forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:24:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!  (Przeczytany 111382 razy)
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #40 : 2007-04-11, 08:24:37 »

A co to jest VO2 albo AT?
I kto mi na to odpowie?
tak samo jest z RQ.  Confused  Sad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #41 : 2007-04-11, 08:25:34 »

Elmo,
mnie nie interesuje dlaczego ktoś ma rozwolnienie, a inny zatwardzenie, ani ile mu się wchłonęło, a ile przeleciało, ile i jakie bakterie strawiły i czemu tak dużo i dlaczego dieta "optymalna" jest do niczego Laughing.
Mnie intresuje dlaczego np: dwa sery 45% tł. w s.m. różnie kosztują i dlaczego do droższego użyto np: 29960 j.tł./1t, a dla drugiego 26200 j.tł./1t., choć oba mają 45%. Chcę to wiedzieć dla siebie, bo to mnie zainteresowało. Za parę dni pewnie będę się intresował zupełnie czym innym. Jeśli będę wiedział - doradzę Ci jakie sery kupować. I to wszystko.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #42 : 2007-04-11, 08:35:24 »

OK Toan!
Wyciągnęłam wniosek.  Very Happy
Nie należy Cię o nic pytać,a jeśli już coś będziesz wiedział ,to sam coś napiszesz .
Z niecierpliwością czekam na wyniki serów  Idea .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #43 : 2007-04-11, 09:01:22 »

Toan,czy z tym RQ ,to chodziło mniej więcej o to?:


"Kalorymetria pośrednia-metoda oceny wydatku energrtycznego na podstawie pochłaniania tlenu.
Przeliczając pobór tlenu w jednostce czasu na jednostki charakteryzujące metabolizm(cal lub J)uwzględnia się iloraz oddechowy (RQ),
wyrażający proporcje wydychanego CO2 do pobieranego w tym czasie tlenu.Iloraz oddechowy wzrasta,gdy zwiększa się wykorzystanie węglowodanów,
obniża się w czasie zwiększonego metabolizmu tłuszczów.
Kwasica ,będąca wynikiem zwiększonego wytwarzania mleczanów,powoduje dodatkowy jego wzrost."

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #44 : 2007-04-11, 09:25:51 »

Czyli im mniejszy RQ tym tym lepiej? czy się mylę?  Rolling Eyes
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #45 : 2007-04-11, 10:23:10 »

Czyli im mniejszy RQ tym tym lepiej? czy się mylę?  Rolling Eyes

Elmo!
Nic nie mogę sobie przypomniec na temat tego RQ, w ogóle nie wiem, co to takiego! Ale z tej Twojej definicji to mi wychodzi, że to chyba jakiś najwowszy system alarmowy badający zmiany stężenia tlenu i dwutlenku węgla w chronionym pomieszczeniu? Very Happy,
VO2 - to jakiś club - http://www.vo2.co.nz/ Very Happy,
a
AT - to chyba jakiś skrót od agrotechnika?. Very Happy
Czy to o to chodzi?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #46 : 2007-04-11, 10:25:22 »

Kwasica ,będąca wynikiem zwiększonego wytwarzania mleczanów,powoduje dodatkowy jego wzrost."

A to świetne!, czyli jedząc węglowodany, człowiek się odkwasza, a jedząc tłuszcze się zakwasza Very Happy. No to już wiem, czemu na DO tyle ludzi jest zakwaszonych Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #47 : 2007-04-11, 10:31:33 »

Toan!
Wolę doić krowy i wiedzieć jak zapobiec rozwolnieniu lub zatwardzeniu niż zajmować sie jakimś RQ.
A po co mi to wiedzieć?  Shocked .A jeśli Ty coś na ten temat napiszesz ,a człowiek się tym zainteresuje z ciekawości ,to nie widzę w tym nic śmiesznego  Laughing.

A z resztą śmiej sie z czego tam chcesz  Laughing
Ja też się pośmieję  Laughing


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #48 : 2007-04-11, 10:33:15 »

Kwasica ,będąca wynikiem zwiększonego wytwarzania mleczanów,powoduje dodatkowy jego wzrost....."

A Ty myślisz ,że ja to sama wynalazłam ?  Shocked Może i tak ... ale w necie  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #49 : 2007-04-11, 10:33:52 »

Elmo nie gniewaj się, ale nie chce mi się już tłumaczyć. Są mądrzejsi i lepsi od cierpliwego wykładania.
O serach powiadomię w swoim czasie, jeśli będzie to istotne.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #50 : 2007-04-11, 10:40:02 »

Toan,nie gniewam się ,ale jeśli tak bardzo Ci zależało na tym ,aby mnie ustawić w "świetle głupoty",
to nie musisz się wysilać.Przyznaje ,że jestem głupia jak stołowe nogi ,ale do tej pory nie miał mi kto o tym powiedzieć .   Mr. Green
O serach też nie musisz nic tłumaczyć ,bo mój "ciemny mózg" niczego nie pojmie.  Mr. Green Exclamation Rolling Eyes
A co to w ogóle jest ser???   Shocked
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #51 : 2007-04-11, 11:05:43 »

Elmo!
Bardzo przepraszam, ale nie było moim zamiarem udawadnianie niczyjej głupoty!, bo każdy swój rozum ma i każdy jest mądry w dziedzinie życia, która go interesuje. Nie znam arabskiego i wielu innych języków, ale czy to znaczy, że jestem głupi?. Nie znam procesu uzyskiwania benzyny bezołowiowej, ale czy to znaczy, że jestem głupi?. Nie umiem pięknie rysować, ale ... mogę wymieniać bardzo długo, ale czy to znaczy, że jestem głupi?.
Ty też lepiej robisz coś niż ja, ale czy to znaczy, że jestem głupi?. Czy to znaczy, że masz obowiązek mnie nauczyć tego co potrafisz robić najlepiej?
Więc nie wolno myśleć, że jest się głupim, bo zawsze znajdzie się nisza dla każdego, w której jest się najmądrzejszym. Very Happy

A ja już też zapomniałem, co to ten ser jest Question Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #52 : 2007-04-11, 11:14:50 »

  W obliczu tak pięknie napisanego postu ,nie mogę z jego treści nic ująć ani nic dodać.  Idea
Pozostaje tylko przeczytać ,zrozumieć i zapamiętać, Exclamation
Aby, w przyszłości przekazać tę treść  potomstwu.  Very Happy  Laughing Exclamation
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #53 : 2007-04-11, 11:19:29 »

Toan, Elmo,
inaczej : "Każdy głupek ma swój rozum".
Zastrzegam, że nie jest to żadna aluzja pod niczyim adresem. Tak mi to tylko kolejny cytat przyszedł do głowy.
Toan calkowicie się zgadzam z Twoim ostatnim wywodem i absolutnie nie mam kompleksów, że tak bardzo dużo nie umiem czy nie wiem.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #54 : 2007-04-11, 11:24:49 »

Elmo!,
Właśnie dlatego, bardzo Cię lubię i szanuję, bo jesteś bardzo mądra, wyrozumiała i ...  ... i nie obrażasz się, i potrafisz wybaczać, i troszczysz się o swoich najbliższych. Czyli masz bardzo dużo atutów. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #55 : 2007-04-11, 11:25:25 »

Toan, Elmo,
inaczej : "Każdy głupek ma swój rozum".

Zofio ja też to znam.  Very Happy
A z tymi stołowymi nogami ,to był żart.Przypomniało mi się z czasów dzieciństwa(średniowiecza) ,jak chodziłam do koleżanki do domu,która miała dziadka i do tego dziadka
przychodził jego kolega ,który mu tak mówił o tych stołowych nogach ... Laughing

PS .A Toan nie umie rysować ,a ja umię ,hehehe.  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #56 : 2007-04-11, 11:33:16 »

Elmo!,
Właśnie dlatego, bardzo Cię lubię i szanuję, bo jesteś bardzo mądra, wyrozumiała i ...  ... i nie obrażasz się, i potrafisz wybaczać, i troszczysz się o swoich najbliższych. Czyli masz bardzo dużo atutów. Very Happy

Toan!
Ażem o mało z krzesła nie spadła  Embarassed Rolling Eyes
PS.
Cały widz polega na tym ,że trzeba też umieć pożartować z siebie.Gdybym tego nie umiała ,to cały czas bym pewnie łaziła naburmuszona  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #57 : 2007-04-11, 11:36:28 »

Pozdrawiam wszystkich.  Urszulka  Very Happy

PS.Moja córka bardzo chciała napisać posta  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #58 : 2007-04-11, 11:44:57 »

Cały widz polega na tym,...

Nie znajdę cytatu, ale sens jest taki:
 "odgoń od siebie złe myśli, one najbardziej cię zatrują, one wpędzają w chorobę..."

A więc  - Świat jest piękny... i tak jest w istocie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #59 : 2007-04-11, 12:02:06 »

Toan!
Nie myślę źle.
Czasem jedynie dopada mnie smutek.Tak jak każdego- przypuszczam-człowieka.
Nic na to nie poradze ,że lubię sobie pożartować ....z siebie też ,ale to mi życia nie zatruwa.
ehhh,szkoda ,że tu nie ma mojej koleżanki,ona to dopiero miała żarty  Laughing .
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 18 zapytaniami.