPR. Betoniarz, który w latach 80. został członkiem KC i Biura Politycznego, bezkompromisowy przeciwnik "Solidarności", znany niegdyś z płomiennych przemówień, miał znów swoje pięć minut: promocję książki, która odbyła się w szacownych murach Polskiej Akademii Nauk w Warszawie." Razz Razz Razz




Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #101 : 2007-12-19, 19:48:48 »

...przekształcając się w LDL, który węruje do wątroby na utylizację...

Zapomniałem dodać ważną rzecz, że tworzenie w wątrobie wychwytujących LDL receptorów działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego, czyli jest uzależnione od wątrobowego stężenia cytozolowego estrów cholesterolu. Tak teraz to już chyba wszystko jasne? Very Happy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #102 : 2007-12-23, 10:33:44 »

[ ale nie znaleziono medykamentu podwyższajacego HDL.

Witamina PP a 0,2   2 x 1 - podnosi HDL.
Działa w mechanizmie wywoływania patologicznej krzywej cukrowej.
Prześledzić można jej działania uboczne. Korelują z "nadmiarem W w diecie".

Nie demonizowałabym ... obserwacji własnego cholesterolu. Mimo, że nieprawidłowy lipidogram koreluje z chorymi punktami akupresurowymi w sposób powtarzalny (diagnostyczny). Każdy ma swoją drogę powrotu do zdrowia i nie przejmowanie się zbytnie ... jest korzystne. Życie w sposób świadomy jest bardzo korzystne (łączenie informacji w kategorie przyczyna-skutek).
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #103 : 2007-12-23, 11:08:16 »

[ ale nie znaleziono medykamentu podwyższajacego HDL.

Witamina PP a 0,2   2 x 1 - podnosi HDL.
Działa w mechanizmie wywoływania patologicznej krzywej cukrowej.
Prześledzić można jej działania uboczne. Korelują z "nadmiarem W w diecie".

Nie demonizowałabym ... obserwacji własnego cholesterolu. Mimo, że nieprawidłowy lipidogram koreluje z chorymi punktami akupresurowymi w sposób powtarzalny (diagnostyczny). Każdy ma swoją drogę powrotu do zdrowia i nie przejmowanie się zbytnie ... jest korzystne. Życie w sposób świadomy jest bardzo korzystne (łączenie informacji w kategorie przyczyna-skutek).


CAŁKOWICIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #104 : 2007-12-23, 11:53:56 »

Szukaj Bea zdań ... z którymi się nie zgadzasz  Very Happy.
Proszę  Smile .
Konstruktywna dyskusja jest doskonałym środkiem prowadzącym co celu.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #105 : 2007-12-23, 17:01:51 »

Cytuj
Witamina PP a 0,2   2 x 1 - podnosi HDL
  Wiecie co? Fajnie wiedzieć, jaka witamina, na co wpływa. Jednak co zwykle ludzie robia z takimi informacjami? - "Acha! Witamina PP podnosi HDL, to ja bede jesc dużo PP. W czym jest wit. PP? Witamina C. No właśnie. Ide do apteki po C" itd. Lekarze tez przepisują nam poszczególne witaminy, a nikt z nas i tak nie jest w stanie przebic natury. Każda nasza ingerencja w równowagę przyrody, powoduje chaos. Nie wiemy przecież, co powinniśmy zjeść dodatkowo, żeby ta oddzielnie zjedzona witaminka zadziałała zgodnie z naszym zdrowym organizmem.
Nalezałoby jeść zdrowo i nie szukać witamin na kazdą dolegliwość.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #106 : 2007-12-24, 10:18:47 »

A ty masz, lekarko, bazę ze staruszkami z trigl. ponizej 50%?

Przecież już w postach odpowiedziałam na to pytanie  Shocked .
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #107 : 2008-01-13, 16:25:08 »

Witam serdecznie, właśnie dwa dni temu odebrałam wynik badań laboratoryjnych cholesterolu no i kształtuje się następująco:

Cholesterol całkowity 275
HDL cholesterol          90
LDL cholesterol         220
Trójglicerydy              98

Nie wiem co o tym sądzić po przeczytaniu calego wątku o cholesterolu.W majowym numerze "Optymalni" z 2007 roku był artykuł dr.Agaty Płoweckiej "Cala prawda o cholesterolu" i mam nadzieję, że nie jest ze mną aż tak żle.U optymalnych całkowity cholesterol jest wyższy jednak martwi mnie ten LDL.Badanie wykonywalam przez przychodnię więc powinnam udać się z wynikiem do lekarza rodzinnego kierującego mnie do laboratorium.Czeka mnie to po niedzieli z pewnością coś mi zapisze na obniżenie.Jest to moje pierwsze badanie na cholesterol więc nie mogę porownać jak było przed rozpoczęciem ŻO .Jak odbieralam wynik to pielęgniarka tylko pokiwala głową jak go przeglądala... Sad :shock:No może nie będzie tak żle  Laughing Proszę o komentarz lekarzy opymalnych z forum no i wszystkich piszących.Pozdrawiam. Very Happy
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #108 : 2008-01-13, 16:33:16 »

Witam serdecznie, właśnie dwa dni temu odebrałam wynik badań laboratoryjnych cholesterolu no i kształtuje się następująco:

Cholesterol całkowity 275
HDL cholesterol          90
LDL cholesterol         220
Trójglicerydy              98

Coś pomyliłaś Wink Chol. całkowity jest sumą HDL LDL i jeszcze takie pomniejsze VLDL itp. Wink moze 375 ??
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #109 : 2008-01-13, 17:56:59 »

Hej Sławek niczego nie pomyliłam!!! przepisałam dokładnie z wyniku, który mam pod ręką w tej chwili i sprawdziłam jeszcze raz.I chyba nie masz racji co do sumy HDL i LDL.Poczytaj inne wpisy u nich też te sumy nie są równe.No może się pomylili w laboratorium hm... Sad Laughing
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #110 : 2008-01-13, 18:26:09 »

 Poczytaj sobie, dla uspokojenia :  Polecam ta lekture wszystkim, "majacym klopoty z podwyzszonym/wysokim cholesterolem".
                     http://www.empik.com/produkt?productId=2999373
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #111 : 2008-01-13, 20:53:12 »

Hej Sławek niczego nie pomyliłam!!! przepisałam dokładnie z wyniku, który mam pod ręką w tej chwili i sprawdziłam jeszcze raz.I chyba nie masz racji co do sumy HDL i LDL.Poczytaj inne wpisy u nich też te sumy nie są równe.No może się pomylili w laboratorium hm... Sad Laughing
Bo w "raboratorium"  to siedzi taki gosciu z kompem, i ma przygotowane gotowce w wordzie. Sam mam taki przyklad, po badaniu usg jamy brzusznej. Wg opisu pecherzyk zolciowy mi odrosl.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #112 : 2008-01-13, 21:02:12 »

p.s. Oczywiscie przed badaniem, np USG, gosciu pyta /jezeli to sa nerki/ na ktora nere pan przyszedl, zeby dobrze wybrac z gotowca nerke prawa czy lewa, w stylu /w lewej nerce zlogi, itp/. I wazne, zeby wiedzial czy jestes przed\zabiegiem czy po, zeby wybral odpowiedniego gotowca. Jak po, to oczywiscie inny gotowiec.
Pozdr
maf
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #113 : 2008-01-13, 21:05:55 »

Hej Sławek niczego nie pomyliłam!!! przepisałam dokładnie z wyniku, który mam pod ręką w tej chwili i sprawdziłam jeszcze raz.I chyba nie masz racji co do sumy HDL i LDL.Poczytaj inne wpisy u nich też te sumy nie są równe.No może się pomylili w laboratorium hm... Sad Laughing
Tak się zastanawiam Wink Chorysterol calkowity równa sie sumie wszystkich frakcji min. HDL i LDL Wink u iebie 90+220 to juz równa się 310  Shocked ale moze ja liczyc nie łómiem ;P
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #114 : 2008-01-23, 13:46:23 »

Witam serdecznie, właśnie dwa dni temu odebrałam wynik badań laboratoryjnych cholesterolu no i kształtuje się następująco:

Cholesterol całkowity 275
HDL cholesterol          90
LDL cholesterol         220
Trójglicerydy              98

Coś pomyliłaś Wink Chol. całkowity jest sumą HDL LDL i jeszcze takie pomniejsze VLDL itp. Wink moze 375 ??

Wybralam się dzisiaj z moim "kosmicznym" wynikiem cholesterolu do lekarza rodzinnego.Pan dr.przyznał, że mam bardzo dziwny  Shocked :xwynik tzn.dobry HDL i TG ale za duży całkowity nie mowiąc już o LDL_u.No i ... zaproponował leczenie dietą, otrzymalam ulotkę z piramidką zdrowia i mam spożywać to zaznaczone na zielono , a mianowicie WARZYWA .Za 3 miesiące kontrola lipidogramu.No cóż leków nie przepisal to i tak nieżle.Zastanawiam się czy następnym razem nie przyzanć się do swojego odżywiania, a może jeszcze poczekać?Muszę poprawić te wyniki ZO. Mad Laughing
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #115 : 2008-01-23, 19:01:14 »


Wybralam się dzisiaj z moim "kosmicznym" wynikiem cholesterolu do lekarza rodzinnego.Pan dr.przyznał, że mam bardzo dziwny  Shocked :xwynik tzn.dobry HDL i TG ale za duży całkowity nie mowiąc już o LDL_u.No i ... zaproponował leczenie dietą, otrzymalam ulotkę z piramidką zdrowia i mam spożywać to zaznaczone na zielono , a mianowicie WARZYWA .Za 3 miesiące kontrola lipidogramu.No cóż leków nie przepisal to i tak nieżle.Zastanawiam się czy następnym razem nie przyzanć się do swojego odżywiania, a może jeszcze poczekać?Muszę poprawić te wyniki ZO. Mad Laughing
Gdybyś była moją pacjentką kazałabym Ci jeść jak dotychczas. Ewentualnie ( dla uspokojenia Ciebie) zaleciłabym ponowne badanie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #116 : 2008-01-23, 19:05:43 »

Chyba nie oczekujecie,ze lekarz z przychodni (nie opty) zaleci Wam jeść jajka itp. ,kiedy się ma wysoki cholesterol  Very Happy

Ja osobiscie będąc opty i mając wysoki cholesterol ,nie poszłabym do innego lekarza, jak opty,bo to bez sensu-to jak mierzenie jednego i tego samego odcinka drogi w metrach i kilogramach.
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #117 : 2008-01-23, 22:41:01 »

Cytuj
Wg opisu pecherzyk zolciowy mi odrosl
Nie jestes osamotniony, mojej ciotce na badaniu USG tez odrosla nerka  Laughing

Zawsze mialam niski cholesterol, na DO, podwyzszyl mie sie (badanie sprzed 1,5 roku) do nieco powyzej normy: 220.
Niezmiernie sie z tego ciesze, bo oslonki mielinowe sa zbudowane z cholesterolu. Oby juz tam sie ulokowal Smile  Moje samopoczucie wskazuje, ze On juz tam jest  Very Happy
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #118 : 2008-01-23, 23:08:22 »


Wybralam się dzisiaj z moim "kosmicznym" wynikiem cholesterolu do lekarza rodzinnego.Pan dr.przyznał, że mam bardzo dziwny  Shocked :xwynik tzn.dobry HDL i TG ale za duży całkowity nie mowiąc już o LDL_u.No i ... zaproponował leczenie dietą, otrzymalam ulotkę z piramidką zdrowia i mam spożywać to zaznaczone na zielono , a mianowicie WARZYWA .Za 3 miesiące kontrola lipidogramu.No cóż leków nie przepisal to i tak nieżle.Zastanawiam się czy następnym razem nie przyzanć się do swojego odżywiania, a może jeszcze poczekać?Muszę poprawić te wyniki ZO. Mad Laughing
Gdybyś była moją pacjentką kazałabym Ci jeść jak dotychczas. Ewentualnie ( dla uspokojenia Ciebie) zaleciłabym ponowne badanie.

Szkoda, że nie jestem Twoją pacjenką ale uspokoiłaś mnie.Dziękuję do lekarza optymalnego mam daleko i w moim przypadku byłoby mi trudno się wybrać(opieka nad chorym) to cały dzień z głowy do Poznania i z powrotem.Trochę poczytalam dla przypomnienia fragmenty książek dr.J.K. dotyczących lipidogramu i to mnie podbudowało na nowo plus artykuły z "Optymalnych".Poprawić jednak bym chciala ten LDL ale on rośnie wraz całkowitym cholesterolem.Moich lekarzy rodzinnych szanuję bo dobrze sprawują opiekę nad moim chorym tatą i często mam z tego powodu z nimi do czynienia.Opieka nad cierpiącym uczy pokory i pozwala z dystansem podchodzić do pewnych spraw w życiu.Co do diety nie zamierzam niczego zmieniać ewentualnie korygowac błędy i wlaśnie dlatego tak ważny dla mnie był ten wynik.

Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #119 : 2008-02-01, 10:55:51 »

Przychylam się do stwierdzenia Bea.
Co do poprawy LDL możesz zastosować się do porad napisanych przeze mnie. Oglądani przeze mnie długowieczni mają LDL poniżej 100mg%.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.