forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:58:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pływanie pod wodą
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pływanie pod wodą  (Przeczytany 45827 razy)
MW
Go


Email
Pływanie pod wodą
« : 2007-05-04, 21:42:14 »

Jak daleko potraficie przepłynąć pod wodą? Ja niedawno przepłynąłem cały 25-cio metrowy basen (18 razy machnąłem wtedy rękami i nogami żabką), zawróciłem pod wodą i jeszcze przepłynąłem ze 2/3 (12 razy machnąłem). Czyli było około 40 metrów (raczej więcej niż mniej).  Very Happy Przy okazji wydarzyło się wtedy coś zabawnego. Bardzo chciałem zrobić dobry wynik. Pamiętam, że po 30-tym razie machnięcia rękami i nogami, zamierzałem się wynurzyć bo już bardzo brakowało powietrza. I wtedy urwał się film. Surprised Podejrzewam, że zachłysnąłem się wodą zanim wynurzyłem głowę. Pamiętam, że nabierałem powietrza buzią, ale mimo to się dusiłem. Nie wiedziałem gdzie jestem ani co robię. Shocked Po jakimś czasie zorientowałem się, że jestem w basenie. Po chwili, że trzymam się liny. Chwilę to trwało, ale nie wiem ile – może z kilkanaście sekund. Wreszczie poczułem, że po troszku udaje mi sie nabrać powietrza. Cool Zorientowałem się, że musiałem płynąć pod wodą. Z początku myślałem, że płynąłem w drugą stronę więc przepłynąłem niecałe 35 metrów. Confused Ale potem sobie przypomniałem, że wcześniej po przepłynięciu pierwszego całego basenu byłem obok osoby przy dalszym ode mnie brzegu. Ta osoba potwierdziła potem, że zaczynałem z drugiej strony. Więc przepłynąłem ok. 40 m (chyba ponad Very Happy). Nawiasem mówiąc osoby które się topią chyba nie są w tej chwili zachwycone Sad (bo chyba czują się tak jak ja wtedy  Mad). W każdym razie z zewnątrz to nie wyglądało niebezpiecznie bo w basenie było mało osób, a ratownik nie zareagował (na pewno to widział).

Chciałem się zapytać czy ma ktoś pomysł jak jeszcze wydłużyć odległość jaką potrafię przepłynąć pod wodą. A chcę równe 50 m. Smile (teraz nawet dokładnie nie wiem jaki mam rekord Sad). Może pomogłyby mi jakieś okularki (lub maska) które zatykają nos. Wtedy łatwiej/dłużej się wytrzymuje. Ale nie chce mi się takich kupować bo mam całkiem dobre okularki, a denerwowałoby mnie też pływanie z zatkanym nosem, gdy nie płynę pod wodą. Zastanawia mnie czy lepiej płynąć bardzo szybko (ale krócej), czy lepiej wolniej, ale oszczędzając tlen i płynąć dłużej.

I jeszcze zastanawia mnie trochę jedno. Przed DO miałem tylko trochę gorsze odległości pokonywane pod wodą niż teraz. Natomiast czas bezdechu w spoczynku miałem o wiele gorszy. Jak to wyjaśnić? Czy wykonując pracę DO nie wpływa tak bardzo na mniejsze zużycie tlenu jak w czasie spoczynku?
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #1 : 2007-05-05, 01:16:25 »

U mnie tylko jeden basen Wink bez treningów, kiedyś po treningach to samo.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #2 : 2007-05-05, 07:51:45 »



Chciałem się zapytać czy ma ktoś pomysł jak jeszcze wydłużyć odległość jaką potrafię przepłynąć pod wodą. A chcę równe 50 m. Smile  ....


No...mnie właśnie wpadł pomysł do głowy  Idea
Załóż butlę z tlenem,maskę i..".jazda" ,wtedy przepłyniesz i dalej i głębiej  Idea Exclamation Mr. Green
Pozdrawiam i życzę znakomitych wyników  Cool
PS .Kiedyś też pływałam jako dzieciak w rzece ,potem przeniosłam się na jeziora  Cool A potem do...wanny; i tak już zostało  Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #3 : 2007-05-05, 08:35:33 »



Chciałem się zapytać czy ma ktoś pomysł jak jeszcze wydłużyć odległość jaką potrafię przepłynąć pod wodą. A chcę równe 50 m. Smile  ....


No...mnie właśnie wpadł pomysł do głowy  Idea
Załóż butlę z tlenem,maskę i..".jazda" ,wtedy przepłyniesz i dalej i głębiej  Idea Exclamation Mr. Green
Pozdrawiam i życzę znakomitych wyników  Cool
PS .Kiedyś też pływałam jako dzieciak w rzece ,potem przeniosłam się na jeziora  Cool A potem do...wanny; i tak już zostało  Cool

Dzięki za radę. Jest bardzo mądra. Cool Niestety w swojej pierwszej wypowiedzi zapomniałem dodać, że chcę poprawić wyniki bez zabierania żadnych innych zapasów tlenu niż w płucach (i to tylko własnych Sad). I głównie o takie rady proszę. Też pozdrawiam i życzę znakomitych wyników w.. wannie. Razz
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #4 : 2007-05-05, 13:46:06 »

Cytuj
a denerwowałoby mnie też pływanie z zatkanym nosem, gdy nie płynę pod wodą.


 Laughing Laughing :lol:to gdzie ty jeszcze  plywasz jak nie plywasz ?????
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #5 : 2007-05-05, 14:00:19 »

 Laughing  no....na wodzie płynie MW tzn.,że głowę ma na powietrzu a reszta MW jest  pod wodą   Idea  Cool  Very Happy
Można też pływać sobie na materacu  Laughing ,rowerze wodnym itp.itd.  Laughing
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #6 : 2007-05-05, 14:25:24 »

Cytuj
a denerwowałoby mnie też pływanie z zatkanym nosem, gdy nie płynę pod wod±.


 Laughing Laughing :lol:to gdzie ty jeszcze plywasz jak nie plywasz ?????

 Smile

Laughing no....na wodzie płynie MW tzn.,że głowę ma na powietrzu a reszta MW jest pod wod± Idea Cool Very Happy


Dzięki elmo za zrozumienie i wyjaśnienie mojej wypowiedzi.  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #7 : 2007-05-05, 18:00:51 »



Dzięki elmo za zrozumienie i wyjaśnienie mojej wypowiedzi.  Very Happy

Nie ma sprawy MW  Cool służę pomocą nawet jako ratowniczka,choć nigdy nią nie byłam ,ale mam praktykę w ...wannie-pilnuję dzieci  Cool
Pozdrawiam!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #8 : 2007-05-06, 12:40:32 »

Elmo,no i "kursy pierwszej pmocy" tez przerabialas,szczegolnie sztuczne oddychanie ...... Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #9 : 2007-05-06, 12:47:11 »

A ..tak,tak w podstawówce i liceum ,a potem studium med., czyli jakaś tam praktyka jest  Laughing   Laughing  Cool

MW w takim razie mogę zostać Twoją prywatną ratowniczką  Cool . Nawet wiem co robi sie z topielcem po wyciągnięciu go z wody  Cool  Idea

Heh ,możemy sie juz umówić na pierwsze pływanie tzn .Ty będziesz pływał ,a ja będę dreptała po obrzeżach basenu i bacznie Cię śledziła.
Jakby co ,to od razu rzucam się na ratunek  Idea  Cool .
 
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #10 : 2007-05-06, 17:42:44 »

Elmo, Prywatna Ratowniczo, dzięki, że jesteś taka chętna do pomocy. Wink Chociaż nie wiem czy dobrze jakbyś rzuciła mi się na ratunek. Topielec jak jest spanikowany to często (myśląc, że robi dobrze) wciąga ratującego pod wodę Evil or Very Mad, samemu utrzymując się jak najbardziej na powierzchni Mr. Green. Przy Twoich „gabarytach” byłabyś troszkę zagrożona. I jeszcze Ciebie tez by trzeba wtedy ratować. Crying or Very sad Confused Chyba, że byś najpierw mnie jakoś obezwładniła. Cool Albo lepiej jakbyś (zamiast sama) rzuciła mi koło ratunkowe. Exclamation Potem bardzo chętnie zgodziłbym się na to sztuczne oddychanie Idea Razz i to co robi się z topielcem po wyciągnięciu z wody Very Happy (cokolwiek się robi Question).

Póki co to w wannie sobie zawsze dobrze radziłem Cool. Ale jakbym miał jakieś kłopoty w przyszłości Embarassed (np. trzeba by mnie tam pilnować Rolling Eyes) to dam Ci znać (z uwagi na Twoją praktykę oczywiście Razz).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #11 : 2007-05-06, 17:50:16 »

Elmo, Prywatna Ratowniczo, dzięki, że jesteś taka chętna do pomocy. Wink Chociaż nie wiem czy dobrze jakbyś rzuciła mi się na ratunek. Topielec jak jest spanikowany to często (myśląc, że robi dobrze) wciąga ratującego pod wodę Evil or Very Mad, samemu utrzymując się jak najbardziej na powierzchni Mr. Green.

No cóż ,nieszczęścia chodzą parami. Sad  Crying or Very sad
Skąd my to znamy   Question Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #12 : 2007-05-06, 18:16:20 »

MW  Cool
To może jednak zostaniemy przy tej wannie ,ze względu na te moje "gabaryty" .  Cool
Nie chcę ,aby ktoś mi pchał głowę pod wodę  Razz
Pozdro  Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #13 : 2007-05-06, 18:56:14 »

Może być i wanna i basen. Ale jakbym się topił w basenie i byś się rzuciła na ratunek to spróbuj mnie najpierw obezwładnić Shocked. Nie wiem jakiego sposobu użyjesz. Może wtedy nie będę miał nawet wspomnień ze sztucznego oddychania Sad. Ale Twoje bezpieczeństwo ważniejsze. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #14 : 2007-05-06, 19:14:28 »

Ok Podejmuję się bycia Twoją Rrywatną Ratowniczką  8)Cenę ustalimy na miejscu  Exclamation Mr. Green
Nie udało mi się jeszcze mężczyzny obezwładnić  Shocked ,w sumie to jeszcze nikogo nie obezwładniłam   Shocked
Ale wiem z filmów ,że można obezwładnić paralizatorem  Cool .Może zakupię ,to w razie czego można użyć  Mr. Green
Ale co za tym idzie ,to tak jak piszesz ,nie będzie wspomnień ze sztucznego oddychania.Tzn. Ty nie będziesz miał ,a jedynie (aż)  ja  Cool .

Przypomniałeś mi pewne zdarzenie .Jako dzieciaki kąpaliśmy się w rzece.
I koło mnie płynęła(nie za bardzo znakomicie) moja koleżanka ,która straciła grunt pod nogami i spanikowała.
I stało się tak jak pisałeś wcześniej:ratując siebie pchała moją głowę pod wodę  Evil or Very Mad
To jest koszmarne ,tym bardziej ,że ona była silniejsza ode mnie ,ale ja umiałam lepiej pływać i jakoś sobie poradziłam  Cool .

Super się pływało w jeziorze ,no...bajka.Wypływało się prawie ,że na środek dużego i głębokiego jeziora ,a potem jedna drugą rozśmieszała ,że ledwo miałyśmy siłę dopłynąć do brzegu,ze śmiechu  Laughing To też w sumie było niebezpieczne  Confused Ale jednocześnie śmieszne  Laughing .

A teraz wylądowałam w wannie  Confused .Nie ma tu otwartej przestrzeni  Evil or Very Mad nie można sprawdzić swoich umiejętności pływackich  Confused (ale dobre i to  Laughing )
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #15 : 2007-05-06, 19:55:02 »

Co do ceny to zgadzam się żebyś robiła mi sztuczne oddychanie za darmo. Ale ponieważ nie będę miał z tego żadnych wspomnień to musisz mnie jeszcze popilnować w wannie Idea. Acha, i jeszcze jedno: w wannie ja dla odmiany zarządzam paralizatorem Shocked (sprawiedliwość musi być Cool Very Happy Mr. Green).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #16 : 2007-05-06, 20:23:09 »

... Ale ponieważ nie będę miał z tego żadnych wspomnień to musisz mnie jeszcze popilnować w wannie Idea. Acha, i jeszcze jedno: w wannie ja dla odmiany zarządzam paralizatorem Shocked (sprawiedliwość musi być Cool Very Happy Mr. Green).

Ja Cię już popilnuję w tej wannie ,nie bój się  Mr. Green Idea 
Co do sprawiedliwości ,to sie zgadzam w 100% .  Laughing
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #17 : 2007-05-07, 10:09:41 »

Przypomniałem sobie, że kila lat temu czytałem w gazecie, że jakiś śmiałek przepłynął 50m w zimie pod lodem. Były zrobione dwa otwory w tej odległości i trzeci w środku (25m) awaryjny. Potem śmiałek mówił, że miał już ochotę się wynurzyć po 25m, ale się oparł i popłynął dalej.

Poszperałem w wyszukiwarce i znalazłem wyniki innych (pierwsze z brzegu):

http://www.freediving.com.pl/rekordy.php

Najciekawsze to chyba te (chyba robię to samo):


Pływanie dynamiczne bez płetw pod wodą (Dynamic without Fins)
•   mężczyzn:  Paweł Strugała - 139 m (27.08.2005) 1st AIDA Pool Individual World Championship - Renens 2005
•   kobiet:  Agata Depka - 88 m (15.04.2006) basen Kaleva w Tampere - Mistrzostwa Finlandii

Teraz dopiero widzę jak kiepsko ze mną skoro nie udaje się mi tylko 50m.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #18 : 2007-05-14, 21:22:39 »

Od jakiegoś czasu próbuję trochę inaczej pływać pod wodą. Idea Po ruchu rękami i nogami żabką przez chwilę trzymam ręce wzdłuż tułowia (żeby był opływowy kształt) i poruszam tylko nogami (ale tak jak do kraula). Czy to jest dobra taktyka czy lepiej płynąć samą żabką? Dziś na basenie pokonywałem tak pod wodą tylko trochę ponad 25 metrów. Sad Ale nie byłem w najlepszej formie. Poza tym jak widzę, że na rekord nie ma szans to nie daję z siebie wszystkiego. Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #19 : 2007-05-14, 21:26:42 »

Zapomniałem dodać, że tylko chwilę nie poruszam rękami. Jak dużo zwolnię to znowu 1 cykl żabką itd.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.