forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 06:13:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Jak teraz jest w Polsce?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak teraz jest w Polsce?  (Przeczytany 39910 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #80 : 2007-04-18, 16:45:40 »


Właściwie to nie lubie nijakości i szarości, a tak widze czasy komuny - nijakie, szare i nieciekawe.

[/qoute]

Tak ,szarość kojarzy się z czasami komuny,szczególnie szare torebki papierowe ,szaty papier toaletowy....
A kolorowo było na zachodzie.Sama zbierałam papierki kolorowe z czekolad przysłanych z zachodu  Laughing
Ale teraz tak sobie myślę...
...wolałabym ten towar jaki był w tych szarych torebkach niż teraz ten smród w kolorowym opakowaniu, jaki jest obecnie...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #81 : 2007-04-18, 17:39:05 »


Dlaczego tak wielu ludzi dalo się nabrac na "blichtr" i wyjezdzając "na wycieczkę" nie wracało? Choć juz mieli możliwość?

Wtamtych czasach ('czekając na teleranek') nie wracało się do kraju gdyż qwybierało się wolność.
Dzisiaj nie wraca się ... z fałszywego wstydu. Przyznasz, że niewielu wraca, bo chce.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #82 : 2007-04-18, 17:41:14 »


Dlaczego tak wielu ludzi dalo się nabrac na "blichtr" i wyjezdzając "na wycieczkę" nie wracało? Choć juz mieli możliwość?

Wtamtych czasach ('czekając na teleranek') nie wracało się do kraju gdyż qwybierało się wolność.
Dzisiaj nie wraca się ... z fałszywego wstydu. Przyznasz, że niewielu wraca, bo chce.


Co rozumiesz, przez fałszywy wstyd?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #83 : 2007-04-18, 22:53:16 »

 Elmo - jeszcze raz ci mówie -jak lekko sobie mówisz ,aby niezaradnych ,niezadowolonych wypraszała z kraju . Tak własnie postępuje nasz rząd od wielu lat.
  co to za matka ,która swoje dzieci wygania z domu .
     Nasz Kraj jest naprawde piękny ,tez jestem w nim zakochana ,być może
dlatego ,ze niewiele razy byłam za granicą ,ale jak zobaczyłam drogi w Niemczech i Holandii
10 lat temu ,to sie rozchorowałam z zazdrości . Dlaczego u nas nie może być tak
   pięknie .dlaczego ciagle jesteśmy gorsi i w ogonie .Wszędzie dbaja o swoich
    a my o cudzych a zwłaszcza o nieboszczyków i świątynie
     Po co mi drętwe gadki o miłości ,zadowoleniu ,uczuciach  optymiżmie i Ojczyżnie
     jak za każdym rogiem straszy .
 
   
    i
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #84 : 2007-04-19, 08:43:25 »

Rudko ,Ty mnie źle rozumiesz ,ja nikogo z kraju nie wyganiam,a już na pewno nie swoje dzieci  Shocked
Skąd ta interpretacja ,że ja kogoś wyganiam? Co ja mogę zrobić?
Ja tylko przedstawiam swoje zdanie ,że jak komuś jest  źle w kraju ,nie może znaleść pracy ,nie może się odnaleść ,to lepiek próbować szukać gdzie indziej.
Masz przykład Uponstara.
Chłopak wyjechał i nie narzeka  Very Happy ,bo i po co ,jak mu jest dobrze....
Ja osobiście nie ruszyłabym się z kraju chociażby objecywali mi bogaztwo ,bo ja takiego celu nie mam.
Zyję sobie na normalnym poziomie ,póki co nie brakuje nic(może słonecznej ,bezwietrznej pogody),a  reszta w porządku.
Czułabym sie naprawdę nieswojo gdybym powiedziała ,że jest mi źle,to byłoby nie w porządku,zarówno wobec mnie ,mojego męża i dzieci.

Czemu się mnie przyczepiłaś i piszesz non stop ,że kogoś wyganiam?
Gdzie tak napisałam?Bardzo proszę o wyjaśnienie ,bo niezabardzo rozumię Twojej interpretacji moich postów  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #85 : 2007-04-19, 09:03:28 »

Ale człowiek ,który nie ma w życiu celu ,żyje złudzeniami i wiecznymi narzekaniami i nic nie robi ,żeby dążyć do zadowolenia,
gdziekolwiek by nie pojechał ,tam mu będzie żle ,zawsze znajdzie dzurę w całym.

Znam takiego męza mojej kolezanki .Na samym początku pracował z moim mężem ,ale się zwolnił ,bo za dużo pracy.Potem ,było mu źle ,że pracował 12 godz. stojąc ,więc zmienił pracę stojącą na pracę w ruchu .Tam mu było żle ,że jest w ciągłym ruchu.Miał okazję wyjechać do Angli ,wyjechał .Myślał może ,że tam zostanie aktorem(że ktoś w końcu zauważy jego urodę ,bo jest przystojny ,a tu go postawili w restauracji przy garach  Confused .
I znowu mu było źle .Wrócił po dwoch tyg. do Polski i znalazł pracę stojącą -czyli punkt wyjscia.
To jest jeden z wielu przykładów.
Oczywiście przyczyną niezadowolenia tego chłopaka była praca,a raczej niechęć do pracy.
Przyczyną niezadowolenia niektórych ludzi może byc zupełnie coś innego ,nie tylko praca.
Na przykładzie tego chłopaka można wywnioskować ,ze gdziekolwiek by się nie znalazł ,tam mu bedzie źle ,bo poprostu nie lubi pracować.

Tacy ludzie będą wiecznie niezadowoleni ,a to z pracy ,a to z rządu ,a to z wyznań itp.

A ludzie ,którzy wiedzą czego chcą ,mają cel w życiu -bedą do niego dążyć .Tu im źle będą próbować gdzie indziej ,ale zawsze będą mięli ten cel na uwadze,bez zbędnego narzekania i biadolenia,bo to tylko przysłania horyzonty i nie pozwala racjonalnie myśleć.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #86 : 2007-04-19, 10:28:48 »

jak zobaczyłam drogi w Niemczech i Holandii
 10 lat temu ,to sie rozchorowałam z zazdrości . Dlaczego u nas nie może być tak
   pięknie .dlaczego ciagle jesteśmy gorsi i w ogonie .Wszędzie dbaja o swoich
    a my o cudzych a zwłaszcza o nieboszczyków i świątynie
     Po co mi drętwe gadki o miłości ,zadowoleniu ,uczuciach  optymiżmie i Ojczyżnie
     jak za każdym rogiem straszy .
 
   
   

Rudko nie masz im czego zazdrościć. Mają piękne drogi i nie tylko, ale na polach u nich nie ma już tych drobnych żyjątek co u nas. Ziemia u nich jest tak jałowa, że jak nie podsypią chemii to nic nie urośnie.
U nas też już są drogi gdzie można nogę trzymać tylko na gazie (nie cierpię autostrad, droga wytyczona dla niemyślących).
Właśnie takie zakompleksione podejście do naszego kraju czyni nas gorszymi od innych.
Młodzi teraz biorą udział w 'wyścigu szczurów' , czekam aż dostrzegą, że 'pieniędzy nie można zjeść.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #87 : 2007-04-19, 10:39:18 »

Racja Halino!!!

Żadnym krajom niczego nie zazdroszcze i nic na mnie nie zrobiło jakiegoś kolosalnego wrażenia ,że za wszelką cenę chciałabym tam zostać.
Wolę dostrzegac piekno naszego kraju ,bo jest go wiele ,tylko trzeba wyzbyć się właśnie tego zakompleksienia ,że jest się gorszym,o którym Halino napisałaś.
Gdy byłam we Wiedniu i spotykałam różnych ludzi z różnych krajów ,mówiłam im skąd pochodzę ,byłam dumna ze swego pochodzenia ,a oni mnie słuchali i chyba im się podobało moje podejście i postawa ,bo byli bardzo mili  Wink I mówili ,że w Polsce muszą mieszkać mądre kobiety  Wink

Wiele osób,ktorzy przyjeżdżają do Polski zakochują się w niej i zostają.Dziewne co ? -dla niektórych...
Bo czym Polska może zauroczyć?  Shocked A jednak... może zauroczyć  Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #88 : 2007-04-19, 10:55:09 »

Cytuj
Dlaczego u nas nie może być tak
   pięknie .dlaczego ciagle jesteśmy gorsi i w ogonie .Wszędzie dbaja o swoich
bo brakowalo na to srodkow finansowych ,
lub gdy takowe byly topiono w utopijnych celach,
dlaczego kazda pojedyncza osoba nie zaczela od wlasnego podworka,posprzatac,kwiatki zasadzic,rozwalony plot zreperowac,pomalowac budynek opadajacy tynkiem,
dlaczego mieszkancy blokow i osiedli nie potrafili wlasnymi silami przyczynic sie do schludnego wygladu,
bylismy nauczeni,ze albo wyniesc jak najwiecej dla siebie,a jak najmniej z siebie dac.
W Niemczech odkad mialam stycznosc ze szkola i przedszkolem zauwazylam jak   rodzice wlasnymi silami organizuja imprezy, na ktorych zarabiaja pieniadze i przekazuja na rzecz danej placowki,
troche mnie to dziwilo znajac P.niemieckie z chojnosci w stosunku do innych Narodow,
ale chodzi o to,ze ludzie nie czekali na pomoc Panstwa tylko inicjatywe brali we wlasne rece.

Cytuj
Mają piękne drogi i nie tylko, ale na polach u nich nie ma już tych drobnych żyjątek co u nas.


wlasnie cieszcie sie,ze mamy mnostwo nieskazonej przyrody,telweizja niemiecka czesto,to podkresla i  nadaje reportaze z roznych przepieknych polskich zakatkow,
jednak mozna sie czieszyc i podziwiac,jezeli  sie ma zapewniony byt a z tym coraz gorzej u przecietnego Polaka Sad

Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #89 : 2007-04-19, 11:19:40 »

jak zobaczyłam drogi w Niemczech i Holandii
 10 lat temu ,to sie rozchorowałam z zazdrości . Dlaczego u nas nie może być tak
   pięknie .dlaczego ciagle jesteśmy gorsi i w ogonie .Wszędzie dbaja o swoich
    a my o cudzych a zwłaszcza o nieboszczyków i świątynie
     Po co mi drętwe gadki o miłości ,zadowoleniu ,uczuciach  optymiżmie i Ojczyżnie
     jak za każdym rogiem straszy .
 
   
   

Rudko nie masz im czego zazdrościć. Mają piękne drogi i nie tylko, ale na polach u nich nie ma już tych drobnych żyjątek co u nas. Ziemia u nich jest tak jałowa, że jak nie podsypią chemii to nic nie urośnie.


Tu gdzie mieszkam, są i autostrady i lasy i żyjątka, które niefortunnie rozjeżdżają samochody (są rozjeżdżane przez samochody, nie na odwrót  Very Happy ). W Bawarii, południowej Francji (i północnej też) są piekne połeacie czarnej ziemi. W Anglii są tereny praktycznie nieskażone cywilizacją, wrzosowiska, bagna i pare dzikich lasów. Szkocja, Walia, to naprawde dzikie tereny, z mnóstwem "Żyjątek"

Cytuj
U nas też już są drogi gdzie można nogę trzymać tylko na gazie (nie cierpię autostrad, droga wytyczona dla niemyślących).
Właśnie takie zakompleksione podejście do naszego kraju czyni nas gorszymi od innych.
Młodzi teraz biorą udział w 'wyścigu szczurów' , czekam aż dostrzegą, że 'pieniędzy nie można zjeść.

Cytuj


Dlaczego autostrada to droga dla niemyślących? Trzeba naprawde umieć jeżdzić po autostradzie!!!

Pieniędzy nie można zjeść, to fakt. Lecz zauważ, że skończyły się czasy gdy mogłem naostrzyć włócznie, wyjść i upolować jakiegoś dzika na kolacje  Cool
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #90 : 2007-04-19, 13:17:32 »

I see trees of green........ red roses too
I watch 'em bloom..... for me and for you
And I think to myself.... what a wonderful world.

I see skies of blue..... clouds of white
Bright blessed days....warm sacred nights
And I think to myself .....what a wonderful world.

The colors of a rainbow.....so pretty ..in the sky
Are there on the faces.....of people ..going by
I see friends shaking hands.....sayin'.. how do you do
They're really sayin'......I love you.

I hear babies cry...... I watch them grow
They'll learn much more.....than I'll never know
And I think to myself .....what a wonderful world

Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #91 : 2007-04-19, 13:19:58 »

Louis Armstrong  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #92 : 2007-04-19, 13:55:49 »

.... piekne i wlasnie dlatego  powinno doceniac sie piekno otaczajacego nas swiata wszedzie tam,gdzie sie  aktualnie znajdujemy,
dlatego ....chociaz dziwny jest ten swiat ,to ludzi dobrej woli jest wiecej,nie zginie dzieki nim---- jak spiewal niezapomniany,kochany Niemen Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #93 : 2007-04-19, 14:23:14 »

tekst piosenki Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen,a jej slowa beda zawsze aktualne  doputy, dopuki czynnosc umyslow  zdegenerowana bedzie:



Dziwny jest ten świat,

gdzie jeszcze wciąż

mieści się wiele zła.

I dziwne jest to,

że od tylu lat

człowiekiem gardzi człowiek.



Dziwny ten świat,

świat ludzkich spraw,

czasem aż wstyd przyznać się.

A jednak często jest,

że ktoś słowem złym

zabija tak, jak nożem.



Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to,

że ten świat

nie zginie nigdy dzięki nim.

Nie! Nie! Nie!

Przyszedł już czas,

najwyższy czas,

nienawiść zniszczyć w sobie.



Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to,

że ten świat

nie zginie nigdy dzięki nim.

Nie! Nie! Nie!

Przyszedł już czas,

najwyższy czas,

nienawiść zniszczyć w sobie.  Very Happy
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #94 : 2007-04-19, 14:39:42 »

Cytuj
Dlaczego u nas nie może być tak
   pięknie .dlaczego ciagle jesteśmy gorsi i w ogonie .Wszędzie dbaja o swoich
bo brakowalo na to srodkow finansowych ,
lub gdy takowe byly topiono w utopijnych celach,
dlaczego kazda pojedyncza osoba nie zaczela od wlasnego podworka,posprzatac,kwiatki zasadzic,rozwalony plot zreperowac,pomalowac budynek opadajacy tynkiem,
dlaczego mieszkancy blokow i osiedli nie potrafili wlasnymi silami przyczynic sie do schludnego wygladu,
bylismy nauczeni,ze albo wyniesc jak najwiecej dla siebie,a jak najmniej z siebie dac.
W Niemczech odkad mialam stycznosc ze szkola i przedszkolem zauwazylam jak   rodzice wlasnymi silami organizuja imprezy, na ktorych zarabiaja pieniadze i przekazuja na rzecz danej placowki,
troche mnie to dziwilo znajac P.niemieckie z chojnosci w stosunku do innych Narodow,
ale chodzi o to,ze ludzie nie czekali na pomoc Panstwa tylko inicjatywe brali we wlasne rece.

Cytuj
Mają piękne drogi i nie tylko, ale na polach u nich nie ma już tych drobnych żyjątek co u nas.


wlasnie cieszcie sie,ze mamy mnostwo nieskazonej przyrody,telweizja niemiecka czesto,to podkresla i  nadaje reportaze z roznych przepieknych polskich zakatkow,
jednak mozna sie czieszyc i podziwiac,jezeli  sie ma zapewniony byt a z tym coraz gorzej u przecietnego Polaka Sad




Niczym się człowiek ne będzie cieszył, piekną pogodą, ani pachnącym kwiatkiem, jak dzieci głodne!!!

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #95 : 2007-04-19, 14:46:49 »


Niczym się człowiek ne będzie cieszył, piekną pogodą, ani pachnącym kwiatkiem, jak dzieci głodne!!!



A i w takich przypadkach nierzadko obłędna miłosc współmałżonków ,która miała trwać do grobowej deski ,się kończy .....

A wszystko rozchodzi sie w tych czasach niestety o ....pieniądze,bo miłością dzieci nie nakarmisz  Confused niestety  .....
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #96 : 2007-04-20, 00:20:24 »

 Dziewczyny -to wasze zdanie ,że lepiej mieć zafajdane i niebezpieczne dla zycia drogi
    i pełno piknych robali . Mówicie ,że mozemy być dumni z tego powodu i
     nie ma co wpadać w kompleksy ? w Bangladeszczu są gorsze?
       Mnie wydawało sie dotąd ,że kupa ludzi dziennie ginie . Po za tym ,co z koleją
       ciągle zastanawiam sie dlaczego ciężar z tirów nie jest tam przerzucana-a tu
       standartowo w europejskim stylu  kolej oszczano wraz z peronami .
       . Elmo - spodobałaś mu sie  może myślał ,ze jesteś panną.
       Polki są mądre i piękne  -świecą oczami i nie tylko
         znają swoją cene -ale czy tak powinno być .
             
           
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #97 : 2007-04-20, 06:52:53 »


.
       . Elmo - spodobałaś mu sie  może myślał ,ze jesteś panną.
       Polki są mądre i piękne  -świecą oczami i nie tylko
         znają swoją cene -ale czy tak powinno być .
             
           
Rudko  Very Happy

Byłam wtedy panną  Smile.
Ale nie uległam głupocie ,która czychała zewsząd.
Jakoś trafiałam na mądrych cudzoziemców,na których robiłam faktycznie duże wrażenie,może jako dziewczyna?-nie wiem  Confused Ale na pewno jako Polka  Cool 
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #98 : 2007-04-20, 23:28:13 »

Wanda też Niemca nie chciała
     a o jakiej głupocie mówisz? poromansować  to głupie?
       Ile bym dała ,zeby te czasy sie wróciły Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak teraz jest w Polsce?
« Odpowiedz #99 : 2007-04-21, 07:38:20 »

 ...  a o jakiej głupocie mówisz? poromansować  to głupie?

Mówię Rudko o głupocie -niebezpieczeństwach.
Można się czasem np.obudzić w Kairze, jak ktoś byłby lekkomyślny i naiwny  Cool  Laughing

Różni cudzoziemcy mają różną kulturę i różne podejście do życia ,kobiet itd....

Męża poznałam we Wiedniu.Jakież to romantyczne -prawda  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.