forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:20:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Gofry
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Gofry  (Przeczytany 50563 razy)
slawek
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #60 : 2007-06-27, 08:58:15 »

Robiłam w gofrownicy ale niezbyt fajnie wychodziły. Najpierw mi wypłynęły bo dałam za dużo i musiałam przewracac dogurynogami gofrownicą bo góra się nie przypiekała i strasznie długo to trwało. Widocznie ta gofrownica jest dziadowska. Muszę kupic sobie nową. Elmo, a jaką masz gofrownice jakiej firmy. Pytam bo nie chcę kupic drugiej dziadowskiej. Razz

Fewo pierwsze koty za płoty Wink podobno pierwszy naleśnik też nigdy się nie udaje  Shocked trzeba wypróbować ile ciasta nalać zeby po upieczeniu wypełniły się wszystkie zakamarki i ciasto nie wypłynęło, jeżleli nie dopieka od góry to spróbuj może po 4 minutach obrócić same gofry ??? i jeszcze przez chwilkę pogofrować  Laughing
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #61 : 2007-06-27, 14:01:35 »

Robiłam w gofrownicy ale niezbyt fajnie wychodziły. Najpierw mi wypłynęły bo dałam za dużo i musiałam przewracac dogurynogami gofrownicą bo góra się nie przypiekała i strasznie długo to trwało. Widocznie ta gofrownica jest dziadowska. Muszę kupic sobie nową. Elmo, a jaką masz gofrownice jakiej firmy. Pytam bo nie chcę kupic drugiej dziadowskiej. Razz

Fewo pierwsze koty za płoty Wink podobno pierwszy naleśnik też nigdy się nie udaje  Shocked trzeba wypróbować ile ciasta nalać zeby po upieczeniu wypełniły się wszystkie zakamarki i ciasto nie wypłynęło, jeżleli nie dopieka od góry to spróbuj może po 4 minutach obrócić same gofry ??? i jeszcze przez chwilkę pogofrować  Laughing

 To jak się gofry piką zależy od Mocy frytkownicy. Miałam taką z Mocą 1200W To piekła super ale dałam ją dzieciom bo częściej pieką a kupiłam w Realu nowa ładniejszą za 40 zł Moc 700W. No i ta nie piecze tylko gotuje. Teraz juz wiem że trzeba na to zwracać uwagę jak się jakiś sprzęt kupuje.



Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #62 : 2007-06-27, 14:18:35 »

Z ciekawości zerknęłam jaką moc ma moja gofrownica.Ma 1000W i piecze akurat! Przede wszystkim równomiernie  Smile
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #63 : 2007-06-27, 14:57:47 »

No tak, to już wiem. Powodem niedopieczenia jest słaba moc 700W. Też kupiłam ją w realu za 60 zł, wydawała się dobra bo ma wyjmowane części do pieczenia co ułatwia mycie.
Też próbowałam odwracac po 4 min same gofry, ale i tak nie były takie jakie powinny byc. Pieczenie w tej gofrownicy musiało trwac co najmniej 15 min.
Dzieciaki nie mogły się doczekac. Teraz już wiem jaką mam kupic gofrownicę.
   pozdrawiam  Razz
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #64 : 2007-06-28, 09:43:12 »

Coś dziwnego z tymi gofrownicami Sad moja też ma 700W i wychodzą jak na zdjęciach Wink po 5 minutach, prawdę mówiac to specjalnie kupiłem taką jak wymyśliłem przepis, kierowałem się tym że w zwykłych gofrach jest dużo mąki, a wtych moich dużo jajek i śmietany, więc nie chciałem tego zbyt mocno przypiekać.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #65 : 2007-06-28, 09:50:20 »

W mojej gofrownicy jest jeszcze takie pokrętło,które mówi o nagrzewaniu.Mogę sobie nagrzać na maxa lub na min. lub jak chcę.
Moje się nie przypaliły, ani nie były niedopieczone,jak  w sam raz,tylko te pierwsze nie wyszły,ale to normalne  Very Happy .
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #66 : 2007-06-28, 15:15:18 »

Coś dziwnego z tymi gofrownicami Sad moja też ma 700W i wychodzą jak na zdjęciach Wink po 5 minutach, prawdę mówiac to specjalnie kupiłem taką jak wymyśliłem przepis, kierowałem się tym że w zwykłych gofrach jest dużo mąki, a wtych moich dużo jajek i śmietany, więc nie chciałem tego zbyt mocno przypiekać.
No to jestem w kropce. Moze moja była za tania  Laughing a wiadomo co tanie to jest drogie, bo trzeba kupic jeszcze raz.
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #67 : 2014-01-11, 14:33:22 »

A czy ktos wie jak sie zmienia proporcje po upieczeniu? Przeciez duzo wody wyparuje, i z totalnie ok 600 gr masy, zostaja waffle o wadze 250 gr.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #68 : 2014-01-11, 14:36:20 »

A czy możesz z uwagą przeczytać pierwszy post w tym wątku?  Cool
Zapisane
kasara1991
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #69 : 2014-01-11, 18:39:08 »

Ja nie robilam z tego przepisu, wiec w sumie pytam sie o zasade. Bo swiezy pomidor wazacy 100 gr ma 5 g W, a suszony ma wiecej. A gdy gofry traca na wadze, bo wyparuje z nich woda, to jak to przeliczyc?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Gofry
« Odpowiedz #70 : 2014-01-11, 18:41:43 »

Ja nie robilam z tego przepisu, wiec w sumie pytam sie o zasade. Bo swiezy pomidor wazacy 100 gr ma 5 g W, a suszony ma wiecej.
Nic podobnego!
Suszony ma tyle samo, tylko sam jest mniejszy Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Gofry
« Odpowiedz #71 : 2014-01-11, 18:49:22 »

Ja nie robilam z tego przepisu, wiec w sumie pytam sie o zasade. Bo swiezy pomidor wazacy 100 gr ma 5 g W, a suszony ma wiecej. A gdy gofry traca na wadze, bo wyparuje z nich woda, to jak to przeliczyc?

Porównaj sobie na przykład winogrono i rodzynki, albo śliwkę węgierkę i suszoną, albo mięso i pemikan, albo...  Cool

Jak coś ma w 100g surowego 20g składnika, to jak odparuje 50% wody, to to będzie miało...  Rolling Eyes Wink
Tyle samo, tylko w dwukrotnie mniejszej masie, czyli proporcja się zmienia, bo w 100g tego suszonego będzie nie 20, a 40g tego składnika.  Cool
Czyli na mokro 20%, a na sucho 40%.  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.