forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 22:30:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660288 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów  (Przeczytany 71440 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #20 : 2007-05-09, 20:50:28 »

Z tym słońcem to jest tak jak ze wszystkim. I szkodzi i leczy. Za dużo źle, za mało też źle.
Ptactwo - dla osób, które jedzą codziernnie jaja/żółtka - nie jest korzystne. Korzystne jest w dzień gdy ...nie jemy jaj  Shocked . Dlaczego?
Wolę, jako wytłumaczenie, opowiadanę anegdotkę : " Dobry Bóg stworzył ziemię i pokarmy. Jak zjadłeś/aś kurze jajko to ...zostaw jej skrzydła i  ...nogi  Surprised .
Albo na odwrót. Zjemy udka - zostawmy kurze możliwość ... zreplikowania się  Very Happy .
Chodzi o przejadanie się  Smile .
P.S. Dowiedziałam się, że mam być ponoć (plotka) Świadkiem Jehowy! Naprawdę to najbliżej mi do ... hinduizmu  Very Happy, bo buddyzm ze względu na boczek/smalec mi coś nie pasuje.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #21 : 2007-05-09, 21:02:16 »

Cytuj
P.S. Dowiedziałam się, że mam być ponoć (plotka) Świadkiem Jehowy! Naprawdę to najbliżej mi do ... hinduizmu  Very Happy, bo buddyzm ze względu na boczek/smalec mi coś nie pasuje.

Zapraszam do Wolnych Tematow i watku Zbadaj swoja religie.  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #22 : 2007-05-09, 21:05:42 »

P.S. Dowiedziałam się, że mam być ponoć (plotka) Świadkiem Jehowy! Naprawdę to najbliżej mi do ... hinduizmu  Very Happy, bo buddyzm ze względu na boczek/smalec mi coś nie pasuje.

Ewo, zawsze można też spóbować... Humanizmu Smile

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #23 : 2007-05-09, 21:33:08 »

! Naprawdę to najbliżej mi do ... hinduizmu  Very Happy, bo buddyzm ze względu na boczek/smalec mi coś nie pasuje.

Wedy, mantry i medytacja nad OM prowadzi do oswiecenia i niesmiertelnosci.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #24 : 2007-05-09, 22:43:02 »

Cytuj
Cytuj z: lekarka  Dzisiaj o 08:50:28 PM
P.S. Dowiedziałam się, że mam być ponoć (plotka) Świadkiem Jehowy! Naprawdę to najbliżej mi do ... hinduizmu  , bo buddyzm ze względu na boczek/smalec mi coś nie pasuje.

Ewo, zawsze można też spóbować... Humanizmu

M
M.przeciez lekarka to  wzor  humanisty,
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #25 : 2007-05-09, 22:46:40 »

Z tym słońcem to jest tak jak ze wszystkim. I szkodzi i leczy. Za dużo źle, za mało też źle.
Ptactwo - dla osób, które jedzą codziernnie jaja/żółtka - nie jest korzystne. Korzystne jest w dzień gdy ...nie jemy jaj  Shocked . Dlaczego?
Wolę, jako wytłumaczenie, opowiadanę anegdotkę : " Dobry Bóg stworzył ziemię i pokarmy. Jak zjadłeś/aś kurze jajko to ...zostaw jej skrzydła i  ...nogi  Surprised .
Albo na odwrót. Zjemy udka - zostawmy kurze możliwość ... zreplikowania się  Very Happy .
Chodzi o przejadanie się  Smile .
P.S. Dowiedziałam się, że mam być ponoć (plotka) Świadkiem Jehowy! Naprawdę to najbliżej mi do ... hinduizmu  Very Happy, bo buddyzm ze względu na boczek/smalec mi coś nie pasuje.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #26 : 2007-05-09, 23:00:52 »

Przepraszam błąd chciałam zacytować ale już i tak czuję się dziwnie więc....
Co do słońca to ma Pani rację. Jeśli pacjentki, które słuchały lekarzy za bardzo opalały dość długo nogi bosłońce pomaga to przy wizycie np. za 2 dni u mamy okazywało się,że dostawały uczulenie na maść? Dziwne. Mamę za to wczoraj poparzyli lampami zwiększając jej z dnia na dzień z 0,4 do 0,8 jednostek jakiś tam lamp. Wczoraj i dziś smarowała się smalcem i piecze skóra ją mniej.Wzięła też wczoraj dwa razy tabletkę na opryszczkę, która jej wyskoczyła na buzi i coś podobnego na pośladku.Ale mi marudziła czy ma to brać więc jej poradziłam,żeby powiedzieli na co to dostaje, podobno na to aby nie zaraziła innych pacjentów bo jest przeziębiona.Ale jak popytała jeszcze to okazało się,że właśnie na to oparzenie. Dopiero wtedy się dowiedziała o co chodzi tak do końca z tą opryszczką. Ma więc przerwę w lampach do poniedziałku.

Ponieważ to ja założyłam ten wątek to dziwnie się czuję czytając P.S. Jeśli to do mnie to właściwe nie wiem co mam powiedzieć . Starałam się nie udzielać w temacie o Bogu i staram się nie pisać o niektórych sprawach w ogóle bo sama mam  problem z wiarą w Boga i wiarą w różne inne rzeczy.  . Nie przypominam sobie,żebym formułowała  taką myśl.Jeśli gdziekolwiek jednak coś napisałam co by spowodowało taką informację to żadne przeprosiny nie wystarczą. I wycofam się z bycia na forum.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #27 : 2007-05-09, 23:05:03 »

Sylwia, nie przejmuj się tak, Forumowicze często żartują sobie nie tylko w wątku zatytułowanym "Humor" Smile

Marishka
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #28 : 2007-05-09, 23:13:44 »

Widocznie nie znam się na takich żartach.A co do błędów, które ja mogę popełnić to najbardziej boję się tych, które inni mi uświadomią zanim ja będę o nich wiedzieć bo one oznaczają,że jestem podwójnym cymbałem-raz wywołując błąd a dwa nie widzieć go. A co do Boga to  Bóg-moja mama-ja i lekarka mamy coś z nim wspólnego ale o tym staram sie rozmawiać tylko z w/w wymienionymi więc moja obawa skądś wypłynęła. Zakańczam o tym na zawsze.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #29 : 2007-05-10, 06:23:43 »

Pani Ewo BW a czy mięso z indyka, gęsi można jeść bo o drobiu nic nie wspomina Pani ani na dobradieta ani w temacie o łuszczycowym zapaleniu stawu kolanowego. Nie chcę się zachować jak Elmo ale  jak skleiłam teksty z tych dwóch stron było więcej informacji niż w każdym oddzielnie. Pozdrawiam.Sylwia.

Cokolwiek miało to znaczyć Sylwio.
Napiszę Tobie bardzo istotną rzecz.
Otóż wiedz ,że ja stosuję się do pewnej mądrej zasady ,dzieki której jest mi łatwo żyć z uśmiechem na ustach (oprócz tych dni ,kiedy coś sknocę w pożywieniu i się źle czuję-wtedy mam "skwaszoną" minę Confused )

Mądra zasada ,z której od wielu ,wielu lat korzystałam "nieświadomie" ,bo o niej nie czytałam ,ale niedawno  "odkryłam" ,ze taka jest :

Nie śpiesz się w duchu do obrażania się ,
bo obraza spoczywa w zanadrzu głupców .
.

Czyż nie łatwiej się żyje ,gdy człowieka ,mało co obchodzi ,co kto mówi i pisze  Very Happy .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #30 : 2007-05-10, 07:27:01 »

Ponieważ to ja założyłam ten wątek to dziwnie się czuję czytając P.S.

P.S. jest dla wszystkich.
Czasem w wątku odpowiadam na pytania/kwestie z ...innych dni, zadane przez ...inne osoby. Czasem odpowiadam osobom, które czytają to forum a się jeszcze nie zalogowały.
Sylwia, nie przejmuj sie nadto  Very Happy .
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #31 : 2007-05-10, 08:26:12 »


Cokolwiek miało to znaczyć Sylwio.

Sylwiazłodzi
MOJA ODPOWIEDŹ DO ELMO.
Już się tłumaczę.Najwyrażniej jestem tak niedoskonała, że ostatnio sie nie rozumiem i nikt mnie też nie kuma. Ostatnio w jednym z wątków przeczytałam jak napisałas do lekarki,że nie bardzo ją rozumiesz jak odpowiada na posty i zadajesz jej pytania co chciała powiedzieć na jakis tam temat. Ja bym nie mogła tak.Pani Ewa wprawdzie mówi zawsze do mnie,że autorytet też trzeba czasami podważać czy coś w tym sensie ale jej trudno by mi było  Very Happy. Dlatego trochę cię podziwiam .Ktos Ci pokazał świat w którym uwierzyłaś,że mozna, że wiele rzeczy jest o.k. a ja wyolbrzymiam.(ale pracuję nad tym jako już znana samej sobie jako DDA z wieloma wpojonymi przez zycie złymi nawykami albo z ich brakiem(np. brak ojca od 7 roku życia i świadomość jego objętności do mnie lub nie kochania-po prostu nieistnienia dla mnie)To było w pozytywnym sensie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #32 : 2007-05-10, 10:57:58 »


Ostatnio w jednym z wątków przeczytałam jak napisałas do lekarki,że nie bardzo ją rozumiesz jak odpowiada na posty i zadajesz jej pytania co chciała powiedzieć na jakis tam temat. Ja bym nie mogła tak.Pani Ewa wprawdzie mówi zawsze do mnie,że autorytet też trzeba czasami podważać czy coś w tym sensie ale jej trudno by mi było  Very Happy. Dlatego trochę cię podziwiam .

Sylwia ,to ,że pytałam Ewę ,żeby mi coś wytłumaczyła czego nie rozumiałam ,nie znaczyło wcale ,że podważałam jej autorytet.
Dzieki temu ,że pytam nie przyjmuję czegoś na wiarę (że ktoś z autorytetem coś powiedział ,znaczy że ja muszę się zgodzić).
dzięki temu ,że pytam ,dostaję wyjaśnienie i wiem czy mogę coś przyjąć czy nie.

Cytuj
Ktos Ci pokazał świat w którym uwierzyłaś,że mozna, że wiele rzeczy jest o.k.
Tego nie zabardzo rozumię.
Sylwia.Ja nie uwierzyłam ,ja z biegiem lat stałam się bardziej pewna,bardziej świadoma tego czego chcę.
Gdy byłam młodsza byłam bardzo nieśmiała.Dla mnie problemem było wejść do Pokoju Nauczycielskiego ,gdy zostałam wysłana przez nauczycielkę ,po "cos tam".
Wchodziłam z bijącym sercem i nogami jak z waty.
A teraz nie ma dla mnie problemu ,pójścia gdzieś i pytać kogoś.I przyznam ,że im ktoś jest na wyższym szczeblu w społeczeństwie ,tym bardziej chcę "sprawdzać" jego kompetencje  Rolling Eyes

[qote]brak ojca od 7 roku życia i świadomość jego objętności do mnie lub nie kochania-po prostu nieistnienia dla mnie)
 
Cytuj

Sylwia różnimy sie bardzo od siebie ,ale przecież nie musimy byc takie same  Smile
Mnie też nie wychowywał ojciec ani matka.Wychowywali mnie dziadkowie ,których bardzo kochałam i nadal kocham Babcię,Dziadek już nie żyje-wspaminam go z uśmiechem na ustach  Smile
Wiele zawdzięczam moim Ciociom i Wujkowi ,z którymi utrzymuję dobre kontakty.
Wiele sie nauczyłam od męża ,który stąpa mocno po ziemi ,nie buja w obłokach,nie zrzędzi ,nie biadoli,z którym dogaduję się coraz lepiej,z którym wiele przeżyłam i nauczyliśmy sie żyć ze sobą i nadal to robimy  Smile .
To takie interesujące zycie ,bo na początku bardzo sie ze soba "scieraliśmy".Zupełnie różne charaktery:to co jego interesowało-mnie wcale,to co mnie śmieszyło jego wcale i na odwrót.
W sumie ,to było koszmarnie  Rolling Eyes .Ale obydwoje chcieliśmy poprawy.
A teraz jakby się ze sobą zazębiamy :ja zaczęłam sie interesować tym co on-on tym co ja ,zaczęliśmy sie śmiać z tych samych rzeczy  Laughing
To on mnie też nauczył ,że stałam sie bardziej pewna siebie.Coś w życiu trzeba zrozumieć ,uświadomic sobie ,żeby żyć spokojnie i bez wiekszych problemów.
Oczywiście wciskaniem kitu by było ,jeżeli bym napisała ,że jest totalna sielanka  Laughing .Nie ma ! ale ciągle pracujemy nad byciem ze sobą w zgodzie.
Również zcaliły nas dzieci i równiez przez dzieci stałam się bardziej odważna.Bardziej pewna tego czego chcę.

Sylwia ,masz dziecko i dla niego nalezy być Matką.Trzeba "wejść" wszędzie i pytać o wszystko ,czasem zaprzeczać (jeśli masz własne odmienne zdanie) jeśli chodzi o zdrowie dziecka.
W sumie ,to pewności siebie nabrałam tez podczas częstych pobytów w szpitalu z córką.Gdy nie pozwoliłam sobie na wciskanie mi kitów,jako że moja córka jest ciężko chora(wymyślali "niestworzone" choróbska a za chwile zaprzeczając sobie ,że badania podstawowe w sumie wyszły bardzo dobrzeMówili ,że trzeba było jej porobic wszystkie badania ,łącznie z tymi inwazyjnymi.Ale guzik prawda! (wszystkie badania podstawowe wyszły w normie,nawet oni na końcu przyznali mi rację ,że w sumie nie potrzebne byłyby  te badania.) Miałam troche pojęcia i nie zgadzałam się ze wszystkim co mówią lekarze. A na koniec rozmawiali już ze mna nie przy wszystkich rodzicach na sali podczas wizyty ,tylko prosili mnie do pokoju lekarskiego ,gdzie mogłam sobie z nimi podyskutować i nie podważać ich autorytetu w obecności rodziców i myslę nawet ,że polubili mnie  Very Happy .Gdy wracałam tam potem byli bardzo mili dla mnie i ja dla nich również  Very Happy
W sumie takie przyjacielskie relacje sie wytworzyły ,że mogę jak tam jestem swobodnie z nimi wszystkimi rozmawiać.Także można dojść do ładu ,nawet z lekarzami  Very Happy 

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #33 : 2007-05-31, 21:13:00 »

Czy czosnek jest dozwolony w dobre dni u mamy ?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #34 : 2007-06-01, 09:46:59 »

Wszystkie warzywa są dobre.
Tak najogólniej.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #35 : 2007-06-11, 22:13:45 »

Jedna obserwacja i dlatego mam pytanie? Jak mama miała na skórze u nóg te zmiany łuszczycowe to 3 plamy sobie rozdrapała. Obecnie jej się one jako ostatnie goją i wygląda to tak,że są to takie czerwone ślady z biała  skórą trochę suchą, trochę tak jak goi się ranka po strupku jak go oderwiemy. Pozostałą skórę, której nie rozdrapywała jak się goiły zmiany ma czystą i ładną. Dlaczego to nadal się tak długo się goi?Tak jakby te rozdrapane zmiany były jakoś inaczej zbudowane i trudniej organzimowi było je wyleczyć. ?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #36 : 2007-06-11, 22:43:41 »

Odpowiedz na poniższe:
Czy dolegliwości stawowe są mniejsze czy takie same?
Jeżeli są mniejsze i jada się za ostre pokarmy (rodz. cebulowe, alkohol, pieprz, pikantne, ocet) to możliwa jest zmaina lokalizacji choroby. Alergologia opisuje to jako "marsz alergiczny" - Medycyna Dalegiego Wschodu (czy med. ludowa) jako "wychodzenie choroby ze środka na zewnątrz".
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #37 : 2007-06-11, 22:55:43 »

Bóle stawowe ma kiedy zje coś czego nie może czyli coś z dodatkiem mąki: np. przedwczoraj 1 szt rurka z bitą śmietaną. Wczoraj i dziś boli ją kręgosłup w krzyżu jak to okresliła.Z rzeczy wymienionych przez Panią nic nie je. Zapytam najwyżej o pieprz bo soli nie używa. Trudno nadal skusić ją na warzywa. Ale je już ich więcej. Chyba nadal za mało bo nie chudnie tak jak w szpitalu kiedy codziennie jej je zawoziłam.Albo za dużo białka np. zupa i placki z jajek +ziemniaki .Mnie trudno ją ocenić bo to trochę inne objawy niż moje i Bartka. A może boleć kręgosłup gdy za dużo W lub za mało? Uczę ją aby nawet z takiej rurki jadła to co może czyli bitą śmietanę jak musi. Ale to jeszcze kilka razy jej powtórzę nauczy się tak jak ja się uczyłam i uczę. Podbnie ją bolało jak zjadła jabłko całe albo pół ale nie miała wtedy bardzo ochoty, po prostu chciała zjeść bo była głodna...Na głód wychodzi,że jabłko najgorsze.  :?Czyli  znów prawda owoce mi nie za bardzo służą, mama jest starsza jej jeszcze gorzej szkodzą.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #38 : 2007-06-12, 07:52:59 »

Ból stawowy, który występuje po zbożach (po 12-14 - zwykle godzinach) ma tendencję do wygasania. Zależnie od czasu trwania choroby ból po prowokacji wygasa po 1 - 6 miesiecach. Lepiej nie jadać zboż. Nadmiary W - na wszystko szkodzą. Skóra gorzej sie goi jak organizm ma problem "w środku" - z jedzeniem. Dlatego daję gwarancje wyleczenia np. owrzodzeń podudzi w stos. szybkim tempie (np. tydzień jak rany nie są zbyt głebokie) nawet jeżeli zmiany trwają 5 lat. Człowiek leczy się "wrzucając" do siebie właściwe jedzenie.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #39 : 2007-06-30, 22:26:25 »

Zagadka a może tak ma być? Ostatnio mama zauważyła, że codziennie wyskakuje jej na skórze ileś plamek łuszczycowych ale małych i znikają. Nie powiększaja się nic się z nimi nie dzieje ale pojaiwjaą się w jednym miejscu następnego dnia następne i tak codziennie ileś znika ileś się pojawia? Czy ten objaw działa u mamy podobnie jak u Bartka wypryski na skórze, które z biegiem czasu wygasały i było ich coraz mniej?Czyli organizm się leczy?Czy robi jakiś błąd i napisać do Pani?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.