forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:04:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych  (Przeczytany 118198 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #180 : 2007-05-16, 10:14:07 »

Halino,co do komputerów i internetu.Nie traktuję tego jako ,źródła mądrości  Wink .
Mądrości lubię się uczyć od doświadczonych ludzi mądrych ,którzy nie są natrętni a jedynie mądrze i umiejętnie przekazują swoją wiedzę  Wink .
Halino ,przecież wiesz ,że Ciebie traktuję jako właśnie taką osobę - czyli mądrą kobietę  .

A komputer ,jak komputer,czasem się przydaje ,żeby sprawdzić jakieś informacje .....

PS.A w sumie wszyscy tu jesteśmy w internecie ,jakby nie było .....
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #181 : 2007-05-16, 10:16:32 »

Internet jest tylko narzędziem. Staram się nie nadużywać.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #182 : 2007-05-16, 10:18:26 »




  A ja proponuję życie, 'rozległe, głębokie',   rozmawiaj z ludźmi i SŁUCHAJ  ich, którzy więcej mają mądrości niż największy komputer świata.


Otóż to!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #183 : 2007-05-16, 10:29:21 »

Halino ,przecież wiesz ,że Ciebie traktuję jako właśnie taką osobę - czyli mądrą kobietę  .

A komputer ,jak komputer,czasem się przydaje ,żeby sprawdzić jakieś informacje .....


Dziękuję Edyto. Z wiekiem człowiek nabiera mądrści i ważne jest (jak Ty to robisz) słuchać ludzi z 'zbierać tylko śmietanę' - to co najlepsze.
Szkoda tylko, że już jak posiądzie mądrość to musi umierać.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #184 : 2007-05-16, 10:34:27 »

I jeszcze jedno odnośnie komputera.
Komputer i internet jest tylko narzędziem, jak słusznie powiedział Tymon. Jest niebywałym wynalazkiem np.dla mnie, dzięki któremu mam kontakt z całym światem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #185 : 2007-05-16, 10:40:10 »

Halino ,przecież wiesz ,że Ciebie traktuję jako właśnie taką osobę - czyli mądrą kobietę  .

A komputer ,jak komputer,czasem się przydaje ,żeby sprawdzić jakieś informacje .....


Dziękuję Edyto.   Z wiekiem człowiek nabiera mądrści i ważne jest (jak Ty to robisz)   słuchać ludzi z 'zbierać tylko śmietanę' - to co najlepsze.
Szkoda tylko, że już jak posiądzie mądrość to musi umierać.




Tak! Oddzielać głupie ,nie poparte wieloletnim doświadczeniem słowa-czyli puste słowa od słów przepełnionych doświadczeniem i mądrością.
Prosty przykład:któż będzie bardziej wiarygodny;kobieta ,która wychowała swoje dzieci; na ludzi mądrych i dzieli sie własnymi doświadczeniami ,czy kobieta która pisze mnóstwo słów o dzieciach ,których nie ma  i mieć nie chce .No ,dla mnie odpowiedź jest bardzo prosta.Ale ludzie nie lubią prostych rozwiązań ,dlatego wpadają w pułapki .
Halino ! Ja również dziękuję!

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #186 : 2007-05-16, 13:06:18 »

 Ciekawa sytaucja.
      Zasugerowałem internet zamiast słownika, by Fewa mogła szybciej odnaleźć znaczenie słowa, którego szukała. Spowodowało to ucieszną  i wywołującą uśmiech bezradności gaworzeninę będącą reakcją na rzekome gloryfikowanie przeze mnie internetu jako skarbca wszelakiej mądrości Smile To się nazywa znajdywaniem każdego, nawet najgłupszego pretekstu, by wywalić stek złośliwości i nadinterpretacji. 
       Wszak chyba lepiej jak Fewa odnajdzie szukane słowo klikając, niż biegając między  regałami z książkami, nieprawdaż Halino ?

    Tomek
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #187 : 2007-05-16, 13:18:29 »

     Nie wierzę, ale mimo wszystko polecam głęboki i rozległy jak Rów Mariański internet. Tam znajdziesz odpowiedź - oczywiście przy udziale dobrej woli. Wtedy nie zajdzie potrzeba przekomarzania się bez celu.

  Tomek
 

'GŁĘBOKO I ROZLEGLE' każesz zaglądać Hanie do słownika inernetowego? A to co powiedziałeś (wyżej) wypierasz się?
Faktycznie... musisz jeszcze dużo nad sobą popracować.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #188 : 2007-05-16, 13:20:10 »

Halino! Nie słuchaj pieśni głupców ....
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #189 : 2007-05-16, 13:20:42 »

Przepraszam, zamiast Hanie powinno być Fewie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #190 : 2007-05-16, 13:22:54 »

Masz rację Elmo, idę na spacer.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #191 : 2007-05-16, 13:27:38 »

Masz rację Elmo, idę na spacer.

Spacer jest cool Halino  Cool .
Wyobraź sobie ,jakbyś siedziała już od lat na forach różnej maści i się użerała z innymi Forumowiczami ,to przecież można zwariować .Także nie dziw się ,ze niektórzy tak się zachowują....
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #192 : 2007-05-16, 13:30:46 »

         Halino, każdy sposób na zdobycie wiedzy jest dobry, spacer również. O ile wiedza ta będzie zgodna z rzeczywistością. W internecie, książkach, w sztuce kazdego rodzaju jest wiedza. Problem zasadza się na tym, czy stawiasz na fałsz zgodny z Twoim osobistym poczuciem wygody czy na prawdę, która przeważnie jest mało wygodna.
         I jeszcze jedno, nie wypieram się niczego. Po prostu chciałem zwrócić uwagę na pewne zjawisko. Czego bym nie napisał, wszystko jest narzędziem do walki ze mną. Czasem się zastanawiam, czy gdybym zasugerował , że dr Kwaśniewski we wszystkim ma absolutną rację, to też byś Halino z zasady stała w opozycji ? Smile Tu nie chodzi o prawdę, tu chodzi o "Tomkiewiczów". Tu nawet nie chodzi o zgodność z Twoimi przekonaniami.

Tomek          
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #193 : 2007-05-16, 13:57:27 »

Halino, musisz być specjalistką od wytyczania granic czasowych , od których żywienie optymalne staje się remedium na wszystko Smile
         Tego rodzaju zabieg słowny był do przewidzenia, bo jak teoria do faktów niezbyt "przylega" to........

Tomek

ps: Nie poznaje się Hano poprzez agresję, poznaje się agresję. Jak tłumisz u siebie to uczucie, skoro jest Ci obce ? Nie łapiesz się nigdy na tym, że wychodzi w innej postaci, której być może nie zauważasz ? Nie ma ludzi wolnych od agresji, sa jedynie tacy, co albo się jej wypierają (a ona i tak musi znalećź ujście) albo tacy, co ją dostrzegają, uświadamiają i wówczas agresja nie ma nad nimi władzy.  I pamiętaj również, że agresja dzieli się na 3 rodzaje: WERBALNĄ, FIZYCZNĄ oraz IGNORANCJĘ.
     

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #194 : 2007-05-16, 14:10:06 »

Tomek, nie tlumie "go" nazywam "zlosc".
Uwazam, ze lezy nizej niz "agresja"
Przez prace nad soba/ulubione zajecia/medytacje nauczylam sie/ucze sie nadal panowac nad moimi uczuciami.
Zdaje sobie sprawe, ze mieszkaja we mnie pozytywne i negatywne mysli/uczucia, caly czas jestem swiadoma ich obecnosci przez co staram sie miec nad nimi wladze i zyc a nie udawac ze zyje .

Komputer--"prosi o chwile dla siebie"--stad ww. post.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #195 : 2007-05-16, 14:17:09 »

 Hana rozumiem. Jednak nie widzę braku tożsamości między złością a agresją, ale doskonale wiem, co masz na myśli.
          Fajnie, że widzisz dwie strony Księżyca.
    Hana, z ciekawości zapytam, czy jesteś "związana" emocjonalnie z jakimś konkretnym nurtem z Dalekiego Wschodu, czy wytworzyłas swój osobisty ?

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #196 : 2007-05-16, 14:24:45 »

Tomek, pisalam juz, ze wg. mnie "wiazanie sie" .......ogranicza moja WOLNOSC, a wiec ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #197 : 2007-05-16, 14:28:02 »

 Dlatego wziąłem słowo w cudzysłów.

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #198 : 2007-05-17, 10:26:42 »

Z powodu toksyn wydzielanych przez cukier dzieci uczą się coraz gorzej, są na rauszu, zachowują się coraz gorzej.

Halino, a co w takim razie powiesz o dzieciach, które "jadą" na węglowodanach a jednocześnie mają znakomite wyniki w nauce?

Naprawdę nie chcesz nawet na ułamek sekundy dostrzeć, że są też inne (nie mniej ważne, albo nawet ważniejsze, niż żywienie) czynniki, wpływające na taki lub inny rozwój dziecka, jego zdolności do uczenia się oraz zachowanie?

M

  Oto jak dzieci jadące na węglowodanach są inteligentne:

Odkrycie amerykańskich naukowców
2006-09-01 10:56  Aktualizacja: 2006-09-01 12:40

Tłuste dzieci są głupsze


Uważaj na to, co je Twój maluch! Nie pozwól mu się obżerać. Otyłym dzieciom grozi słabszy rozwój umysłowy. Mogą nawet osiągnąć stan porównywalny do otępienia mózgu przy chorobie Alzheimera!

Dlatego już od najmłodszych lat musimy bacznie obserwować nawyki żywieniowe naszej pociechy. Szczególnie do czwartego roku życia, gdy najintensywniej rozwija się mózg. Jeśli pozwolimy jej bezkarnie objadać się czekoladą i chipsami, narazimy dziecko na wielkie niebezpieczeństwo.

Związek pomiędzy chorobliwą otyłością w dzieciństwie (ponad połowa normalnej wagi) a pracą mózgu odkryli naukowcy z Florydy. W testach na inteligencję porównali dzieci i dorosłych we wczesnej fazie chorobliwej otyłości ze szczupłym rodzeństwem. Wyniki były zatrważające. IQ grubasków wyniosło średnio 78, niewiele więcej niż chorych na opóźnienie umysłowe. Szczupli wypadli o wiele lepiej - ze średnim wynikiem 106 punktów, co odpowiada średniej inteligencji.

Badacze podejrzewają, że nadmiar tkanki tłuszczowej, który zaburza funkcjonowanie całego organizmu, niszczy również delikatny, rozwijający się mózg. Może nawet dojść do uszkodzeń takich jak przy chorobie Alzheimera.


  Naukowcy jednak zapomnieli dodać ,że chipsy ,czekolada itp. ,to węglowodany. Nie napisali ,że przyczyną otyłości jest nadmierne spożywanie węglowodanów.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak dobrzy ludzie zamieniają się w złych
« Odpowiedz #199 : 2007-05-17, 11:01:19 »

W 2001 r mój siostrzeniec jako student pojechał do Stanów do pracy na 3 m-ce 'ćwiczyć język' i  rozwoził lody.
Dziwiła go otyłość dzieci i pewnego rodzju otępienie umysłowe.
Taka w rzeczywistości jest Ameryka.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.