forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:18:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660338 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów  (Przeczytany 71446 razy)
Matti
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #60 : 2007-08-23, 11:08:29 »

Znan osobe która zna osobe która wyleczyła sie BSM z łuszczycy Smile

Zainteresuj sie koniecznie. Oczywiscie DN lepsze niż wcinanie węgli.

pzdr
Marcin
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #61 : 2007-08-24, 22:44:15 »

DO:Kosiarz

Nie jestem lekarką ale poczekaj kilka dni i na pewno lekarka się odezwie, może ma urlop? Co do zmniejszania cholesterolu lekami to pewnie też dr.Ewa powie Ci co masz robić ale ja powiem Ci tylko tak.Moja mama miała jeszcze 3 miesiące temu za wysoki poziom trójglicerydów, po zastosowaniu zaleceń dr.Ewy m.in. frytki i warzywa bo omijała  je na DO właśnie w ostatnich badaniach wyszły jej trójglicerydy już w normie. Pozdrawiam Cię.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #62 : 2007-08-24, 23:37:04 »

Cytuj z: Kosiarz
cholesterol 425
LDL-323 zawsze miałem wysoki ale nie taki!! Nie wiem co mam robić
Dalej stosować diete doktor Ewy Very Happy 

Dobra, a teraz powaznie. Co masz robić? Poczytaj, co pisze autor Żywienia Optymalnego - Jan Kwaśniewski.

Szkoda że nie podałeś całych wyników cholesterolu. 
-LDL rosnie oczywiście, gdy jesz za duzo węglowodanów.
-Gdy jesz za mało węglowodanów
-Również gdy jesz za dużo białka
-Gdy jesz za mało białka
-Gdy twoje tkanki są niedotlenione
-Gdy jestes notorycznie zestresowany

A więc trzeba jeść odpowiednie proporcje BTW, ruszać się na świezym powietrzu
Szczególy znajdziesz w książkach Jana Kwaśniewskiego i na stronie www.dr-kwasniewski.pl
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #63 : 2007-08-24, 23:45:10 »

To nie są jeszcze wszystkie przyczyny powstawania LDL.
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #64 : 2007-08-25, 12:36:48 »

Pełne moje wyniki
cholesterol-424
HDL-55
LDL-343
Trójglicerydy-131
Stosuję się do wyznaczonych proporcji przy wadzę 74kg

Białko-1g   74g
węglowodany 0,8-1 ( duża aktywność ruchowa) 60-70g
tłuszcze 2,5-3g  180g -220g ( głównie oliwka, olej lniany, olej MCT
Zapisane
adamo
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #65 : 2007-08-25, 14:33:51 »

Pełne moje wyniki
cholesterol-424
HDL-55
LDL-343
Trójglicerydy-131
Stosuję się do wyznaczonych proporcji przy wadzę 74kg


Wynik cholesterolu masz fatalny warto zrobić badanie naczyń dna oka i dokładne pomiary chociaż ściany aorty, wszystko ze zdjęciami najlepiej badania nagrać na nośnik typu dysk twardy albo DVD.

Następnie przykładowo co 3 miesiące porównywać wyniki i będzie widać jak na dłoni progresje lub regresje miażdżycy.

Pamiętaj że miażdżyca to pierwsza pierwotna przyczyna zgonów w społeczeństwie zachodnim.
A Polska jest w czołówce światowej. Jeszcze dla przypomnienia dodam, że mamy tylko jedno życie. Smile
 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #66 : 2007-08-25, 14:46:27 »

Masz 13% HDL a powinies mieć minimum 20%
Ale co tu się dziwić, skoro jako tłuszcze wsuwasz te roślinne

A w takim razie co ty w ogóle jadasz?
Jakie białka?
Jakie węgle?

Trójglicerydów masz duzo. To jest ślad po węglowodanach, które zjadasz bezpośrednio lub jesz za duzo białka, ktore potem jest przerabiane na węgle.
Cos ty sie mniej ruszasz niz ci sie wydaje.
Jedno ci powiem - na DO to ty nie jestes. Poczytaj www.dr-kwasniewski.pl albo odwiedź swojego własnego dietetyka na siłowni Very Happy
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #67 : 2007-08-25, 19:05:52 »

Ewo, przepraszam ale dietetyką zajmuję się 18 lat i potrafię policzyć białko i węglowodany oraz tłuszczę
Jadam
białko 1g / kg wołowina , wieprzowina, drób, ryby, jajka
węglowodany 0,8g  /kg warzywa ( zero owoców, cukru i zbóż)
tłuszcze: oliwka, olej lniany, olej MCT, majonez oraz tłuszcz zawarty w mięsie
co 7 dni rotuję nabiał ( traktując go jak węglowodany)
Co do ruchu to przepraszam ale chyba nie wiesz co piszesz
-trening na siłowni ( 4 razy + rower średnio 70-90km 4-6 razy jak pogoda dopiszę)
Zawsze miałem kłopoty z cholesterolem ( mimo że odżywiałem się dobrze )
Nie wiem czy jestem na DO, stosuję się do zaleceń Pani Ewy ( Lekarka)
Przy mojej aktywności + praca jestem trenerem na silowmi i zajmuję się rehabilitacją więc cały dzień jestem w ruchu.Przy takich proporcjach jak Ty wpadłbym w anoreksję.
Co do badań ( w związku ze spondyloartropatią / powikłania oczne, co trzy miesiące mam badania okulistyczne - ok! próba wysiłkowa-ok! EKG-ok! ciśnienie 120 /80
Ten sposób żywienia, wybrałem by zlikwidować ból stawów i udało się, jeżeli będzie trzeba będę dalej stosował tą dietę + leki zmniejszające cholesterol i LDL.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #68 : 2007-08-25, 20:06:56 »

                               
Cytuj
leki zmniejszające cholesterol i LDL.

i tu sie przyznales,ze malo wiesz na temat diety,ktora stosujesz
i na temat skutecznosci lekow przeciwmiazdzycowych  Confused
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #69 : 2007-08-25, 20:14:01 »

Kosiarzs, skoro dietetyka zajmujesz się od 18 lat, to ja juz nie mam nic do powiedzenia... Nie, ale sam widzisz, ze coś nie tak z twoja dietetyką, skoro nazbierałeś tyle LDL i trójglicerydów.

Powiedz, po co rotujesz nabiał? Masz jakieś problemy zdrowotne zwiazane z nabiałem? czy nie komplikujesz sobie przypadkiem życia?

Acha, jeszcze jedno. Na początku Optymalnego żywienia się mozesz mieć cholesterol bardzo duży. Potem sie normuje.

Pewnie, ze nie mam pojęcia na temat twojego zywienia Very Happy A skąd bym miała mieć? Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #70 : 2007-08-25, 20:17:08 »

Oj tak! Kodar slusznie zauważyła. Smiechu warte. Przeciez szkodzisz sobie tymi lekami. Ty naprawdę poczytaj Jana Kwaśniewskiego. Skoro już ci troche pomógł, zaufaj mu.

I te oleje... Jesteś na ŻO czy nie, w końcu?
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #71 : 2007-08-25, 22:18:07 »

Dietę, konsultowałem z Panią Ewą (Lekarka) mam podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów.
Robiłem badania w kerunku hiperlipidemii ( u mnie wrodzinie wszyscy mieli kłopoty z cholesterolem! robilem badania poziomu homocysteiny!( nadmiar białka)
czy proporcję BWT / 1-0,8-3,5 SĄ ZŁE czy stosując tłuszcze 65% roslinne są ZŁE
To że pisałem że dietetyka nie jest mi obca, to chodziło mi że potrafię liczyć białka, węglowodany i tłuszcze takie proporcje uzgodniłem z Pania Ewą i tego się trzymam i nie wnikam czy to jest DO czy ŻO.Co do leków to  to moja i przemyślana decyzja, jeżeli Pani Ewa będzie miała jakieś zastrzeżenia to się do nich dostosuję.
Kodar, czytałem Twoje posty i wiem że stosujesz jak Ty to nazywasz sposób żywienia bo parasz się z łuszczycą skóry???.
Z czego wyciągasz takie wnioski?
Co się tyczy leków obniżających cholesterol i LDL co miałaś na myśli?
Wiesz co to jest spondyloartropatia? co do diety ( DO, ŻO, tak cały czas czytam  i się uczę i nie twierdzę że nie popełniam błedów!) Aktualnie czytam książkę Pani Ewy ( Lekarki) ale Kodar tak na marginesie kim jesteś z zawodu?
Skoro tak mało wiem, chętnie wysłucham Waszych rad
1. Jakie proporcje BWT mam stosować
2.Jakie tłuszcze i w jakiej postaci mam spożywać
3.Czy spożywając te proporcje BWT 1-0,8-3,5
przy wysokiej aktywności ruchowej są złe
4.Czy spozywanie Olej lniany ( kwasy omega 3), oliwka z oliwek ( kwasy jedno i wielonasycone / teoretycznie podnoszące HDL ) Olej MCT tłuszcze z kokosa jest radykalnym błędem  i mogą powodować wzrost Lipidów)
5.Czy 1g białka to za dużo / dla bardzo aktywnego człowieka ( osoba uprawiająca sporty silowe)
6.Jak długo ( średnio w diecie dr Kwaśniewskego poziom lipidów ustabilizuje się na dobrym poziomie)
7. Jakie węglowodany powinny być spożywane
Proszę o opinie obu pań





Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #72 : 2007-08-26, 01:32:15 »

Cytuj z: to fragment wypowiedzi dr M.Głowackiego
zwyrodnienia stawów, łuszczyca, czy też zaniki mięśni należą do chorób, które ustępują bardzo powoli. Wynika to z ich natury i metabolizmu tkanki łącznej, w której tzw. obrót białek jest bardzo wolny. Istotne jest unikanie odstępstw od diety, ponieważ pogarsza to rezultaty, a nawet może spowodować nawrót dolegliwości. Szczególną uwagę powinna Pani zwrócić na białko, którego nadmiar może powodować nasilenie się łuszczycy i bóle stawów

Cytuj z: Lekarze są zgodni. Tu dr P.Pala:
W łuszczycy bardzo ważne jest dokładne przestrzeganie proporcji B-T-W, ponieważ spożywanie nadmiaru białka przynosi zazwyczaj nawrót choroby po jej pierwotnym wycofaniu się. Osoby chore powinny również zwrócić uwagę aby codziennie dostarczać  w pożywieniu wysokowartościowego kolagenu np. w skórkach wieprzowych , bilansując oczywiście zawarte w nich białko.[...]należy wyeliminować tłuszcze roślinne![...]Jedną z przyczyn braku pełnego sukcesu może być np. przewlekły stres, na co wskazywałoby również skaczące ciśnienie w godzinach wieczornych. Z tego powodu korzystne byłoby zastosowanie terapii prądami selektywnymi PS na centralny układ nerwowy i ewentualnie kończyny.

Cytuj z: urywki wypowiedzi Jana Kwaśniewskiego
Łuszczyca jest prawie zawsze uleczalna. Leczeniem przyczynowym jest żywienie optymalne z dodatkiem kolagenu: powinny to być nogi wieprzowe i skórki ze słoniny. Najlepiej w bigosie.[...]
Poprawa ukrwienia tętniczego skóry często powoduje ustępowanie zmian łuszczycowych. [...]poprawiają ukrwienie (odżywienie) skóry prądy selektywne, gdyż nie tylko poprawiają ukrwienie samej skóry, ale przez trwałe rozszerzenie całych głównych tętnic, powodują trwałą poprawę odżywiania skóry w obszarze przepływu prądów. [...] Samo poprawienie ukrwienia przy pomocy różnych zabiegów, czy nawet prądów selektywnych może zaszkodzić, gdy chory odżywia się bardzo źle. [...]W łuszczycy stosuje się typowe Żywienie Optymalne. Należy tylko zwiększyć ilość kolagenu. Najlepsze będą gotowane skórki wieprzowe, flaczki, skórki z drobiu (czym tłuściejsze tym lepsze), szczególnie z gęsi. [...]

Cytuj z: dr Garbień
Samo żywienie optymalne może nie przynieść zadawalających efektów. Najlepiej stosować 3 – 4 miesiące prawidłowe żywienie  optymalne i dopiero po tym okresie powtórzyć zabiegi prądami selektywnymi

Cytuj z: JK o lekach p.miażdżycowych:
Leki p.miażdżycowe to twoja przemyślana decyzja? - przemyśl ją jeszcze raz. Poczytaj najpierw teksty JK.
Wielokrotnie wykazano, że obniżenie poziomu cholesterolu we krwi dietą niskotłuszczową czy za pomocą leków, czy przez bezrozumne chirurgiczne usuwanie dużych części jelita cienkiego w celu „leczenia otyłości", nie zwalnia postępu procesów miażdżycowych w tętnicach. Najbardziej obniżają poziom cholesterolu te leki, które dają najwięcej dodatkowej pracy wątrobie, która zajęta tą pracą nie może wytwarzać tyle cholesterolu, co przed „leczeniem". Najsilniej obniża poziom cholesterolu muchomor sromotnikowy, co wcale nie oznacza, że tym trującym grzybem można się z cholesterolu „wyleczyć". Lek o nazwie Clofibrat, stosowany w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, powoduje częste zachorowania na raka i inne zaburzenia w organizmie.

1. Nie wiem, jakie proporcje powinieneś stosować? Jeżeli jesz dostatecznie tłusto, a jestes głodny, to może 1g białka jest OK. Skąd mogę wiedzieć, jak intesywne ćwiczenia wykonujesz?
2. Tłuszcze? Dlaczego mnie pytasz? Przecież powinienes wiedzieć, ze tylko tłuszcze zwierzęce. Czasem mozna sobie pozwolić na twarde oleje, np. z oliwek czy kokosu.
Spalanie tłuszczów roślinnych pozostawia szkodliwe resztki, m.in. cholesterol. T. roślinne są mało energetyczne, co wprowadza chaos w twój metabolizm - wydaje ci się, ze jesz proporcjonalnie, a okaże się, ze nie dostarczasz potrzebnej energii na spalanie produktów i automatycznie te proporcje sie zmieniają.
3. Juz pisalam, ze nie wiem. Moze sie okazać przy duzym wysiłku powinienes zwiększyc tłuszcze? (nie oleje)
4. Juz pisałam. Oleje roslinne zwiększają poziom LDL
5. Pytanie sie powtarza
6. Nie pamietam, co pisał na ten temat JK.
7. Ziemniak + gotowane warzywa, pomidory, troszkę owoców jagodowych (węgle są również w nabiałach)

Niepotrzebnie mnie zadajesz te pytania. Ja mogę ci odpowiedzieć własnymi słowami, nieścisle. O tym wszystkim pisze JK bardzo wyraźnie. To podstawy

Tu jest link do tego teamatu na forum. Nie wiem, czy czytałeś. Może nie: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=230774b35aa314586f7ce3ad28261a30&topic=544.msg4070

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=d47f3f2a4bd2ecf4b612b48411c84f3a&topic=322.msg6441

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=fead679c54dbb6fa444e5bbad4d5e83b&topic=1287.msg17951

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=01b38d5e6789443e2767a426f73191b1&topic=447.msg2574

Autorem Żywienia Optymalnego jest Jan Kwaśniewski. To gwoli ścisłości. Jeżeli łykasz coś na obniżenie cholesterolu, to zaprzeczasz zasadom ŻO. Przez ciebie przemawia panika, brak wiary w ŻO i niecierpliwość.


Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #73 : 2007-08-26, 14:19:05 »

Cytuj
Co do leków to  to moja i przemyślana decyzja, jeżeli Pani Ewa będzie miała jakieś zastrzeżenia to się do nich dostosuję.
pani lekarka ma zawsze zastrzezenia do lekow,tylko do tych nie ,ktore ratuja zycie!!!!

Cytuj
Co się tyczy leków obniżających cholesterol i LDL co miałaś na myśli?

bo te leki nie lecza ,one tylko obnozaja cholesterol,to tak w skrocie ,wiecej tu na Forum bub na str.J.K.

Cytuj
takie proporcje uzgodniłem z Pania Ewą i tego się trzymam i nie wnikam czy to jest DO czy ŻO.
super,jej uwagi pomogly  i pomagaja mi tez b.duzo,tak trzymaj,

Cytuj
Kodar, czytałem Twoje posty i wiem że stosujesz jak Ty to nazywasz sposób żywienia bo parasz się z łuszczycą skóry???.


moja luszcyca polega na pojawianiu sie i znikaniu wysuszonej wewnetrznej skory dloni oraz lekkim bialym nalotem na pietach i lewym lokciu,
dolegliwosci pojawiaja sie natychmiast po zjedzeniu wiecej jak 30-40g bialka,po owocach nawet jagodowych po pr. mlecznych,po kazdym kawalku czekolady,po wiekszej ilosci weglow.niz o,8/kg/dobe,

Cytuj
Aktualnie czytam książkę Pani Ewy ( Lekarki) ale Kodar tak na marginesie kim jesteś z zawodu?

tez mam,czytalam i ciagle do niej wracam,przeczytaj tez wszystkie posty lekarki,jest w nich duzo info.walka za luszczyca jest mozolna i wymaga dyscypliny,moje problemy z luszczyca wyszlo na DO,przed DO b.zadko pojawialy sie za kazdym razem w innym miejscu malusienkie plamki luszczycowe, Smile


Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #74 : 2007-08-26, 18:32:31 »

Kosiarz,
przeczytaj , tez posty lekarki na temat luszczycy na stronie"dobradieta.pl Smile
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #75 : 2007-08-26, 20:52:22 »

Kodar ja nie mam łuszczycy skóry, przynajmniej na razie ale w związku z antygenem HLA B27
w kręgu podejrzeń są
ZZSK
ŁZS
ReZS
Co do leków na razie się wstrzymałem i czekam na opinię Pani Ewy??
Czytałem wszystkie posty i ....... sam nie wiem
Nie mogę już zmniejszyć ilości składników pokarmowych bo schudłem już ok.10kg i nie chcę więcej! A energii mam teraz w sam raz. BWT 1-0,8-3
Mogę zwiększyć spozycie tłuszczy zwierzęcych ( smalec,boczek)
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #76 : 2007-08-26, 21:47:13 »


Może rzeczywiście zwiększ spozycie tłuszczów, a zmniejsz odrobine białka, np. do 0,8

Mleka nie pijesz, a jesz jakies inne przetwory mleczne?
Zapisane
Kosiarz
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #77 : 2007-08-27, 20:42:21 »

Na razie zmniejszę białko do 0,8  węglowodany 0,8 i tłuszcze 2 będzię ciężko, już przy tych proporcjach schudłem .... aby utrzymać to wszystko trochę ograniczę aktywność ( głównie rower) Co diabelskie choróbsko (ale ból jest gorszy!!!) wiem że nie można mieć wszystkiego, wam kobietom jest łatwiej wytrzymać na niskich białkach i węglowodanach ale dla mnie utrzymanie gorsetu mięśniowego to podstawa! ( jak przestanę wogóle trenować to 20 lat uprawiania sportu wyczynowo,wyjdzie .... Sad) Gdyby nie ten cholesterol to przy spożyciu tłuszczy na poziomie 3,5g byłoby ok. ale stawy mnie puszczą a wykorkuje na zawał Very Happy Very Happy

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #78 : 2007-08-27, 20:54:37 »

Na razie zmniejszę białko do 0,8  węglowodany 0,8 i tłuszcze 2 będzię ciężko, już przy tych proporcjach schudłem .... aby utrzymać to wszystko trochę ograniczę aktywność ( głównie rower) Co diabelskie choróbsko (ale ból jest gorszy!!!) wiem że nie można mieć wszystkiego, wam kobietom jest łatwiej wytrzymać na niskich białkach i węglowodanach ale dla mnie utrzymanie gorsetu mięśniowego to podstawa! ( jak przestanę wogóle trenować to 20 lat uprawiania sportu wyczynowo,wyjdzie .... Sad) Gdyby nie ten cholesterol to przy spożyciu tłuszczy na poziomie 3,5g byłoby ok. ale stawy mnie puszczą a wykorkuje na zawał Very Happy Very Happy

Jaka jest wg.Ciebie zaleznosc pomiedzy cholesterolem, tluszczem a zawalem?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów
« Odpowiedz #79 : 2007-08-27, 21:01:28 »

Nie bój sie tłuszczów. Nie możesz chodzić głodny. Dużo się ruszasz, więc własnie tłuszcze zwiększ
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.