forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:52:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  kamienie żółciowe
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kamienie żółciowe  (Przeczytany 190506 razy)
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #100 : 2007-11-19, 18:55:19 »

Owszem, Maf, zauważyłam że optymalne dania robią się szybciej i to mnie trzyma przy tej diecie, ale robię ogromną ilość błędów, bo mężczyźni jednak lepiej i chętniej liczą. Wyjąwszy mojego męża który wprawdzie dobrze liczy, ale o żadnej diecie nie akceptowanej przez IŻŻ  nie chce słyszeć. 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #101 : 2007-11-19, 20:52:48 »

Owszem, Maf, zauważyłam że optymalne dania robią się szybciej i to mnie trzyma przy tej diecie, ale robię ogromną ilość błędów, bo mężczyźni jednak lepiej i chętniej liczą. Wyjąwszy mojego męża który wprawdzie dobrze liczy, ale o żadnej diecie nie akceptowanej przez IŻŻ  nie chce słyszeć. 
Proste pytanie, czy maz stosuje diete zalecana przez IZZ. Czy wogole stosuje jakakolwiek diete? Czy zna zasady jakiejkolwiek diety? Sory ze sie wtrancam.
Co prawda nie znam diet zalecanych przez IZZ, ale mysle ze to piramida zdrowia, ktora zostala zmodyfikowana chyba z dwa lata temu. Nie mowie o naszym Dr Kwasniewskim ktory ja odwrocil.
baria, ja mysle, ze dasz rade. Jest takie przyslowie, i nie jest nowe, "przez zoladek do serca mezczyzny".
A kobiety to sa sprytne.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #102 : 2007-11-24, 20:17:50 »

Dziękuję  maf, ale obawiam się, że się nie uda. Coraz mniej mi się chce. Gdybym widziała super efekty u siebie to by mi się chciało.
A teraz przedstawię swoje wyniki.
jesień 2002
cholesterol całk. - 233 mg%
                    HDL -  75 mg%
                    LDL -  148 mg%
                      TG -   52 mg%
obecnie
cholesterol całk. - 302
                     HDL - 79
                     LDL - 203
                       TG - 101
W 2002 roku byłam dokładnie 2 tyg. na DO więc chyba nie miała ona jeszcze wpływu na moje wyniki.               
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #103 : 2007-11-24, 21:24:39 »

Dziękuję  maf, ale obawiam się, że się nie uda. Coraz mniej mi się chce. Gdybym widziała super efekty u siebie to by mi się chciało.
A teraz przedstawię swoje wyniki.
jesień 2002
cholesterol całk. - 233 mg%
                    HDL -  75 mg%
                    LDL -  148 mg%
                      TG -   52 mg%
obecnie
cholesterol całk. - 302
                     HDL - 79
                     LDL - 203
                       TG - 101
W 2002 roku byłam dokładnie 2 tyg. na DO więc chyba nie miała ona jeszcze wpływu na moje wyniki.               
Jestes pewnie w trudniejszej sytuacji niz ja.
Ja  mialem latwo, rozpoznanie Dna moczanowa, zalecenie lekarza - dieta weglowodanowa i leki do konca zycia. Nie musialem sie godzic. Poszedlem inna droga.
Najgorsze, moim zdaniem, jest to, ze kazdy potwierdzenia wlasnego zdrowia szuka w wynikach badan. W wynikach ktore byc moze, nikt nie wie jak je interpretowac.
Od razu przypomina mi sie kawal z cyklu przychodzi baba do lekarza.
'Lekarz mowi
- dawno pani u mnie nie byla
baba
-bylam chora panie doktorze
'
Wracajac do tematu, coz za super efektow sie spodziewalas. Nie bede wracac i przypominac sobie co pisalas poprzednio, ale bylo chyba cos o tym, ze zle zrozumialas DO, /nie bede cytowal/. Po prostu sa ludzie ktorzy potrzebuja tej diety i tacy ktorym jest niepotrzebna.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #104 : 2007-11-24, 23:15:07 »

Barja, jest parę przyczyn, dla których wzrasta LDL i triglicerydy, np. zjadanie zbyt małej ilości węglowodanów, zjadanie zbyt duzej ilości węglowodanów, zjadanie zbyt dużych ilości białka, niektóre leki, stresy i pewnie jakieś choroby. Nie wiem, jak jest przy rozpuszczającym sie kamieniu żólciowym.

Przeleciałam pobieznie przez twoje posty i widzę, ze masz wiele wahań i pogubiłas się w DO. Sama powiedziałaś, że pijesz (piłaś) niesamowite ilości oliwy na niekorzyść jajek. Dostajesz od innych info, ze jajek nie musisz jadać codziennie. Nie musisz, ale wtedy rezygnujesz z wartościowego białka, a pijąc oliwę miałaś w ogóle mniejszy apetyt, zaczęłaś pić mniej śmietany. Nic dziwnego, ze schudłaś.
Oliwa z cytryną od lat jest polecana na kamienie nerkowe, wątrobowe, ale to jest sposób dla nieoptymalnych.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #105 : 2008-03-30, 23:09:10 »

czytalem powyższe posty na temat schodzenia kamieni żółciowych ale nie doczytałem sie jak one wyglądają,l ja mam stwierdzone kamienie od listopada ubr. a na diecie jestem juz ponad 6 lat, dolegliwości związane z kamieniami jak mi sie wydaje miałem od 3 lat ale drobne bez atakow kolki wątrobowej, ostatnio raz na miesiąc laduję na pogotowiu  po zastrzyk z reguły po błędach żywieniowych typu wypicie za duzo wodki póżniej tydzień męki , ostatnio zażyczylem sobie torta na święta i po zjedzeniu 200g wieczorem /okolo 150g T/ byl znowu atak i pogotowie. wtedy jest dylemat co jeść  i zbytnie stosowanie sie do DO powoduje następne ataki, trzeba odczekac jednak dzień dwa. Dwa tygodnie temu zauważyłem w stolcu jakby kość jak kawalek zapalki to byl kamień. W piątek trafilem w końcu do chirurga w listopadzie mialem stwierdzone USG kamienie co najmniej dwa po 28mm, w styczniu badający napisal woreczek wypelniony kamieniami nie podając wielkości. po wysłuchaniu chirurga dostalem trochę strach bo jak wspomiał jak są dolegliwości to trzeba usunąć woreczek a u mnie śą dość często bo jak po atakach schudnę to chce mi sie jeść nawet w nocy a jak za duzo zjem to znowu boli bo od listopada schudlem 10 kg. W kazdym bądż razie zacząłem dzisiaj sprawdzać w stolcu i sie ucieszyłem znalazłem masę piasku zólciowego byly to male drobiny 0,5-2 mm, tak jakbym jadl pożywienie z piaskiem .Sprawdziłem ten piasek pod lupą widać ,że to są kamienie żółciowe napewno , pokruszone z odcieniem żółto-brązowym. wobec tego jutro idę na ponowne badanie USG mam nadzieję ,że usłysze dobre wiadomości
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #106 : 2009-07-04, 17:22:50 »

Ostatnio zrobiłam sobie kolejne USG. Wynik- jeden kamień wielkości 2,5 cm, dwa po 0,5 cm. Dolegliwości nie mam żadnych, choć być może to tylko kwestia czasu. Zaskoczyło mnie trochę, że tworzą się nowe kamyki, ale z drugiej strony nie mogę mieć pretensji do diety, bo żadnej nie przestrzegam. Ograniczam węglowodany i nie boję się tłuszczu, to mi pozostało z ŻO a z diety p. Witoszek, mleczne i zboża jadam raz lub dwa w tygodniu i w niewielkich ilościach. Sprawność i samopoczucie w porządku, tylko te kamienie. W każdym razie, dopóki nic mnie nie boli, o operacji nie myślę. Wszystkie cudowne środki i sposoby jakie do tej pory stosowałam, są o kant d.. potłuc. To tyle w kwestii kamieni żółciowych.   
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #107 : 2009-07-05, 17:08:22 »

Ewa
   "Jedzenie jest nawet lepsze od seksu ,bo nie trzeba tak długo czekać na przyjemnośc"
    a tak wogóle net, to jest to co bogu najlepiej sie udało zaraz po wibratorze.

 Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #108 : 2009-07-05, 17:33:56 »

... Very Happy Very Happy Very Happy...

Violus a co ty tak sie smiejesz jak "..... do kamieni zolciowychShocked
To bardzo "delikatny temat" i nalezy zachowac powage.  Razz

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #109 : 2009-07-05, 17:39:59 »

  DO stosowałam dokładnie 4 lata i 9 miesięcy.  DO przyjemności mi nie sprawia. A czy DO mi na coś pomogła? Jedno, co zauważyłam na pewno to przestałam smakować komarom.

 Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #110 : 2009-07-05, 17:45:00 »

... Very Happy Very Happy Very Happy...

Violus a co ty tak sie smiejesz jak "..... do kamieni zolciowychShocked
To bardzo "delikatny temat" i nalezy zachowac powage.  Razz



misiuniu nie wiesz o tym że śmiech to samo zdrowie? sam często podkreślasz iż sama dieta to nie wszystko,  cyt.Niestety sama "gola dieta" jakakolwiek!!!!!!!!!,  nigdy nie doprowadzi do zdrowego i długiego życia. Very Happy Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #111 : 2009-07-05, 17:51:20 »

...smiech...

To fakt, ale kamica zolciowa to powazna sprawa,
ten tylko sie dowie co sie "dochowieCool Laughing Razz

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #112 : 2009-07-05, 18:03:40 »

...smiech...

To fakt, ale kamica zolciowa to powazna sprawa,
ten tylko sie dowie co sie "dochowieCool Laughing Razz


 Sad mam nadzieję iż dzięki mojej wnikliwości moja wątroba nie zaskoczy mnie tym jakże niewdzięcznym "prezentem"... Razz
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #113 : 2009-07-07, 23:46:43 »

Ja jestem po usunięciu kamieni żółciowych i dzisiaj smiem twierdzic,ze powodem powstania kamieni byla dieta  Kwasniewskiego a raczej bezposrednio wysoko poziom cholesterolu spowodowany kilkuletnim piciem śmietany. Uwierzyłem,że wysokiego poziomu cholesterolu nie należy sie bać co nie okazało się niestety prawdą.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #114 : 2009-07-07, 23:52:04 »

Ja jestem po usunięciu kamieni żółciowych i dzisiaj smiem twierdzic,ze powodem powstania kamieni byla dieta Kwasniewskiego a raczej bezposrednio wysoko poziom cholesterolu spowodowany kilkuletnim piciem śmietany. Uwierzyłem,że wysokiego poziomu cholesterolu nie należy sie bać co nie okazało się niestety prawdą.

   Shocked  Sad  Shocked
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #115 : 2009-07-08, 06:28:38 »

Śmietana, śmietana... ciekawe co poza nią.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #116 : 2009-07-08, 10:00:49 »

Dr Jan Kwaśniewski pisał, że kamienie żółciowe na DO na ogół się rozpuszczają, albo organizm je sam wydala .W swojej praktyce spotkał się tylko z jednym przypadkiem, gdzie była potrzebna interwencja hirurgiczna. Przeczytałam kilka Twoich wcześniejszych postów, aby dowiedzieć się coś o Twoim stanie zdrowia i sposobie odżywiania. W pierwszych postach piszesz, że sporo dolegliwosci Tobie ustąpiło no DO, nawet kamieni nerkowych się pozbyłeś. Co do odżywiania, to zabardzo nie wiem jak się ustosunkować, bo się na tym nie znam, piszesz, że stosowałeś zalecane przez dr Ewę rotacje. Piszesz również, że po alkoholu miewałeś takie ataki, że musiałeś wzywać pogotowie. Nie chcę krytykować Twojego stosowania DO (każdy stara się robić wszystko, aby było jaknajkorzystniejsze dla jego zdrowia), również nie sugeruję, że DO zawsze, wszystkim na wszystko pomaga.
Zapisane

ali
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #117 : 2009-07-08, 10:09:45 »

Ja jestem po usunięciu kamieni żółciowych i dzisiaj smiem twierdzic,ze powodem powstania kamieni byla dieta  Kwasniewskiego a raczej bezposrednio wysoko poziom cholesterolu spowodowany kilkuletnim piciem śmietany. Uwierzyłem,że wysokiego poziomu cholesterolu nie należy sie bać co nie okazało się niestety prawdą.

taaaaaaaa???????????
a tą śmietanę skąd brałeś
ps.
oprócz stosowania DO trzeba też myśleć
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #118 : 2009-07-08, 10:10:52 »

Ja jestem po usunięciu kamieni żółciowych i dzisiaj smiem twierdzic,ze powodem powstania kamieni byla dieta  Kwasniewskiego a raczej bezposrednio wysoko poziom cholesterolu spowodowany kilkuletnim piciem śmietany. Uwierzyłem,że wysokiego poziomu cholesterolu nie należy sie bać co nie okazało się niestety prawdą.

Nie znany jest mechanizm krystalizacjii zolci. JK wysunal teorie zastoju zolci w pecherzyku zolciowym. Tadzio wysunal teorie wysokiego cholesterolu. Ja wysuwam teorie obecnosci rteci w organizmie.
W zolci jest duza zawartosc siarki. Rtec wchodzi w reakcje z siarka powodujac krystalizacje.
Poprzednia moja teoria byla, ze bakterie powoduja tworzenie  sie kamieni. Im szybszy przeplyw zolci, tym szybciej tworza sie kamienie.
Zapraszam ekspertow do dyskusji.
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: kamienie żółciowe
« Odpowiedz #119 : 2009-07-08, 13:03:16 »

Z tego co pisał J. K. lub któryś z lekarzy "optymalnych" (nie pamiętam dokładnie) to kamienie żółciowe powstają gdy zapotrzebowanie na żółć jest małe, przez to jej "przepływ" jest mały i przez to koncentruje się ona nadmiernie w odpowiednim miejscu i zagęszcza aż do wytrącenia się różnych związków tworzących kamienie.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.