forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 12:23:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660567 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (86)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (86)  (Przeczytany 4147 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (86)
« : 2007-04-13, 00:52:29 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (86)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

GOŚCIEC PRZEWLEKŁY POSTĘPUJĄCY

Jest to choroba z autoagresji, której przyczyną główną jest określony, nieprawidłowy skład diety. Jest to choroba ciężko, prowadząca bardzo często do inwalidztwa, dość często do znacznego stopnia kalectwa. Naliczono ponad 10 odmian tej choroby, w tym postać dziecięcą zwaną chorobą Stilla-Chauffarda. W ostrej postaci w krótkim czasie może dojść do śmierci chorego. Leczenie choroby jest drogie, leki mało skuteczne, działają różnie u różnych chorych czasem poprawiają stan zdrowia chorego ( np. złoto) a czasem te same leki powodują znaczne szkody.

Chorobę dotychczas leczy się objawowo. Leczeniem przyczynowym jest żywienie optymalne, ponieważ przyczyną główną wszystkich chorób z autoagresji jest niewłaściwe odżywianie. To leczenie jest skuteczne w każdym przypadku. Zawsze poprawia stan zdrowia i sprawność chorego, zawsze powoduje spadek OB., zmniejszenie., lub ustąpienie bólów, w większości przypadków uzyskuje się wyleczenie i to bez nawrotów choroby. Trafiło do mnie dziecko w wieku 7 lat, chore na chorobę Stilla od 3 roku życia.
Było to w 1970r. Dziecko przez 4 lata, z przerwami przebywało w różnych szpitalach i klinikach, a jej stan (była to dziewczynka) stale się pogarszał. Rodzice twierdzili, że tym razem wypisano ją do domu "na umarcie".
Żadnych szans na dalsze życie nie miała. Biedna, wystraszona istota o sztywnej szyi, dopadniętej głowie, zniekształconej klatce piersiowej, żabim brzuchu, rączkach i nóżkach jak patyczki i potwornie powiększonych i zniekształconych stawach dłoni, łokciowych, barkowych, kolanowych, sztywnych stawach biodrowych, małpim kręgosłupie i postawie.


Historia pewnego cudu.
Tak zniekształconego chorobą dziecka dotychczas nie widziałem. Dziecko nie miało żadnych szans na dłuższe życie. OB. Było ponad 130, po godzinie .
Dziewczynka była jednak ufna, cierpliwa, grzeczna, pozwoliła sobie pobrać krew na OB. Do mojego gabinetu weszła Wanda Warmińska. Powiedziałem: Pani profesor, proszę zobaczyć to dziecko. Dziecko zamieniło się w przestraszone zwierzątko i buchnęło płaczem, zaczęła ze strachu drżeć na całym ciele. Określenie "profesor" kojarzyła z jeszcze większym bólem i cierpieniem, po przykrych doświadczeniach z pobytów w licznych szpitalach i klinikach! Była córką leśniczego spod Wisły. Odwiedziłem ją po miesiącu. Zastałem ją zjadającą ser biały ze słoniną. Już po miesiącu ustąpiły bóle, a OB.
Zmniejszyło się ze 130 przed miesiącem, na 42. Po pół roku OB. Było już 2.
Pojechałem do profesora, z którego kliniki małą wypisano do domu
"na umarcie". Przedstawiłem rezultaty uzyskane u małej oraz u innych chorych na GPP. Mówiłem: „Co panu szkodzi sprawdzić, może będzie pan mógł skutecznie pomóc tym, niepotrzebnie chorym dzieciom, uchronić je przed kalectwem. Profesor miał przynajmniej 30 kg nadwagi i tępą głowę. Poczuł się zagrożony tym, że metody przez niego stosowane są mało skuteczne lub nieskuteczne. Na współpracę się nie zgodził, podobnie jak nie zgodziło się na nią wielu innych profesorów i docentów, do których zwracałem się z propozycjami współpracy w celu skutecznego leczenia chorych na różne choroby. Wiedziałem, że zrozumieć nie mogą, ale byłem i jestem lekarzem. Musiałem próbować. A może się uda? Nie udało się. Nie mogło się udać.
Po 9 latach dziecko przyjechało do Ciechocinka z rodzicami, aby się pokazać - i pochwalić. Była ładną, zdrową dziewczyną. Prawie wszystkie zmiany w stawach cofnęły się zupełnie. Zniekształcenia kręgosłupa i sylwetki również ustąpiły. Pozostała tylko przesunięta jedna rzepka: ten defekt poprawiono operacyjnie. Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym w gośćcu przewlekłym postępującym, który u stosujących żywienie optymalne powinien zmienić nazwę na ustępujący. Ilość chorych na GPP występuje najczęściej u najbiedniejszych, a wyjątkowo u bogatych.

Szkodliwe korytko.
W USA ilość chorych na GPP jest najniższa u białych, bogatych protestantów zamieszkujących duże domy w dzielnicach podmiejskich. Ludność zamieszkująca centra miast (biedniejsza) choruje znacznie częściej. Znaleziono bardziej częste występowanie GPP u Murzynów niż u białej ludności, najwięcej chorych na tę chorobę występowało wśród ludności indiańskiej w rezerwatach.
Gościec przewlekły postępujący jest chorobą spowodowaną żywieniem pastwiskowym. Gdy człowiekowi żywiącemu się pastwiskowo podaje się hormony występujące w nadmiarze przy żywieniu korytkowym, to przemiana materii u takiego człowieka, pod wpływem tych hormonów zmienia się na bardziej korytkową. Hormony te wymuszają również zmianę w składzie diety chorego zachodzącą poza świadomością chorego i - lekarza. Pod wpływem encortonu, czy dexamethazonu, które od dawna są stosowane w" leczeniu" GPP, stan zdrowia często się poprawia, OB. Często się obniża i często tyje się. Palenie tytoniu u chorych na GPP nasila się przewagę układu sympatycznego u tych ludzi, zwęża tętnice obwodowe, pogarsza ukrwienie tkanek obwodowych, wpływa na zmiany w diecie w kierunku bardziej pastwiskowym, co w efekcie nasila postęp choroby. Tak działają papierosy w dawce pobudzającej układ sympatyczny, czyli około 10-15 papierosów na dobę, lub więcej niż 25 przy nierównomiernym paleniu, papierosy porażają układ sympatyczny, dochodzi do przewagi układu parasympatycznego i wówczas palenie wpływa korzystnie u chorych na GPP. Chorzy na GPP palą papierosy, prawie zawsze w dawce pobudzającej układ sympatyczny. Nie oznacza to, że chory na GPP powinien palić po 40 i więcej papierosów na dobę. Jego organizm jest słaby, chory, nie ma rezerw. Korzystny efekt może być niewielki w stosunku do szkód, lub może go nie być wcale.

Dobroczynny kolagen.
Leczenie przyczynowe polega na wprowadzeniu żywienia optymalnego. Oczywiście trzeba jeść nieco inaczej. Trzeba znacznie zwiększyć ilość kolagenu w diecie: chrząstki, galarety, nogi wieprzowe, świńskie uszy, flaczki, płucka i - żółtka. Koniecznie bardzo gęste rosoły, najlepiej z wołowiny. Mięso trzeba gotować bardzo długo tak, aby było bardzo miękkie. Chrząstki również. Dobre są salcesony włoskie i krwiste. Te drugie przyspieszają ustępowanie anemii tak częstej u chorych na GPP. Pamiętać o zjadaniu dużej ilości tłuszczów: masła, śmietany, łoju, słoniny, boczku. I skórek wieprzowych. Te zjadać najlepiej w bigosie. Zjadać zawsze tyle, na ile się ma ochotę. Nie należy ograniczać pożywienie ilościowe, nie należy też jeść " na siłę". OB. Powinno obniżać się o, ponad 40% co 2 tygodnie. Bóle stawów najczęściej mijają już po kilku, kilkunastu dniach. Leki trzeba ograniczyć, a następnie odstawić.
Bardzo pomocne w szybkim leczeniu choroby, jest stosowanie prądów selektywnych PS pobudzających układ parasympatyczny. W GPP ręce i nogi są zimne. Krew do nich dochodzi słabo. Samo żywienie optymalne spowoduje ustąpienie przewagi układu sympatycznego i poprawi ukrwienie tkanek, ale po pewnym czasie. Zmiana żywienia na optymalne poprawia nagle i znacznie zaopatrzenie tkanek całego organizmu, ale podobnie jak w każdym społeczeństwie, zawsze są równi i równiejsi. Narządy uprzywilejowane pierwsze korzystają z poprawy zaopatrzenia, intensywnie się regenerują, zużywając przy tym dużo energii. Na początku części zamiennych i energii brakuje najbardziej dla tkanek słabo odżywionych. One muszą poczekać na swoją kolei. Aby nie musiały zbyt długo czekać dajemy w pożywieniu więcej takich produktów, których skład chemiczny jest podobny do składu chemicznego uszkodzonych chorobą tkanek. Produkty te wymieniłem wyżej. W początkowym okresie należy dać więcej białka. Na 1 g białka powinno być około 2 g tłuszczu. Po spadku OB. Poniżej 30 po 1 godzinie zwiększyć tłuszcz do 4-5g na 1 g białka. Gdy istnieje ogólna przewaga układu sympatycznego u chorych na GPP, prądy selektywne PS stosujemy na centralny układ nerwowy w celu szybkiego usunięcia tej przewagi. Prądy PS stosujemy również na tkanki obwodowe. Na ręce i nogi, czasem na kręgosłup, w celu szybkiego usunięcia skurczów tętnic i w celu szybkiej poprawy ukrwienia.

GPP można pokonać.
Czy każdy chory na GPP może się z tej choroby wyleczyć? Ponad 90% chorych może się wyleczyć. Ale są wyjątki. Przy dużych zniekształceniach i przy kurczach potrzebne jest leczenie operacyjne. Z tym należy poczekać, aż OB. Obniży się do poniżej 10-20 po godzinie. Dość często w GPP dochodzi do przerostu i patologicznej zmiany funkcji torebki maziowej w stawie. Trzeba ją usunąć operacyjnie. Jeśli torebka maziowa jest patologicznie zmieniona w 1-2 stawach, trzeba je zoperować. W pierwszych 2 latach działalności w Arkadii przebywało 234 chorych na GPP, w tym 213 kobiet i 21 mężczyzn. Średni wiek, w którym wystąpiło zachorowanie wynosił od 2 roku życia do 64r. życia, średnio 40,3 lat. Chorzy na GPP patologicznie wychudzeni przybrali na wadze od 1 do 5 kg w okresie 12 dni. Chorzy z otyłością ubyli na wadze średnio 3,7 kg. Od pierwszego dnia pobytu odstawiono wszystkie leki u 190 chorych. U pozostałych ilość przyjmowanych leków zmniejszono 17 razy.
 W czasie pobytu bóle stawów ustąpiły całkowicie u 88 chorych, znacznie się zmniejszyły u 132, nie zmniejszyły się u 4 mimo spadku OB. U tych chorych. W pierwszym dniu średnie OB. Wynosiło 54,9 ( od 2-149). W 12 dniu pobytu OB. Wynosiło średnio 31,7 (od 0 do 113). Średni spadek OB. Wynosił 23,1 tj, ponad 42 %.

                                                                                           JAN KWAŚNIEWSKI



Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.