forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 03:30:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (100)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (100)  (Przeczytany 4146 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (100)
« : 2007-04-27, 00:20:12 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (100)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Choruję na przewlekłe zapalenie naczyń krwionośnych. Jest to choroba z autoagresji. W wyniku tej choroby miałam owrzodzenia podudzi. Otrzymywałam przez 3lata sterydy, które spowodowały cukrzycę. Miałam też wysokie ciśnienie i lewą komorą serca powiększoną. Wszystkie dolegliwości ustąpiły bardzo szybko, serce się zmniejszyło, ciśnienie wróciło do normy. Na diecie jestem ponad rok. Miałam już objawy przekwitania: brak miesiączki, uczucia zimna i gorąca, zlewne poty. Po miesiącu żywienia optymalnego pojawiła się miesiączka i obecnie jest niezwykle regularna, co do dnia. Bardzo poprawiły mi się włosy, które wyszły mi bardzo w trakcie stosowania sterydów. Włosy rosną mi nawet w zakolach czołowych, gdzie nie było ich od kilku lat. Jestem wesoła, optymistycznie myślę o przyszłym życiu. Jako kobieta muszę Panu podziękować, bo, od kiedy stosuję tę dietę wyglądam coraz młodziej i schudłam 15 kg. Stokrotnie Panu dziękuję. Jestem dozgonną popularyzatorską tej diety, dzięki mnie stosują ją już 2 osoby, a 2 następne są chętne. Jeszcze raz dziękuję. Jednak pozwolę sobie wyrazić niepokój - czy moje choroby już nigdy nie powrócą?
                                                                                           E.D. z Jastrzębia


Odpowiedź:
Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym w kolagenozach, w większości przypadków powoduje wyleczenie, prawie u wszystkich poz0stałych - poprawę. Wiek przekwitania zależy głównie od odżywiania. Im okres przekwitania pojawia się wcześniej, tym jest gorzej. Działa tu interes gatunku. Kobieta odżywiająca się szczególnie źle, nie może stworzyć korzystnych warunków dla rozwijającego się płodu. Dziecko, jeśli się urodzi, ma do 20 razy większą szansę na różne wady wrodzone, jego wartość biologiczna jest niska. Dlatego wiek rozrodczy u takich kobiet skraca się, a przekwitanie pojawia się czasami przed ukończeniem 35-40 roku życia. U pani okres przekwitania pojawił się w41 roku życia, czyli bardzo wcześnie. Przyczyna było szczególnie niekorzystne odżywianie, które było powodem zachorowania na kolagenozę.
Leczenie sterydami przez 3 lata musiało spowodować pojawienie się cukrzycy, nadciśnienia, przerostu serca. U pani, pod wpływem optymalnego odżywiania wszystkie te choroby ustąpiły. Zapewne miała pani zaawansowaną miażdżycę i zmiany w tętnicach spowodowane nadciśnieniem i miażdżycą, także spowodowane hormonami sterydowymi i lekami stosowanymi na nadciśnienie.
Po roku żywienia optymalnego w pani wieku, zmiany w tętnicach już się cofnęły zupełnie lub są jeszcze minimalne. Objawy przekwitania ustąpiły, wróciło miesiączkowanie. U kobiet stosujących żywienie optymalne miesiączki są bardzo regularne, krótkie, nie obfite, niebolesne, lub prawie niebolesne.
Schudła pani 15 kg, wygląda coraz młodziej, wróciła miesiączka. Oznacza to, że z punktu widzenia interesów gatunku, mogłaby pani urodzić wartościowe dziecko i zapewnić mu korzystne warunki bytu. Żywienie optymalne, stosowane odpowiednio długo, daje piękne, gęste i zdrowe włosy u kobiet. Włosy najlepiej odżywiać doustnie. Jeśli krew odżywiająca skórę głowy dochodzi do cebulek włosowych bez przeszkód i zawiera odpowiednie składniki potrzebne do budowy włosów oraz wartościową energię, to włosy są gęste, długie i piękne. Można dodatkowo odżywiać same włosy i skórę głowy. Najkorzystniejsze jest mycie głowy żółtkami z odrobiną alkoholu. Po natarciu głowy należy założyć na głowę szmatkę bawełnianą, na to folię plastikową, spłukiwać letnią wodą po 30 lub więcej minutach. Włosów nie należy suszyć suszarką, a tylko ręcznikiem. Żaden szampon, żadna odżywka, żadne witaminy czy ceramidy nie mogą działać na włosy tak korzystnie, jak żółtko. Odrobina alkoholu potrzebna jest do rozpuszczenia warstwy tłuszczu, co ułatwia penetrację żółtka do skóry. Przy złym odżywianiu często pojawia się upośledzenie ukrwienia tętniczego skóry głowy. Cała głowa jest zaopatrzona przez 4 tętnice. Przy niekorzystnym odżywianiu z całej krwi kierowanej do głowy, mózg przydziela sobie więcej, a mniej dostają pozostałe tkanki. Mózg potrafi wymusić tkanki. Mózg potrafi wymusić poprawę swojego zaopatrzenia kosztem innych tkanek. I robi to. Tętnice skóry głowy i pozostałych tkanek ulegają zwężeniu. Skutkiem są uporczywe i długotrwałe bóle głowy, tak typowe dla neurastenii. Bóle te często występują w nocy i rano po obudzeniu się. W tym czasie, gdy pozostałe narządy odpoczywają, mózg poprawia swoje zaopatrzenia, kosztem również pozostałych tkanek głowy.
                                                                                     
                                                                                                        JAN KWAŚNIEWSKI
                                               


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 17 zapytaniami.