forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 01:21:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  LEKARZE POWINNI
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: LEKARZE POWINNI  (Przeczytany 102198 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #120 : 2007-05-11, 00:46:03 »

  Niestety wiele osób to rozczaruje. Jesteśmy na ŻO.
             Jeszcze raz przy okazji powtarzam, że to ludzie znajdują rozsądek, nie zaś odwrotnie, dlatego żywienie NIE zmienia NIC w człowieku, co ma związek z jego zdolnością do uczuć wyższych.
 
  Polecam też wziąść pod uwagę fakt, że Twoja wypowiedź dyskryminuje wszystkich odżywiających się inaczej, a będących bystrymi, dobrymi i o wiele bardziej szlachetnymi ludźmi niż niektórzy wieloletni  tzw. optymalni.
           Zauważyłem, że można już mówić o aberracji i syndromie "optymalności", przez co rozumiem redukcjonizm żywieniowy - czyli , że za wszystko co niechlubne , oskarża się braki w gastrowykształceniu.
           Co z tego Krystyno, że stosowałem żywienie, kiedy miałem nierozwiązane problemy z samym sobą ?  Jeszcze przecież na tym forum masz przykłady moich agresywnych i zupełnie prymitywnych zachowań, mających swe podłoże w procesie jaki przechodziłem.
           Żywienie Optymalne pomaga funkcjonować znacznie  lepiej na poziomie biologicznym. Dlatego też , będący na tym żywieniu  człowiek niecny, będzie miał więcej energii na szkodzenie innym , a człowiek  otwarty, myślący zdobędzie wigor, by nad soba pracować. Generalnie, nie przeceniajmy tylko jednego modelu. Czy Einstein był na DO ? Erich Fromm również ? Nie istnieje żadna udowodniona korelacja między wzrostem zdolności do kochania i empatii a sposobem żywienia. 

Tomek

Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #121 : 2007-05-11, 07:07:02 »

Ja bym sie tak nie dziwil zachowania OPTY bo widzisz Tomku Oni wychodza tak jakby z "wielkiego ucisku" , wbrew tzw logice "naukowej medycyny" , niejednokrotnie wbrew rodziny , znajomych ,nie dosc ze byli chorzy to jeszcze sie musieli borykac z problemami .lecz co najwazniejsze najczesciej wyszli na tym zwyciesko i to jest koronny argument.Totez chcac nie chcac nabrali takiej otoczki ,ale moim zdaniem to jest normalny proces .Natomiast czy dieta wplywa na zachowanie uszlachetnia czy tez odwrotnie,chyba raczej tak  Very Happy Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #122 : 2007-05-11, 07:32:53 »

  Generalnie, nie przeceniajmy tylko jednego modelu. Czy Einstein był na DO ? Erich Fromm również ? Nie istnieje żadna udowodniona korelacja między wzrostem zdolności do kochania i empatii a sposobem żywienia. 

Tomek



Co za krótkowzroczność?.Podobnie jak ocenianie przez Tomkiewiczów modelu ŻO poprzez pryzmat Forum.

Krystyno.Tutaj większość jest na korytku,bo widzisz ,niektórym się wydaje ,że jak się tłusto je ,to się jest na ŻO.
Ich model żywienia nie jest oparty na typowej Diecie Optymalnej opisywanej przez dr.JKwaśniewskiego.
 

Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #123 : 2007-05-11, 08:05:10 »

Elmo, być może masz rację. Dlatego proponuję wszystkim - już od dziś dokładnie liczmy proporcję BTW (to nie jest żart) - potraktujcie to jako eksperyment. A Ty Elmo, wreszcie się przełam i rozpocznij ŻO, coTy na to? 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #124 : 2007-05-11, 08:13:35 »

Tymon .Nie muszę sie przełamywać i zmuszać.Świetnie mi jest na tej diecie ,na której jestem .
Naprawdę ważne jest, aby nie mieszać paliw.Ja nie mieszam  Wink .

Ale mam swietny przykład w domu jak działa korzystnie ŻO na zdrowie ,wytrzymałość fizyczną intelektualną (chodzi o dzieci).  Smile .
Nic nie muszę zmieniać ,bo nie mam takiej potrzeby.Na korytku nie jestem -a to najważniejsze  Wink
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #125 : 2007-05-11, 08:17:55 »

A czy pamiętasz, że lepsze jest zawsze wrogiem dobrego?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #126 : 2007-05-11, 08:28:52 »

Owszem ,pamiętam  Smile
I daltego nic nie chcę zmieniać na lepsze ,skoro jest dobrze  Wink
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #127 : 2007-05-11, 19:34:08 »

Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #128 : 2007-05-11, 21:20:40 »

Nie istnieje żadna udowodniona korelacja między wzrostem zdolności do kochania i empatii a sposobem żywienia.

Skąd to wiesz?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #129 : 2007-05-11, 21:32:05 »

Tetryk!
Nie mnie pytałeś ,ale pozwole sobie napisac.Co mi tam...

Jest udowodnione ,że istnieje korelacja między wzrostem zdolności do kochania i empatii a sposobem żywienia.

Prosty przykład; o czym mysli głodny ,bądź byle jak żywiony człowiek? Myśli o zaspokojeniu głodu .
Natomiast człowiek odżywiony prawidłowo, może się skupic na celach wyższych niż zaspokojenie głodu.

Przy czym; dzieje sie to wszystko podprogowo.Nie zdajemy sobie sprawy ,że poszukujemy jedzenia ,po prostu nasz mózg nie ma czasu na myslenie o czymś innym.
To są oczywiście przykłady skrajne jak czerń i biel .
Istnieje cała masa posrednich przykładów ,wrecz nieograniczona ilość.Np. za dużo cukru w jedzeniu itp itd.

Żywienie ,jego skład ma wpływ na wszystko,co dzieje sie w naszym organizmie.
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #130 : 2007-05-11, 21:49:25 »

Elmo: historia zna wielu ludzi żywionych byle jak (o czym świadczy fakt, że chorowali) który mimo to potrafili myśleć o czymś więcej niż zaspokojenie głodu (o czym świadczą efekty ich pracy).

Żywienie ,jego skład ma wpływ na wszystko,co dzieje sie w naszym organizmie.

Skąd to wiesz? Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #131 : 2007-05-11, 21:59:22 »

Skąd wiem? bo jestem homo sapiens  Wink

a fakt ,masz racje Tetryk w tym pierwszym zdaniu  Wink
- Fryderyk Chopin   Confused

-Vincent van Gogh.

Tylko Tetryk ;meritum sprawy tego Forum ;nie jest jak zostać wybitnym kompozytorem ,malarzem; tylko jak żyć zdrowo i w miarę długo  Wink
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #132 : 2007-05-11, 22:09:55 »

Elmo:
Nie miałem na myśli artystów, bo nie o efekty pracy artystycznej mi chodziło. Nie wiedziałem też, że rozmawiamy o metirum tego forum, czyli jak żyć zdrowo i w miarę długo. Mimo to dziękuję za odpowiedź, szczególnie tę na moje pytanie.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #133 : 2007-05-12, 10:51:56 »

O tym jacy jesteśmy decydują trzy rzeczy:
1 - od genów /jakich mamy rodziców/
2 - od wychowania, śeodowiska - dostępnośc do wiedzy
3 - sposobu żywienia

Dlaczego żywienie miało by miec znaczenie? 
tetryk, wyobraź sobie młodą osobę zdolną, z dużymi aspiracjami do zdobywania wiedzy. Nagle ma pecha, często ma bule np. głowy/migrenę/, nie może się skupic.Bule są tak okropne, że nie ma siły do jakiej kolwiek nauki. Z powodu tej migreny oblewa studia. A co potem się dzieje? Dowiaduje się o możliwości życia bez bulu. To, że jest inteligęty myśli sobie co mi tam, nic nie mam do stracenia. Zaczyna się prawidłowo odżywiac, po krutkim czasie bule są coraz słabsze, ąż do całkowitego zaniku.Ta młoda osoba czuje się świetnie, ma dużo energi. Postanawia ponowic studia, kończy je z dobrumi wynikami.

A jakie ma byc żywienie? najlepiej takie które nam nie szkodzi, czyli nie mieszac paliw.
Dla nas najlepsze w tym klimacie jest ŻO.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #134 : 2007-05-12, 13:19:50 »

 Tak jak na poprawną pisownię, tak i na poziom tzw. moralności rodzaj żywienia ma wpływ iluzoryczny.

Tomek

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #135 : 2007-05-12, 13:27:34 »

Popełnianie błędów ortograficznych na Forum nie wynika bezpośrednio z modelu żywienia ;
a jedynie z tego ;jakiej przeglądarki internetowej Użytkownik korzysta (polecam Firefox)  Cool .

Poza tym podejrzewam ,że wiele z osób popełniających błędy ort. z klawiatury ,nie popełniałoby ich pisząc manualnie.
Wszyscy uczyliśmy się pisać na papierze piórem i tak mamy zakodowane.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #136 : 2007-05-16, 17:57:30 »

Co do tematu :
Lekarze powinni pamiętać o swojej pracy!!!!!! Sad

Dziś Bartek miał mieć testy psychologiczne, które by mi powiedziały o ile jest opóźniony i jak się rozwija.I nici z tego. Pani psycholog zapomniała przygotować test!!!. Ciekawe z czego mam się cieszyć z tego,że powiedziała szczerze ,że zapomniała czy że będzie test za 3 tygodnie a nie np. za 3 miesiące. Jestem wkurzona-babci wyjazd z Bartkiem na badanie był niepotrzebny a dodatkowo nie miał zajęć w przedszkolu specjalnym.Ehhh.Pozdrawiam lekarzy POWAŻNYCH. 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #137 : 2007-05-16, 18:26:58 »

Sylwia ,to normalka  Neutral ,standardowo....
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #138 : 2007-05-16, 23:08:03 »

Niestety czytam o tej "normalce" na forum dzieci z autyzmem gdzie matki przez lekarzy przechodzą o wielę dłuższą drogę(starsze dzieci i więcej lekarzy)A jeszcze klika lat temu nie było netu i tego wszystkiego co uzbierały matki na stronie. Wspominam wtedy jak moja mama pantoflową pocztą dowiadywała się wszystkiego o dziecięc.poraż.mózgowym. Ja miałam łatwiej.A ile przypadków mi pomogło ,spotkanych ludzi itp.  jak każdemu w życiu.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: LEKARZE POWINNI
« Odpowiedz #139 : 2007-05-17, 23:56:23 »

Tomkiewicz napisał:
 
Cytuj
Niestety wiele osób to rozczaruje. Jesteśmy na ŻO.

Jestem cokolwiek zaskoczona  Shocked   Wybaczcie, w dyskusjach sprawiacie jednak inne wrażenie... (?)...  Confused

Cytuj
Jeszcze raz przy okazji powtarzam, że to ludzie znajdują rozsądek, nie zaś odwrotnie, dlatego żywienie NIE zmienia NIC w człowieku, co ma związek z jego zdolnością do uczuć wyższych.

[To chyba prowokacja do rozwinięcia dyskusji, prawda? Wink ]

Odpowiedź zależy od tego o kim mówisz, czy o człowieku jako gatunku rozwijającym się w toku ewolucji, czy o konkretnym człowieku, który np. już jako dojrzały trafił przypadkiem na ŻO i właśnie od 5 miesięcy poznaje jej smak i efekty (zależy też, czy ów człowiek w momencie podjęcia ŻO był zdrowy, czy wręcz przeciwnie)...

Jeżeli mówisz o żywieniu człowieka jako gatunku - wystarczy poprzez analogię ze świata zwierząt porównać "uczucia wyższe" np. roślinożernego królika i wszystkożernego psa, czy mięsożernego kota. Królik z pewnością kochać właściciela nie potrafi... nie wspomnę o zdarzających się zadziwiających przejawach zdolności umysłowych u kotów...  Shocked
http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM 
http://www.youtube.com/watch?v=v0zgQAp7EYw&NR=1

Jeżeli natomiast masz na myśli konkretnego człowieka i brak zmiany jego uczuć wyższych pod wpływem diety to także trudno z Tobą się zgodzić, obozy koncentracyjne pokazały, że głodujący ludzie (oczywiście nie wszyscy) niestety zatracali poczucie moralności.
   
Cytuj
Polecam też wziąść pod uwagę fakt, że Twoja wypowiedź dyskryminuje wszystkich odżywiających się inaczej, a będących bystrymi, dobrymi i o wiele bardziej szlachetnymi ludźmi niż niektórzy wieloletni  tzw. optymalni.

Może jeszcze raz przeczytaj z uwagą moją wypowiedź. Nic takiego nie napisałam.

Cytuj
Zauważyłem, że można już mówić o aberracji i syndromie "optymalności", przez co rozumiem redukcjonizm żywieniowy - czyli , że za wszystko co niechlubne , oskarża się braki w gastrowykształceniu.

Dyskutujesz z własnymi wnioskami, bynajmniej nie moimi, "optymalny" Tomku...  Wink

Cytuj
Co z tego Krystyno, że stosowałem żywienie, kiedy miałem nierozwiązane problemy z samym sobą ?  Jeszcze przecież na tym forum masz przykłady moich agresywnych i zupełnie prymitywnych zachowań, mających swe podłoże w procesie jaki przechodziłem.

Nie martw się, mnie też się czasem wysuwają pazury (jak przystało na rasowego drapieżnika), gdy widzę szalejącą wszechobecną głupotę,... Wink
Niestety, nie umiem wczuć się w rolę "optymalnej męczennicy", tzn. nie jestem w stanie owej głupoty (czasem świadomie zamierzonej) zaakceptować, z dobrotliwą wyrozumiałością.

Cytuj
Żywienie Optymalne pomaga funkcjonować znacznie  lepiej na poziomie biologicznym. Dlatego też , będący na tym żywieniu  człowiek niecny, będzie miał więcej energii na szkodzenie innym , a człowiek  otwarty, myślący zdobędzie wigor, by nad soba pracować.

Chyba nie zrozumiałeś właściwie dr. Kwaśniewskiego. Nigdzie nie przeczytałam w Jego publikacjach jakoby DO automatycznie zmieniała konkretnego "złego" człowieka w "dobrego". To smutne, że Ty jako żywiący się optymalnie siejesz takie plotki... (?)  Zwykle tak piszą przeciwnicy DO, i to jest dla mnie nawet zrozumiałe...

Cytuj
Generalnie, nie przeceniajmy tylko jednego modelu.


Ja nie przeceniam, ja doceniam DO.

Cytuj
Czy Einstein był na DO ? Erich Fromm również ? Nie istnieje żadna udowodniona korelacja między wzrostem zdolności do kochania i empatii a sposobem żywienia.


Piszesz i myślisz jak typowy ideologiczny wegetarianin...  Neutral
Nie mam zamiaru Ci udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 17 zapytaniami.