forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:57:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660318 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów  (Przeczytany 71442 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #40 : 2007-06-30, 22:37:17 »

Z mojego punktu widzenia zmiana lokalizacji choroby jest lepsza niż wyskakiwanie zmian łuszczycowych w tym samym miejscu. Oczywiście lepsze byłoby natychmiastowe wyleczenie, najlepiej na wczoraj. Reakcje łuszczycowe traktuję tak samo jak reakcje w atopowym zapaleniu skóry  Shocked . Wygasają z biegiem czasu. Wszystko Sylwia robicie dobrze.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #41 : 2007-07-03, 22:48:32 »

Mama prosiła zapytać o tabletki z czosnkiem.Nie podała nazwy ale są to tabletki po których w przeciwieństwie do czosnku nie ma podobno przykrego zapachu. Czy mogłaby je łykać? Są one podobno pomocne przy grzybicy którą ma widoczną na paznokciach. Jeśli tak to pewnie musiałaby wziąśc pod uwagę ilość W bo coś mi się kojarzy że na pewnych specyfikach tak jak chyba na jodzie jest to wyszczególnione ile jest W w 1 tab. Poprosiłam ją aby pisała wszystko co je i pije bo ostatnio trochę ją widzę przygnębia to,że ciągle jej wyskakują te małe zmiany a okazało się,że nie pisała,że np. codziennie pije chociaż 1 kawę, i ostatnio napar z pokrzywy a wcześniej herbatki min. z dzikiej róży z innymi rodzajami ziół taką mieszankę -też codziennie. Może dlatego zmiany się nasilają nie tylko od tego zje ale też od tego co pije. Mówiłam jej aby nie piła codziennie tego samego jeśli chodzi o zioła. Co z ziół mogłaby pić co nie pogłębia łuszczycy?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #42 : 2007-07-04, 10:28:20 »

Skóra (i nie tylko skóra) bardzo lubi tłuszcze . Słonina, podgardle, smalec, tłusty boczek, oliwa, majonez, pasta rybna, metka, kokos itd. Zioła? Daję tylko jak nie radzę sobie z chorobą. Nie trzeba ich pić. Fiołek trójbarwny dobrze robi. Na czas picia go zmiany skórne znikają, po zaprzestaniu - wracają. Czosnek? Jak chcecie. Nie uznaję leków, chyba, że te kupowane w sklepie spożywczym. No i dobre są te ratujące życie.
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #43 : 2007-07-25, 17:22:47 »

Witam na forum, mam pytanie do pani doktor odnośnie diety:Jestem w trakcie diagnostyki choroby reumatycznej z kręgu HLA B-27 tzn. łuszczycowe zapalenie stawów ( nie mam postaci skórnej)
choroba Bechterewa,zespół Reitera bądź reaktywne zapalenie stawów
Pierwszy rzut miałem 1998r zaczeło się od zapalenia obu achillesów, lekarze w rozpoznaniu stiwerdzili reaktywne zapalenie stawów ( miesiąc przed incydentem miałem zapalenie dróg moczowych( prostaty) bądź łuszczycowe zapalenie stawów ( w mojej rodzinie / ojciec i babcia mieli łuszczyce) po 10 miesiącach wszystko wróciło do normy i w listopadzie 2006 wszystko zaczeło się od nowa!!!Dziś biorę sulfasalazyne 2g / dz i diclofenac bez którego nie mogę funkcjonować. 20 lat uprawiałem sporty siłowe na poziomie wyczynowym ( dieta bogato białkowa i wysokowęglowodanowa / 2-3g białka na kg masy ciała i 5-6g węglowodanów
Proszę o informację w/s diety zakładając wysoką aktywność i skuteczność w leczeniu i lub zmniejszeniu dolegliwości głównie stawowych ( śródstopia i entezopatii )
chodzi mi głównie o ilości poszczególnych składników w/g masy ciała uwzględniając aktywność
Z zawodu jestem rehabilitantem i dietetykiem sportowym / jestem trenerem I klasy państwowej w sportach siłowych.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #44 : 2007-07-25, 18:37:59 »

Sylwio,
 ja mam niewielkie wysuszenie skory wewnetrznej dloni oraz male zmiany luszczycowe l.lokcia,
moje problemowe miejsca daja o sobie znac prawie natychmiast po zjedzeniu
owocow,tylko jagodowych (innych nie jadam)(jagody,maliny,porzeczki,truskawki,jezyny)
 oraz  produktow, w ktorych znajduje sie bialy cukier(powidla,czekolada,miod,kremy smietanowe z dodatkiem cukru)
jezeli chodzi o czosnek,tanszy  i zdrowszy ten z targu,
trzeba liczyc weglowodany poniewaz zawiera ich dosc sporo,
kapsulki czosnkowe zawieraja  zbedne dadatki,
 kuracja czosnkowa powoduje,ze cale cialo po pewnym czasie pachnie na czosnek(sprawdzilam osobiscie) Smile

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #45 : 2007-07-27, 16:16:04 »

Sorry,że się nie odzywam mam zepsuty komp, tylko tyle mogę w tej chwili napisać, pa, pozdrawiam,bede aktywna juz moze w przyszłym tygodniu.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #46 : 2007-07-27, 19:57:43 »

[quote author=kodar link=topic=1287.msg25669#msg25669 date=118538147
 kuracja czosnkowa powoduje,ze cale cialo po pewnym czasie pachnie na czosnek(sprawdzilam osobiscie) Smile


Cytuj
Laughing :lol:no to nie źle ja od jakiegoś dłuższego czasu codziennie jem czosnek. kodar jak to sprawdziłaś, że całe ciało pachnie czosnkiem? Zazwyczaj jest tak, że ta osoba co je to nie czuje  Shocked
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #47 : 2007-07-27, 20:22:44 »

Bardzo bym prosił p.lekarkę o swoją opinię w/s diety. Very Happy Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #48 : 2007-08-01, 18:59:48 »

fewa,ja jadlam czosnek w kapsulkach ,codziennie i przez pol roku,moj mocz,moj pot mial zapach czosnku,oddech na pewno tez,tylko nie tak intensywnie jak po zjedzeniu normalnego czosnku Smile
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #49 : 2007-08-08, 07:57:37 »

Witam na forum, jestem 10 dzień na diecie pani Ewy i muszę przyznać,że efekty są zaskakujące
- od 10 dni nie biorę NPLZ ( ból stawów jest ale na tyle mały że nie muszę brać LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH)
Mimo iż od lat zajmuję się dietetyką to miałem mały orzech do zgryzienia by zrozumieć, dokładnie specyficzny sposób odżywiania ale dzięki pani Ewie ( Lekarka).Widząc i czując poprawę łatwiej znieść pewne trudności związane z DO. Very Happy Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #50 : 2007-08-08, 12:06:24 »

na forum nie doczekales sie odpowiedzi,a mimo to potrafisz odzywiac sie wedlug jej zalecen,no super czyli nie kazdego trzeba prowadzic za reke,albo??? Smile
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #51 : 2007-08-08, 13:52:10 »

Kodar, dieta jest specyficzna!! a ja uzyskałem wiele porad dotyczących DO od Pani Ewy przez prywatną pocztę. I uważam że osoby nigdy nie mające kontaktu z tematem diet mogą mieć ogromny problem z pełnym, racjonalnym zrozumieniem. I poprowadzenie za tzw. rączkę jest bardzo potrzebne!! Wiem że Pani Ewa jest bardzo zajęta i nie zawsze ma czas odpisać wszystkim z forum ale mnie się udało i bardzo serdecznie dziękuję i liczę na dalszą współpracę.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #52 : 2007-08-08, 18:10:50 »

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 13:52:10Wysłany przez: Kosiarz 
Umieść cytat
Kodar, dieta jest specyficzna!! a ja uzyskałem wiele porad dotyczących DO od Pani Ewy przez prywatną pocztę. I uważam że osoby nigdy nie mające kontaktu z tematem diet mogą mieć ogromny problem z pełnym, racjonalnym zrozumieniem. I poprowadzenie za tzw. rączkę jest bardzo potrzebne!! Wiem że Pani Ewa jest bardzo zajęta i nie zawsze ma czas odpisać wszystkim z forum ale mnie się udało i bardzo serdecznie dziękuję i liczę na dalszą współpracę.


 takich jak Lekarka,bezinteresownych uczynnych,pomocnych,prawdziwych jest malo,
przesadzasz,co tu rozumiec,jakie diety to sposob odzywiania na cale zycie,tu nie ma nic skomplikowanego,tu jest odrzucenie zbednego,zatruwajacego pozywienia i tyle,az tyle Kosiarz Smile
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #53 : 2007-08-08, 21:54:49 »

Mimo iż od lat zajmuję się dietetyką to miałem mały orzech do zgryzienia by zrozumieć, dokładnie specyficzny sposób odżywiania

Witam, to bardzo fajnie że dzięki żywieniu optymalnemu wracasz do zdrowia. Inni raczej jak przeczytają to http://www.izz.waw.pl/wwzz/zasada03.html ze strony Instytutu Żywienia to raczej sobie nie polepszą.
Pozdrawiam
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #54 : 2007-08-08, 23:28:13 »

Kodar, przepraszam ale chyba nie wiesz co piszesz!! Każdy organizm jest inny!, trzeba uwzględnić
ilość i rodzaj energii np. prowadziłeś kogoś DO kto zawodowo uprawia sporty np. siłowe ( słyszałeś o tzw superkompensacji ( odbudowa glikogenu) próbowałeś sam wykonać trening oporowy ( siłowy) na 0,8g węglowodanów spożywając duże ilości tłuszczu.Kwasy tłuszczowe dobre są jako energia w sportach tlenowych ale w wysiłkach krótkich beztlenowych ( 5-7s) główny rodzaj energi to ATP I glikogen mięśniowy , który możesz odbudować przez większe spożycie węglowodanów.Kulturysci stosują dietu CKD ( do 50g węglwodanów / kg masy ciała ale przez 3-5 dni , by wejść w stan ketozy i póżniej przez 48h stosują fazę ładowania ( 6-8g węglowodanów / kg masy ciała)
A tak przy okazji to zawodnik stosujący taką dietę ( jest potwornie słaby na poziomie 40% siły max) Po drugie przy tak małej ilości węglowodanów , organizm pozbywa się wody  czego wynikem są mniejsze, płaskie mięśnie ( skutek utraty wody / mięśnień w głównej mierze zbudowany jest z wody) 1 g glikogenu wiąże 3-4 g wody, łatwo policzyć.Ja jestem sportowcem ( który zachorował) i wiem jak trudno ćwiczyć przy tak optymalnej diecie ( przecież w chorobach reumatycznych / u byłych sportowców / gorset mięśniowy jest bardzo ważny!!! i oczywiście ruch by utrzymać sprawność a dla mnie to bardzo ważne,  dlatego zwróciłem się o pomoc do Pani Ewy!!!( jako fachowca) by ustalić skład diety! dla mnie ( osoby bardzo aktywnej)
Uważam, też że dość trudno przestawić się normalnemu człowiekowi na czerpanie energii z tłuszczu, jak z węglowodanów.Bez urazy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #55 : 2007-08-09, 19:37:16 »

no wlasnie ,to trudne  przestawic sie z wegli na tluszcze,dobrze,ze tak oficjalnie sie do tego przyznales,
a wystarcza czytac ze zrozumieniem,to co napisal J.kwasniewski ,na jego stronie i inych jest dosc duzo na temat diety ,a sportu wyczynowego
i wcale nie takie skomplikowane jak sie wam wydaje,ale kto dzisiaj ma czas na czytanie,?????
najlepiej podac skondensowane na talerzu a jeszcze lepiej w kroplowce bezposrednio do krwioobiegu,bez urazy Kosiarz Very Happy
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #56 : 2007-08-21, 23:08:30 »

Jestem już prawie miesiąc na diecie Pani Ewy ( lekarka) nie jem zbóż, nabiał rotuję co 7 dni
Utrzymuję proporcję 1-0,8-3 I jestem w ogromnym szoku!!! Od 3 tygodni nie biorę NPLZ
Ból stawów zmniejszył się o 60% sztywność poranna prawie ! zniknęła Moja aktywność ruchowa małymi krokami wraca do normy.Jutro odbieram wyniki ( CRP, OB, morfologie i lipidy, które zawsze miałem wysokie, sam jestem ciekaw!!Mimo trudności z przestawieniem się na takie proporcję składników, jestem w stanie  zrobić wszystko by było tak dalej a może lepiej Very Happy Very Happy Very Happy
Ogromne podziękowania dla Pani Ewy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Majonez
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #57 : 2007-08-22, 02:43:07 »

Utrzymuję proporcję 1-0,8-3

Witaj.
Z ciekawosci zapytam,bo również mam problemy stawowe, jaką masz wagę i ile w gramach przyjmujesz białka.
Interesuje mnie to czy stosujesz tę regułę 1gram białka/1 kg wagi należnej.
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #58 : 2007-08-22, 20:28:39 »

Witaj Majonez ja mam wzrost 170cm i wagę tera po diecie  74kg ale trenując ( ważyłem 82,5kg)
od miesiąca jestem na diecie 1g białka, 0,8g węglowodanow ( warzywa) i tłuszcze 2,5-3g
( mięso,ryby, oliwka, olej lniany, olej MCT,majonez) mam spondyloartropatie bolą mnie głównie przyczepy ( achillesy, pięty, stawy śródstopia, śódręcze i kręgosłup) od wejścia na dietę 3,5 tyg
nie biorę NPLZ, tylko sulfasalazynę dziś odebrałem wyniki CRP-ok. OB -ok ale cholesterol 425
LDL-323 zawsze miałem wysoki ale nie taki!! Nie wiem co mam robić .Stosować dietę i brać leki na zmniejszenie cholesterolu, bo diety nie odpuszczę.Próbuję się zkontaktować z Panią Ewą ale na razie bez skutku.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #59 : 2007-08-22, 23:07:12 »

"Istnieje wiele dowodów na to, że lipidy chodzące w skład błony komórkowej zależą od rodzaju spożywanych tłuszczów" ("Życie bez pieczywa" Christaian B.Allan, Wolfkang Lutz; Wyd. Mada 2001 str.13)
Zastanów się nad tym, bo z tego co piszesz, to spożywasz tłuszcze nienasycone.

Daniel
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.