forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-08-19, 19:58:25

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
531441 wiadomoÂci w 3968 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Janek S
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!  (Przeczytany 68073 razy)
elmo
GoŠ

Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #60 : 2007-04-11, 12:16:18 »

Aha ,wiem.
chodziło Ci o całokształt,o wszytkich ludzi.
To prawda ,co napisa┼ée┼Ť.

Wiem ,┼╝e co┼Ť na ten temat pisze w Biblii ,ale dok┼éadnie nie wiem co....
Pozdrawiam serdecznie.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #61 : 2007-04-11, 14:24:17 »

Pozdrawiam wszystkich.  Urszulka  Very Happy

Elmo,
zawsze gdy adresuj─Ö do konkretnej osoby post pisz─Ö jego nick.
Posty bez nicku - tycz─ů og├│lnie tematu.
Pozdrowienia dla Urszulki!
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #62 : 2007-04-11, 14:34:19 »

...absolutnie nie mam kompleks├│w, ┼╝e tak bardzo du┼╝o nie umiem czy nie wiem...

Zofia,
Nie wa┼╝ne, czego si─Ö nie wie. Wa┼╝ne, czy mo┼╝na si─Ö tego nauczy─ç, gdy b─Ödzie przydatne Laughing Laughing Laughing.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #63 : 2007-04-11, 14:40:25 »

Elmo,
zawsze gdy adresuj─Ö do konkretnej osoby post pisz─Ö jego nick.
Posty bez nicku - tycz─ů og├│lnie tematu.

Grzecznie przyj─Ö┼éam do wiadomo┼Ťci  Very Happy

Ps.
Urszulka sie ucieszy┼éa  Laughing .
Jak tak pisze tu na forum , one to widz─ů i czasem s┼éuchaj─ů co m├│wi─Ö .
Po za tym cz─Östo mi sie tu pchaj─ů na kolana wi─Öc poniek─ůd s─ů w temacie  Laughing Zw┼éaszcza ta starsza Zuzia.
Pytam jej sie dzi┼Ť rano ,kto w/g ciebie ,jest najwa┼╝niejszy na Forum,a ona na to :"Toan"  Laughing
Jeste┼Ť znan─ů osob─ů w mojej rodzinie   Laughing  Laughing  Laughing
zbynek
GoŠ

Email
Jaja na potencje!
« Odpowiedz #64 : 2007-04-11, 16:47:04 »

A oto co o jajach pisze jako afrodyzjakach Sidi Mohammed el Nefzaui w jednym z rozdzia┼é├│w napisanego na pocz─ůtku XVI w. "Pachn─ůcego ogrodu", lektury kt├│ra zas┼éuguje na sta┼ée miejsce na p├│┼ékach erotycznej biblioteczki, mi─Ödzy "Kamasutr─ů" a "Dekameronem":

"(...) Wiedz, o Wezyrze, niech Allach oka┼╝e ci mi┼éosierdzie!, ┼╝e rozdzia┼é ten zawiera najbardziej po┼╝yteczne pouczenia, jak zwi─Ökszy─ç si┼é─Ö w sp├│┼ékowaniu i ┼╝e to, co podaj─Ö, jest r├│wnie korzystne dla starca, jak dla m─Ö┼╝czyzny w sile wieku i m┼éodzie┼äca (...) Ten, kto b─Ödzie jad┼é codziennie, na czczo, ┼╝├│┼étka jaj bez bia┼éka, znajdzie w tym po┼╝ywieniu ┼Ťrodek pobudzaj─ůcy energi─Ö do sp├│┼ékowania. To samo uzyska ten, kto przez trzy dni b─Ödzie je jad┼é z posiekan─ů cebul─ů. Ten, kto ugotuje szparagi i nast─Öpnie usma┼╝y je w t┼éuszczu, potem doda do nich ┼╝├│┼étka jaj z rozdrobnionymi przyprawami i b─Ödzie jad┼é codziennie to danie, zyska si┼é─Ö do sp├│┼ékowania i znajdzie podniet─Ö swoich pragnie┼ä mi┼éosnych. Ten, kto obierze cebule, umie┼Ťci je w garnku z przyprawami i aromatami, potem usma┼╝y t─Ö mieszank─Ö z oliw─ů i ┼╝├│┼étkami jaj, osi─ůgnie, je┼╝eli b─Ödzie korzysta┼é z tego po┼╝ywienia przez wiele dni, taki wigor do sp├│┼ékowania, ┼╝e prze┼Ťcignie wszelkie wyobra┼╝enia i oceny. Mleko wielb┼é─ůdzicy zmieszane z miodem, gdy si─Ö je pije stale, rozwija przy kopulacji wigor, z kt├│rego trudno zda─ç sobie spraw─Ö i kt├│ry sprawia, ┼╝e cz┼éonek m─Öski nie ┼Ťpi ni w dzie┼ä, ni w nocy. Ten, kto przez kilka dni b─Ödzie si─Ö ┼╝ywi┼é jajami gotowanymi z mirr─ů, cynamonem i pieprzem, b─Ödzie mia┼é wielki wigor przy sp├│┼ékowaniu i erekcjach. Jego cz┼éonek osi─ůgnie taki stopie┼ä nap─Öcznienia, ┼╝e b─Ödzie si─Ö wydawa┼éo, i┼╝ nie b─Ödzie m├│g┼é wr├│ci─ç do stanu spoczynku. Ten, komu przyjdzie pragnienie sp├│┼ékowania przez ca┼é─ů noc i nie b─Ödzie m├│g┼é wcze┼Ťniej dokona─ç przygotowa┼ä wed┼éug podanych wy┼╝ej wskaz├│wek, ma nast─Öpuj─ůce wyj┼Ťcie: Postara si─Ö o wielk─ů ilo┼Ť─ç jaj, wystarczaj─ůc─ů do najedzenia si─Ö do syta, usma┼╝y je na patelni na ┼Ťwie┼╝ym t┼éuszczu i ma┼Ťle, a potem zanurzy w miodzie i wymiesza wszystko razem. Zje to jak najszybciej z ma┼é─ů ilo┼Ťci─ů chleba i b─Ödzie m├│g┼é mie─ç pewno┼Ť─ç, ┼╝e przez ca┼é─ů noc jego cz┼éonek nie b─Ödzie mia┼é ani chwili spokoju."

Autor opisuje 11 pozycji wsp├│┼é┼╝ycia, zalecaj─ůc wypr├│bowanie wszystkich i znalezienie optymalnej dla danej pary, dodaje r├│wnie┼╝ 29 pozycji znanych w kulturze Indii. Porady seksualne s─ů uzupe┼éniane opowiadaniami ilustruj─ůcymi ich tre┼Ť─ç oraz utworami poetyckimi.

Ps. Warto w tym miejscu wspomnie─ç┬á o wyleczonym pacjencie dr J.K.. tym, co to w przyp┼éywie entuzjazmu┬á zerwa┼é se przyczepy po┼Ťladkowe. Cool Laughing Rolling Eyes Very Happy
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #65 : 2007-04-12, 06:21:44 »

...absolutnie nie mam kompleks├│w, ┼╝e tak bardzo du┼╝o nie umiem czy nie wiem...

Zofia,
Nie wa┼╝ne, czego si─Ö nie wie. Wa┼╝ne, czy mo┼╝na si─Ö tego nauczy─ç, gdy b─Ödzie przydatne Laughing Laughing Laughing.

No w┼éa┼Ťnie. Najwazniejsze jest, aby nie ba─ç si─Ö wchodzi─ç w nieznane mi dziedziny ┼╝ycia i zazwyczaj okazuje si─Ö wszystko barzdo proste i logiczne. Dzi─Öki takiemu podej┼Ťciu do ┼╝ycia mam siedem zawod├│w z "papierami" i jeszcze tyle do zrobienia Laughing Laughing Laughing
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #66 : 2007-04-12, 07:06:44 »

Zofia,

No w┼éa┼Ťnie. Najwazniejsze jest, aby nie ba─ç si─Ö wchodzi─ç w nieznane mi dziedziny ┼╝ycia i zazwyczaj okazuje si─Ö wszystko barzdo proste i logiczne. Dzi─Öki takiemu podej┼Ťciu do ┼╝ycia mam siedem zawod├│w z "papierami" i jeszcze tyle do zrobienia Laughing Laughing Laughing

Wiecie co? Zofia ,Toan!

To jest na Forum kolejna m─ůdra,┼╝yciowa my┼Ťl !,kt├│rej wcze┼Ťniej niestety nie zna┼éam ,albo... zna─ç nie chcia┼éam  Confused
Teraz wiem dlaczego,jest tak a nie inaczej(co wcale w sumie nie oznacza,┼╝e jest ┼║le).
Ale problem m├│j by┼é taki (jak sobie teraz u┼Ťwiadomo┼éam po przeczytaniu tych s┼é├│w) ,┼╝e zawsze si─Ö "┼éapa┼éam" za rzeczy "ci─Ö┼╝kie" ,kt├│re okaza┼éy sie nieprzydatne.
A trzeba by┼éo s┼éucha─ç starszych  Confused ... i ....zajmowa─ç si─Ö tym ,co cz┼éowieka interesowa┼éo i by┼éoby teraz przydatne .
Ale z drugiej strony chyba nie jestem aż taka stara,żeby się załamać i powiedzieć ,że wszystko stracone ...
Dzi─Ökuj─Ö Wam za m─ůdre s┼éowa  Very Happy,...kt├│re jako┼Ť dawniej do mnie nie dociera┼éy  Confused

To te┼╝ zrozumia┼éam ,zapami─Öta┼éam ,a potem przeka┼╝─Ö moim dzieciom  Smile .
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #67 : 2007-04-12, 07:20:51 »

"Bezmy┼Ťlno┼Ť─ç" nie sprzyja d┼éugowieczno┼Ťci Cool.
┼╗yj─ů d┼éugo ci, co ucz─ů si─Ö ┼╝ycia do ko┼äca Laughing Laughing Laughing
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #68 : 2007-04-12, 07:29:48 »

"Bezmy┼Ťlno┼Ť─ç" nie sprzyja d┼éugowieczno┼Ťci Cool.
┼╗yj─ů d┼éugo ci, co ucz─ů si─Ö ┼╝ycia do ko┼äca Laughing Laughing Laughing

Trzeba jeszcze znaleźć, to opdowiednie źródło wiedzy...,żeby nie czerpać "wiedzy",która na nic się potem nie przyda...
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #69 : 2007-04-12, 07:44:12 »

Roztropno┼Ť─ç i prakseologia, pozwalaj─ů cz┼éowiekowi nie "mozoli─ç si─Ö na pr├│┼╝no". O ile mo┼╝na nauczy─ç si─Ö drugiej, to pierwsza wynika z do┼Ťwiadczenia ┼╝yciowego, wi─Öc za m┼éodu m─ůdro┼Ť─ç jest niedost─Öpna, gdy┼╝ roztropno┼Ť─ç przychodzi z wiekiem. Ale nie do wszystkich Sad.
Bez roztropno┼Ťci najbardziej uczony, nie jest m─ůdry, a w praktyce lepiej by─ç "ch┼éopkiem roztropkiem", ni┼╝ "nauczonym" Exclamation
Poniewa┼╝ nie da si─Ö przewidzie─ç wszystkiego - nie ma ludzi m─ůdrych. "M─ůdrzy s─ů tylko Bogowie" Sad
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #70 : 2007-04-12, 08:02:57 »

Czytam to i pojmuję dlaczego młody człowiek ma tyle "problemów".
Konsekwencj─ů jest brak roztropno┼Ťci-czyli m─ůdro┼Ťci i brak w┼éasciwego ukierunkowania my┼Ťli w poszukiwaniu m─ůdro┼Ťci ,w poszukiwaniu m─ůdrych ludzi.
Natura jest dziwna...Weźmy np .wiek dorastania ,którego poprzeczka się ostatnimi czasy obniżyła.
"Za┼Ťlepienie" m┼éodego cz┼éowieka ,czyli brak roztropno┼Ťci ,niemo┼╝no┼Ť─ç skorzystania z rad ludzi ju┼╝ roztropnych i m─ůdrych.
Kt├│rzy w oczach,m┼éodych wydaj─ů si─Ö na "niewiedz─ůcych".Dlatego jest tyle problem├│w z m┼éodzie┼╝─ů  Confused .
A przetrwaj─ů tylko osobniki ,kt├│re w wieku dorastania ,"za┼Ťlepienia" nie wpadn─ů w sid┼éa "g┼éupoty.
Kt├│rzy si─Ö otrz─ůsn─ů i wreszcie spostrzegn─ů t─Ö roztropno┼Ť─ç i b─Öd─ů szli w kierunku m─ůdro┼Ťci.

Cz┼éowiekowi potrzebny jest "kierunkowskaz" -drugi m─ůdry ,do┼Ťwiadczony ,roztropny cz┼éowiek.

PS.Znam takie przysłowie:
"Gorszy od głupca, jest głupiec uczony"...

elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #71 : 2007-04-12, 08:08:49 »

Poniewa┼╝ nie da si─Ö przewidzie─ç wszystkiego - nie ma ludzi m─ůdrych.

Nie Toan,s─ů ludzi madrzy ,czyli roztropni,kt├│rzy unikaj─ů side┼é g┼éupoty.Owszem ,ze nia da sie niekt├│rych sytuacji przewidzie─ç...
S─ů te┼╝ ludzie, kt├│rzy m─ůdrze m├│wi─ů ,ale nie przek┼éadaj─ů to na czyny,trudno im sie ┼╝yje ,bo s─ů ┼Ťwiadomi ,┼╝e nie post─Öpuj─ů tak, jak im nakazuje ich roztropno┼Ť─ç,
tylko wiecznie si─Ö pchaja tam ,gdzie nie potrzeba ........
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #72 : 2007-04-12, 08:17:56 »

PS.Znam takie przysłowie:
"Gorszy od głupca, jest głupiec uczony"...

"Lepiej nic nie wiedzie─ç, ni┼╝ wiedzie─ç ┼║le."   Doktor Jan Kwasniewski

elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #73 : 2007-04-12, 08:22:47 »

"Lepiej nic nie wiedzieć, niż wiedzieć źle."   Doktor Jan Kwasniewski

To ju┼╝ mam opanowane  Very Happy ,ale na pewno przyda si─Ö ludziom ,kt├│rzy tego jeszcze nie czytali,bo s─ů to te┼╝ bardzo m─ůdre s┼éowa....
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #74 : 2007-04-12, 08:28:37 »

Roztropno┼Ť─ç, to tylko jeden z wielu warunk├│w dzi─Öki kt├│rym cz┼éowiek mo┼╝e zbli┼╝y─ç si─Ö do M─ůdro┼Ťci.
Problemy z m┼éodzie┼╝─ů wynikaj─ů z infantylno┼Ťci rodzic├│w, pedagog├│w i ...
"Krzyk i klapsy" wynikaj─ů z bezsilno┼Ťci rodzica powodowanej brakiem argument├│w w rozmowie z dzieckiem. ARGUMENT├ôW - NIE SZANTA┼╗U typu: jak nie zjesz,(p├│jdziesz, zrobisz...) to...
Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e z wi─Ökszo┼Ťci─ů "przedszkolanek", czy nauczycieli z podstaw├│wki nie mo┼╝na o niczym rozumnym porozmawia─ç, a ich dzieci s─ů bardziej "rozwydrzone" od innych. Wi─Öc z kogo dziecko mo┼╝e bra─ç przyk┼éad?.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #75 : 2007-04-12, 08:38:48 »

Toan,ja mówiłam o "burzy" hormonów wieku dorastania.
Por├│wnujesz dawne czasy z tera┼║niejszo┼Ťci─ů ,kt├│re nie maj─ů ze sob─ů nic wsp├│lnego.
Bo je┼Ťli chodzi o dzisiejsze wychowanie dziecka ,to dzi┼Ť rodzi─ç ani szko┼éa dziecka nie wychowuje .Dzi┼Ť dzici "wychowuje" TV ,gry komputerowe i ulica.
A sk─ůd sie to bierze? Problem og├│lnie spo┼éeczny.
Brak czasu ,pogo┼ä za wiatrem....za marno┼Ťci─ů ,kt├│ra dorowadza do degeneracji ,do destrukcji.
Dawniej by┼éo inaczej je┼Ťli chodzi o wychowywanie dzieci przez rodzica i szo┼é─Ö ...   i ma┼éo ,kto temu zaprzeczy.
PS.
Kiedy┼Ť cos takiego fajnego napisa┼éa Rudka.  Smile
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #76 : 2007-04-12, 08:46:18 »

Elmo,
edukacja Twoich dzieci przed Tob─ů, przemy┼Ťl ten temat dobrze zanim dzieciaczki p├│jd─ů do szko┼éy.
Moje dzieci s─ů juz du┼╝e. Gdybym mog┼éa cofn─ů─ç czas, to wiele bym zmieni┼éa. Cho─ç te┼╝ mam wra┼╝enie ,┼╝e tak mialo by─ç i co tu zmienia─ç.
Pozdrawiam  Zofia
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #77 : 2007-04-12, 08:50:12 »

Rozmawiałam niedawno w szkole z nauczycielka mojego dziecka.
M├│wi┼éa ,ze dzis dzieci s─ů naprawd─Ö "ci─Ö┼╝kie" ,nie chca s┼éucha─ç ,nauczyciel przesta┼é by c autorytetem.
Mówiła ,że ma w klasie ucznia ,któremu z ust słychać tylko słowa" :zabije cie,kopnę cię itp"
Sk─ůd takie s┼éownictwo u dziecka 8-letniego??? ┬áShocked matka pracuje od rana do wieczora ,ojciec to samo.
Dziecko "wychowuje "ulica i gry.
Czyja to jest wina??Czy można jednoznacznie powiedziec czyja?Może matki ,ojca ,szkoły ,Państwa.
A mo┼╝e to oznaki ko┼äca : "dzieci b─Öd─ů niepos┼éuszne rodzicom..."

Moim zdaniem powinni zaj─ů─ç sie pedagodzy tym dzieckiem ,zeby p├│┼║niej w szkole nie dosz┼éo do tragedii ┬áConfused
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #78 : 2007-04-12, 09:10:45 »

Zofio.Czasy s─ů og├│lnie ci─Ö┼╝kie ,a spo┼éeczenstwo biedne ,og┼éupia┼ée i zmanipulowane przez ┼║le dzia┼éaj─ůcy system rz─ůdz─ůcy.
Ko┼éo si─Ö zamyka.Nie ma miejsca ,czasu na po┼Ťwi─Öcenie uwagi dzieciom.
Nie ma co liczyć ,że oddanie dziecka do żłobka ,zapewni dziecku odpowiednie wychowanie.
dziecku ,szczeg├│lnie ma┼éemu potrzebny jest rodzic.Niestety nie ka┼╝dy mo┼╝e sobie pozwoli─ç na ten luksus i nie ka┼╝dy chce zrezygnowa─ç z kariery, z pogoni─ů za wiatrem.
Jest dziecko,s─ů rodzice pracuj─ůcy od rana do wieczora i sk─ůd wygrzeba─ç ten czas dla dzieci?
Przykre ,smutne......
Ju┼╝ lepiej ┼╝eby ludzie zaj─Öci karier─ů nie mi─Öli dzieci ,bo tylko szkoda tych osamotnionych,t─Öskni─ůcych maluch├│w za nieobecnym rodzicem  Confused
Pozdro.
Edyta.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #79 : 2007-04-12, 09:15:04 »

Brak rozumu i b┼é─Ödne poj─Öcie warto┼Ťci jest przyczyn─ů b┼é─Ödnego wychowania i k┼éopot├│w spo┼éecznych.
Dzi┼Ť wychowuje si─Ö nie - rozumnych ludzi, a bezrozumnych, cynicznych "niewolnik├│w" gotowych do "wy┼Ťcigu szczur├│w", bo tak im si─Ö wm├│wi┼éo od ma┼éego. Dla nich "mie─ç" jest bardziej warto┼Ťciowe, ni┼╝ "BY─ć" w zgodzie z Przyrod─ů. Motorem ich dzia┼éania nie jest ┼Ťwiadome kierowanie swoim ┼╝yciem, samozadowolenie i homeostaza, a nieustanna walka z ┼╝yciem, kt├│re nieustannie ich zaskakuje, czyni─ůc z bytu udr─Ök─Ö, a nie rado┼Ť─ç ┼╝ycia "ludzi pierwotnych" Shocked
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.