forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:42:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  prosze o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: prosze o pomoc  (Przeczytany 5434 razy)
Danka
Go


Email
prosze o pomoc
« : 2007-04-18, 21:04:03 »

Witam Smile od kilku dni jestem na diecie optymalnej.Mam male problemy z przygotowaniem posilkow.Nie potrafie obliczac BTW. Prosze o pomoc. Moj mail Olga4ino@op.pl
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedz #1 : 2007-04-18, 21:20:00 »

Witaj Danko!

Na początku notuj wszystko, co zjadasz i zapisuj ile w każdym daniu BTW (sprawdzaj w tabelach). Pod koniec dnia podlicz i już będziesz wiedziała. Najlepiej jest sporządzić sobie taka tabelkę najczęściej jadanych produktów, wydrukować/wypisać i powiesić np. na lodówce. Po jakimś czasie najważniejsze wartości będziesz miała "w głowie". To nie jest takie trudne!

Prosty przykład: omlet z 3 jaj + 15g dżemu + 35g masła. Po sprawdzeniu BTW w każdym produkcie wychodzi mniej więcej coś takiego: 3 jajka=16B+15T, dżem=6W, masło=30T, razem 16B:45T:6W, czyli 1B:3T:0,4W. I tak z każdym posiłkiem.

Jak masz jakieś konkretne pytania, to pisz śmiało na Forum.

Powodzenia!
Marishka
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedz #2 : 2007-04-18, 21:29:11 »

Witaj.
Danko ,podstawą (mnie się wydaje)  są książki JKwaśniewskiego .Ja na poczatku miałam "Dieta Optymalna" i z niej się nauczyłam obliczać BTW.
Jest też "Książka Kucharska" -myślę ,że bardzo przydatna.


Pozdrawiam
Edyta.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedz #3 : 2007-04-18, 21:38:20 »

Poproś morgano o tabelkę do wyliczeń. Mnie papierowo sprawiało to trudność , z tabelką jest łatwiej.Aby sobie ułatwiż w pozycję wpisałam np.kurczaka,jajka, pieczarki jako pozycje jedenego dania potem np jajko z majonezem drugie danie a tabelka sama obliczała jak wpisałam wszystkie pozycje co danego dnia chcę zjeść ile to w 1 dniu BTW. Łącznie zawsze robiłam tak aby było w proporcji J.K. wyliczonych dla  moich kilogramów jakie chciałam mieć. u mnie to było wtedy 64 kg razy B=64 g B, itd.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedz #4 : 2007-04-18, 21:48:27 »

Poproś morgano o tabelkę do wyliczeń.

co to za tabelka - arkusz z excela?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedz #5 : 2007-04-20, 22:14:46 »

Trafiłas/eś w sedno.Tylko taka tabelka podrasowana super się sprawdza. A ponieważ możesz dopisywać własne produkty-opisy są na większości opakowań- jest uniwersalna.Morgano jeszcze raz wielkie dzięki. 
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedz #6 : 2007-04-22, 18:40:41 »

Witam Smile od kilku dni jestem na diecie optymalnej.Mam male problemy z przygotowaniem posilkow.Nie potrafie obliczac BTW. Prosze o pomoc. Moj mail Olga4ino@op.pl


Danka-czy przebrnelas juz przez problemy z przygotowywaniem posilkow, mam nadzieje, ze obliczanie B.T.W. nie sprawia Ci juz problemu!
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.