forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 19:06:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659607 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (114)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (114)  (Przeczytany 6395 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (114)
« : 2007-05-11, 04:18:25 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (114)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Ostatnio mocno zainteresowała mnie dieta optymalna. Nawet zacząłem ją po trosze stosować, lecz z uwagi na moje schorzenia boję się, czy nie popełniam błędów. Dwa lub trzy razy do roku zapadam na tzw. dnę. Za każdym razem lekarze zalecają dietę "purynową", która niczym nie przypomina diety optymalnej. Ponadto to mam nadciśnienie ukrytą cukrzycę oraz uciążliwą łuszczycę. W załączeniu przesyłam kartę ze szpitala z marca 1997r. Mam przynajmniej 10 kg nadwagi.
                                                                                      Ryszard S. z Kęt

   
Z rozpoznania na karcie wypisowej wynika, że choruje pan również na stłuszczenie wątroby. Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym w pańskich chorobach. Przyczyną dny nie jest sam wysoki poziom kwasu moczowego w surowicy krwi a pewna skaza w organizmie, która pojawia się najczęściej u ludzi z wysokim poziomem kwasu moczowego. Można chorować na dnę przy niskim jego poziomie. Żywienie optymalne usuwa tę skazę, co jest równoznaczne z wyleczeniem. Nadciśnienie w okresie chwiejnym, jakie u pana rozpoznano, powinno być niskie już po kilku dniach. Jeżeli dodatkową przyczyną nadciśnienia są zmiany miażdżycowe w tętnicach mózgowych, na wyleczenie nadciśnienia trzeba poczekać dłużej. Łuszczyca po krótszym lub dłuższym okresie czasu prawie zawsze ustępuje, zatem i na tę chorobę powinien pan przestać chorować. Stłuszczenie wątroby powodowane jest głównie określonym składem diety. U człowieka stłuszczenie to powstaje z węglowodanów i może rozwijać się bardzo szybko. Gęsi karmione na "otłuszczoną wątrobę" mają ją mocno otłuszczoną po 2-3 tygodniach intensywnego, przymusowego karmienia produktami suchymi i węglowodanami. U człowieka mogą spowodować stłuszczenie wątroby również przewlekłe zatrucia alkoholem czy innymi środkami chemicznymi, które uszkadzają wątrobę. Po zmianie diety na optymalną stłuszczenie wątroby prawie zawsze i dość szybko ustępuje. W pierwszym okresie stosowania diety należy preferować jajka, twarogi, masło, śmietanę, a nie jeść podrobów i ograniczyć mięso. A jeśli mięso, to powinno ono być tłuste. Trzeba liczyć węglowodany. Powinno ich być około 50g/dobę. Dobrze jest zjadać białka, bo zbyt dużo białka wątroba nie lubi. Aby zjadać mniej białka i aby go nie brakowało, powinno to być białko o najwyższej wartości biologicznej, a takie jest w żółtku jaj.

                                                                                                          JAN KWAŚNIEWSKI



Jestem stałą czytelniczką Waszej gazety i czytam opowiadania Doktora Kwaśniewskiego, dużo ludziom pomaga i bardzo proszę p. Doktora o przysłanie mi wyjaśnienia, co to jest dieta optymalna, ponieważ oboje z mężem chorujemy na cukrzycę nie dużo 130-150 i już od 3 lat biorę tabletki Diabetol. A przeczytałam w gazecie, że jeden pan też chorował na cukier i brał zastrzyki przez 4 lata, a stosując Pana dietę wyleczył się całkowicie z cukrzycy. Więc bardzo proszę o przysłanie mi, jeśli to możliwe listownie jak się odżywiać stosując dietę, aby się wyleczyć z cukrzycy.
                                                                                      Jadwiga M. z Zabrza


   
Potrzebne informacje znajdzie Pani w książkach "Żywienie optymalne i "Dieta optymalna". Radzę, aby pani kupiła książkę " Dieta optymalna" i dokładnie kilka razy ją przeczytała. Jeśli będzie pani miała trudności w praktycznym stosowaniu żywienia optymalnego, najrozsądniej będzie prosić o pomoc sąsiada, czy znajomego, który już ją stosuje. Oboje chorujecie na łagodną i niezbyt zaawansowaną cukrzycę. Zmniejszenie dawki leków. Lub ich odstawienie, zależne jest od poziomu cukru we krwi. Gdy poziom ten obniża się pod wpływem diety, należy zmniejszyć dawkę leku, a następnie go odstawić.
Trzeba liczyć węglowodany. Niektórzy z nadgorliwości znacznie ograniczają spożycie węglowodanów, lub eliminują je zupełnie z diety. To błąd. Organizm człowieka potrzebuje około 0,8g węglowodanów na 1 kg wagi ciała na dobę.
Ta ilość powinna być dostarczona w pożywieniu. Trzeba wybrać kilka produktów zawierających węglowodany i spożywać te produkty codziennie. Mogą to być np. 2 ziemniaki (20dkg), niekoniecznie frytki, w których będzie około 32g węglowodanów. Około 300 g jarzyn to dalsze około 10 g węglowodanów. Porcja lodów według przepisu z książki (100g) to dalsze około 8 g węglowodanów. Gdy zje pani np. sernik (wg przepisu) trzeba zjeść o jednego ziemniaka mniej. Każda cukrzyca jest chorobą niebezpieczną, a cukrzyca i leki stosowane w "leczeniu" przyspieszają rozwój miażdżycy.
Na cukrzycę nie należy się leczyć. Trzeba z niej się raz na zawsze -wyleczyć. A prawie każdy obecnie chory na cukrzycę może się z tej cukrzycy wyleczyć. Wyjątkiem są ci nieliczni chorzy, których organizmy broniąc się przed cukrem, niszczą receptory insulinowe w komórkach i szybko rozkładają insulinę własną, czy podawaną w zastrzykach. Są to ci, u których insuliny działające długo są rozkładane szybko i nie działają. Ani pani, ani mąż do tej grupy chorych nie należycie.
                                                                                                                  JAN KWAŚNIEWSKI
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.