forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 08:17:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659886 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Moje problemy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Moje problemy  (Przeczytany 93735 razy)
Adiqq
Go


Email
Moje problemy
« : 2007-05-11, 06:23:45 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Jestem na DO 3 tygodnie i mam kilka pytań:
1)Czy muszę zjadać 3 posiłki dziennie? Z samego rana nie jestem głodny, sniadanie zjadam tak koło 8-9, Obiad 15-16 i na kolację brakuje już czasu, bo kładę się spać o 21 i jejść mi się nie chce....
2)Miałem nadwagę 30kg, na samym początku schudłem szybko 3kg i stanąłem, może za dużo jem? pomóżcie....
3)Nie wiem jak się zmieścic w tych 50g węglowodanów szczerze mówiąc...a właściwie powinienem jejsc ich wiecej, bo 50g bylo dla 60-70kg wagi, a ja waże więcej. Przy moich dwóch posiłkach nie wiem jak się zmieścic w tych granicach....
pozdrawiam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #1 : 2007-05-11, 09:01:31 »

Ja jem 2 x dziennie, tj. rano kawa, śniadanie ok. 11-12 godz i obiadokolacja ok 17 i ew. wieczorem uzupełniam węglowodany, jem ich 50 g.
Zawsze kierujemy się zapotrzebowaniem naszego organizmu, tzn. chce się Tobie jeść to jesz, jak nie to nie 'obżeramy' się na siłę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #2 : 2007-05-11, 09:05:32 »

Witaj.
Ja moge od siebie napisać tylko tyle ,że nie musisz zjadać 3 posiłków dziennie.
Ważne ,żeby sie wszystko zgadzało z Twoimi zapotrzebowaniami (np.Jaką wykonujesz pracę itp.)
Mój mąż jada 2 posiłki dziennie.Nie jeda wtedy, kiedy mu sie nie chce,ja i dzieci również.
Trzeba jednak wziąść pod uwagę to ,że nie wolno sie głodzić ani przejadać.
Pozdrawiam.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #3 : 2007-05-11, 09:05:45 »

Jeszcze jedno. BTW jesz biorąc pod uwagę WAGĘ NALEŻNĄ nie obecną.
Ile masz wzrostu i ile ważysz?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #4 : 2007-05-11, 09:34:54 »

Cytuj
Nie wiem jak się zmieścic w tych 50g węglowodanów szczerze mówiąc...a właściwie powinienem jejsc ich wiecej, bo 50g bylo dla 60-70kg wagi, a ja waże więcej. Przy moich dwóch posiłkach nie wiem jak się zmieścic w tych granicach....
jak chcesz schudnac,gdy myslisz ciagle o jedzeniu, Confused
weglowodany trzeba liczyc do wagi naleznej a nie biezacej,
jesc tylko wtedy,gdy poczujesz glod,
sprawdz ile zjadasz tluszczu wzgledem bialka,bo gdy proporcje niezgodne wtedy,sie raczej nie chudnie,
napisz cos wiecej,ile tluszczu bialka i jakie sa twoim posilkiem, Smile



Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #5 : 2007-05-11, 13:09:11 »

Wazne ile masz wzrostu, ile wazysz, ile masz lat. Zwyczajowo przyjmij, ze Twoja waga nalezna (taka jaka byc powinna) to wielkosc w postaci cm, ponad metr. To znaczy jesli masz 180cm to Twoja waga nalezna to 80kg. Dla mlodszych, ale doroslych osob (20-30 lat) moze byc nawet 80kg-10%=72kg. Nie stosuj tego jak wyroczni, ale przy 180cm 72-79kg to dobra, "naturalna" waga. Jesli chcesz szybko schudnac stosuj na poczatku proste przepisy, takie jak z konca ksiazki "Zywienie Optymalne" J.Kwasniewskiego. Jest tam prosty jadlospis na koncu, na 7 dni, po 3 posilki dziennie. Co wazne, NIE MUSISZ jesc sniadan, nie musisz na obiad zjadac typowego obiadu, mozesz zamieniac wszystkie posilki miejscami i dniami, w ktorych wystepuja. Mozesz przez tydzien jesc same obiady, a na kolacje sniadania. Jak Ci tylko pasuje. Ale na sniadanie chociaz kawe optymalna (lyzeczka, dwie kawy zbozowej rozpuszczalnej zalanej 1/2 szklanki mleka i 1/2 szklanki smietanki min. 30% wymieszac-zagotowac, zalac, BEZ CUKRU, ani zadnych slodzikow!) warto wypic. Mozesz tez do kawy naturalnej, mielonej dodac po zaparzeniu smietanki. W ksiazce, o ktorej pisze najlepsze jest dokladne podanie "ile" i "czego" wziasc do przygotowania posilku. W tych podstawowych przepisach sie nie zgubisz Smile RÓB DOKŁADNIE TAK JAKO RZECZE KSIAŻKA Smile a schudniesz. Te 3 tygodnie to taki okres przyzwyczajania sie. Utrata 3 kg to jeszcze nic na tej diecie, wierz mi Smile Ja schudlem z 98kg na 75kg Smile Nie jest powiedziane, ze schudniesz tez tak duzo. Dieta Opty ma to do siebie, ze jakims sposobem pozwala zrzucic kg do naszej naleznej wagi, ale u kazdego moze byc ona inna. Chudzi troche tyja, grubi chudna. Mozesz schudnac jeszcze 15kg nawet w 40 dni, albo 2kg w miesiac. Napisz ile wazysz teraz (wage masz dobra?), ile masz wzrostu i ile lat. Nie kombinuj z zasadami diety (1:2,5-3,5:0,8) i nie ulepszaj. Bedzie ok!!!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #6 : 2007-05-11, 13:14:44 »

To znaczy jesli masz 180cm to Twoja waga nalezna to 80kg. Dla mlodszych, ale doroslych osob (20-30 lat) moze byc nawet 80kg-10%=72kg.

Bierze się też pod uwagę czy ktoś np. ma z natury drobny kościec. Osoba z drobnym koścem i 180 cm wzrostu przy wadzę 80 kg może mieć wyraźną nadwagę.

Marishka
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #7 : 2007-05-11, 18:20:03 »

Dziekuje wszystkim za odpowiedz, postaram sie odpowiedziec na wszystkie zadane pytania.
Na wstępie musze dodac, ze jeden posilem musi byc suchy tzn jakas kanapka (wtedy jak jestem w pracy). Taka praca i tyle. Nie da sie tego przeskoczyc. Mam 180cm wzrostu, ważę 110kg. Kościec mam z natury gruby, więc waga należna do mnie to około 85-88kg.Mam 30lat.
Podaje przykladowo co dzisiaj zjadlem
Sniadanie:około 100g salcesonu (B 12,8g + T26,3)+kromka chleba orzechowego(20g=B 2g + T8,7g + W1,1g ze smalcem(10g=T10g)
obiad:100g plackow ziemniaczanych wg przepisu=B 8,7g  + T42,5g +W9,2g
      +130g jajecznicy po wiejsku=B15,7g + T37,4g
Razem:B 39,2 + T124,9 + W10,3 = 1 : 3,2 : 0,3

Z czego składa się zazwyczaj moje menu? : placki z jajek i sera lub chleb orzechowy lub orkiszowy,boczek surowy lub wedzony,jajka lub zoltka,smalec,maslo,pasztet,salceson,zupy tluste z lanym jajkiem,kielbasa,inne miesa itp.
Duzo pije, moze to jest blad, ale jak nie pic jak chce sie pic? Oczywiscie woda lub kawa zbozowa lub herbata
pozdrawiam. Jem tylko jak jestem glodny...a przynajmniej mi sie tak wydaje
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #8 : 2007-05-11, 18:47:57 »

Za mało białka i stanowcz za mało węgli.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #9 : 2007-05-11, 19:15:12 »

wiem ze malo troche bialka i weglowodanow duzo malo Smile Ale jestem najedzony.....problem w tym, ze te 50g bialka, 150g tluszczu, 50g weglowodanow, to dla mnie przejadanie sie...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #10 : 2007-05-11, 20:28:04 »

Myślę też ,że zapotrzebowanie na BTW jest też uzależnione od wykonywanej pracy przez Ciebie ,od wysiłku fizycznego.
Inne zapotrzebowanie będzie miał człowiek ,który w większości czasu prowadzi siedzący tryb życia (praca),
a inny który ,prowadzi bardziej intensywne życie pod względem wysiłku fizycznego.
Innymi słowy inne będzie miał zapotrzebowanie na BTW człowiek ,który np.pracuje jako informatyk i siedzi 8 godz. czy 10 godz. ,a inne zapotrzebowanie na BTW będzie miał np. sportowiec wyczynowy(przy czym należy rozróżnić; zapotrzebowanie na BTW sprintera będzie inne od zapotrzebowania na BTW maratończyka).
Tyle ode mnie  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #11 : 2007-05-11, 21:14:55 »

Cytuj
Wysłany przez: Adiqq 
Umieść cytat
wiem ze malo troche bialka i weglowodanow duzo malo  Ale jestem najedzony.....problem w tym, ze te 50g bialka, 150g tluszczu, 50g weglowodanow, to dla mnie przejadanie sie...

dopuki ma sie duzo wlasnego tluszczu do spalenia nalezy ograniczyc tluszcz w pozywieniu,
wiec zmniejsz do B1: T1,a jak dojdziesz do wagi naleznej tluszcz nalezy zwiekszyc nawet do 1:5,
moim skromnym zdaniem jezeli zmniejszysz ilosc tluszczu bedzie wiecej miejsca na bialko, tylko,ze bialko  w nadmiarze  jest szkodliwe,
nie musisz zjadac zbilansowanych potraw w calosci,nie nalezy byc przejedzonym!!!!!
ale.gdy zmniejszysz ilosc tluszczu do np.100g,to uczucie przejedzenia na pewno minie Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #12 : 2007-05-11, 23:49:44 »

a tak pisala lekarka na temat bialka:


Cytuj
Większa ilośc białka (na wszystkich dietach) dla odchudzających jest O.K. tworzy ciała ketonowe. Nie chce się po nich jeśc. Niestety, chce się pic.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #13 : 2007-05-12, 07:51:06 »

Ja jem 2 x dziennie, tj. rano kawa, śniadanie ok. 11-12 godz i obiadokolacja ok 17 i ew. wieczorem uzupełniam węglowodany, jem ich 50 g.Zawsze kierujemy się zapotrzebowaniem naszego organizmu, tzn. chce się Tobie jeść to jesz, jak nie to nie 'obżeramy' się na siłę.

Halina Ch.w jakiej postaci zjadasz weglowodany (owoce, jarzyny czy kawalek czekolady)?
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #14 : 2007-05-12, 15:59:17 »

wczoraj uzupelnilem weglowodany, wstyd sie przyznac: zjadlem batonika Surprised
wiec pisze dalej:mam raczej siedzacy tryb zycia, chociaz zdazaja mi sie w pracy dni ze z duzym obiciazeniem pokonuje kilkanascie km. Zwazylem sie dzisiaj i usmiech zagoscil na mojej twarzy Smile 108,6 Smile
A wlasnie mam pytanie, jak liczyc bulke orkiszowa (80% maki to maka orkiszowa)ktora wazy 50g? ma ktos pomysl?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #15 : 2007-05-12, 20:03:24 »

Najlepszym pomyslem jest zrezygnowas calkowicie z wszelkiego rodzaju pieczywa.
Jednego batonika ok. 20-25g. mozna zjesc bez wstydu, jezeli juz chcesz sie wstydzic to po zjedzeniu pieczywa!
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #16 : 2007-05-12, 20:04:35 »

do Adiqq> tak jest, jak pisze Kodar. Na początku diety, kiedy zaczynasz , spalasz swoje tłuszcze spod skóry Smile w efekcie, jeśli dołożysz ich tak dużo, jak we wzorcowych proporcjach, organizm będzie miał za dużo do roboty z ich przetworzeniem. Jeśli chcesz to dobre efekty daje taki sposób: jesz wszystko wg przepisów, ale BEZ WĘGLOWODANÓW. Te zjadasz, jako osobny, OSTATNI, posiłek przed snem. Np. rano jajecznicza na boczku, w pracy placki serowe z baleronem itp., a na kolację placek mączny (maca). czyli: bierzesz 75g mąki pszennej, dodajesz wody (BEZ JAJKA!), tak, żeby wyszło ciasto, które da się wyrobić, jak na makaron. I smażysz to na patelni typu teflon - ponieważ nie wolno Ci dać na nią tłuszczu! Możesz polać ją nieco keczupem, żeby nabrała trochę smaku. W ten sposób zjesz na kolację posiłek wręcz czysto węglowodanowy. Przez noc organizm, aby to spalić zużywać będzie Twój własny tłuszcz z brzucha itd. Smile
Inny sposób to zjedzenie np. 2 niedużych, ugotowanych ziemniaków - też bez żadnego tłuszczu. Wiem, to nie jest zbyt pożywne, ale... dasz radę:)

Jak sam widzisz wskazówka na wadze zaczyna drgać.
PS: jeśli masz już zjeść coś słodkiego, to niech to będzie czekolada z całymi laskowymi orzechami, taka z "okienkiem"-to nie kryptoreklama, tylko zawiera ona najwięcej tłuszczu z czekolad na rynku, w stosunku do węglowodanów:) Chyba, że chcesz przepis na typowo optymalne słodycze-napisz, nie ma sprawy.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #17 : 2007-05-12, 21:01:22 »

Powoli zaczynam rozumiec caly system, mam wrazenie ze mi sie oczy otworzyly Smile Ten pomysl z tym plackiem weglowodanowym na wieczor jest rewelacyjny! Bo na samym poczatku jak zaczynalem DO to nie jadlem zadnych weglowodanow, no i zaczalem sie martwic (wiedzialem ze musza byc)...batonika zjadlem nie dlatego, ze mam ochote na slodkie, tylko zeby te weglowodany byly Smile Nie lubie slodkiego Very Happy Dzieki wielkie!
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #18 : 2007-05-12, 21:33:03 »

Adiqq polecam --zapoznaj sie z tym artykulem!
http://mierzejewskim.republika.pl/opty/chleb.html
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Moje problemy
« Odpowiedz #19 : 2007-05-13, 12:39:09 »


Halina Ch.w jakiej postaci zjadasz weglowodany (owoce, jarzyny czy kawalek czekolady)?

Nie jadam w ogóle mlecznych, zbożowych i cukr. prostych typu czek. gorzka.
Jem wszystkie warzywa (sporadycznie burak) z przewagą marchwi. Z owoców tylko grejfruta. Teraz nadchodzi sezon na jagodowe owoce ,których  sobie nie żałuję.
Robię też dżemy z czarnej porzeczki,truskawek, malin, jagód z bardzo małą ilością cukru, są prawie kwaśne i dobrze się je zjada z omletem.
Warto zwrócić uwagę na czrną porzeczkę, która zawiera duże ilości wit. C.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.