forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:50:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  kamienie żółciowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kamienie żółciowe  (Przeczytany 190550 razy)
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #60 : 2007-05-20, 16:09:27 »

Bez cytryny nie byłabym w stanie tej oliwy wypić.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #61 : 2007-05-20, 16:47:13 »

Bez cytryny nie byłabym w stanie tej oliwy wypić.

Witaj barja, jestes modelowym przykladem na skutecznosc danej metody
na wyleczenie sie z kamicy.

Nie ma i nie bedzie innych mozliwosci.
Albo cos dziala albo nie dziala.

Konkretnie stosuj sie do zalecen, a nastepnie szczera i obiektywna ocena.
Tak lub nie.

Zycze aby bylo TAK i trzymam kciuki.
Bardzo prosze nie znikaj gdy bedzie na nie.
PO PROSTU GLOSNO  daj swiadectwo PRAWDZIE.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #62 : 2007-05-20, 19:04:40 »

Cytuj
Bez cytryny nie byłabym w stanie tej oliwy wypić.

dlatego musisz cierpic, Sad
bo wolisz stare przyzwyczajenia,ktore doprowadzily cie do choroby,
jezeli nie znajdziesz innego sposobu,bedziesz nadal miala dolegliwosci,
tylko czlowiek otwarty na zmiany dojdzie do celu Confused
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #63 : 2007-05-28, 10:33:22 »

   Właśnie zamierzam wrócić do starych przyzwyczajeń. DO stosowałam dokładnie 4 lata i 9 miesięcy. Jak na eksperyment, wystarczy. Mogę z czystym sumieniem zaświadczyć, że na nic mi nie zaszkodziła, na co mam potwierdzenie w postaci obiektywnych wyników badań z tych lat, które robiłam sobie prywatnie, z czystej ciekawości. Ale, jak mówi Lekarka, jedzenie powinno sprawiać przyjemność. DO przyjemności mi nie sprawia. A czy DO mi na coś pomogła? Jedno, co zauważyłam na pewno to przestałam smakować komarom. Kiedyś wyczuły mnie w największym tłumie a bąble po ukąszeniu utrzymywały się tydzień. Teraz wyrażnie mnie nie lubią a nawet jeśli któryś mnie utnie, to na drugi dzień nie ma już śladu. Oczekiwałam po DO że zmniejszą mi się obrzęki limfatyczne nóg. Mimo, że wzięłam 2 serie prądów selektywnych, nic takiego nie nastąpiło. Nigdy nie byłam skłonna do przeziębień i tak jest nadal. Bolały mnie czasem stawy i kręgosłup i to może się trochę zmniejszyło, ale nie na tyle żeby nie zmusić mnie rok temu do blokady stawu barkowego. Do czytania muszę wkładac okulary, co się nie zmieniło, ale w moim wieku jest zupełnie normalne. Co do kamienia, który był głównym powodem mojego wejścia na to forum, nie mogę się wypowiedzieć autorytarnie, bo nie mam żadnego dowodu na to czy był, czy go nie było 5 lat temu. Jeśli już był,co jest więcej niż prawdopodobne, to dopiero DO mi uświadomiła jego istnienie.  W kazdym razie postanowiłam go zignorować a jeśli się nie da, zdecyduję sie na zabieg.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #64 : 2007-05-28, 10:57:32 »

Chyba nie wspominałam, dlaczego, bedąc osobą prawie zupełnie zdrową, rozpoczęłam DO. Mój mąż choruje na cięzką chorobę układową i 19 lat jest na sterydach. Chciałam przetestować na sobie działanie tłustej diety, w nadziei że widoczne efekty skłonią Go do podjęcia próby wyrwania się z kręgu niemocy. Nic takiego nie nastąpiło i wypadł mi z ręki ostatni argument.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #65 : 2007-05-28, 11:25:04 »

Barja, przed ostateczną decyzją (chyba, że już została podjęta), spróbuj jeszcze DO bez żadnego pieczywa, maki, mlecznych (vide dr Ewa), z jednym rodzajem skoncentrowanego białka dziennie i przede wszystkim z bardzo dokładnym ważeniem oraz liczeniem proporcji BTW. Jeżeli to u Ciebie nie zadziała, wtedy zrezygnuj (może zmień na Dietę Japońską?). Sporo osób stosuje DO niedokładnie i dziwią się potem, że nie działa ona tak, jak powinna. Poza tym każdy z nas jest inny, dobrze jest trzemać się podstawowych zasad i w ich granicach troszkę poeksperymentować.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #66 : 2007-05-28, 15:39:39 »

W dalszym ciągu się dziwię ,że robicie z najbardziej normalnego jedzenia (żywienie optymalne) ,jakieś cudaczne "nie wiadomo co" . ....
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #67 : 2007-05-28, 19:01:02 »

Barja,wielu z nas opty.robi bledy zywieniowe,
dla wielu,zasady DO sa niezrozumiale,
widac to po dolegliwosciach  i  chorobach jakie sie utrzymuja,
dlatego,nie obraz sie,ale smiem twierdzic,ze ty do nich tez nalezysz,
po prostu nie zrozumialas zasad diety i nie masz efektow,

Cytuj
Ale, jak mówi Lekarka, jedzenie powinno sprawiać przyjemność. DO przyjemności mi nie sprawia.

lekarka pisze tez dlaczego Do powinno sprawiac przyjemnosc,czy zauwazylas???
a moze podasz swoj jadlospis z np.3-4 dni i wtedy cos wspolnie poradzimy,obliczymy i poszukamy ewentualnych bledow???? Smile


Zapisane
toan
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #68 : 2007-05-28, 19:17:47 »

W dalszym ciągu się dziwię ,że robicie z najbardziej normalnego jedzenia (żywienie optymalne) ,jakieś cudaczne "nie wiadomo co" . ....

Elmo!,
Przestań się dziwić i przyjmij do wiadomości, że z najbardziej normalnego jedzenia można zrobić cudaczne "nie wiadomo co", bo "cierpienie uszlachetnia" niektórych Laughing Laughing Laughing.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #69 : 2007-05-28, 19:35:07 »

W dalszym ciągu się dziwię ,że robicie z najbardziej normalnego jedzenia (żywienie optymalne) ,jakieś cudaczne "nie wiadomo co" . ....

Elmo!,
Przestań się dziwić i przyjmij do wiadomości...

Postaram się  Evil or Very Mad ... ale będzie trudno  Mr. Green   Laughing
pozdr  Laughing
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #70 : 2007-06-10, 12:24:58 »

Właśnie rozpoczęłam nową kurację, tym razem ukraińskim Urolesanem. Po zakończeniu poinformuję o efektach lub ich braku.
Wycofałam się z próby zmiany diety z bardzo prozaicznego powodu: nie byłam w stanie funkcjonować bez espumisanu.
Zapisane
Nelka
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #71 : 2007-06-12, 22:32:52 »

Zrobiłam USG w czasie trwania diety a właściwie po sensacjach wywołanych przez schodzące kamienie (stolce barwy smietanki kremówki, reakcja na zjedzenie tłuszczu w jakiejkolwiek postaci, ból w czasie wędrówki kamieni, rozpuszczone kamienie obecne w kale). po tych sensacjach zrezygnowałam z diety ale po kilku miesiacach wróciłam. kolejne USG zrobiłam po roku ponownego stosowania diety optymalnej. w woreczku było tylko błotko. Obecnie nie odczuwam zadnych dolegliwości ze strony woreczka więc nie byłam na USG.
Z pozdrowieniami Nelka.
Zapisane
Nelka
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #72 : 2007-06-12, 22:36:32 »

to była odpowiedź dla Bruforda. Troche późno, ale nie było mnie wczesniej na forum.
Nelka
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #73 : 2007-11-11, 17:37:59 »

Wracam do zaczętego przez siebie wątku, gdyż nie potrafię sama zinterpretować wyników badań. Jak już kiedyś pisałam, badanie USG wykonane 30 marca, wykazało u mnie kamień w pęcherzyku żółciowym o średnicy 22,8 mm. Za poradą Lekarki przez około 6 tyg. zamiast śniadania piłam pół szklanki oliwy z oliwek,  dla ułatwienia z cytryną. Kuracja była dla mnie wyjątkowo nieprzyjemna, więc zrobiłam kolejne badanie 25 maja. Kamień mierzył już 25,7 mm. Kompletnie zniechęcona postanowiłam rzucić DO i oliwę. Wytrzymałam w tej decyzjii kilka dni, bo nie dość że miałam wzdęcia, to jeszcze w pracy byłam piekielnie głodna.(Byłam sama, nie miał mnie kto zastąpić na herbatę.) Potem zamówiłam sobie krople Urolesan i ksiązkę łekarki.Urolesan wypiłam, ksiązkę przeczytałam i zastosowałam rotacje mlecznych i zbóż. Niezbyt dokładnie bo będąc w rozjazdach u rodziny, nie mogłam zbytnio grymasić.Do oliwy już nie wróciłam.
9 listopada zrobiłam kolejne badanie (lekarka przyglądała mi się czy aby z głową mam wszystko w porzadku) a wynik- 21,9 mm.
Teraz już nie wiem czy któryś wynik był błędny czy kamień się obraca i zależnie od położenia ma rózne wymiary.
Przy założeniu że pierwszy i trzeci wynik jest prawdziwy, wyliczyłam że w sprzyjających okolicznościach kamień rozpuści się po 4,5 roku córka zaś wyliczyła mi że będzie to tylko 3 lata i 9 miesięcy. Niezależnie od tego która z nas ma rację, jest to bardzo długo. 
A co ty Lekarko o tym myślisz?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #74 : 2007-11-11, 17:51:25 »

czy któryś wynik był błędny czy kamień się obraca i zależnie od położenia ma rózne wymiary.

Kamien nie musi byc kula chociaz kula jest(u nogi) Very Happy Cool

Ten kto ciebie leczy(komu placisz) odpowiadac powinien finansowo za efekty leczenia.
Jesli wymysla glupoty i "zdziera kase" to sprawa powinna sie skonczyc pozwem cywilnym o odszkodowanie!!!

Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #75 : 2007-11-11, 17:56:49 »

Nikt mnie nie leczy, oferują mi zabieg i to jak najszybciej. Próbuję leczyć się sama.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #76 : 2007-11-11, 18:09:28 »

...Próbuję leczyć się sama....

Barja nie gniewaj sie ale czy:

1.) sama naprawiasz telewizor lub samochod?
2.) sama robisz "akt notarialny" ?
3.) sama wydajesz wyrok w sadzie w swojej sprawie ?
itp.

Wiem, ze to co pisze nie bedzie sie podobalo wielu osobom o soc-komunistycznym "sznycie"
ale zastanow sie sama.

 
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #77 : 2007-11-11, 18:24:06 »

Rozumiem,co masz na myśli. Pewnie że wolałabym sama decydować o pieniądzach które zdzierają ze mnie na rzecz NFZ i nie tylko. Niestety nie mogę i za mojego życia nic się nie zmieni. Nie ma sensu podniecać się czymś na co nie ma się żadnego wpływu.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #78 : 2007-11-11, 21:15:06 »

baria,to wcale nie prawda co pisze niedzwiadek,twoje zdrowie i  zycie lezy talko w twoich rekach,a ty po prostu nie dopuszczasz do siebie mysli,ze mozesz sie wyleczyc i szukasz winnych,
jezeli nie chcesz dostosowac sie do wytycznych,to znaczy ,ze chcesz pozostac w chorobie Sad
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #79 : 2007-11-13, 18:15:51 »

Nie, nie szukam winnych, szukam tylko skutecznego sposobu na pozbycie się swoich problemów. I to nie od dzisiaj i nie tyko tutaj. Umiem czytać i korzystam z tej umiejętności w każdej wolnej chwili.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.