forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 00:10:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Parametrt długowieczności.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Parametrt długowieczności.  (Przeczytany 407250 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #320 : 2008-09-19, 21:47:50 »

Pewnie gdybym wychwalała pod niebiosa rotacyje i konstruktywnie skrytykowała książkę ,no i non stop pisała "ach" i "ech" wkierując posty do lekarki,to pewni by uznała ,ze jestem dobrym człowiekiem,ale niestety nie zrobię tego i siła rzeczy pozostanę złym człowiekiem  Smile

I tu tkwi sedno.
Edyta=Elmo widzi jeden koniec kija.... albo drugi... Nie jest w stanie zobaczyć CAŁOŚCI.

A wracając do tematu mleka ,smietan i serów,to przecież zrozumiałe jest,ze jak komuś to szkodzi,to nie powinien tego zjadać i nie ma o czym mówić.
Moja córka np. lubi zółty ser i smietanę i jej daję.Druga nie lubi więc o nie nie prosi -czy robie źle? Czy tej córce ,która nie prosi powinnam zacząc rotować?Jak sądzicie?  Smile

Nie rozumie o czy mowa w postach. Kompletnie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #321 : 2008-09-19, 21:50:50 »



Nie rozumie o czy mowa w postach. Kompletnie.

W sumie to mnie nie dziwi-może zapomniałaś posiłku wysokotłuszczowego-coś ostatnio wspominałaś o tym,ze optymalnym się to zdarza,tylko nie napisałaś jakim optymalnym.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #322 : 2008-09-19, 23:14:38 »

Dajcie spokoj. Nie o to tu chodzi.
Macie problem....wymiencie sie tekefonami i pogadajcie !!!!
Macie zastrzezone? OK.......
Prosze o konstruktywna debate !!!!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #323 : 2008-09-19, 23:17:25 »


Prosze o konstruktywna debate !!!!!

No ja nie jestem w stanie zobaczyc całosci,bo jakos trudno mi se wyobrazić jak można zapominać na DO jadac wysokotłuszczowo i jakos tego nikt mi nie chce wytłumaczyć.
Moze Ty Adampio spróbujesz?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #324 : 2008-09-20, 09:24:41 »

Cytuj
Moze Ty Adampio spróbujesz?
o nie moge znalesc jakos argumentow, wszak DO Dr. Kwasniewskiego polega na jedzeniu tlusto. Wszystkich, ktorzy jeszcze maja problem ze zrozumieniem zasad DO/ZO namawiam do przeczytania przynajmniejjednej ksiazki Pana Dr-a. albo dokladnie przesledzic Jego strone internetowa, gdzie wyjazniono wszystkie zasady.

Mozna jeszcze rotacyjnie wejcs na "odpowiedzi na listy" aby poczytac o problemach i sposobach ich leczenia....a nie lada to gradka, sam Pan DR. odpowiada....wiecl do roboty !!!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #325 : 2008-09-20, 09:31:35 »

Czyli,że lakarka pisząc,że " często zapomina się o posiłku wysokotłuszczowym" ,nie miala na mysli DO Jana Kwasniewskiego,tylko swoją "diete opti" .
Mało tego,coś pisze o wersji śmietanowej DO -nie wiem co to jest.... Widzę ,ze tych wersji DO jest od groma i to może być trudne do rozszyfrowania dla początkujacych.
A wiadomo nam,którzy czytali książki J.Kwasniewskiego,że DO jest jedna ,a reszta to pseudodiety tzw." diety opti" i jesli lekarka miałaby choć odronine honoru,to tak własnie zatytuowała by swoje pisanie-taka prawda i nikt tego nie zmieni,bo prawda broni się sama.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #326 : 2008-09-20, 09:51:52 »

Czyli,że lakarka pisząc,że " często zapomina się o posiłku wysokotłuszczowym" ,nie miala na mysli DO Jana Kwasniewskiego,tylko swoją "diete opti" .
Mało tego,coś pisze o wersji śmietanowej DO -nie wiem co to jest.... Widzę ,ze tych wersji DO jest od groma i to może być trudne do rozszyfrowania dla początkujacych.
A wiadomo nam,którzy czytali książki J.Kwasniewskiego,że DO jest jedna ,a reszta to pseudodiety tzw." diety opti" i jesli lekarka miałaby choć odronine honoru,to tak własnie zatytuowała by swoje pisanie-taka prawda i nikt tego nie zmieni,bo prawda broni się sama.

Ja tez uwazam, ze jest jedna DO/ZO.
Niemniej jednak nie widzialem zadnego negatywnego postu "admina" ani Pana DR-a Kwasniewskiego, ani Morgana na temat "ulepszania" diety przez lekarke, dlatego tez mniemam, ze odlam "mlecznorotacyjny" zostal przez tych Panow zaakceptowany i jest jedna / jakas czescia DO/ZO.

Teraz "pilka" jest na naszym polu...i pytanie co my z nia zrobimy.
I jak widac, dzieje sie tak jak powinno sie dziac....jedni rotuja inni nie, jedni akceptuja inni nie, jedni poczatkujacy glupieja inni nie. Itd itp.

Osobiscie uwazam, ze te wszystkie drogi sa dobre, ktore prowadza do zalozonego celu.....w tym przypadku jest zdrowie.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #327 : 2008-09-20, 09:56:39 »

Moze nie piszą,bo wiedzą,że życie samo weryfikuje takie posunięcia.Ja też wiem,ale dopóki mogę pisać,to czemu nie mam tego robić?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #328 : 2008-09-20, 10:02:51 »

Cytuj
Moze nie piszą,bo

Edyta, najczesciej ludzie nic nie mowia kiedy nie maja nic do powiedzenia.
W zyciu, naturze, fizyce itd, nic sie samo nie dzieje, samo sie nie zweryfikuje.....akcja rowna sie reakcjim itd nie ma skutkow bez przyczyny
jezeli ktos sie nie broni do zostanie obity......i tak moglbym do jutra mieszajac prawa fizyki z przyslowiami, ktore sa madroscia narodow.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #329 : 2008-09-20, 12:06:24 »

Pewnie gdybym wychwalała pod niebiosa rotacyje i konstruktywnie skrytykowała książkę ,no i non stop pisała "ach" i "ech" wkierując posty do lekarki,to pewni by uznała ,ze jestem dobrym człowiekiem,ale niestety nie zrobię tego i siła rzeczy pozostanę złym człowiekiem  Smile

I tu tkwi sedno.
Edyta=Elmo widzi jeden koniec kija.... albo drugi... Nie jest w stanie zobaczyć CAŁOŚCI.

A wracając do tematu mleka ,smietan i serów,to przecież zrozumiałe jest,ze jak komuś to szkodzi,to nie powinien tego zjadać i nie ma o czym mówić.
Moja córka np. lubi zółty ser i smietanę i jej daję.Druga nie lubi więc o nie nie prosi -czy robie źle? Czy tej córce ,która nie prosi powinnam zacząc rotować?Jak sądzicie?  Smile

Nie rozumie o czy mowa w postach. Kompletnie.

FAKT!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #330 : 2008-09-20, 12:11:48 »

FAKTY=PRAWDA broni się sama.DO nie potrzebuje żadnych pseudorozszerzń w postaci "diety opti" ,bo kazdy kto ma rozum ,to wystarczą mu książki JKwasniewskiego -Taka Prawda  Cool NA Diecie Optymalnej nie ma ciągot do ciasteczek,chrupeczków,bądż herbatniczków -taki  ktoś nie jest na DO ,a jest na diecie opti ,a to wielka różnica  Cool Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #331 : 2008-09-20, 15:03:53 »

... na temat "ulepszania" diety przez lekarke,...
Nie "ulepszania" DO, tylko 'DOCHODZENIA" do DO .

Przynajniej ja tak rozumiem posty lekarki.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #332 : 2008-09-20, 16:30:22 »

Cytuj
Przynajniej ja tak rozumiem posty lekarki.

Dlatego napisale, ze kazdy rozumie jak chce....albo scislej: jak potrafi !!!!

Ja nie krytykuje tylko stwierdzam... a Ty wyciagajac sekwencje z mojej wypowiedzi robisz moja wypowiedz negatywna.

Zostaw emocje w "kuchni", przeczytaj moja wypowiedz jeszcze raz, nie wyciagaj sekwancji tylko wnioski !!!!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #333 : 2008-09-20, 18:08:23 »

...............jednak sa choroby,ktorym wszystkie produkty mleczne nie sluza i byc moze nigdy nie beda sluzyly.Mamy wiele przykladow na tym forum.
Kazdy z nas jest inny i przed rozopeczem  diety J.Kwasniewskiego inaczej sie odzywial,co spowodowalo inny stopien zasmiecenia organizmu.
Dlatego jedna dieta,a dziala inaczej u kazdego z nas. Smile

Miast do nikad prowadzacych sporow ,codziennie dziekujmy Panu Bogu,ze pozwolil nam na swej drodze spotkac nie tylko dr Kwasniewskiego ale i lekarke E.Bednarczyk-Witoszek.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #334 : 2008-09-20, 18:16:51 »

...............jednak sa choroby,ktorym wszystkie produkty mleczne nie sluza i byc moze nigdy nie beda sluzyly.Mamy wiele przykladow na tym forum.
Kazdy z nas jest inny i przed rozopeczem  diety J.Kwasniewskiego inaczej sie odzywial,co spowodowalo inny stopien zasmiecenia organizmu.
Dlatego jedna dieta,a dziala inaczej u kazdego z nas. Smile

Miast do nikad prowadzacych sporow ,codziennie dziekujmy Panu Bogu,ze pozwolil nam na swej drodze spotkac nie tylko dr Kwasniewskiego ale i lekarke E.Bednarczyk-Witoszek.

Ja nie wiem, czy to ja niepotrafie sie wyslowic po polsku?!?!

Zacytuje samego siebie, bo widze, ze czyta sie posrt do momentu kiedy emocje biora gore i .....odpowiada sie niedozecznie!!!!

Przeciez powiedzialem:
Cytuj
Osobiscie uwazam, ze te wszystkie drogi sa dobre, ktore prowadza do zalozonego celu.....w tym przypadku jest zdrowie.

Czy mam to jeszcze wyjasnic????!!!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #335 : 2008-09-20, 18:20:16 »

...............jednak sa choroby,ktorym wszystkie produkty mleczne nie sluza i byc moze nigdy nie beda sluzyly.Mamy wiele przykladow na tym forum.
Kazdy z nas jest inny i przed rozopeczem  diety J.Kwasniewskiego inaczej sie odzywial,co spowodowalo inny stopien zasmiecenia organizmu.
Dlatego jedna dieta,a dziala inaczej u kazdego z nas. Smile

Miast do nikad prowadzacych sporow ,codziennie dziekujmy Panu Bogu,ze pozwolil nam na swej drodze spotkac nie tylko dr Kwasniewskiego ale i lekarke E.Bednarczyk-Witoszek.

Ja nie wiem, czy to ja niepotrafie sie wyslowic po polsku?!?!

Zacytuje samego siebie, bo widze, ze czyta sie posrt do momentu kiedy emocje biora gore i .....odpowiada sie niedozecznie!!!!

Przeciez powiedzialem:
Cytuj
Osobiscie uwazam, ze te wszystkie drogi sa dobre, ktore prowadza do zalozonego celu.....w tym przypadku jest zdrowie.

Czy mam to jeszcze wyjasnic????!!!

moja odpowiedz,nie jest skierowana pod Twoim adresem,dlatego tez twojej odp.nie cytowalam.Dlatego uwazam,ze moja odpowiedz jest zrozumiala. Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #336 : 2008-09-20, 18:24:49 »

Cytuj
moja odpowiedz,nie jest skierowana pod Twoim adresem

Trudno sie ustosunkowac do tego, komu odpowiadasz....w tym temacie jest juz 17 stron, a Twoj post pojawil sie zaraz po moim, wlasnie bez zadnego wskazania, wiec....mysle, ze rozumiesz?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #337 : 2008-09-20, 18:33:43 »

Cytuj
moja odpowiedz,nie jest skierowana pod Twoim adresem

Trudno sie ustosunkowac do tego, komu odpowiadasz....w tym temacie jest juz 17 stron, a Twoj post pojawil sie zaraz po moim, wlasnie bez zadnego wskazania, wiec....mysle, ze rozumiesz?
tak rozumiem, Razz
pisalam ogolnie,to sa moje osobiste spostrzezenia dlatego nikogo nie cytowalam. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #338 : 2008-09-21, 11:31:33 »

problem śmietanowy nie został wyjasniony przez dra JK:
Zalecając:
"Produkty najlepsze dla człowieka (ułożone według ich wartości biologicznej)

1. Szpik kostny, żółtka jaj, wątróbki gęsie stłuszczone, wątroba cielęca i wieprzowa, nerki, całe jaja, móżdżek, gęste rosoły, kawior.
2. Mięso wieprzowe: boczek, karkówka, nogi wieprzowe, salcesony, pasztetowa.
3. Mięso cielęce, wołowe, tłuste gęsi, mięso i inne części ciała innych zwierząt trawożernych, wszystkie rodzaje serów — najlepsze tłuste.
4. Masło, smalec gęsi, słonina, smalec wieprzowy łój wołowy, gęsta śmietana.
5. Oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, orzechy włoskie, laskowe, inne orzechy oraz jadalne nasiona oleistych, mleko (tylko do 0,5 litra na dobę) — tłuste.
6. Kaczka tuczona, tłusta kura, kurczaki wiejskie.
7. Tłuste ryby: węgorz, łosoś, makrela, tuńczyk, konserwy rybne w oleju, majonez.
8. Ser twarogowy chudy, chude ryby, indyk - zawsze z dużym dodatkiem tłuszczu.
9. Jarzyny w ograniczonych ilościach.
10. Płyny nie zawierające cukru."

Zaraz potem podaje przykłady posiłków:

"Przykłady posiłków dla optymalnych

1. Jajecznica na wędzonym, ugotowanym boczku, chleb optymalny z masłem.
2. Żółtka sadzone na boczku, chleb optymalny lub placuszek serowo-jajeczny z masłem.
3. Omlet z 1 białka i 3-6 żółtek na maśle z łyżką powideł śliwkowych (bez cukru)
4. Zupa „mleczna” — śmietanę 30% zagotować, wymieszać jajka i wlać na śmietanę.
5. Twaróg ze śmietaną, masłem rybą wędzoną lub z puszki, chleb optymalny z masłem.
6. Bigos.
7. Boczek pieczony, frytki, jarzyny— ogórek kiszony, kapusta kiszona.
8. Bulion z żółtkami (3-6-8 żółtek) = obiad jednodaniowy.
9. Barszcz czerwony na gęstym rosole z pasztetem.
10. Barszcz biały na kościach mięsem, śmietaną, boczkiem, kiełbasą jajami na twardo obiad jednodaniowy.
11. Żeberka smażone bigos, frytki = obiad jednodaniowy.
12. Kotlet wieprzowy z karkówki, panierowany w jajku i bułce tartej, smażony na dużej ilości masła, l-2 ziemniaki gotowane polane tłuszczem lub kalafior.
13. Kotlet mielony z dobrego mięsa, frytki, jarzyna lub pieczarki na maśle.
14. Wątróbki z drobiu smażone na maśle, frytki, popić śmietaną.
15. Flaki wołowe na bardzo gęstymi tłustym rosole.
16. Kluski optymalne z masłem, bułką tarą przyrumienioną, cynamonem, łyżeczką cukru.
17. Gołąbki w kapuście z tłustego mięsa (bez ryżu), l-2 gotowane ziemniaki.
18. Golonka wieprzowa z chrzanem, kwaśną kapustą lub bigosem popić śmietaną.
19. Każde mięso tłuste smażone, duszone, pieczone, kluski optymalne z tłuszczem spod mięsa.
20. Sernik optymalny, popić śmietaną.
21. Lody optymalne."


Pozycje 6,7,8,11,15,19 powinny być na szczycie listy, gołąbki (poz.17-mam nadzieję, że z warzywami).
Tylko MYŚLĄCY (vide Marishka) są w stanie ZROZUMIEĆ. Osoby, które nie chcą rozumieć będą zawsze wymagały ... przywódcy.
Przywódca - też człowiek  Shocked.

Edyta=Elmo domniemuje, że metodami jasnowidzenia można zweryfikować szkodliwość śmietany bo nie poleca mojej książki.
Powyższe cytowane przeze mnie, fragmenty Żywienia Optymalnego nie ułatwiają samo-diagnostyki w tym zakresie.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Parametrt długowieczności.
« Odpowiedz #339 : 2008-09-21, 12:53:49 »

.. bo nie poleca mojej książki.
.



u huhu  Smile I tu Cie boli ,dlatego piszesz,że :
Cytuj
Nie czytam postów Elmo=Edyta.
  Cool
Nie polecam i nie będę polecała  Cool     
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.