forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 14:31:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660584 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  SAŁATKA Z BURAKÓW.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: SAŁATKA Z BURAKÓW.  (Przeczytany 23559 razy)
MORGANO
Go


Email
SAŁATKA Z BURAKÓW.
« : 2007-05-09, 04:18:19 »

SAŁATKA Z BURAKÓW.

Składniki.
300g buraków ćwikłowych,
300g ziemniaków
100g cebuli
100g śmietany
przyprawy : sól, sok z cytryny.

Sposób przygotowania.
Buraki ugotować w łupinach (ok. 2 godz.) Obrać, podzielić na ćwiartki, pokroić w plasterki. Ziemniaki ugotować w łupinach, obrać i pokroić podobnie jak buraki. Cebulę pokroić na ćwiartki, a następnie pokroić w cieniutkie plasterki. Skropić sokiem z cytryny, lekko posolić i odstawić na 15 min, aby zmiękła. Wszystkie składniki wymieszać ze śmietaną doprawić solą i sokiem z cytryny. Zamiast ziemniaków można dodać pokrojone w plasterki 2 kwaskowe jabłka. Sałatkę należy wtedy wymieszać nie ze śmietaną, ale z sosem winegret.

Ogółem 800g  B-T-W /11,9/ - /30,6/ - /87,2/ - /670 kalorii/
100 gram produktu  B-T-W /1,5/ - /3,8/ - /10,9/ - /85 kalorii/
200 gram porcja 1 osobowa  B-T-W /3,0/ - /7,7/ - /21,8/ - /170 kalorii/
Stosunek B-T-W  1 : 2,6 : 7,3
B+T/200g=10,6g

Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #1 : 2007-05-09, 20:54:20 »

bardzo optmalne przepisy : torcik ziemniaczany ... , salatka z ...
wiesz , maslo i smietanke moje cialo moze wykorzystac , natomiast co zrobic z ta cala reszta w takich ilosciach ?
moze to jest glupie ale odpowiedz jest jednoznaczna
mozna zrobic - duza  niepotrzebna  kupe   Sad
tylko po co ???
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #2 : 2007-05-11, 19:16:36 »

Morgano, śmietana to ma byc 18%?
A ciekawe jak by smakowało z majonezem.

ewoso , a co chciałeś zjeśc wszystko sam? ale jesteś zachłanny Laughing Laughing
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #3 : 2007-05-11, 19:37:11 »

taaa bardzo jestem glodna  Laughing jeszcze ciekawsze jak by to bylo z chilli  Smile
tak naprawde to sobie cos poczytaj ... 
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #4 : 2007-05-11, 20:36:40 »

taaa bardzo jestem glodna Laughing jeszcze ciekawsze jak by to bylo z chilli Smile
tak naprawde to sobie cos poczytaj ...
Laughing :lol:z  z taką ilością chilii to by Cię rozerwało Laughing Laughing
Ja osobiście lubię pikantną kuchnię, ale mi nie służy Sad Kiedyś kupiłam w kwiaciarni taką roślinkę z papryczkami, ostre jak jasny gwint Laughing
Wystarczy jedna na gar bigosu Shocked
A tak naprawdę to co mam sobie poczytac? Question Idea
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #5 : 2007-05-12, 00:06:56 »

Przepraszam moja wina zapomniałem dodać. Ponieważ nigdy nie używam innej śmietany jak słodką  30 %
dlatego uszło to mojej uwadze jako coś bardzo oczywistego.
Z majonezem nie próbowałem.
Natomiast kwaszona kapusta z majonezem jest bardzo szybką i rewelacyjną sałatką na już.
Kwaszona kapusta majonez trochę pieprzu można dodać również odrobinę śmietany 30% słodkiej.
Polecam proszę spróbować jest to znakomita /1 łyżka/ dzienna porcja witaminy "C".
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #6 : 2007-05-12, 00:18:57 »

O tak! Uwielbiam kiszona kapuste z majonezem.

Niestety wiekszosci osob, ktore znam nie smakuje.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #7 : 2007-05-12, 03:49:03 »

taaa bardzo jestem glodna Laughing jeszcze ciekawsze jak by to bylo z chilli Smile
tak naprawde to sobie cos poczytaj ...
Laughing :lol:z  z taką ilością chilii to by Cię rozerwało Laughing Laughing
Ja osobiście lubię pikantną kuchnię, ale mi nie służy Sad Kiedyś kupiłam w kwiaciarni taką roślinkę z papryczkami, ostre jak jasny gwint Laughing
Wystarczy jedna na gar bigosu Shocked
A tak naprawdę to co mam sobie poczytac? Question Idea

polecam cos takiego przeczytac   http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=35
o ilosci chilli nie bylo ani slowa  Smile wiec nie wiem skad ty wiesz ile bylo  Smile
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #8 : 2007-05-12, 11:13:38 »

evosonic, jak to nie było o ilości?
A ta reszta w takich ilościach, czyli zamiast buraków i ziemniaków.
Wyobraziłam sobie 300 g buraków i 300 g ziem. w to miejsce chilii Laughing Laughing to żart oczywiście Laughing


Morgano nie jadłam jeszcze kapusty kiszonej z majonezem, muszę wypróbowac.
Mam tylko jeden problem z kapustami nie za bardzo mi służą/wzęcia/.Muszę ją wtedy dokładnie spażyc, ale czy taka ma wit.C ?
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #9 : 2007-05-12, 13:34:51 »

Kiedyś , kiedyś b. dawno temu , jak jeszcze Optymalnik był do poczytania, był tam artykuł dra Krupki na temat łączenia produktów kwaśnych/ np. kiszonej kapusty/  z tłuszczem /np majonez/.
  Otóż niezbicie z tego artykułu wynikało,że łączenie tych produktów powoduje blokadę pracy watroby -jest niewydolna, puchnie, boli.
Osobiście sie do tego stosujemy - jest tyle potraw do wyboru ,ze  hoho.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #10 : 2007-05-12, 13:41:52 »

Kristan ,chyba już kiedyś pisałeś o tym .... Cool Przypominam sobie....
Ja też tego nie stosuję (mieszania)z takiej przyczyny ; mąż i dzieci nie lubią takiej mieszanki...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #11 : 2007-05-12, 13:54:31 »

 Kristan, coś tu nie "stroi".

    Nie zauważyłem u siebie żadnych negatywnych objawów po zjedzeniu kiszonej, gotowanej kapusty tonącej w smalcu.
           Tak jak nie odnoszę takiego wrażenia po spozyciu tlustego mięcha w towarzystwie kiszonych ogórków.

  I jeden i drugi wariant działa jak balsam na mój żołądek, ogólnie jamę brzuszną - tylko nie sprowadza na mnie miłości do wszystkich bliźnich, niezależnie od ich formatu etycznego i ogólnej postawy Smile Po takich posiłkach, w przeciwieństwie  do tych z udziałem cukrów prostych (choćby w dozwolonych iościach), czuję lekkość, a wątroba jest jakby jej nie było, o ile nie wyrażam się zbyt kolokwialnie.
     
Tomek
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #12 : 2007-05-12, 14:09:02 »

Rzeczywiście Elmo , wspominałem juz o tym - teraz tylko kwoli przypomnienia.Kapusta z beczki i majonez do tego to nie to samo co obgotowana i odcedzona kilkakrotnie w towarzystwie tłuszczu.
Tomek - to tylko nalezy sie cieszyc,że Ci to sprzyja - w koncu ta informacja nie jest jakąś wyjątkową wykładnią w zywieniu człowieka / lepiej wiedziec niż nie wiedziec/
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #13 : 2007-05-12, 14:43:56 »

Kristan, coś tu nie "stroi".

    Nie zauważyłem u siebie żadnych negatywnych objawów po zjedzeniu kiszonej, gotowanej kapusty tonącej w smalcu.           Tak jak nie odnoszę takiego wrażenia po spozyciu tlustego mięcha w towarzystwie kiszonych ogórków.
  I jeden i drugi wariant działa jak balsam na mój żołądek, ogólnie jamę brzuszną - tylko nie sprowadza na mnie miłości do wszystkich bliźnich, niezależnie od ich formatu etycznego i ogólnej postawy Smile Po takich posiłkach, w przeciwieństwie  do tych z udziałem cukrów prostych (choćby w dozwolonych iościach), czuję lekkość, a wątroba jest jakby jej nie było, o ile nie wyrażam się zbyt kolokwialnie.
     
Tomek

Do tych tluszczykow (smalec, tluste miecho z kapustka, ogorkami) chyba zoltka nie pasuja, a wiec majonez , nie jadlam jeszcze takiego zestawu, ale intuicyjnie mi to zle wyglada.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #14 : 2007-05-12, 14:57:40 »

 Wydaje mi się, że w kontekście danego posiłku dobrze jest wybrać, czy jesz mięso czy jajka. Rzadko kiedy zdarza mi się zjadać jajka obok mięsa.  Nie wiem, czym to jest powodowane. Szczególnie źle mi "wygląda" np. kawałek duszonego mięsa i obok jajko sadzone.
                           Organizm jakoś  broni się przed tym zestawem. Może chodzi o jednorazową, zbyt dużą podaż białka ? 

Tomek
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #15 : 2007-05-12, 15:05:16 »

Odponad 4 lat używam tylko kapustę kwaszoną pasteryzowaną
o nazwie PROVITUS z siedzibą 05-250 Radzymin Zakład nr 2 w Zambrowie.
1 zgrzewka 12 słoików bardzo trudno dostępna w handlu. Przewaznie kupuję 3 zgrzewki na zapas w roku.
Kupuję ją w halach targowych na śląsku w Katowicach na Obrokach.
Nie spotkałem jeszcze lepszej kapusty niż w/w wymieniona. Po otwarciu słoika jest natychmiast gotowa do spożycia. Do gotowania , bigosu i jak zaznaczyłrem na surowo z majonezem. Używam również tylko majonez Winiary dekoracyjny gdyż ylko ten jeden jest przygotowany na żółtkach i zawiera 80 % tłuszczu
nie tak jak pozostałe majonezy Babuni, Helmans, produkowane na białkach.

Trudno każdemu dogodzić dlatego mój wachlarz  proponowanych przepisów jest bardzo różnorodny, gdyż nie wszyscy wszystko akceptują a wybór zależy wyłącznie do Was.

Kto jeszcze nie próbował niech spróbuje również frytki z selera. Korzeń pokroić w talarki i następnie w paski. Smażyć w gorącym oleju tak jak frytki. Uwaga frytki selerowe zmniejszają swoją objętość o połowę. Są znakomite do zapiekanego kalafiora lub klopsików.

Niedługo będzie młoda kalarepa. Obrać prokroić w plastry wrzucić do wrzącej wody na 1 minutę sparzyć.
Po ostudzeniu panierować w jajku i tartej bułce  smażyć na smalcu 100 gram frytek oraz jajko sadzone i mamy znów 1 dzień do przodu.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #16 : 2007-05-12, 15:09:51 »

 A co powiesz Morgano na Majonez Kielecki ?
       Pominąłeś go przez przypadek czy faktycznie ten dekoracyjny z Winiar  jest  szczególny ?
     Mi się wydaje, że Kielecki jest w przeciwieństwie do pozostałych rzadki (co jest jego wadą roboczą, lecz chyba obrazuje brak ulepszaczy zmieniających gęstość) ale tez może być najbardziej przyjazny żołądkowi.

Tomek - Psychopatyczny Sekciarz Smile
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #17 : 2007-05-12, 15:17:28 »

Witaj Morgano- a czemu nie robisz sam kiszonej kapusty na własne potrzeby ? trochę roboty, ale jaka frajda na podniebieniu i bez dodatkowego "białka", którego NIE DA sie uniknąć przy masowej produkcji -wiem to.Osobiście mi to BAAARDZO przeszkadza- to "białko".
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #18 : 2007-05-12, 15:29:16 »

A co powiesz Morgano na Majonez Kielecki ?
       Pominąłeś go przez przypadek czy faktycznie ten dekoracyjny z Winiar  jest  szczególny ?
     Mi się wydaje, że Kielecki jest w przeciwieństwie do pozostałych rzadki (co jest jego wadą roboczą, lecz chyba obrazuje brak ulepszaczy zmieniających gęstość) ale tez może być najbardziej przyjazny żołądkowi.

Tomek - Psychopatyczny Sekciarz Smile

Ma ta "sekta" zatwierdzony program dzialania, jaki jest jej zasieg/na jakim obszarze dziala,gdzie ma swoja siedzibe, jaki ma regulamin?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: SAŁATKA Z BURAKÓW.
« Odpowiedz #19 : 2007-05-12, 15:33:24 »

"Sekta" MiT = Myślicieli i Twórców  Wink

MiT
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.