forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 16:46:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660426 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  nadcisnienie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: nadcisnienie  (Przeczytany 52710 razy)
elmo
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #20 : 2007-05-05, 20:28:29 »

No trzeba sie trochę "nagimnastykowac" Moje dzieci jak są w domu to coca-coli nie pija ,bo ja nie kupuję ,także smak coli jest im "obcy",tak samo jak innych napoi .W sumie to piły chyba rok temu u babci colę.
Nie przejmuję sie tym co powiedzą ludzie tylko często ,to śmiesznie wygląda .Jak ostatnio byliśmy w szkole na poczęstunku (już nie pamietam z jakiej okazji),to mnie sie śmiac chciało ,bo koleżanka częstowała mnie ciastem ,a ja ciast nie jem i się "wykręcałam"  Laughing . To samo córce nalała koleżanka jakiegos soku z kartonu,chipsy.Zuzia dobrze wiedziała ,że tego ma nie jeść  Laughing Taka konspiracja  Laughing .
Zuzi do szkoły daję też herbatę z sokiem z malin (od męża mamy).

I chyba tak powiem ,że córka ma alergię na Mc Donalda (chociaż wątpię ,żeby zjadła jakiegoś burgera,bo nigdy tego nie jadła ,a ona nowości nie lubi)-już zupełnie wyjdę na dziwaka  Laughing  Laughing  Laughing .Tego nie wolno ,tamtego ....hehehe.ale co mi tam ... Laughing

U mnie dopiero się zaczną zielone szkoły  Shocked .
Myślę ,że z młodszą córką będzie gorzej,ona lubi nowalijki,trzeba będzie więcej sie natłumaczyć ,tak jak było z gumami mamba od dziadka,musiałam wytłumaczyć ,że to szkodliwe i poszło do kosza ....
Tyle pułapek czeka na dzieci.Starsze juz rozumieją a młodsze nie za bardzo  Confused .
Pozdrawiam  Smile
Pozdrawiam  Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #21 : 2007-05-06, 03:01:00 »

mialem spokój z nadcisnieniem gdzies ze dwa lata  stosowania DO obecnie kazde odłozenia lekow kończy sie po t5ygodniu skokami cisnienia i znowu trzy dni tabletki i skok ciśnienia próbowalem z dolomitem ale po dziesieciu dniach skok ciśnienia byl też widzę ,że będę musial brac znowu regularnie tabletki bo ciśnienie mi sie zupelnie rozchwieje albo wyeliiminowac z diety produkty mleczne nie wiem co robić.pozdrawiam tadziu
Witaj tadzio, jak zaobserwował JK ciśnienie prawidłowe może być w dwuch przypadkach:
-kiedy organizm nie musi go podnosić
-kiedy organizm nie może go podnosić
Jk opisuje wielokrotnie że nadciśnienie zależy tylko i wyłącznie od Mózgu, ten narząd może tak sterować naszymi układami nerwowymi że spowoduję obkurczenie układu krwionośnego w całym organiźmie żeby zwiększyć przepływ krwi przez własne tętnice Wink W którychś plikach dźwiękowych jest także cenna informacja o zastosowaniu DO na Ukrainie, a mianowicie okazało się wtedy że po pewnym czasie od zastosowania Diety Optymalnej u chorych z tamtych stron bardzo wzrastało u nich ciśnienie tętnicze, JK wyciągnął wtedy wniosek że kiedy nastąpiło ogólne polepszenie odżywiania u tamtejszej ludności i organizm mógł podnieść ciśnienie to ono oczywiście wzrosło, ludność w Polsce nigdy nie była dotknięta taką biedą jaka panuje na Ukrainie więc u nas nie odnotowywano takich lawinowych przypadków podniesionego ciśnienia jak tam.
A tak na marginesie to zaobserwowałem też ten efekt u siebie po około 1 roku DO zauważyłem ze ciśnieni mi wzrastało gdy zjadałem zbyt dużo białka i nie trzymałem wtedy proporcji BTW policz dokładnie ile zjadasz białka tłuszczów i węglowodanów.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #22 : 2007-05-06, 12:19:22 »

lekarka tez za kazdym razem mowi  miedzy innymi o koniecznosci skoorygowania zjadanej ilosci bialka przez dlugoletnich opty.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #23 : 2007-05-07, 17:11:37 »

moje nadcisnienie trwa juz 10 lat a DO 6 lat  dla uscislenia   skoki cisnienia sa od kilku lat dopóki byly bezobjawowe to bralem tabletki prze kilka dni i cisnienie sie normowałe ale obecnie doszły przy tym bóle w mostku i kończy sie to tabletka pod język i zastrzykiem na zbicie cisnienia bo po samej tabletce cisnienie nie chce juz spaść i potrzebna staje sie pomoc lekarza a wtym roku zdarzylo to mi sie juz dwukrotnie, od dwóch dnia zastosowałem rotacje mlecznych cisnienie spadlo ale po dwoch tygodniach będe wiedzial czy to pomaga. Pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #24 : 2007-05-07, 17:27:51 »


Cytuj
od dwóch dnia zastosowałem rotacje mlecznych cisnienie spadlo ale po dwoch tygodniach będe wiedzial czy to pomaga.


jezeli zdecydowales sie na drobne zmiany lub wymiane niektorych prod.na inne,
to zrob to jeszcze ze wszystkimi zbozowymi,
zdrowsze sa ziemniaki w malej ilosci oraz  roznokolorowe,malocukrowe warzywa Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #25 : 2007-05-11, 17:39:52 »

Jak do tej pory wszystkie nadciśniena u optymalnych i niepotymalnych (z wyjątkiem nadciśnienia u jednej osoby) ustępowały po zlikwidowaniu konserwantów i rotowaniu wszystkich pr. mlecznych (w warunkach DO całkowicie  BEZ ZBÓŻ lub ze zbożami jadanymi bardzo rzadko). U tej jednej (udar pnia od kilku lat, nadciśnienie od dzieciństwa)  RR też normalizuje się, trzeba było dodatkowo zastosować - częściej - jeden rodzaj posiłku bogatobiałkowego na dobę w ramach oczywiście Diety Optymalnej  Smile.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #26 : 2007-05-18, 21:02:55 »

Witam rotuje produkty mleczne od 10-ciu dni , najpierw przerwa 4 dni teraz 7 dzień narazie bez efektu musze brac codziennie tabletki po południu, bo  z rana ciśnienie spada mi nieraz do 100-110/60-70 ale kolo  dwudziestej zaczyna szybko rosnąc będę rotowal mleczne moze po 6-ciu tygodniach sie unormuje a może nie mogę brac dolomitu bo od miesiąca zacząlem to uzywać. Na początku efekt byl natychmiastowy cisnienie spadło i przez 10 dni nie bralem żadnych tabletek, póżniej okres ten sie skracal az do silnego skoku cisnienia także z tym cisnieniem nie jest tak łatwo ale nie tracę nadzieji i czkam na porady od Forumowiczów. Pozdrawiam Tadziu
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #27 : 2007-05-18, 21:12:59 »

Napisz jadłospis z kolejnych 4 dni.
Jadaj najpóźniej o 16-17 tej, potem nic albo woda.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #28 : 2007-05-18, 21:17:30 »

Gdy kakakolwiek regularna dolegliwość występuje na wieczór/nocą wtedy pomaga jadać ostatni posiłek najpozniej o 16.30.
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #29 : 2007-05-21, 16:43:57 »

Dzieki Ewo za porade ,zamowiłem dzis dwie Twoje książki bo szybciej znajde tam to co mnie interesuje podaje swoje żywienia za  ostatnie 5 dni. Zaczynam zawsze od kawy rozpuszczalnej/10% ekstraktu kawy/ ostatnio bez śmietany okolo 11 kawa bezkofeinowa około godz. 12jajecznica z 4 żółtek i jednego calego jajka na podgardlu i na smalcu, około 14 3 ziemniaki gotowane ze smalcem i 20 dkg szparagówo 17 garść orzechow wloskich i około 21 -
5 dkg podgardla.
- dzień nastepny tak samo kawa miedzy kawami 5 dkg śledż z oleju, okolo 12 jajecznica, obiad 3 ziemniaki i surówka z selera z majonezemokolo 20 dkg, około 17 pół czekolady gorzkiej, okolo 21 5 dkg wątrobianji
-nastepny dzień mleczny 2 kawy z 30% śmietaną, serek ziarnisty cały,około 14 2  ziemniaki gotowane, 5 dkg mielonego i 20 dkg salaty ze śmietana 18% kwasną, około 17 4 żółtka gotowane na miękko i około 50 ml śmietany 18% kwasnejokoło 21 100g papryki marynowanej z octem
- następny dzień przestalem pic kawę bo mi nie smakuje bez śmietany i jakoś tak nie bardzo na żołądku piję herbatyo 13 malutki schabowy 5 dkgi nanim 5 jajplus 3 ziemniaki ze smalcemi 100 g papryki, około 17, 5 dkg słonecznika,około 21 około 2 dkg schabowego z kopiasta łyżką smalcu
- herbaty, muszę zjeść resztę śledzia około 5 dkg, około 14jajecznica z 5 jaj z cebulą na smalcu i 20 dkg selera z dużą lyżką majonezu, około 17 30 3 ziemniaki ze smalcem, okolo 21  - 3 kostki gorzkiej czekolady
oprocz tego pijem po poludniu jeszcze 3-4 herbaty rożne zieloną z miety  żadko z róży. Tak to u mnie wygląda
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #30 : 2007-05-21, 17:09:09 »

Tadzio, bardzo skomplikowane to Twoje zywienie!
1. Jezeli pijesz kawe to nie ekstrat bo to sama chemia.
2.Kawa z nazwy "bez kofeinowa" to tez chemia, bo kawa z natury ma kofeine!
3.Powinno sie /przy niedomaganiu/liczyc stosunek B : T : W. i prowadzic dziennki , i wazyc i wyliczac, bo to podstawa ZO/DO.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #31 : 2007-05-22, 18:20:12 »

Kawa - dobrze, że przestała na jakiś czas smakować. DO uczy weryfikowac nawyki. Do jajek NIC NIE MAM  Smile .
T - może być troche za mało (?). Dbaj by było minimum 1,5 gT/kg należnej wagi ciała na dobę. DO to dieta tłusta. Zaleca min. 2,5gT/kg na dobę. Nie wiem jaki masz lipidorgam.
Jeżeli chodzi o B - to w DO z tym jest najwiekszy problem - jak się miesza rodzaje pr. bogatobiałkowych w czasie dnia. Jeżeli ktoś zje B w postaci jaj/żołtek w danym dniu to ma mniejsze zapotrzebowanie na B niż osoba, która zje rybę czy nasiona roślin oleistych w danym dniu. Jeżeli się jada B z innych produktów - zapotrzebowanie będzie można obliczyć w najblizszej przyszłości. By zjeść właściwą ilość białka na dobę proponuję właśnie schemat rotacji (nie czepiam sie jaj/żółtek!) czy jak kto określi to inaczej WARTO ZJADAĆ JEDEN RODZAJ PR. BOGATOBIAŁKOWEGO NA DOBĘ. Czyli jesz jaja/żółtka na śniadanie to zrezygniu z wieprzowiny, orzechów, slonecznika, ryb w danym dniu (czyli na obiad możesz zjeść jajka/żółtka w jakiej chcesz formie). Rozumiem, że jaja jadasz codziennie - ZATEM powyższą moją radę stosuj jak najczęściej potrafisz. Wejście w dietę chudą może sprzjać nawrotowi nadciśnienia (!), dlatego w postach dt. żywienia zalecam np. ziemniaki z majonezem, pomidory odsmażane na smalcu, kapuśniak ze smalcem czy zupa jarzynowa z oliwą z oliwek by zaakcentowac posiłek białkowo-tłuszczowy, ponieważ jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że zainteresowany nie będzie jadł na śn jaja, na IIśn sledzia, na obiad karczku i zagryzał orzechami na kolację dojadając do takich posilłków tłuszcz. W powyższym schemacie zjadł 4 rodzaje pr. bogatobiałkowych. Jeżeli założymy, że zjadł do syta - nie powinien mieć zapotrzebowania na białko 4 x dziennie!
Sugestie Hany są bardzo cenne.
Określ ile jadasz (około) - T na dobę. Czy DO w początkowym stanie obniżało ci RR?
Sumując rób częściej takie dni w których jadasz TYLKO jaja/żółtka z pr. bogatobiałkowych. Oczywiście - jeżeli Ci smakują. Wiele osób "wciska" w siebie pożywienie, które im nie smakuje. Dojada W bo im na dobę brakuje (!). MIMO, ŻE NIE CHCE SIĘ IM JEŚĆ.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #32 : 2007-05-23, 11:50:20 »

Opisana wyżej minimalna ilość T/dobę to w pewnym sensie asekuracja przed ewent. poniższymi wynikami.
Przychodzą do mnie ludzie, na DO i w wiekszości mają HDL 80mg% LDL 300-400mg%.
Utrzymują W ok.0,8g/kg/dobę.
Ci, którym sie wydaje, że są zdrowi - oczywiście do mnie nie przychodzą.
Ja funkcjonuję na ilości T 1,8-1,9g/kg/dobę. W im mniej tym lepiej. Oczywiście do pewnej granicy.

SENSACJA! (jak dla mnie to co poniżej).
Odwiedziła mnie koleżanka-lekarka-spec.internistka mieszkajaca od 2 lat na stałe we Francji (wyjechała z przyczyn ekonomicznych).
Otóż KARDIOLODZY FRANCUSCY UZNAJĄ NORMĘ TRÓJGLICERYDÓW DO 0,7mmol/l !!!!! To by było do 60mg%(mg/dl)!!!!!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #33 : 2007-05-23, 12:08:45 »

Przychodzą do mnie ludzie, na DO i w wiekszości mają HDL 80mg% LDL 300-400mg%.

To jest horror !!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

Po prostu ratujesz tym ludziom, zycie.

Wniosek jest jeden NIGDY sam nie stosuj ZO lub DO, bez nadzoru lekarza.
Oszczedzanie na lekarzu "dopycha" opadajace wieko trumny. Shocked Shocked Shocked
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #34 : 2007-05-27, 20:28:21 »

nie pisalem kilka dni bo mnie pochlonęła książka, jesli chodzi o tłuszcz to jadlem dotychczas około 100- 200 g na dobę, ale od samego początku mieszałem produkty wysokobialkowe w ciągu dnia i jadałem trzy rodzaje białka dziennie prawie zawsze, gdyz jadlem jajka, mieso i smietanę. Na początku diety przez rok po okolo 6 -ciu tygodniach odstawiłem wszystkie leki na nadciśnienie ale nie bylo to cisnienie niskie a utrzymywalosie przez rok na poziomie 140/90, zreszta gdy brałem regularnie tabletki też nie było niższe, nastepny rok bylo juz gorzej bo co kilka tygodni przez kilka dni musialem brac tabletki tak więc przez sześć lat diety tabletki mozna powiedziec biore przez trzy lata. Na poczatku diety przez rok ważyłem wszystkie produkty apóżniej uznalem że juz wiem na oko ile czego zjeść zresztą nie spadające cisnie nie nie zachęcalo mnie zbytnio do rygorystycznego przestrzegania zasad. Kilka dni temu odszukalem wadę elektroniczna  i zacząłem znowu ważyć. Mam nadzieję teraz,że przy rotacji mlecznych i zbożowych oraz nielączeniu trzech białek uda mi się pozbyć reszty dolegliwości. Na diecie pozbylem sie kamieni na nerce nawet nie wiedziałem,ze je mam, bóli kręgoslupa piersiowego, bólów głowy, reakcji na zmiany pogody, zgagi ale doszly wzdęcia i od roku klopoty z snem, budzenie się kilka razy w nocy. Narazie ciśnienie mi spadło i od wczoraj nie biorę zadnych tabletek nie jem po 17 godzinie i jestem zdziwionyże nie jestem głodny a zawsze jadlem nawet po 21 godz. Ale pochwalić sie brakiem nadcisnienia będę mógł jak mi nie wzrosnie conajmniej przez miesiąc. Mam nadzieję,,,,,,,,,,,,,,ze ta rotacja pomoze mi sie uporać z nadciśnieniembo nawet za bardzo nie mogłem propagować DO nawet w rodzinie bo zaraz bylo pytanie a tabletki na nadcisnienie bierzesz?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #35 : 2007-05-27, 20:39:09 »

TO TAK TRZYMAJ I...INFORMUJ NAS O WYDARZENIACH I ... ROZWIĄZUJ WSZYSTKIE SWOJE PROBLEMY Z ... PARTNERKĄ.
Koleżanka kadriolog powiedziała kiedyś, że sex  Shocked najlepiej reguluje RR  Shocked .
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #36 : 2007-05-27, 21:13:06 »

TO TAK TRZYMAJ I...INFORMUJ NAS O WYDARZENIACH I ... ROZWIĄZUJ WSZYSTKIE SWOJE PROBLEMY Z ... PARTNERKĄ.
Koleżanka kadriolog powiedziała kiedyś, że sex  Shocked najlepiej reguluje RR  Shocked .

O, tak zwlaszcza to ostatnie, ale "udany"  Shocked Shocked Shocked Very Happy  Very Happy Very Happy
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #37 : 2007-05-28, 09:55:23 »

a mi powiedzial kiedyś ginekolog,że zbytnie  ograniczenie seksu skutkuje miesniakami u kobiet a prostatą u mężczyzn
Zapisane
tadzio
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #38 : 2007-06-01, 23:13:14 »

wczoraj wybralem sie w dluższa podróż i po pieciu godz. jazdy samochodemzaczela mnie pobolewac glowa w takiej sytuacji zaczynam od pomiaru cisnienia i okazalo sie ,,,,,,ze  cisnienie skoczylo do 155/85 i zawczasu wzialem pół tabletki diuresinu i dalej chyba nie roslo bo jak wrócilem o 2 w nocy to bylo 137/85 ale dzisiaj zauważylem ze sie utrzymuje na tym poziomie a wczesniej było w granicach 110/70 ale nie panikuje i czekam co bedzie dalej ale widze ,ze znowu wytrzymalem 10 dni bez tabletek węglowodany utrzymuje od 0,3 -0,8 rożnie w róznych dniach wychodzi 0,8 jak wypiję wieczorem piwo.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nadcisnienie
« Odpowiedz #39 : 2007-06-02, 13:06:25 »

To jeszcze żyjesz Tadzio. Wg medycyny akademickiej powinieneś już ... terminować.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.