forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:50:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?  (Przeczytany 86725 razy)
magda
Go


Email
skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« : 2007-04-25, 05:17:09 »

2.5 roku temu mialam zalozona wkladke domaciczna firmy Mirena w celu kontrolowania endometriozy na ktora uskarzalam sie przez wiele lat i ktora zostala zoperowana w tym samym czasie gdy zalozono wkladke.  Mimo iz okazala sie ona dosc skuteczna w walce z endometrioza, niestety spowodowala tez wiele nieprzyjemnych skutkow ubocznych: chroniczne bole glowy, nudnosci, oslabiona koncentracja, zly nastroj, uderzenia goraca i ogolne zachwianie gospodarki cieplnej - silnie reaguje na zmiany temperatury tzn topie sie gdy jest cieplo lub trzese sie jak galareta gdy sie troche ochlodzi.  Mieszkam w cieplym kraju wiec przewaznie dusze sie z goraca.  Nie zdawalm sobie sprawy, ze powyzsze objawy sa bardzo czeste wsrod kobiet 'poblogoslawionych' Mirena dopoki nie znalazlam forum na ten temat http://curezone.com/forums/f.asp?f=713  Bez trudu rozpoznalam wiekszosc skutkow ubocznych zanotowanych przez uzytkowniczki. 

Jestem na diecie optymalnej od okolo 2 miesiecy.  Zanotowalam lekki spadek wagi (hura!) ale niestety wyzej wymienione objawy nadal sie utrzymuja.  Zakladam ze sa to skutki Mireny, mialam robione dokladne badania serca, przeswietlenia glowy (MRI) jakis rok temu, badania krwi, moczu itd i wszystko wydaje sie byc w porzadku.

Chcialam sie dowiedziec jaki jest poglad lekarzy optymalnych na Mirene.  Wydaje sie ona wplywac na gospodarke hormonalna - syntetyczny hormon progestin ktory ma zastapic progesteron jest ponoc odpowiedzialny za niezliczone nieprzyjemne skutki uboczne.

Moj ginekolog (nota bene bardzo doswiadczony lekarz, dyrektor kliniki plodnosci) jest zakochany w Mirenie i mysle ze by sobie sam zalozyl gdyby byl kobieta.  Podobnie inni lekarze wysoko sobie cenia ten wynalazek.

Dziekuje z gory za odpowiedz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #1 : 2007-04-25, 08:16:30 »

Witaj Magda.Chciałam Cię zapytać czy zamiast tej Mireny nie możesz uzywać innych hormonów -progesteronu...
Czy ta wkładka ,to na stałe? Pytam ,bo nic nie wiem na temat tych wkładek ,natomiast też brałam kiedyś hormon-progesteron-Depo Provera,po którym czułam się ok.,choć też się bałam ,bo zastrzyk był na 3 mies.
I czemu bierzesz tylko progesteron?.Wiem trochę o endometriozie i wiem ,że lepszym wyjściem dla kobiety jest jak bierze obydwa hormony ,nawet w przypadku endometriozy-mój lekarz tak stwierdził.
To chyba też zależy od wieku kobiety.Lekarz mi powiedział (mam 31 lat) ,że w moim wieku lepiej jest brać hormony estrogenowo-progest.
Chodzi własnie o te skutki uboczne ,które podczas brania jednego hormonu objawiaja sie jako objawy podczas menopauzy.
Ja sporadycznie taraz biorę plastry EVRA ,przyznam ,że coraz rzadziej .Wcześniej musiałam brać ciągiem nawet cały rok.
Pozdrawiam Edyta.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #2 : 2007-04-25, 09:04:39 »


Wydaje sie ona wplywac na gospodarke hormonalna - syntetyczny hormon progestin ktory ma zastapic progesteron jest ponoc odpowiedzialny za niezliczone nieprzyjemne skutki uboczne.

Dziekuje z gory za odpowiedz

Dodam ,że z tego co wyczytałam o endometriozie (mama książkę ) ,to nie powinno sie stosować ciągle progesteronu przez dłużej niż 6 mies.
To jest raczej niebezpieczne dla org. -objawy menopauzy ,odwapnienie kości itp.

A lekarz śmię przypuszczać ,że nie jest "rozkochany" w Mirenie ,a jedynie pozpisał kontrakt z Firmą.
Tak to jest.lekarz "wcisnął mi Depo-prowerę ,a drugi lekarz powiedział ,żebym absolutnie tego nie brała ,bo jestem za młoda-dawała też niekorzystne skutki uboczne ,ale ja jak juz wspomniałam w ziełam tylko jeden zastrzyk.teraz sporadycznie przyklejak EVRĘ-prog. z estrog. I jest dobrze.

Pa.
Zapisane
magda
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #3 : 2007-04-27, 14:59:59 »

Czesc Elmo, dziekuje za odpowiedz.  Przemyslalam sobie zagadnienie i zdecydowalam sie na porozmawianie z lekarka rodzinna i powtorzenie wszystkich badan w celu wykluczenia innych przyczyn moich dolegliwosci.  Spodziewam sie ze tak jak poprzednio wszystkie wyniki wykaza, ze fizycznie jest wszystko w porzadku.  Udam sie nastepnie do ginekologa zeby przedyskutowac alternatywne podejscia ale przewiduje ze dojdzie do starcia bo facio ma wysokie mniemanie o swych talentach lekarskich.  Nie wykluczone ze bede musiala zmienic specjaliste.

Co do skladu hormonow wydzielanych przez wkladke to nie jestem 100%pewna. Wspomnialam syntetyczna namiastke progesteronu bo ponoc jest ona odpowiedzialna za paskudne skutki uboczne. Szczerze mowiac nie kwestionowalam nigdy diagnozy ani terapii proponowanej przez lekarza bo zalozylam ze mamy zbiezne interesy tzn moje dobro. Poza tym bol jest silnym srodkiem motywujacym sprawiajacym ze w desperacji chce sie wiezyc ze dany lek pomoze, malo kiedy zastanawiajac sie nad nieprzyjemnymi konswkwencjami.

Jedno jest pewne - musze cos z tym zrobic bo inaczej zwariuje.  Poza fizycznymi objawami ktore wczesniej wspomnialam odczuwam silne zachwiania emocjonalne.  Czasami dopada mnie taka melancholia graniczaca z depresja ze chce mi sie plakac.  Jestem z natury optymistka, mam 41 lat - wystarczajaco duzo lat na karku, zeby doceniac i cieszyc sie kazda chwila zycia.  To co sie ze mna teraz dzieje jest nie do zniesienia.  Wnosze oficjalne zazalenie - do kogo nie wiem ale i tak wnosze.

Jesli ktos ma jakies rady to z gory dziekuje.  Czy powinnam w jakis sposob zmodyfikowac diete optymalna, zeby zrownowazyc gospodarke hormonalna i zmniejszyc dolegliwosci?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #4 : 2007-04-27, 15:21:08 »

Jesli ktos ma jakies rady to z gory dziekuje.  Czy powinnam w jakis sposob zmodyfikowac diete optymalna, zeby zrownowazyc gospodarke hormonalna i zmniejszyc dolegliwosci?

Rozumiem , że tarczyca była zbadana?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #5 : 2007-04-27, 15:22:14 »

Magdo!
Nie znam sie na tej Mirenie ,nie wiem czy ona cały czas wydziela ten hormon-progesteron.
A piszesz ,ze juz ją masz 2,5 roku.Jeśli ona faktycznie wydziela ten progesteron ,a zahamowane jest wydzielania estrogenu ,albo małe wydzielanie w stosunku do prog. to objawy ,które masz są z zachwiania tej gospodarki hormonalnej.
Nic kompletnie nie wiem o tej wkładce.
U mnie jak podejrzewali endometriozę(niektórzy twoerdzą ,że mam inny lekarz wyklucza) ,to lekarz twierdził abym same preparaty zawierajace progesteron brała nie dłużej niż 6 mies.ciągle ,nawet odradzali mi depo prowerę (3 mies.)ze wzgledu na to ,że robie zastrzyk i juz po ptakach jak to sie mówi ,nie będę mogła tego przerwać i pozbyc sie skutków ubocznych(depresji ,uporczywych bóli głowy itp).

I lekarka stwierdziła ,ze depo prowera nie dla mnie (sam progesteron).
Magdo! Ty tez jesteś jeszcze młoda i mnie sie wydaje ,że powinnaś brać 2 skladniki hormonów.Objawy menopauzy wywołane progesteronem powinny wtedy minąć.Chyba jednak bedzie konieczna zmiana lekarza.ja też zmieniałam póki nie znalazłam właściwego oddalonego ode mnie o 180 km  Smile ,ale znalazłam ,dzwonię wrazie czego ,a po recepte na EVRĘ chodze do przychodni.

Poczytam w książce o endometriozie ,bo dawno nie czytałam .Może coś znajdę o MIRENIE.
To trzeba jakoś "ustawić" tą gospodarkę hormonalną.

Ja zauważyłam ,że teraz nie musze brać tak czesto hormonów niń 5 lat temu.Może to wpływ odzywiania  Shocked Nigdy sie nad tym nie zastanawiałam

Magdo! powodzenia i musisz sie skontaktowac również z innym lekarzem ginekologiem.
Pa.
Edyta.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #6 : 2007-04-27, 15:40:15 »

Magdo!
Wklejam Ci link gdzie możesz kupic książkę o endometriozie (ja ją mam).

http://www.mareno.pl/prod/MIDN/83-86239-31-X .

Są w niej bardzo przydatne wiadomości dla ludzi z endometriozą ,to pozwoli Ci sie jakos rozeznać w temacie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #7 : 2007-04-27, 22:46:31 »

czytałam o tej MIRENIE
Magdo!! Ty masz ją 2,5 roku???

Przecież z niej (ze zbiorniczka) uwalnia sie progestagen-progesteron!!!
To Ty się nie dziw ,że masz takie okropne objawy.To wprowadziło Cie w stan sztucznej menopauzy! Brak estrogenów!
Totalnie zaburzona gpspodarka hormonalna.Trafiłaś na jakiegoś(...) a nie na lekarza.
Zmien lekarza i pozbądź sie tej wkładki.Kup książkę ,bedziesz wiedziała " na czym stoisz"

Tobie jest potrzebny preparat zawierający prog. i estrogen! Przecież jesteś jeszcze młoda!
Zapisane
magda
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #8 : 2007-04-28, 06:14:33 »

Jestem wzruszona Twoja troska i zainteresowaniem, Elmo.  Ksiazke juz zamowilam.  Postaram sie miec bardziej aktywna role w decyzjach dotyczacych mego zdrowia - musze sie doedukowac.

Tarczyce tez zbadam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #9 : 2007-04-28, 09:43:11 »

Magda  Smile
Jak coś wiem, staram się pomóc,tymbardziej ,że też biorę hormony i wiem jak ważne jest odpowiednie ich dobranie!I jakie mają skutki uboczne ,gdy są źle dobrane  :?Też się " miotałam" z rok czasu aż doszłam do ładu z lekarzami.Kupiłam książkę ,poczytałam i dyskutowałam z nimi.Ale trzeba trafić na naprawdę odpowiedniego lekarza ,bo ja co poszłam ,to każdy mówił co innego ,aż trafiłam na konkretnego ,który wziął pod uwagę mnie całą, a nie firmę ...

Ja też trafiam na ludzi ,którzy mi dobrze poradzą,pomogą  Smile

Pozdrawiam Cię i mam nadzieję ,że się uporasz ze swymi problemami,tak jak ja się uporałam  Smile ,ale musiało minąć trochę czasu ,bo jak lekarka mi powiedziała:miałam rozchwianą równowagę hormonalną.
Pa!
Edyta.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #10 : 2007-04-28, 17:55:06 »

Ile masz wzrostu, ile ważysz. Napisz co jadłaś ostatnie 3 dni.
Zapisane
magda
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #11 : 2007-05-05, 01:50:27 »

153cm/88kg - i to po zrzuceniu kilku kg dzieki diecie.

Moje menu jest b proste (monotonne): jajecznica z 4 zoltek na sniadanie, kanapka z chleba razowego (normanly chleb pszenny - 23 - 35 g weglowodanow w zaleznosci od grubosci kromek) z serem tlustym i/lub tlusta wedlina na lunch; obiad: kawalek tlustego miesa, przed snem - dodatkowe weglowodany, np suszone sliwki w ilosci odpowiedniej do uzupelnienia dziennego zapotrzebowania na wegle tzn 42g w moim przypadku.

Wykonuje prace biurowa i nie cwicze regularnie ale staram sie chodzic jak najwiecej, pracowac w ogrodzie w weekend itp.  Przyznaje ze aktywnosc fizyczna lezy i kwiczy - glownie dlatego ze przy mojej nadwadze nie jest latwo zmusic sie to wysilku zarowno fizycznie jak i psychicznie.  Po utracie ok 6-7 kg w ciagu ostatnich dwoch miesiecy czuje sie lzejsza i bardziej energiczna ale nie na tyle zeby zaczac cwiczyc regularnie.  Sporym utrudnieniem sa tez uderzenia goraca ktore przy 30-stopniowej temperaturze naprawde zniechecaja do aktywnosci fizycznej (mieszkam w Australii).

A propos menu to przyznaje ze zdarzaja mi sie odchylenia od diety glownie dlatego ze jestem nowicjuszka.  Staram sie wyciagnac lekcje z kazdej pomylki i nie zadreczac sie poczuciem winy.  Wiem ze z czasem przestrzeganie diety wejdzie mi w nawyk i to tylko kwestia czasu.  Np dzisiaj sa moje urodziny i nie mam za bardzo ochoty gotowac optymalnego obiadu. Pozwole sobie na rozluznienie zasad - udam sie ze znajomymi do restauracji gdzie wybiore wzglednie optymalne danie po czym skoncentruje sie na dobrej zabawie.  Od jutra az do Bozego Narodzenia nie przewiduje zadnych pokus wiec dieta powinna isc bez zgrzytow.

Dziekuje i zycze pieknego slonecznego dnia
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #12 : 2007-05-05, 09:01:46 »

Witaj Magda,
Wszystkiego najlepszego w DNIU TWOJEGO SWIETA!

1. Ogranicz tluszcz, bedziesz szybciej gubila zbedne kg.(sporo pracy przed Toba).
2.Zrezygnuj calkowicie z chleba, w100% lepsza jest gorzka czekolada do uzupelnienia  W..
3.Zagladaj na FORUM i pisz , i pytaj jest tu duzo osob, na ktore mozesz liczyc/pomocnych.
4.Postaraj sie nie robic odstepstw od Z.O., -takim postepowaniem wprowadzasz swoj organizm na "slepe sciezki".
     Jestesmy z Toba!

Pozdrawiam, trzymaj sie
                                 Hana
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #13 : 2007-05-05, 13:41:46 »

Serdeczne zyczenia urodzinowe do Magdy kieruje Alina z Zaglebia Ruhry Razz

Magdo,      zamien wszystkie prod.maczne na warzywa,
a wszystkie mleczne wprowadz do rotacji/szybciej sie chudnie/,
jedz tylko wtedy,gdy poczujesz  glod,i tylko tyle ile mozesz ,nic na sile,
bialka moze byc tyl ile tluszczu czyli 1:1,
jak zgubisz zbedne kg,wtedy tluszczu musi byc znacznie wiecej Smile



Zapisane
magda
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #14 : 2007-05-06, 03:55:19 »

OK przyznaje sie ze troche nagrzeszylam wczoraj (kulinarnie) ale zobowiazuje sie do poprawy. 

Jem chleb bo tak jest najwygodniej ale widze ze to moze spowolnic poprawe zdrowia i utrate wagi.  Mam 'Ksiazke kucharska' dra Kwasniewskiego ale gdy wyprobowuje nowe przepisy to nastepstwa sa tragiczne - albo tak smakuja mi dania ze zjadam wszystko naraz albo wychodza niedobre i w ogole ich nie jem.  Nie ma watpliwosci ze musze popracowac nad dyscyplina.

Postaram sie wprowadzic w zycie wszystkie rady uzytkownikow forum.  Hana, Alina - dziekuje za mile zyczenia!

W temacie Mireny i endometriozy - przeczytalam na nieoptymalnym forum wypowiedzi kobiet i wyglada na to ze wywolanie wczesniejszego przekwitania jest jednym ze sposobow kontrolowania endo stosowanym rowniez przez lekarzy polskich.  Byc moze powinnam pogodzic sie z dolegliwosciami ktore wymienilam wczesniej i cierpliwie przeczekac nastepnych pare lat.  Zastanawiam sie tylko czy wczesna menopauza oznacza szybsze starzenie sie i pgorszenie zdrowia, np rzeszotowienie kosci?

Dziekuje

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #15 : 2007-05-06, 12:16:42 »

Cytuj
Zastanawiam sie tylko czy wczesna menopauza oznacza szybsze starzenie sie i pgorszenie zdrowia, np rzeszotowienie kosci?
niestety niewlasciwe odzywianie przyspiesza menopauze a co za tym idzie starzenie sie,pogorszenie stanu zdrowia i osteoperoze!!!!
Jezeli bedziesz odzywiala sie ubogoweglowodanowo a tlustu okres powroci i twoje hormony beda znowu normalnie funkcjonowaly,
jezeli ma sie jakies dolegliwosci to    z a w s z e  trzeba szukac ich przyczyny i leczyc przede wszystkim odp.dieta.
Hormonalne kuracje sa bardzo szkodliwe dla kobiecego organizmu i rakotworcze-potwierdzenia szukaj w necie, jest tego sporo.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #16 : 2007-05-09, 20:26:11 »

  Zastanawiam sie tylko czy wczesna menopauza oznacza szybsze starzenie sie

TAK.
Zrezygnuj ze zbóż. Gdy masz "język do kostek" możesz zjeść coś ze zbóż w ilości "optymalnej". Dr Kwasniewski uznaje zboża za NIEJADALNE.
Węglowodany w postaci warzyw (pomidory, ziemniaki, papryka i wszystkie inne). Jak musisz coś z owoca to niewiele. Czekolada gorzka też niewiele.
Pomidory, czerwona papryka, czerwone wytr. wino (niewiele) -  są b. dobre dla odchudzajacych się.
Kodar i inni też mają rację z tymi mlecznymi.
Warto być zdrowym  Very Happy .
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #17 : 2007-05-15, 08:33:01 »

Trochę nie na temat ale może ciekawa obserwacja.
mam wkładkę w celach antykoncpecyjnych. Utarło sie,że mając ją miesiączki są szybsze bardziej obfite. Do tej pory jadając trochę na DO trochę nie ważąc i mierząc nie zauważylam różnicy, tylko przestały być bolesne-w ogóle. jak od 2 tygodni jestem na diecie Dobrych Produktów lekarki to obecna miesiączka zaczynała mi się 3 dni, teraz mijaja już kolejne 3 dni i jeszcze mam. A normalnie to by było już prawie po. Nie widzę w ogóle strzępków w najbardziej obfite dni a kiedyś tak. Sorry,że to tak musiałam napisać ale może ktoś inny też zauważy u siebie poprawę. Wkładka chyba nic do tego mieć nie będzie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #18 : 2007-05-17, 15:49:02 »

Krwawienie, nadmierne to w sumie objaw ...potrzebnego "oczyszczenia się", w sumie mówi, że coś skrochmaliliśmy w diecie. Dobrze, że bóle ustapiły. Resztą bym sie nie przejmowała zbytnio.
Zapisane
Jola1962
Go


Email
Odp: skutki uboczne Mireny (wklada domaciczna) - czy DO moze pomoc?
« Odpowiedz #19 : 2007-09-28, 21:07:05 »

Witam . Mam i nie mam Mireny . Raz wyczuwam niteczki raz nie . Raz lekarz widzi na USG raz nie . Poza tym czuję sie z Mirenka fantastycznie . Dzis dowiedziałam sie , ze Mirenka może mnie nie zabezpieczac bo sie przemieszcza . A jesli chodzi o miesiączki to są raz na 2-3 miesiace krótkie plamienia . Jeszcze gdyby nie wędrowała po mnie . Albo Lekarz zakładaący do dupy? Albo moja d..a do innego lekarza . Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.