forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 02:59:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne  (Przeczytany 84390 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #40 : 2007-05-15, 20:46:40 »

 Ponoć ten nie do końca zaspokojony głód preferowano również w krajach arabskich, o czym świadczy sentencja na ten temat  niejakiego Ibn Taliba (Grizzly, zalecam SPOKÓJ Smile  ) 

  Generalnie, mądre zalecenie.

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #41 : 2007-05-15, 20:54:20 »

Wiele uwagi przywiązuje się na wyspie również do tego, aby podawane danie wyglądało jak dzieło sztuki. Takie podejście gwarantuje, że posiłek jest niezwykłym przeżyciem, które trzeba celebrować. Jedzenie wymaga czasu, spokoju i koncentracji. Nie wolno równocześnie oglądać telewizji, czytać gazety, rozmawiać przez telefon ani robić tysiąca innych rzeczy.

Piękne! Mniej więcej podobna koncepcja została również wykorzystana w ruchu Slow Food.

M
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #42 : 2007-05-15, 21:37:38 »

Fewa, o Azjatach spotkanych w Krakowie ja pisa�em, nie Marishka. To gwoli sprostowania, a tak�e odno�nie wszechobecnego niedba�ego czytania post�w. A dodam, �e szczeg�lnie "wolne tematy" s� zniewolone przez zak�amywanie tre�ci - z premedytacj� zreszt�.
A czy Ty i twoja ukochana  nie jesteście jedno?  Shocked
W wolnych tematach chciałam Cię sprowokowac, abyś nie nazekał tylko działał, ale niestety jesteś typem który się łatwo obraza.  Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #43 : 2007-05-15, 21:42:46 »

Fewa, o Azjatach spotkanych w Krakowie ja pisa�em, nie Marishka. To gwoli sprostowania, a tak�e odno�nie wszechobecnego niedba�ego czytania post�w. A dodam, �e szczeg�lnie "wolne tematy" s� zniewolone przez zak�amywanie tre�ci - z premedytacj� zreszt�.
A czy Ty i twoja ukochana  nie jesteście jedno?  Shocked
  W wolnych tematach chciałam Cię sprowokowac, abyś nie nazekał tylko działał, ale niestety jesteś typem który się łatwo obraza.  Sad

A w Biblii tak ładnie napisano :

 
Nie śpiesz się w duchu do obrażania się ,
bo obraza spoczywa w zanadrzu głupców .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #44 : 2007-05-15, 21:44:12 »

A czy Ty i twoja ukochana  nie jesteście jedno? 

Fewo, czy potrafisz odróżnić jedność poglądów, upodobań i pragnień od różnic w doświadczeniu życiowym (m.in. tyczy się to krajów, w których byliśmy lub nie byliśmy)?

M
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #45 : 2007-05-15, 22:31:55 »

Mari.  wydawało mi się, że macie te same poglądy i pragnienia. Różnice w doświadczeniu życiowym każdy ma inne, one to kształtują nasze charaktery.Piszecie razem, wspominacie o Krakowie, więc myślałam,że macie jakieś wspólne doświadczenie życiowe. Question Idea No cóż mogę się mylic Sad
Czy ja pisałam, że Tomek był w Chinach?  Shocked
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #46 : 2007-05-15, 22:50:54 »

Fewa, osobiście jestem zwolenniczką czytania postów powoli i uważnie, zanim odpiszę. Gorąco polecam wypróbowanie tej metody!
Wtedy można będzie zauważyć, czy jest użyta np. liczba pojedyńcza czy mnoga, czy ktoś pisze o sobie i swojej Ukochanej Osobie, czy może tylko o sobie. Wtedy też można zauważyć wiele innych, umykających przy czytaniu w pośpiechu, "szczególików", a one często zmieniają cały sens wypowiedzi.

Marishka
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #47 : 2007-05-16, 00:04:33 »

Mari. jesteś nauczycielką? czy dzięnikarką? Question Idea
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #48 : 2007-05-16, 00:29:14 »

Fewa, zaczekaj tylko do jutra, a Osoby Niezwykle Obeznane w Życiu Osobistym Marishki udzielą Ci wyczerpującej odpowiedzi na to oraz wiele innych nurtujących Cię pytań. Bo cóż znaczą moje słowa wobec ich wszechogarniającej WIEDZY na mój temat Wink

M

Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #49 : 2007-05-16, 08:31:23 »

Moja dzisiejsza jajecznica z 4 jaj też wygladała jak dzieło sztuki. A jak smakowała?! Majstersztyk! (Kto by pomyślał, że to tylko jaja, ziemniaki i smalec?)  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #50 : 2007-05-16, 09:14:14 »

A moja córcia zjadła przed szkołą omleta z 3 jajek ;i tak codziennie ,muszą jej bardzo smakować skoro sama się o nie dopomina  Wink
Myślę ,ze takie śniadanko dla dziecka ,które idzie do szkoły , jest najlepszym pożywieniem ,jakie może być  Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #51 : 2007-05-16, 10:24:58 »

Muszę sie poprawić ,bo co niektórzy mogliby potraktować to, co napisałam  dosłownie ;

Pisząc ,że "moja córcia zjadła omleta przed szkołą" -nie miałam na myśli ,że jadła go przed budynkiem szkoły ,tylko przed pójściem do szkoły  Wink  Laughing
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #52 : 2007-05-16, 11:54:30 »

Musz� sie poprawi� ,bo co niekt�rzy mogliby potraktowa� to, co napisa�am dos�ownie ;

Pisz�c ,�e "moja c�rcia zjad�a omleta przed szko��" -nie mia�am na my�li ,�e jad�a go przed budynkiem szko�y ,tylko przed p�j�ciem do szko�y Wink Laughing
elmo, a do szkoły coś jej dajesz? Bo przyznam, że mój syn jak ma na ósmą to ma wstręt do jakiego kolwiek jedzenia. Udaje mu się zjeśc tylko 1 jajko albo 1 parówkę.Do szkoły muszę dawac mu kanapkę, bo jest głodny. Teraz jest na " zielonej szkole " ma tam tzw szwedzki stół, mówię Ci taki wybór,że głowa boli, wybór między jednymi węglami, a drugimi. Na kolację najadł się spagetti z jakimś dziwnym sosem tak to określił i rogalik. W nocy dostał duszności, aż pani musiała wzywac lekarza. W karcie ma zaznaczone,że jest alergikiem. Jak wcześniej chodził do przedszkola to chorował non stop. Dwa razy na miesiąc musiałam z nim chodzic do pediatry. Ile on się tych antybiotyków najadł  Sad Dopiero jak poszłam do lekarza optymalnego i zaleciła te zupki na kościach szpikowych to z wizytami u pediatru miałam spokój.
Mam nadzieję,że nie przyjedzie z tamtąd chory. Rozmawiałam z jego panią, powiedziałam aby zwracała uwagę, żeby nie jadł samych zbóż, bo jest uczulony. Ale co ona poradzi jak nie będzie wyboru? Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #53 : 2007-05-16, 12:23:08 »

Fewa,moja Zuzia jakos tak polubiła te omlety ,że nawet jak ma na ósmą to zje ze smakiem .Wczesniej jak jej nie dawałam omletów ,to prawdę mówiąc nic z rana nie jadła ze smakiem. Do szkoły jej daję jakieś ciastko (w cukierni u nas są takie ciasteczka niezbyt słodkie,) i to jest takie uzupełnienie węgli dla niej ,bo w sumie tego omleta jada bez żadnych węgli -nie lubi. Daję jej herbatę z sokiem malinowym.Prawdę mówiąc czasem przynosi te ciastka do domu ,bo jak zje omleta z 3 jajek ,to ją długo "trzymają" ,do samego obiadu.

Jedynie co mogę powiedzieć na temat tego, co teraz przeżywasz z tą zieloną szkołą -to współczuję Ci .Sama nie wiem jak będzie w przypadku moich dzieci.
Moja Zuzia ,podobnie jak Twój syn bardzo często chorowała ,teraz jak jada te omlety ,zupy,jakoś przestała.
Nie jada nic poza domem ,żadnych chipsów ,żadnych rogalików ,coca-coli ,soczków-nic.
Najlepsze co zrobić ,to "uczulić" panią na to, jak nasze dziecko się odżywia ,ale tak jak piszesz ,trudno jej będzie wybrać coś z niczego.
I też się martwię tym ,jak ostatnio ,kiedy pojechali na tą wycieczkę z "atrakcją"-Mc Donald.Nie wiedziałam co robić;W końcu jej powiedziałam ,żeby nie piła niczego stamtąd(dałam jej własne picie) i w miarę możliwości nie jadła stamtąd niczego.Ale z Zuzią mam ten komfort ,ze nie lubi nic innego ,także zjadła parę frytek ,a resztę przywiozła do domu w takim opakowaniu ,spróbowałam jak to smakuje-mówię Ci ,ze to świństwo nad świństwami .
Rodzice z którymi mam jakiś tam kontakt ,oczywiście widząc ,że moja Zuzia nie zjadła(a jest drobniutka i niska w porównaniu z ich dziećmi ) od razu wiedzieli co powiedzieć;"Zuzia ty jedz ,bo nie urośniesz".
A ja odpowiedziałam ,że Zuzia nie musi jeść czegoś takiego ,bo jada omlety.Nikt się już nie odezwał  Cool
Jak to każdy wie co powiedzieć ,a nikt nie patrzy co jego dziecko w reku trzyma;zazwyczaj jest to paczka chipsów.

PS.Ale to była jednodniowa wycieczka ,a jak przyjdą te "zielone szkoły" ,no to nie wiem jak będzie  Shocked
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #54 : 2007-05-17, 01:33:39 »

Sposob przedstawienia w formie piramidy,
glownych skladnikow  posilkow w Diecie Okinawskiej.
Ta piramida to wynik 25-letnich badan naukowych i obserwacji,
zwyczajow zywieniowych wystepujacych u 100 letnich mieszkancow Okinawy
i innych dlugozyjacych  ludzi na swiecie.

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #55 : 2007-05-17, 09:23:56 »

A mnie to wygląda na normalną piramide tylko z napisem "Okinawska" Wink w linkach podanych przez Tomka opisywano że podstawą jest zupełnie co innego  Confused
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #56 : 2007-05-17, 11:02:52 »

Badania o ktorych pisze, byly prowadzone przez najlepszych naukowcow na swiecie.
takich jak:
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #57 : 2007-05-17, 11:04:13 »

Badania o ktorych pisze, byly prowadzone przez najlepszych naukowcow na swiecie.
takich jak:
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #58 : 2007-05-17, 11:05:50 »

Badania o ktorych pisze, byly prowadzone przez najlepszych naukowcow na swiecie.
takich jak:
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #59 : 2007-05-17, 11:08:27 »

To nie "talibowie-kononowiczowie" wciskajacy "kit rydzykowy" Shocked
"owieczkom w ketozie"
Wszystkie te wyniki sa ZWERYFIKOWANE przez "liczne stado"  stulatkow   Shocked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To nie legendy "kwiczacych talibow"  to realne fakty  Shocked !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.