forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 12:10:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659576 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Problem z cholesterolem ( LDL )
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Problem z cholesterolem ( LDL )  (Przeczytany 82017 razy)
zdrowa
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #120 : 2008-02-01, 16:46:32 »

Witam serdecznie, właśnie dwa dni temu odebrałam wynik badań laboratoryjnych cholesterolu no i kształtuje się następująco:

Cholesterol całkowity 275
HDL cholesterol          90
LDL cholesterol         220
Trójglicerydy              98

Coś pomyliłaś Wink Chol. całkowity jest sumą HDL LDL i jeszcze takie pomniejsze VLDL itp. Wink moze 375 ??

 Znalazłam kiedyś taki wzór: VLDL + HDL + LDL=CHOL CAŁKOWITY
A  VLDL=TGL:5

To by było: VLDL - 98:5=19.6

      VLDL  HDL    LDL   CHOL. CAŁKOWITY
     
      19,6 + 90 + 220 = 329,6   coś tu nie pasuje
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #121 : 2008-02-01, 18:30:49 »

Chciałam sie niesmiało zapytać ,który cholesterol jest dobry? ,bo juz mi sie wszystko pomieszało.
   Juz 6 lat nie robiłam badań -moze tez powinnam.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #122 : 2008-02-01, 19:59:02 »

Lekarze HDL nazywaja cholesterolem "dobrym", a LDL "zlym", ale ja w to nie wierze !
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #123 : 2008-02-01, 20:15:06 »

Przychylam się do stwierdzenia Bea.
Co do poprawy LDL możesz zastosować się do porad napisanych przeze mnie. Oglądani przeze mnie długowieczni mają LDL poniżej 100mg%.


Mam taki zamiar nawet zamówiłam Twoją ksiązkę i myślę, że znajdę w niej to czego potrzebuję.
Witam serdecznie, właśnie dwa dni temu odebrałam wynik badań laboratoryjnych cholesterolu no i kształtuje się następująco:

Cholesterol całkowity 275
HDL cholesterol          90
LDL cholesterol         220
Trójglicerydy              98

Coś pomyliłaś Wink Chol. całkowity jest sumą HDL LDL i jeszcze takie pomniejsze VLDL itp. Wink moze 375 ??

 Znalazłam kiedyś taki wzór: VLDL + HDL + LDL=CHOL CAŁKOWITY
A  VLDL=TGL:5

To by było: VLDL - 98:5=19.6

      VLDL  HDL    LDL   CHOL. CAŁKOWITY
     
      19,6 + 90 + 220 = 329,6   coś tu nie pasuje

Nie znam się na tych wyliczeniach sprawdzalam w encyklopedii zdrowia i faktycznie jest tam wymieniona frakcja VLDL.To dla fachowców.Ale dziękuję za informacje zawsze się czegoś więcej dowiedzialam. Shocked Very Happy
Chciałam sie niesmiało zapytać ,który cholesterol jest dobry? ,bo juz mi sie wszystko pomieszało.
   Juz 6 lat nie robiłam badań -moze tez powinnam.

Rudka pytaj śmiało Surprised mnie się też mieszalo ale już sobie to wbilam do głowy ktory jest ktory ha ha, więc ci odpowiadam.Dobry cholesterol to HDL i powinien przekraczać 20% ogólnej ilości cholesterolu całkowitego, a nawet więcej.Ja robilam sobie pierwszy raz takie badanie i bylam bardzo ciekawa jak dziala ŻO.Za 3 miesiące robię następny lipidogram bo chcę wiedzieć jak to u mnie będzie. Shocked Very Happy

pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #124 : 2008-02-02, 10:53:46 »

Chciałam sie niesmiało zapytać ,który cholesterol jest dobry? ,bo juz mi sie wszystko pomieszało.
   Juz 6 lat nie robiłam badań -moze tez powinnam.

Very Happy)) Rudka, mnie tez sie mieszało, ale zrobiłam sobie takie skojarzenie: HDL to od pierwszych liter hart ducha

Tylko trzeba pamietac ze hart jest przez "H" Wink)  (rasa psa przez "ch")
Można tez taki HDL utożsamić z przydatnym i uczynnym harcerzem.

Ci co znaja angielski, tłumaczą sobie na healthy (zdrowy) chol.

LDL mozesz sobie kojarzyć ze słowem lipny, albo skojarz z niezdrową landrynką.

Albo poszukaj własnych lepszych skojarzeń.
Pozdrawiam
Zapisane
olekk
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #125 : 2008-02-03, 03:07:20 »


Trzebaby zatem zjeść warzywo BEZ tłuszczu by przyśpieszyc wydalenie kwasów tłuszcowych...

......
 Podobnie jak logiczne jest zjedzenie WARZYWA, by kwasy tłuszczowe nie zamieniły się z powrotem w
LDL (krązenie jelitowo-watrobowe).








Lekarko,
Czy mogłabyś bardziej to rozwinąć i wyjaśnić dlaczego to właśnie WARZYWA przyśpieszają wydalanie kwasów tłuszczowych?
Jeszcze jedna prośba do Ciebie i paru innych: czy odpowiadając na post mogłabyś naciśnąć "umieść cytat" tak aby było wiadomo komu i na co odpowiadasz?
Pozdrawiam, Olek K
 

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #126 : 2008-02-04, 01:19:24 »

Dziękuje wam dziewczyny,tez jestem ciekawa bo dawniej nie rozrózniano
   tyle róznistych cholesterolów . Ja miałam 180% i miałobyć dobrze,ale w tym czasie
    chorowałam na arytmie.
   Po za tym ,jeszcze jedno pytanko -a kwasy tłuszczowe ? czyżby to było z nadmiaru spozywanego tłuszczu?
   Właściwie koleżanka mi tak zasugerowała bo moje białka w oczach nie są zupełnie białe
      tylko od środka żółte . Nie mam żółtaczki,bo przez te lata juz by sie wydało.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #127 : 2008-02-08, 00:37:09 »

Lekarze HDL nazywaja cholesterolem "dobrym", a LDL "zlym", ale ja w to nie wierze !
Hana,LDL rosnie od nadmiaru dobrego bialka w organizmie,od nadmiaru pozywienia wogole,to dlaczego nazwany mialby byc inaczej,
jest zly,bo ujawnia niepotrzebny nadmiar,a moze zle rozumuje Surprised
Zapisane
macek10
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #128 : 2008-02-10, 22:07:12 »

Hana,LDL rosnie od nadmiaru dobrego bialka w organizmie,od nadmiaru pozywienia wogole,to dlaczego nazwany mialby byc inaczej,
jest zly,bo ujawnia niepotrzebny nadmiar,a moze zle rozumuje


LDL działa promiażdzycorodnie i kazde badanie to udowadnia moze dlatego nazywa sie "zly" ?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #129 : 2008-02-10, 22:43:00 »

Jesteś fachowcem więc może odważysz się na szczegółową polemikę z poniższym skrótem myślowym Smile

No dobra, napiszę trochę o tym cholesrerolu, choć to zupełnie niepotrzebne, bo frakcje lipidowe osocza nie mają nic wspólnego z miażdżycą.
Jak organizm (błonowe receptory lipidowe) rozpoznaje endogenną i egzogenną frakcję apoprotein? - po ilości aminokwasów! Frakcja jelitowa (egzogenna- z diety) jest pakowana w apoproteiny o 48 aminokwasach (E-48), a frakcja endogenna (wytwór organizmu) w apoproteiny o 100 (E-100) aminokwasach. Pakuje endo i egzogenne lipidy - ten sam zestaw genów. Na jakiej zasadzie tylko jelita pakują w E-48 możecie sobie doczytać w... każdej dobrej biochemii. Co się dzieje z E-48 pisałem już przy okazji trawienia tłuszczu. Z wątroby wychodzą następujące E-100: C, sole żółciowe - do przewodu pokarmowego, HDL - transportuje nadwyżkę cholesterolu do wątroby z innych tkanek i VLDL - transportujący wytworzony w wątrobie tłuszcz zapasowy do "odłożenia". W razie potrzeby energetycznej lub nadmiernego stężenia estrów cholesterolu w tkankach obwodowych VLDL się rozpakowuje jak E-48 i przekształca w surowiczą frakcję IDL, która wyłapuje estry cholesterolu, przekształcając się w LDL, który węruje do wątroby na utylizację. A więc LDL nie powstaje w wątrobie i nie wchłania się w śródbłonek naczyń krwionośnych (czego nie wiedzą "naukowcy"), a POWSATAJE W SUROWICY z VLDL-u wątrobowego. A więc - szkoda czasu na udawadnianie, że poziom cholesterolu we krwi ma wpływ na miażdżycę, bo się nikomu to nie uda Very Happy.
Ważny jest tylko poziom TG na czczo, bo to on właśnie może, ale nie musi świadczyć o rozwoju miażdżycy. TO WSZYSTKO PISZE W BIOCHEMII, ale kto tam z "naukowców dietetyków" zna biochemię. O lekarzach nie wspominam, choć są chlubne wyjątki... Very Happy

PS
Czy to jest zrozumiałe? Dodam jeszcze, że cholesterol strukturalny (ten do budowy błon komórkowych) powstaje w mitochondrium, a szkodliwy cholesterol wyłapywany w surowicy przez rozpakowany VLDL w cytozolu. I wszystko chyba na ten temat?, bo reszta to już tylko konsekwencja PROPORCJI BTW w diecie. Bezpieczna jest zawsze dieta o następujących parametrach: proporcja 1:3:0,5, gdy białko występuje w nich jako pierwsze, a tłuszcz z węglowodanami - zamiennie, czyli albo dieta wysokotłuszczowa, albo wysokowęglowodanowa. Różne inne rodzaje niskoweglowodanówek - to gorsze wyjście w porównaniu do w/w diet, ale DUŻO lepsze niż, to co proponuje tzw "nauka dietetyczna".

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #130 : 2008-02-11, 06:28:10 »

LDL działa promiażdzycorodnie...

oczywiście, a przyczyną deszczu jest rozłożenie parasolki  Laughing
A może miażdżyca i wysoki poziom LDL mają wspólną przyczynę?, coś jakby "chmurę"?.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #131 : 2008-02-22, 09:44:54 »

...jak obnizyc LDL...

A w jakim celu chcesz obniżyć ten LDL?. Przeszkadza Ci w życiu codziennym?. Czy może nasłuchałeś się banialuk naukowych o cholesterolu i postanowiłeś wesprzeć finansowo koncerny i osoby zawodowo obniżające cholesterol?. W takim przypadku miażdżycę możesz łatwo i szybko nabyć.
Jeśli dobrze się czujesz - to nie kombinuj, bo przekombinujesz.


Jednak strach przed tym cholesterolem jest dosyć powszechny... widzę.
Moja znajoma (w sumie kobieta po pięćdziesiątce) odebrała wyniki badania cholestrerolu i trójglicerydów.Cholesteror miała trochę podwyższony ,a trojglicerydy w normie,ale dostała od lekarza tabletki na obniżenie tego cholesterolu no i bierze.
Najlepsze jest to,ze to chodzi o całkowity cholesterol  .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #132 : 2008-02-22, 09:51:28 »

dostała od lekarza tabletki na obniżenie tego cholesterolu no i bierze...

No i niech bierze. Teraz zamiast cholesterolu będzie produkować trójglicerydy, ale trochę słoniny? - kupi sobie nowe ubranka...  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #133 : 2008-02-22, 10:14:11 »

A mówiłam,ze skoro trójglicerydy ma w normie,to jest ok. i żeby najpierw sobie chociaż powtórzyła to badanie,żeby chociaż rozbiła go na dobry i zły ,ale niestety ....
Przestałam sie odzywać,no bo wiadomo...są madrzejsi ,a ja też nie jestem lekarzem  Idea
Kazdy niech dba o swoje zdrowie,nie?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #134 : 2008-02-22, 10:16:34 »

Mój całkowity cholesterol wynosił 423: trójglicerydy 103. Pytam o LDL i HDL, 'to nie istotne' - odpowiedział i też zalecił mi brać tabletki na obniżenie cholesterolu. Receptę wyrzuciłam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #135 : 2008-06-07, 23:59:47 »


Cytuj
Lekarko,
Czy mogłabyś bardziej to rozwinąć i wyjaśnić dlaczego to właśnie WARZYWA przyśpieszają wydalanie kwasów tłuszczowych?
Jeszcze jedna prośba do Ciebie i paru innych: czy odpowiadając na post mogłabyś naciśnąć "umieść cytat" tak aby było wiadomo komu i na co odpowiadasz?
Pozdrawiam, Olek K
Cytuj

Warzywa powodują że między "oczkami"(włóknami) celulozy uwięzione zostają kwasy tłuszczowe. Są wtedy wydalane, a nie wracają krążeniem wrotnym do wątroby by zrobić z tego związku pomownie cholesterol.
Cholesterol służy do wyprodukowania kwasów żółciowych.
Cholesterol <-->kwasy żółciowe. W obie strony.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #136 : 2008-06-08, 01:21:56 »

Komu NA STAŁE podpisałabym się pod T-3,5g/kg/dobę i wiecej?
Osobom
- z ciężkimi, długotrwałymi chorobami,
- z brakiem chęci do życia (uwikłanym w trudne do rozwiązania sytuacje),
- z brakiem rozumu (tu zalecam tłusto, aż zacznie rozumować).
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Problem z cholesterolem ( LDL )
« Odpowiedz #137 : 2008-06-08, 21:38:07 »

... i nie zwracałabym u nich uwagi na to czy mają cholesterolu 300 czy 400  Cool ... aż im się poprawi.
Ludzie umierają też  na dietach innych niż DO, umierają wpadając pod samochód.
Najlepiej jest na coś zwalić. Pretensje leczą. Leczą inaczej.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.