forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:35:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658459 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pływanie pod wodą
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pływanie pod wodą  (Przeczytany 45748 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #40 : 2008-10-19, 10:23:04 »

O jejku.Napisz w koncu ,czy nadal pływasz i podziel sie doświadczeniem  Cool
Ja dziś jade na basen ,zobacze jak mi pójdzie  Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #41 : 2008-10-19, 11:11:22 »

O jejku.Napisz w koncu ,czy nadal pływasz i podziel sie doświadczeniem  Cool
Ja dziś jade na basen ,zobacze jak mi pójdzie  Cool

Widze Edytko ze coraz cześciej Twoje nocne Eskapady na Jesiennym niebie i oglądane przez lunętke męża zmieniasz, na popołudniowe pływanie pod wodą.
Czy oby przyczyna tego nie jest jakiś przystojny pływak,który chce byc tym zastępcą.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #42 : 2008-10-19, 11:24:06 »

A czy ja piszę,że jeżdżę sama na basen?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #43 : 2008-10-19, 11:25:53 »

Widze,że MW zamknał sie w sobie i nie chce wydusic słowa z siebie  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #44 : 2008-11-03, 21:57:49 »

Jak daleko potraficie przepłynąć pod wodą? Ja niedawno przepłynąłem cały 25-cio metrowy basen (18 razy machnąłem wtedy rękami i nogami żabką), zawróciłem pod wodą i jeszcze przepłynąłem ze 2/3 (12 razy machnąłem). Czyli było około 40 metrów (raczej więcej niż mniej).  Very Happy Przy okazji wydarzyło się wtedy coś zabawnego. Bardzo chciałem zrobić dobry wynik. Pamiętam, że po 30-tym razie machnięcia rękami i nogami, zamierzałem się wynurzyć bo już bardzo brakowało powietrza. I wtedy urwał się film. Surprised Podejrzewam, że zachłysnąłem się wodą zanim wynurzyłem głowę. Pamiętam, że nabierałem powietrza buzią, ale mimo to się dusiłem. Nie wiedziałem gdzie jestem ani co robię. Shocked Po jakimś czasie zorientowałem się, że jestem w basenie. Po chwili, że trzymam się liny. Chwilę to trwało, ale nie wiem ile – może z kilkanaście sekund. Wreszczie poczułem, że po troszku udaje mi sie nabrać powietrza. Cool Zorientowałem się, że musiałem płynąć pod wodą. Z początku myślałem, że płynąłem w drugą stronę więc przepłynąłem niecałe 35 metrów. Confused Ale potem sobie przypomniałem, że wcześniej po przepłynięciu pierwszego całego basenu byłem obok osoby przy dalszym ode mnie brzegu. Ta osoba potwierdziła potem, że zaczynałem z drugiej strony. Więc przepłynąłem ok. 40 m (chyba ponad Very Happy). Nawiasem mówiąc osoby które się topią chyba nie są w tej chwili zachwycone Sad (bo chyba czują się tak jak ja wtedy  Mad). W każdym razie z zewnątrz to nie wyglądało niebezpiecznie bo w basenie było mało osób, a ratownik nie zareagował (na pewno to widział).

Chciałem się zapytać czy ma ktoś pomysł jak jeszcze wydłużyć odległość jaką potrafię przepłynąć pod wodą. A chcę równe 50 m. Smile (teraz nawet dokładnie nie wiem jaki mam rekord Sad). Może pomogłyby mi jakieś okularki (lub maska) które zatykają nos. Wtedy łatwiej/dłużej się wytrzymuje. Ale nie chce mi się takich kupować bo mam całkiem dobre okularki, a denerwowałoby mnie też pływanie z zatkanym nosem, gdy nie płynę pod wodą. Zastanawia mnie czy lepiej płynąć bardzo szybko (ale krócej), czy lepiej wolniej, ale oszczędzając tlen i płynąć dłużej.

I jeszcze zastanawia mnie trochę jedno. Przed DO miałem tylko trochę gorsze odległości pokonywane pod wodą niż teraz. Natomiast czas bezdechu w spoczynku miałem o wiele gorszy. Jak to wyjaśnić? Czy wykonując pracę DO nie wpływa tak bardzo na mniejsze zużycie tlenu jak w czasie spoczynku?


Jest sposob na to abys przeplynol 50 m i wiecej pod woda. Musisz nauczyc sie techniki plywania "zabka" czyli stylemklasycnym, Jezeli jak piszesz wykonujesz 18 "odbic" na 25 metrowym basenie, zwiadczy to tylko o kiepskiej technice plywania w tym stylu. Jezeli zmniejszysz ilosc odbic do max 12 wowczas zyskujesz sily, ktore niepotrzebnie zuzyles na przeplyniecie okolo 10 metrow , "czyli masz masz o 10 metro wiecej sily"

Popatrz jak to robia mistrzowie:

http://www.aquasfera.com.pl/klasyk.htm
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #45 : 2008-11-03, 22:11:22 »


Jest sposob na to abys przeplynol 50 m i wiecej pod woda. Musisz nauczyc sie techniki plywania "zabka" czyli stylemklasycnym, Jezeli jak piszesz wykonujesz 18 "odbic" na 25 metrowym basenie, zwiadczy to tylko o kiepskiej technice plywania w tym stylu. Jezeli zmniejszysz ilosc odbic do max 12 wowczas zyskujesz sily, ktore niepotrzebnie zuzyles na przeplyniecie okolo 10 metrow , "czyli masz masz o 10 metro wiecej sily"



Ja mam tak -zanurzam sie, płyne pod wodą przy dnie,wypływam -jestem w połowie basenu ,biore oddech i wskakuje pod wode i wypływam przy drugim końcu basenu -to superowe jest !  Cool
Chce przekroczyć tą połówke basenu ,ale na razie nie daje rady-zobaczym później  Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #46 : 2008-11-03, 22:46:31 »

Chce przekroczyć tą połówke basenu ,ale na razie nie daje rady-zobaczym później  Cool

a basen jak dlugi? na moim fitnesklabie jest tylko taka niemalze studzienka, beznadzieja, nie chodze, ludzie chlapia i wonnieje potem tym chlorem, a to sie niektorym burym nie podoba...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #47 : 2008-11-03, 22:55:30 »

Chce przekroczyć tą połówke basenu ,ale na razie nie daje rady-zobaczym później  Cool

a basen jak dlugi? na moim fitnesklabie jest tylko taka niemalze studzienka, beznadzieja, nie chodze, ludzie chlapia i wonnieje potem tym chlorem, a to sie niektorym burym nie podoba...


No motyla noga! nie mierzyłam,ani sie nie pytałam,ale na oko bedzie 25m,jak bendem teraz to obacze  Cool
Tera jak byłam ostatnio to ludzisków była kupa  Shocked źle sie pływało,no ale jakoś przetrwałam  Cool
Aaaa chlor ładnie pachnie.Zapomniałam kiedyś wyprać strój córki i na drugi dzień wyciagnełam go z jej torebki,no to woń......czysty chlor Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #48 : 2008-11-03, 23:05:57 »


Tera jak byłam ostatnio to ludzisków była kupa  Shocked źle sie pływało,no ale jakoś przetrwałam  Cool

w to nie watpie  Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #49 : 2008-11-03, 23:07:44 »

...czysty chlor Smile...

Cukier "krzepi", chlor "chloruje"  Cool
takie inhalacje "som" bardzo zdrowe!!!   Razz Razz Razz


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #50 : 2008-12-14, 19:50:06 »


Jest sposob na to abys przeplynol 50 m i wiecej pod woda. Musisz nauczyc sie techniki plywania "zabka" czyli stylemklasycnym, Jezeli jak piszesz wykonujesz 18 "odbic" na 25 metrowym basenie, zwiadczy to tylko o kiepskiej technice plywania w tym stylu. Jezeli zmniejszysz ilosc odbic do max 12 wowczas zyskujesz sily, ktore niepotrzebnie zuzyles na przeplyniecie okolo 10 metrow , "czyli masz masz o 10 metro wiecej sily"



Ja mam tak -zanurzam sie, płyne pod wodą przy dnie,wypływam -jestem w połowie basenu ,biore oddech i wskakuje pod wode i wypływam przy drugim końcu basenu -to superowe jest !  Cool
Chce przekroczyć tą połówke basenu ,ale na razie nie daje rady-zobaczym później  Cool

W zeszłą środe byłam na basenie po 2-tygodniowej przerwie.Myślałam,ze nie przepłyne pod wodą tej połówki basenu,a co sie okazało?
Kraulem przepłynełam cały basen!  Shocked Byłam w szoku ,kiedy zobaczyłam "linie" mówiącą o końcu basenu!
Zabką przekroczyłam połówke.
Nastepnie pojechałam w piatek i żabką przepłynełam cały basen pod wodą,a kraulem cały basen -juz żaden problem-moze opłacała sie taka przerwa ?  Very Happy
Pozdrawiam Cie MW!  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #51 : 2014-05-03, 16:24:34 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #52 : 2014-05-03, 17:18:30 »

Co zawiśnie, nie utonie. Very Happy Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #53 : 2014-05-25, 11:40:14 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #54 : 2015-06-25, 16:11:01 »

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #55 : 2015-06-25, 16:44:23 »


to jakieś bzdury, po pierwsze pływa się w okularach,  po drugie dodają teraz do wody jakieś dodatki powodujące to , że kolor podczas siku woda zmienia i widzisz , kto winien.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #56 : 2015-06-25, 16:49:20 »

wydzielający się chlor  łączy się z parą wodną i powstaje  ... zapomniałem Smile    i ten gaz to powoduje  , że oczy są czerwone .   
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #57 : 2015-06-25, 16:55:18 »


to jakieś bzdury, po pierwsze pływa się w okularach,  po drugie dodają teraz do wody jakieś dodatki powodujące to , że kolor podczas siku woda zmienia i widzisz , kto winien.
A widziałeś kiedyś taką plamę wokół winnego? Wink
Pewnie tak samo jak aligatory mieszkające w kanałach. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #58 : 2015-06-25, 17:09:23 »

Urban legends, mistrzu, przeczytaj sobie:
http://plywacy.com/index.php/artykul/moczwbasenie.html
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Pływanie pod wodą
« Odpowiedz #59 : 2015-06-25, 17:30:43 »

akurat potwierdzam, nie myją  się  trzodziarze  przed wejściem na basen, tak kultura , parę razy nawet zwróciłem uwagę,  nawet ratownikom, ale oni boją się więcej  niż ja -  dyscyplinować  Smile

nie spotkałem się , aby ktoś sikał przy mnie , ale nie chodzę przy dużym natężeniu, więc może się wstydzą  ( bo mniej więcej się znamy Smile   


artykuł sugeruje że mocz jest nieszkodliwy, więc   spoko  Smile

parę lat temu na basenie w Gryfinie ,  niedaleko mnie   pływała  kiełbasa  , tak jakby zatwardzenie na szczęście  , więc wierzę  Michaelowi  Phelps`owi .

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.