forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:13:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!  (Przeczytany 111422 razy)
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #60 : 2007-04-11, 12:16:18 »

Aha ,wiem.
chodziło Ci o całokształt,o wszytkich ludzi.
To prawda ,co napisałeś.

Wiem ,że coś na ten temat pisze w Biblii ,ale dokładnie nie wiem co....
Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #61 : 2007-04-11, 14:24:17 »

Pozdrawiam wszystkich.  Urszulka  Very Happy

Elmo,
zawsze gdy adresuję do konkretnej osoby post piszę jego nick.
Posty bez nicku - tyczą ogólnie tematu.
Pozdrowienia dla Urszulki!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #62 : 2007-04-11, 14:34:19 »

...absolutnie nie mam kompleksów, że tak bardzo dużo nie umiem czy nie wiem...

Zofia,
Nie ważne, czego się nie wie. Ważne, czy można się tego nauczyć, gdy będzie przydatne Laughing Laughing Laughing.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #63 : 2007-04-11, 14:40:25 »

Elmo,
zawsze gdy adresuję do konkretnej osoby post piszę jego nick.
Posty bez nicku - tyczą ogólnie tematu.

Grzecznie przyjęłam do wiadomości  Very Happy

Ps.
Urszulka sie ucieszyła  Laughing .
Jak tak pisze tu na forum , one to widzą i czasem słuchają co mówię .
Po za tym często mi sie tu pchają na kolana więc poniekąd są w temacie  Laughing Zwłaszcza ta starsza Zuzia.
Pytam jej sie dziś rano ,kto w/g ciebie ,jest najważniejszy na Forum,a ona na to :"Toan"  Laughing
Jesteś znaną osobą w mojej rodzinie   Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
zbynek
Go


Email
Jaja na potencje!
« Odpowiedz #64 : 2007-04-11, 16:47:04 »

A oto co o jajach pisze jako afrodyzjakach Sidi Mohammed el Nefzaui w jednym z rozdziałów napisanego na początku XVI w. "Pachnącego ogrodu", lektury która zasługuje na stałe miejsce na półkach erotycznej biblioteczki, między "Kamasutrą" a "Dekameronem":

"(...) Wiedz, o Wezyrze, niech Allach okaże ci miłosierdzie!, że rozdział ten zawiera najbardziej pożyteczne pouczenia, jak zwiększyć siłę w spółkowaniu i że to, co podaję, jest równie korzystne dla starca, jak dla mężczyzny w sile wieku i młodzieńca (...) Ten, kto będzie jadł codziennie, na czczo, żółtka jaj bez białka, znajdzie w tym pożywieniu środek pobudzający energię do spółkowania. To samo uzyska ten, kto przez trzy dni będzie je jadł z posiekaną cebulą. Ten, kto ugotuje szparagi i następnie usmaży je w tłuszczu, potem doda do nich żółtka jaj z rozdrobnionymi przyprawami i będzie jadł codziennie to danie, zyska siłę do spółkowania i znajdzie podnietę swoich pragnień miłosnych. Ten, kto obierze cebule, umieści je w garnku z przyprawami i aromatami, potem usmaży tę mieszankę z oliwą i żółtkami jaj, osiągnie, jeżeli będzie korzystał z tego pożywienia przez wiele dni, taki wigor do spółkowania, że prześcignie wszelkie wyobrażenia i oceny. Mleko wielbłądzicy zmieszane z miodem, gdy się je pije stale, rozwija przy kopulacji wigor, z którego trudno zdać sobie sprawę i który sprawia, że członek męski nie śpi ni w dzień, ni w nocy. Ten, kto przez kilka dni będzie się żywił jajami gotowanymi z mirrą, cynamonem i pieprzem, będzie miał wielki wigor przy spółkowaniu i erekcjach. Jego członek osiągnie taki stopień napęcznienia, że będzie się wydawało, iż nie będzie mógł wrócić do stanu spoczynku. Ten, komu przyjdzie pragnienie spółkowania przez całą noc i nie będzie mógł wcześniej dokonać przygotowań według podanych wyżej wskazówek, ma następujące wyjście: Postara się o wielką ilość jaj, wystarczającą do najedzenia się do syta, usmaży je na patelni na świeżym tłuszczu i maśle, a potem zanurzy w miodzie i wymiesza wszystko razem. Zje to jak najszybciej z małą ilością chleba i będzie mógł mieć pewność, że przez całą noc jego członek nie będzie miał ani chwili spokoju."

Autor opisuje 11 pozycji współżycia, zalecając wypróbowanie wszystkich i znalezienie optymalnej dla danej pary, dodaje również 29 pozycji znanych w kulturze Indii. Porady seksualne są uzupełniane opowiadaniami ilustrującymi ich treść oraz utworami poetyckimi.


Ps. Warto w tym miejscu wspomnieć  o wyleczonym pacjencie dr J.K.. tym, co to w przypływie entuzjazmu  zerwał se przyczepy pośladkowe. Cool Laughing Rolling Eyes Very Happy
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #65 : 2007-04-12, 06:21:44 »

...absolutnie nie mam kompleksów, że tak bardzo dużo nie umiem czy nie wiem...

Zofia,
Nie ważne, czego się nie wie. Ważne, czy można się tego nauczyć, gdy będzie przydatne Laughing Laughing Laughing.

No właśnie. Najwazniejsze jest, aby nie bać się wchodzić w nieznane mi dziedziny życia i zazwyczaj okazuje się wszystko barzdo proste i logiczne. Dzięki takiemu podejściu do życia mam siedem zawodów z "papierami" i jeszcze tyle do zrobienia Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #66 : 2007-04-12, 07:06:44 »

Zofia,
Nie ważne, czego się nie wie. Ważne, czy można się tego nauczyć, gdy będzie przydatne Laughing Laughing Laughing.


No właśnie. Najwazniejsze jest, aby nie bać się wchodzić w nieznane mi dziedziny życia i zazwyczaj okazuje się wszystko barzdo proste i logiczne. Dzięki takiemu podejściu do życia mam siedem zawodów z "papierami" i jeszcze tyle do zrobienia Laughing Laughing Laughing


Wiecie co? Zofia ,Toan!

To jest na Forum kolejna mądra,życiowa myśl !,której wcześniej niestety nie znałam ,albo... znać nie chciałam  Confused
Teraz wiem dlaczego,jest tak a nie inaczej(co wcale w sumie nie oznacza,że jest źle).
Ale problem mój był taki (jak sobie teraz uświadomołam po przeczytaniu tych słów) ,że zawsze się "łapałam" za rzeczy "ciężkie" ,które okazały sie nieprzydatne.
A trzeba było słuchać starszych  Confused ... i ....zajmować się tym ,co człowieka interesowało i byłoby teraz przydatne .
Ale z drugiej strony chyba nie jestem aż taka stara,żeby się załamać i powiedzieć ,że wszystko stracone ...
Dziękuję Wam za mądre słowa  Very Happy,...które jakoś dawniej do mnie nie docierały  Confused

To też zrozumiałam ,zapamiętałam ,a potem przekażę moim dzieciom  Smile .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #67 : 2007-04-12, 07:20:51 »

"Bezmyślność" nie sprzyja długowieczności Cool.
Żyją długo ci, co uczą się życia do końca Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #68 : 2007-04-12, 07:29:48 »

"Bezmyślność" nie sprzyja długowieczności Cool.
Żyją długo ci, co uczą się życia do końca Laughing Laughing Laughing

Trzeba jeszcze znaleźć, to opdowiednie źródło wiedzy...,żeby nie czerpać "wiedzy",która na nic się potem nie przyda...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #69 : 2007-04-12, 07:44:12 »

Roztropność i prakseologia, pozwalają człowiekowi nie "mozolić się na próżno". O ile można nauczyć się drugiej, to pierwsza wynika z doświadczenia życiowego, więc za młodu mądrość jest niedostępna, gdyż roztropność przychodzi z wiekiem. Ale nie do wszystkich Sad.
Bez roztropności najbardziej uczony, nie jest mądry, a w praktyce lepiej być "chłopkiem roztropkiem", niż "nauczonym" Exclamation
Ponieważ nie da się przewidzieć wszystkiego - nie ma ludzi mądrych. "Mądrzy są tylko Bogowie" Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #70 : 2007-04-12, 08:02:57 »

Czytam to i pojmuję dlaczego młody człowiek ma tyle "problemów".
Konsekwencją jest brak roztropności-czyli mądrości i brak własciwego ukierunkowania myśli w poszukiwaniu mądrości ,w poszukiwaniu mądrych ludzi.
Natura jest dziwna...Weźmy np .wiek dorastania ,którego poprzeczka się ostatnimi czasy obniżyła.
"Zaślepienie" młodego człowieka ,czyli brak roztropności ,niemożność skorzystania z rad ludzi już roztropnych i mądrych.
Którzy w oczach,młodych wydają się na "niewiedzących".Dlatego jest tyle problemów z młodzieżą  Confused .
A przetrwają tylko osobniki ,które w wieku dorastania ,"zaślepienia" nie wpadną w sidła "głupoty.
Którzy się otrząsną i wreszcie spostrzegną tę roztropność i będą szli w kierunku mądrości.

Człowiekowi potrzebny jest "kierunkowskaz" -drugi mądry ,doświadczony ,roztropny człowiek.

PS.Znam takie przysłowie:
"Gorszy od głupca, jest głupiec uczony"...

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #71 : 2007-04-12, 08:08:49 »

Ponieważ nie da się przewidzieć wszystkiego - nie ma ludzi mądrych.

Nie Toan,są ludzi madrzy ,czyli roztropni,którzy unikają sideł głupoty.Owszem ,ze nia da sie niektórych sytuacji przewidzieć...
Są też ludzie, którzy mądrze mówią ,ale nie przekładają to na czyny,trudno im sie żyje ,bo są świadomi ,że nie postępują tak, jak im nakazuje ich roztropność,
tylko wiecznie się pchaja tam ,gdzie nie potrzeba ........
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #72 : 2007-04-12, 08:17:56 »



PS.Znam takie przysłowie:
"Gorszy od głupca, jest głupiec uczony"...



"Lepiej nic nie wiedzieć, niż wiedzieć źle."   Doktor Jan Kwasniewski


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #73 : 2007-04-12, 08:22:47 »

"Lepiej nic nie wiedzieć, niż wiedzieć źle."   Doktor Jan Kwasniewski

To już mam opanowane  Very Happy ,ale na pewno przyda się ludziom ,którzy tego jeszcze nie czytali,bo są to też bardzo mądre słowa....
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #74 : 2007-04-12, 08:28:37 »

Roztropność, to tylko jeden z wielu warunków dzięki którym człowiek może zbliżyć się do Mądrości.
Problemy z młodzieżą wynikają z infantylności rodziców, pedagogów i ...
"Krzyk i klapsy" wynikają z bezsilności rodzica powodowanej brakiem argumentów w rozmowie z dzieckiem. ARGUMENTÓW - NIE SZANTAŻU typu: jak nie zjesz,(pójdziesz, zrobisz...) to...
Zauważyłem, że z większością "przedszkolanek", czy nauczycieli z podstawówki nie można o niczym rozumnym porozmawiać, a ich dzieci są bardziej "rozwydrzone" od innych. Więc z kogo dziecko może brać przykład?.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #75 : 2007-04-12, 08:38:48 »

Toan,ja mówiłam o "burzy" hormonów wieku dorastania.
Porównujesz dawne czasy z teraźniejszością ,które nie mają ze sobą nic wspólnego.
Bo jeśli chodzi o dzisiejsze wychowanie dziecka ,to dziś rodzić ani szkoła dziecka nie wychowuje .Dziś dzici "wychowuje" TV ,gry komputerowe i ulica.
A skąd sie to bierze? Problem ogólnie społeczny.
Brak czasu ,pogoń za wiatrem....za marnością ,która dorowadza do degeneracji ,do destrukcji.
Dawniej było inaczej jeśli chodzi o wychowywanie dzieci przez rodzica i szołę ...   i mało ,kto temu zaprzeczy.
PS.
Kiedyś cos takiego fajnego napisała Rudka.  Smile
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #76 : 2007-04-12, 08:46:18 »

Elmo,
edukacja Twoich dzieci przed Tobą, przemyśl ten temat dobrze zanim dzieciaczki pójdą do szkoły.
Moje dzieci są juz duże. Gdybym mogła cofnąć czas, to wiele bym zmieniła. Choć też mam wrażenie ,że tak mialo być i co tu zmieniać.
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #77 : 2007-04-12, 08:50:12 »

Rozmawiałam niedawno w szkole z nauczycielka mojego dziecka.
Mówiła ,ze dzis dzieci są naprawdę "ciężkie" ,nie chca słuchać ,nauczyciel przestał by c autorytetem.
Mówiła ,że ma w klasie ucznia ,któremu z ust słychać tylko słowa" :zabije cie,kopnę cię itp"
Skąd takie słownictwo u dziecka 8-letniego???  Shocked matka pracuje od rana do wieczora ,ojciec to samo.
Dziecko "wychowuje "ulica i gry.
Czyja to jest wina??Czy można jednoznacznie powiedziec czyja?Może matki ,ojca ,szkoły ,Państwa.
A może to oznaki końca : "dzieci będą nieposłuszne rodzicom..."

Moim zdaniem powinni zająć sie pedagodzy tym dzieckiem ,zeby później w szkole nie doszło do tragedii  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #78 : 2007-04-12, 09:10:45 »

Zofio.Czasy są ogólnie ciężkie ,a społeczenstwo biedne ,ogłupiałe i zmanipulowane przez źle działający system rządzący.
Koło się zamyka.Nie ma miejsca ,czasu na poświęcenie uwagi dzieciom.
Nie ma co liczyć ,że oddanie dziecka do żłobka ,zapewni dziecku odpowiednie wychowanie.
dziecku ,szczególnie małemu potrzebny jest rodzic.Niestety nie każdy może sobie pozwolić na ten luksus i nie każdy chce zrezygnować z kariery, z pogonią za wiatrem.
Jest dziecko,są rodzice pracujący od rana do wieczora i skąd wygrzebać ten czas dla dzieci?
Przykre ,smutne......
Już lepiej żeby ludzie zajęci karierą nie mięli dzieci ,bo tylko szkoda tych osamotnionych,tęskniących maluchów za nieobecnym rodzicem  Confused
Pozdro.
Edyta.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: "NIE MA NIC ZDROWSZEGO" JAJKO TO SAMO ZDROWIE!
« Odpowiedz #79 : 2007-04-12, 09:15:04 »

Brak rozumu i błędne pojęcie wartości jest przyczyną błędnego wychowania i kłopotów społecznych.
Dziś wychowuje się nie - rozumnych ludzi, a bezrozumnych, cynicznych "niewolników" gotowych do "wyścigu szczurów", bo tak im się wmówiło od małego. Dla nich "mieć" jest bardziej wartościowe, niż "BYĆ" w zgodzie z Przyrodą. Motorem ich działania nie jest świadome kierowanie swoim życiem, samozadowolenie i homeostaza, a nieustanna walka z życiem, które nieustannie ich zaskakuje, czyniąc z bytu udrękę, a nie radość życia "ludzi pierwotnych" Shocked
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.