forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 01:39:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)  (Przeczytany 30702 razy)
MORGANO
Go


Email
OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« : 2007-05-03, 01:23:24 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (106)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Po operacji woreczka przed 12 laty przytyłam 20 kg. Bólów wątroby nie miałam. Od 3 lat mam bóle w okolicy prawego podżebrza, od roku bóle są silniejsze. Bóle zupełnie nie są związane z jedzeniem. Prowadziłam głodówkę przez 24 dni, ale bóle i tak były. Od miesiąca stosuję dietę optymalną. Bóle zmniejszyły się, ale jeszcze są. Czy kiedyś ustąpią?
                                                                                             R.M. z Zabrza


   Przy żywieniu optymalnym bólów żołądka, wątroby, trzustki, jelit być nie może, bo dobre szkodzić nie może. Jeśli bóle, aczkolwiek mniejsze, utrzymują się po miesiącu żywienia optymalnego, to trzeba szukać innej przyczyny. Najczęściej tą przyczyną są lamblie, "łapanie" najczęściej przy jedzeniu bananów. Żywienie optymalne na lamblie nie może pomóc. Jeśli są, trzeba je "wytruć", a bóle ustąpią. Mogą też być inne, głównie mechaniczne przyczyny bólu. Trzeba ich poszukać i usunąć.

                                                                                                       JAN KWAŚNIEWSKI

Chorowałem na cukrzycę od września ubiegłego roku. Na dobę musiałem wstrzykiwać sobie aż 60 jednostek insuliny działającej krótko i długo. Od połowy stycznia rozpocząłem żywienie optymalne. Zmniejszyłem dawkę insuliny do 40 j. Po miesiącu odstawiłem insulinę działającą krótko i zmniejszyłem dawkę insuliny do 20 j. na początku marca odstawiłem insulinę zupełnie. Czuję się bardzo dobrze. Czy już na zawsze pozbyłem się cukrzycy? Czy mam się wypisać z poradni?
                                                                                                                W.M. z Bytomia:


Chorował Pan na cukrzycę typu I zależną od insuliny. Ale chorował Pan dopiero od kilku miesięcy, stąd leczenie przyczynowe trwało krótko.
Cukrzyca nie zdążyła poczynić spustoszeń w organizmie, zatem może się Pan uważać za wyleczonego. Warunkiem podstawowym jest, aby Pan spożywał tyle węglowodanów, ile insuliny wydziela jeszcze trzustka. Najlepiej jeść około 50 g węglowodanów na dobę, lepiej w postaci skrobi niż w cukrach prostych zawartych w owocach, miodzie i cukrze buraczanym. Jeśli będzie Pan zjadał zbyt mało węglowodanów, we krwi i moczu mogą pojawić się tak zwane ciała ketonowe. Nie jest to powodem do zmartwienia. Spożycie 15-20g węglowodanów dodatkowo szybko pomaga w spalaniu ciał ketonowych i znikają one w moczu. Z poradni powinien się Pan wypisać, gdyż zapisanych do niej jest dotąd o wiele za dużo chorych. I to niepotrzebnie, bowiem prawie każdy z cukrzycy typu I czy typu II wyleczyć się może. Bardzo rzadko zdarza się, że przy długo trwającej cukrzycy, organizm chorego wytwarza przeciwciała przeciwko receptorom insulinowym i insulina nie może wejść do komórki i nie może działać. Ponadto surowica krwi chorych na cukrzycę może bardzo szybko rozkładać insulinę, nim trafi ona do tkanek. Objawem, świadczącym o nadmiernym rozkładaniu insuliny we krwi, jest bardzo słaba lub żadna reakcja chorego na insuliny działające krótko ( Rapid, Maxi Rapid) wykazują działanie, dopóki nie zostaną rozłożone. Tak samo szybko rozkładana jest insulina własna chorego, której pewną ilość wydziela trzustka prawie u każdego chorującego na cukrzycę typu I. Wówczas zachodzi konieczność podawania insuliny działającej krótko w niewielkich dawkach przez cały czas. Takich chorych jest bardzo mało, zatem prawie każdy może z cukrzycy się wyleczyć.

                                                                                                             JAN  KWAŚNIEWSKI




Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23640


WWW
Odp: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« Odpowiedz #1 : 2019-07-15, 23:04:39 »

Zapisane

Octaver
Go


Email
Odp: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« Odpowiedz #2 : 2019-07-17, 23:25:55 »

Wszystkiemu winne stres i geny  Laughing Cool
Czyli niewątpliwie czeka nas zagłada  Razz
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23640


WWW
Odp: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« Odpowiedz #3 : 2019-07-18, 09:15:14 »

Jasne, wraz z ekspansją światową McD ekspresja genów cukrzycy wśród żółtych się najbardziej uwidacznia obecnie, a ponoć jeszcze dwie dekady temu ta rasa "naukowo" takich genów nie posiadała, dlatego na cukrzycę "naukowo" nie chorowała.  Laughing
Wiadomo: zamiana zdrowej diety wysokowęglowodanowej na mieszaną typu "korytkowego", ale to "wiadomo" to nie jest takie oczywiste nawet dla tych, co czytali Doktora, bo ponoć najważniejsze w diecie są naszyny jądrowe na pustyni, peruka, plagiat Tallara i kradzież Atkinsa.  Laughing Laughing Laughing
I tak oto choć głupek przeczyta coś z tekstów Doktora, to na szczęście dla siebie nie zrozumie!  Cool
I jeszcze ma pretensje do Doktora!  Shocked
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« Odpowiedz #4 : 2019-07-18, 09:42:09 »

To typowa postawa należymisiowa tak chętnie podlewana i hodowana przez PIS.  Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23640


WWW
Odp: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« Odpowiedz #5 : 2019-07-18, 09:46:11 »

Dla takich jest chów klatkowy, najlepiej wsobny, aby genów zbytnio nie siali w populacji.  Cool
Zapisane

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: OR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (106)
« Odpowiedz #6 : 2019-07-18, 11:24:49 »

Jasne, wraz z ekspansją światową McD ekspresja genów cukrzycy wśród żółtych się najbardziej uwidacznia obecnie, a ponoć jeszcze dwie dekady temu ta rasa "naukowo" takich genów nie posiadała, dlatego na cukrzycę "naukowo" nie chorowała.  Laughing
Wiadomo: zamiana zdrowej diety wysokowęglowodanowej na mieszaną typu "korytkowego", ale to "wiadomo" to nie jest takie oczywiste nawet dla tych, co czytali Doktora, bo ponoć najważniejsze w diecie są naszyny jądrowe na pustyni, peruka, plagiat Tallara i kradzież Atkinsa.  Laughing Laughing Laughing
I tak oto choć głupek przeczyta coś z tekstów Doktora, to na szczęście dla siebie nie zrozumie!  Cool
I jeszcze ma pretensje do Doktora!  Shocked
Nie dziwota! W urzędach ilu Urzędasów, tyle interpretacji. Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.