forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-11-21, 23:08:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
669669 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: root
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (85)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (85)  (Przeczytany 4467 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (85)
« : 2007-04-12, 04:25:33 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (85)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

ŻYWIENIE OPTYMALNE A CHOROBY PRZEWODU POKARMOWEGO

Na ponad 1650 chorych na różne choroby, przebywających w Akademii Zdrowia Arkadia w latach 1987-90, nieco ponad 43% uskarżało się na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Byli to chorzy na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, kamicę wątrobową, przewlekłe zapalenie woreczka żółciowego i dróg żółciowych, stany zapalne jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, marskość wątroby, inne choroby. Chorzy przyjeżdżali w poniedziałek. Od pierwszego dnia otrzymali typowe żywienie optymalne według 2-tygodniowego jadłospisu.
Przy żywieniu zbiorowym nie można nigdy jeść tak dobrze, jak można to robić w domu. Różne choroby wymagają nieco odmiennego odżywiania od innych. Inne produkty należy zwiększyć w diecie u chorych na stwardnienie rozsiane, inne u chorego na gościec przewlekły postępujący, jeszcze inne u chorych na choroby, w których występują zaburzenia w różnych innych tkankach, czy narządach.

Zmiana nie jest niebezpieczna.
Zmiana dotychczasowego modelu żywienia, po wprowadzeniu żywienia optymalnego była największa u chorych na choroby zaliczane do "pastwiskowych" a najmniejsza u chorych na choroby zaliczane do "korytowych". Ale i u jednych, i u drugich, była to zmiana duża. Każda zmiana duża w żywieniu powoduje częste zaburzenia w czynności przewodu pokarmowego. Zaburzenia te pojawiają się rzadziej już w pierwszym dniu Bożego Narodzenia, a częściej, bo po dłuższym poście, pojawiają się w pierwszym dniu Wielkanocy. Obecnie ludzie nie poszczą tak rygorystycznie, jak pościli dawniej, dlatego chorych " z przejedzenia" bywa na święta poprzedzone postem mniej. Na ponad 1650 chorych z Arkadii, którzy nagle zaczęli odżywiać się dietą optymalną, niewielkie zaburzenia przewodu pokarmowego wystąpiły tylko u 37 osób w pierwszym dniu, utrzymywały się w drugim dniu u 6 jeszcze, od trzeciego dnia żadnych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego już nie było. Po przejściu na żywienie optymalne najszybciej ustępują choroby i dolegliwości przewodu pokarmowego, bo też przewód pokarmowy jest układem narządów, które w pierwszej kolejności mogą korzystać z dobrodziejstw żywienia optymalnego. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego przez cały czas pobytu utrzymywały się u jednej chorej, były nieco mniejsze niż te, z którymi przyjechała, ale były. Powiedziałem chorej, że albo muszą to być pasożyty, albo jakieś zmiany organiczne, że po powrocie do domu, powinna ustalić przyczynę dolegliwości. Zawiadomiła mnie, że znaleziono u niej polipy w jelicie, które operacyjnie usunięto, co spowodowało wyleczenie. U innej chorej wystąpiły silne bóle brzucha po 8 dniach pobytu. Była to lekarka-stomatolog. Takie bóle w domu powtarzały się u niej bardzo często, od 20 lat, odwiedziła w tym czasie wiele klinik i wielu profesorów. Żadnej poprawy nie było. Po wystąpieniu ataków bólu otrzymała zawsze typowe leki rozkurczowe i przeciwbólowe, które jej nigdy nie pomagały. Nie pomogły też po ich zastosowaniu w Arkadii. Okazało się, po dłuższej rozmowie i dokładnej analizie objawów chorobowych, że choruje na migrenę brzuszną. Chorobę szybko wyleczono prądami selektywnymi. S pobudzającymi układ sympatyczny i choroba więcej nie powróciła. Dlaczego przez 20 lat nie rozpoznano choroby?

Mózg lekarza zapewni diagnozę.
Większość chorych przebywających w Arkadii była wielokrotnie leczona w różnych szpitalach i klinikach. Miała ze sobą dokumentację leczenia. Rozpoznania chorób były określone i ustalone, Ale dość chorzy nie chorowali na te choroby, które u nich rozpoznano i na które byli bezskutecznie leczeni. Mylono np. chorobę Buergera ze stwardnieniem rozsianym i odwrotnie, a najczęściej mylono stwardnienie boczne zanikowe, ze stwardnieniem rozsianym. Takich i innych pomyłek było bardzo dużo. Ktoś niedawno powiedział, że dotąd najlepszym urządzeniem diagnostycznym jest  mózg lekarza, który myśleć potrafi. Najszybciej chorzy zdrowieli z choroby wrzodowej. Nadkwasota i bóle ustępowały po 1-2 dniach i już nie powracały. Niedawno wykazano, że owrzodzenia w żołądku mogą się goić nadzwyczaj szybko - po kilkunastu, kilkudziesięciu godzinach. Brak węglowodanów w diecie wciągu kilku godzin uniemożliwia ich spalanie w szlaku pentozowym w żołądku, zatem uniemożliwia nadmierne wytwarzanie dwutlenku węgla, co uniemożliwia powstawanie w nadmiarze kwasu węglowego, co z kolei uniemożliwia nadmierne wytwarzanie kwasu solnego.

Bodźce dla układu sympatycznego.
Prądy selektywne działają bardzo szybko. Efekty są widoczne już po 2-3 zabiegach. W chorobie wrzodowej występuje miejscowa przewaga układu parasympatycznego w żołądku. Stosujemy prądy ś, pobudzające układ sympatyczny. Z choroby wrzodowej można wyleczyć się zwiększając w pożywieniu tłuszczu najbardziej wartościowego, co przesuwa chorego bliżej stołu, a tam już się nie choruje. Od dawna w żywieniu chorych na chorobę wrzodową stosowano dietę bogato tłuszczową. Była to tak zwana dieta Sippy'ego. Polega ona na spożywaniu do 0,5 litra na dobę śmietany 30%. Taka ilość śmietany to aż 150g najbardziej wartościowego tłuszczu. Niezależnie od tego, co chory jeszcze ponadto zje, tłuszcz jest u niego zasadniczym źródłem energii. Wtedy na chorobę wrzodową się już nie choruje. W Polsce przed laty stosowano dietę Sippy'ego. W polskim piśmiennictwie ukazały się 2 prace naukowe na ten temat. W pierwszej autorzy zauważyli znaczne rzadsze występowanie miażdżycy u chorych na chorobę wrzodową leczonych
przez wiele lat tą dietą (śmietaną), w drugiej zauważyli ustępowanie zmian miażdżycowych u chorych, przy długoletnim leczeniu ich dietą Sippy'ego. Dieta ta nie jest żywieniem optymalnym, ale jest zbliżona do żywienia optymalnego na, tyle, że chroni przed miażdżycą i powoduje ustępowanie miażdżycy. Żywienie optymalne powoduje to samo, tylko o wiele szybciej. Przy żywieniu optymalnym nie leczy się jakiejś choroby, a przyczynowo zamienia się człowieka chorego w zdrowego. Możliwe jest nawet wyleczenie z ciężkiej, zastoinowej marskości wątroby. U kilkuset chorych z Arkadii rozpoznano uprzednio marskość wątroby: zastoinową, żółciową, alkoholową. Wszyscy znosili dietę dobrze, a dolegliwości wątrobowe ustąpiły.

                                                                                                         JAN  KWAŚNIEWSKI

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 17 zapytaniami.