forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 23:25:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660456 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  PCO...i co dalej?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: PCO...i co dalej?  (Przeczytany 4995 razy)
Mili
Go


Email
PCO...i co dalej?
« : 2007-04-17, 14:26:49 »

PCO...czy jest tu może ktoś z podobnym problemem? Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #1 : 2007-04-17, 15:08:45 »

Witaj.

Mili ,a co to jest w ogóle  Shocked

Przybliż obraz tego PCO,to może ktoś coś będzie wiedzial....
Zapisane
Mili
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #2 : 2007-04-17, 16:14:26 »

Zespół policystycznych jajników, związany z nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej, objawy towarzyszące: trądzik, ogólnie zwiekszony łojotok, nieregularne miesiączki, otyłość, wypadanie włosów, ponadto duże problemy z zajściem w ciążę i ogólnie złe samopoczucie (no bo jak tu być szczęśliwym w takiej sytuacji)...oczywiście nie trzeba mieć wszystkich objawów (to pocieszające...), podobno nieuleczalna, na szczęście można z tym żyć, można tylko zaleczać, a tu- terapia hormonalna Sad, co jak wiadomo jest poważną ingerencją w funkcje ciała i niesie ze sobą ryzyko różnych skutków ubocznych...lekarz zakazał mi konsultować się w tych sprawach w necie, więc jestem Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #3 : 2007-04-17, 16:25:40 »

Czyli chodzi o torbielowatość jajników jak sądzę ...
Czy stwierdzono u Ciebie endometriozę?

Wiem ,że to się leczy hormonalnie-w/g medycyny akademickiej.

Sama mam takie coś ,ale ja to jestem po operacjach i też biorę hormony ze względu na torbiel jajnika.Wolę to niż kolejną operację  Confused .
Ja stosuję plastry Evra .jeden cykl potem przerywam na jakieś 3 mies. potem znów.Póki co, nie mam torbieli ,ale to jest moja "zmora" od czasu operacji.
Wcześniej jak nie wzięłam drugiego cyklu ,tylko była dłuższa przerwa ,zaraz mi rosła duża torbiel ,a teraz zauważyłam ,że mogę nie brać 3 cykle i nie ma nic... Shocked


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #4 : 2007-04-18, 12:47:27 »

Widzę ,że tu zaglądasz ,więc dodam:


Poczytałam cos niecoś o tej Twojej dolegliwości i stwierdziłam ,że ja nie mam tego co Ty.
Niemniej jednak też biorę hormony ,ale z innej przyczyny ,takze ja niewiele mogę Ci pomóc.

Piszesz ,że: lekarz zakazał Ci się konsultować w tych sprawach w necie ,więc jestem"

I chciałam Ci napisać ,że przed zaglądnięciem na jakiekolwiek Forum ,powinnaś sama być pewna tego czego oczekujesz.
Nie błądzić po Forach ,bo to nic nie da.
Dlaczego się znalazłaś na Forum dr-Kwaśniewski? Słyszałaś wcześniej od kogoś o DO?

To są ode mnie takie praktyczne rady ,żeby być pewnym czego się szuka.I nie błądzić po różnych Forach ,bo nabędziesz  tylko mętliku w głowie, a nie konkretnych porad jakich zapewne oczekujesz  Smile
Pozdrawiam Edyta.
Zapisane
Mili
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #5 : 2007-04-18, 12:50:34 »

hmm.. Confused rzecz w tym że nie mam jeszcze pełnej diagnozy, jestem dopiero w trakcie badań i tak do końca jeszcze nie wiadomo co mi jest...endometrioza? mam  nadzieję że nie...chociaż lekarz coś tam przebąkiwał o endometrium, większa szansa Laughing że to PCO, chociaż kto wie, może oba zaburzenia jakoś tam się łączą...to by dopiero było, wyobrażam sobie scenę, jak lekarz odczytuje całą litanię  moich dolegliwości, na koniec dorzuca jeszcze jakiś bonusik, "ach zapomniałem...." uuups. Sad
Mam nadzieję, że wyjdziesz jak najszybciej ze swoich dolegliwości
empatyczne pozdrowienia
niech żyje kobiecość Surprised
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #6 : 2007-04-18, 13:02:47 »

Mili ,ja widzę ,że Ty jesteś póki co ,na etapie fascynacji lekarskich badań i odkryć  Shocked  Very Happy
A nie w tym rzecz.
ja mam to już dawno za sobą i niezabardzo biorę na serio ,to co mówią i odkrywają lekarze,ale absolutnie Ciebie do tego nie namawiam,zapewne jestem starsza od Ciebie i bardziej doświadczona ...
Póki co ,piszesz ,że jesteś w trakcie badań....

Nie jesteś pewna co robić widzę....  Confused
Poczekaj,ochłoń,potem szukaj pomocy...
Zanim tu trafiłam na Forum uwierz ,ze przeszłam długą drogę...
Pozdrawiam.
Zapisane
Mili
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #7 : 2007-04-18, 13:09:34 »

Tak, dowiedziałam się od kogoś że DO jest uniwersalnym panaceum, postanowiłam zapytać, sprawdzić, skonsultować, czy może ktoś podobny do mnie osiągnął pozytywne efekty na diecie...bo przyznam wizja terapii hormonalnej, bez możliwości całkowitego wyleczenia nie uśmiecha mi się wcale.
Cóż...rzeczywiście trochę blądzę, PCO... temat dla mnie nowy, tu i tam się kręcę, dopiero zaczynam wchodzę w temat szukam...

PS Ale...wiem czego oczekuję- rozmowy z osobą która ma taki sam problem jak ja, jeżeli jej tu nie spotkam- trudno.

Sugerujesz, że nie dojrzałam do konstruktywnej rozmowy na tym forum...nie rozumiem, chodzi o to, że nie jestem na DO? hmm?...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #8 : 2007-04-18, 13:19:58 »




PS Ale...wiem czego oczekuję- rozmowy z osobą która ma taki sam problem jak ja, jeżeli jej tu nie spotkam- trudno.

Sugerujesz, że nie dojrzałam do konstruktywnej rozmowy na tym forum...nie rozumiem, chodzi o to, że nie jestem na DO? hmm?...


Mili ,nie o to mi chodzi!  Smile

Jeśli jesteś zainteresowana DO ,to sugeruję Ci teraz z dobrego serca,kup sobie książki J Kwaśniewskiego i je poczytaj.Będziesz miała obraz DO ,bo ja tu osobiście nie spotkałam osoby z tymi dolegliwościami ,ale cały widz w tym ,że DO to temat złożony.Leczy nie objawy tylko przyczyny chorób.
Mili ,trzeba poczytać.Nie odbieraj moich postów jako surowych,ale jako wskazówki.
I nie sugeruję ,że nie dojrzałaś do konstruktywnej rozmowy.
Mili ,jeszcze raz gorąco namawiam Cię do zakupienia książek JKwaśniewskiego.To jedyne i chyba najbardziej trafne ,co mogę Ci w tej chwili doradzić.

Pozdrawiam Cię.
Edyta.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #9 : 2007-04-18, 13:25:31 »

aha ,jest na forum Lekarka ,możesz napisac do niej maila i popytać ,może ona coś Ci doradzi  Smile
Zapisane
Mili
Go


Email
Odp: PCO...i co dalej?
« Odpowiedz #10 : 2007-04-18, 13:29:16 »

ok

dzięki
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.