forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:20:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Euro 2012
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Euro 2012  (Przeczytany 33831 razy)
Szymon
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #60 : 2007-04-22, 10:49:43 »

Polityka, która ma byc wypracowana na korzyść dla obywateli,

Tam, gdzie jest korzystnie dla obywateli, tam nie ma polityki, bo być jej nie musi, bo między nikim nie ma sprzeczności interesów, a zatem nie potrzeba nikogo do czegokolwiek przekonywać. W innych przypadkach owszem, jest korzystnie (pozornie) dla obywateli, ale co najwyżej tylko dla niektórych, a dla innych już nie... Pytaniem polityków świadczącym o ich chorobie jest: komu z nich (obywateli, grupie) dać, żeby dalej trwać?

Bardzo mądre słowa, szkoda tylko, że nie mające związku z tym, co napisałem Wink
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #61 : 2007-04-22, 10:50:41 »


  nauka za PRL była bezpłatna,zlikwidowano analfabetyzm,odbudowano kraj z ruin,
   rolnicy skorzystali z reformy rolnej-.
   

1.Nic nigdy nie jest bezpłatne.
2.Czy gdyby nie było PRL to kraju by nie odbudowano?
3.Skorzystali by zaraz się "uspółdzielnić"
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #62 : 2007-04-22, 11:27:27 »

Bardzo mądre słowa, szkoda tylko, że nie mające związku z tym, co napisałem Wink

Możesz tak uważać, bo ująłem temat ogólniej niż Ty, a zatem pisałem o ogólniejszym problemie a Twoja wypowiedź była tylko iskrą na proch mojego tematu a nie czymś, co miałem zamiar detonować. Wink Zresztą prawda jest taka, że możemy pisać o problemach, ale dopóki nie będziemy pisać o tym, jak je rozwiązywać, dopóty będzie to wszystko wyglądało jak przelewanie z pustego w próżne... i będzie miało podobną wartość, ale na to ja już się nie piszę... za młody i za głupi jestem na takie zabawy. Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #63 : 2007-04-22, 14:07:44 »


...ale na to ja już się nie piszę... za młody i za głupi jestem na takie zabawy. Smile

Tetryk ,nie bądź taki skromny  Cool
Na głupiego.... jakoś za nic  mi  nie pasujesz   Exclamation    Cool

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #64 : 2007-04-22, 14:14:51 »

Co do polityki....
Często słyszy się z ust starszych ,doświadczonych osób ,że dawniej było lepiej(pod niemalże każdym wzgledem)W sumie i ja też tak uważam.
Z dedukcji mi wynika ,że im swiat pędzi do przodu ,tym jest coraz gorzej.
A skoro komuna była dawniej od "teraz" ,znaczy się ,że za komuny było lepiej  Laughing  Laughing  Laughing
...a za faraonów było jeszcze lepiej  Exclamation Idea Laughing  Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #65 : 2007-04-22, 14:44:53 »

To ze bylo lepiej niz teraz,  to nie znaczy ze bylo dobrze,to znaczy zaczynalo byc dobrze pod koniec lat 80 tych i na poczatku lat 90 tych .Ludzie wzieli sprawy w swoje rece , kapitalizmu przybywalo i naprawde zaczelo to funkcjonowac .Ale pozniej zjawili sie "doradzcy zachodni" pseudoprzyjaciele""""i doradzili tak "socjalizm do wora"i powstal dziki kapitalizm oraz "prywatyzacja""nie wspomne o Balcerowiczu bo on byl tylko marionetka gdyby nie on to bylby inny .Gdyby Polska poszla w strone stopniowego kapitalizmu , dzisiaj bylibysmy lokomotywa napedowa Europy co tez by Europie wyszlo na dobre w dobie konkurencji z Chinami oraz innymi , no ale egoizmy wziely gore a szkoda  Shocked Razz Twisted Evil Idea Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #66 : 2007-04-22, 17:09:14 »

Dla mnie za komuny było dobrze .
Pamietam te wielogodzinne oczekiwania na chleb lub cukier w sklepie  Laughing .
A teraz co? Pójdziesz i przyjdziesz i żadna atrakcja  Laughing
A jak sie czekało ,to i z ludźmi jakoś fajnie się dogadywało i żyło -było całkiem milusio  Laughing .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #67 : 2007-04-22, 19:21:30 »

Lutonn,nie sposób się z Tobą nie zgodzić  Shocked
Emanujesz taką mądrością  Smile  Smile .Czyżbys był w Tybecie  Question Idea Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #68 : 2007-04-22, 21:51:16 »

Dla mnie za komuny było dobrze .
Pamietam te wielogodzinne oczekiwania na chleb lub cukier w sklepie  Laughing .
A teraz co? Pójdziesz i przyjdziesz i żadna atrakcja  Laughing
A jak sie czekało ,to i z ludźmi jakoś fajnie się dogadywało i żyło -było całkiem milusio  Laughing .
  Pamietam jak jako dziecko bylem zaopatrzeniowcem w chleb , oj stalo sie w kolejkach , a szczegolnie gdy ktos krzyknal ze juz wyjechali z GSu wtedy kolejka zwarla swoje szyki i zaczela falowac wzdluz lady sklepowej, a dzialo sie to na wsi Laughing Laughing Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #69 : 2007-04-22, 21:55:05 »


... , a szczegolnie gdy ktos krzyknal ze juz wyjechali z GSu wtedy kolejka zwarla swoje szyki i zaczela falowac wzdluz lady sklepowej, a dzialo sie to na wsi Laughing Laughing Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green

 Laughing  Laughing  Laughing  Mr. Green... takie to były czasy ciężkie  Laughing  Mr. Green 
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #70 : 2007-04-22, 23:16:47 »

Pamietam jak jako dziecko bylem zaopatrzeniowcem w chleb , oj stalo sie w kolejkach , a szczegolnie gdy ktos krzyknal ze juz wyjechali z GSu wtedy kolejka zwarla swoje szyki i zaczela falowac wzdluz lady sklepowej, a dzialo sie to na wsi Laughing Laughing Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green

 pamiętam czasy kiedy nikt w kolejkach na wsi za chlebem nie stał
chleb w każdej chałupie  się wypiekało
mięsa też nikt prawie w sklepie nie kupował
ale wtedy była na wsi bieda
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #71 : 2007-04-23, 00:45:10 »

Ile w kolejkach sie człowiek dowiedział  Very Happy Elmo -nie mów ,ze za cukrem,
  przeciez był na kartki i było tego duzo za duzo -miałam całą wersalke
     do przerobu nie brakowało .
  Mięska tez nie brakowało -w okręgu miedziowym ,no i ze wsi dało sie dużo załatwić
PGR -był blisko Wogóle byłoby fajnie bo pracy nie brakowało
    al;e bez komputerów i komórek nie dało sie dłużej żyć .
   Bruford -napewno w kapitaliżmie też by  szkolono -ale  zachód na nas sie wypiął .
       
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #72 : 2007-04-23, 07:28:47 »


 Elmo -nie mów ,ze za cukrem,
  przeciez był na kartki i było tego duzo za duzo -miałam całą wersalke


Rudka z ręką na sercu Ci mówię ,że stałam za cukrem  Very Happy ,jeszcze przywozili go z Kazimierzy Wielkiej -z cukrowni  Shocked a kolejki byłu niesamowite,w sklepie czarno od ludzi i duchota i wiecnie pytali ekspedjentki czy "kazimierza już wyjechała"  Laughing

Ja pewnie jestem takim pokoleniem "między młotem a kowadłem"  Laughing

Na kartki też pamietam ,że był ,ale póżniej jakoś znieśli je i chyba wtedy zaczęło brakować  Shocked Question Idea
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #73 : 2007-04-23, 08:32:06 »

pamiętam czasy kiedy nikt w kolejkach na wsi za chlebem nie stał
chleb w każdej chałupie  się wypiekało
mięsa też nikt prawie w sklepie nie kupował
ale wtedy była na wsi bieda

Ali ,a były wtedy sklepy na wsi  Question
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #74 : 2007-04-23, 14:17:29 »

.
   Bruford -napewno w kapitaliżmie też by  szkolono -ale  zachód na nas sie wypiął .
       

Nie bardzo chyba rozumiem ten przekaz.Możesz rozwinąć?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #75 : 2007-04-24, 01:00:16 »

Bruford  -nie moge znależć Twojej odpowiedzi ,ale wydaje mi sie ,ze to ty mi napisałeś ,ze w innym systemie też by ludzi wyedukowano --oczywiście ,ze tak..
   ale wydaje mi sie ,ze kraj po wojnie został z tym ustrojem bo zachód
nie był zainteresowany naszym krajem .
   Pokazali nam wała  zaraz po ataku Niemiec ,ani Francja ani Anglia nie kwapili sie z pomocą
żołnierze na granicach grali w karty .
    Po za tym -gdzie Tomki sie podziali ??? czy coś stało sie o czym nie wiem?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #76 : 2007-04-24, 14:12:28 »

    Po za tym -gdzie Tomki sie podziali ??? czy coś stało sie o czym nie wiem?

Rudka, stało się tylko tyle, że w niedzielę 22 kwietnia spełniło się takie jedno nasze małe marzenie muzyczne (i nie tylko), no i wciąż dochodzimy do siebie po wrażeniach z magicznej nocy (i dnia) w Krakowie. Był to dzień spędzony z Pięknem - Piękną Muzyką i Pieknymi Ludźmi w okolicy 60-tki, którzy ją tworzą. Do Polski zawitał Van Der Graaf Generator, a ja miałam zaszczyt pracy z Muzykami w niedzielę. Twórczość Petera Hammilla, jego mądra poezja i niepowtarzalny, pełny emocji głos, były dla  mnie wielką inspiracją jeszcze podczas studiów. Zobaczyć tego wrażliwego Człowieka na żywo (na dodatek z oryginalnym, reaktywowanym po 28 latach milczenia zespołem), przeżywać tak niezwykły koncert razem z moim ukochanym Mężem, to było piękne spełnienie wydawałoby się zupełnie nierealnego marzenia.

Za każdym razem, jak mam okazję obcowania z takimi Osobami, myślę, jak dobrze, że są, że dzielą się swoim Pięknem z innymi, że nie zatracili swojej wrażliwości na życie i otaczający nas świat, że pozostają wierni sobie...

Marishka
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #77 : 2007-04-24, 16:14:31 »

    Po za tym -gdzie Tomki sie podziali ??? czy coś stało sie o czym nie wiem?

Za każdym razem, jak mam okazję obcowania z takimi Osobami, myślę, jak dobrze, że są, że dzielą się swoim Pięknem z innymi, że nie zatracili swojej wrażliwości na życie i otaczający nas świat, że pozostają wierni sobie...

Marishka

Grali "Scorched Earth" , grali???? Very Happy Powiedz Marishka ,grali ?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #78 : 2007-04-24, 16:32:06 »

Grali. W sobotę w Bydgoskiej Filharmonii.

Żałuj, Brufordzie, naprawdę żałuj, bo były to koncerty niepowtarzalne, piękne, wzruszające, naładowane takimi emocjami, że ciarki człowieka przechodziły, a wiele osób nawet płakało... To  nie był koncert rockowy. To było Przeżycie Piękna. Ech, patosiara ze mnie Smile

Marishka

P.S. Ogromnie żałowaliśmy z Tomkiem, że nie zdecydowaliśmy się wybrać się do Bydgoszczy. Odstraszała nas odległość. A  potem okazało się, że VDGG na każdym koncercie w 70% zmieniali set-listę. W Bydgoszczy zagrali mój ulubiony "Still Life", podobno TAK, że nie dało się opisać (Hammill kończył utwór szeptem, odchodząc coraz dalej od mikrofonu). Ech...
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Euro 2012
« Odpowiedz #79 : 2007-04-24, 16:45:12 »

Grali. W sobotę w Bydgoskiej Filharmonii.

Żałuj, Brufordzie,

No , kurde , żałuję. Sad .Ale na Earthworks w październiku też nie miałem czasu. Sad. Scorched Earth to dla mnie jakieś niebotyczne połączenie muzyki i teatru.Oj , żałuję.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.