forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:57:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne  (Przeczytany 82572 razy)
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #60 : 2007-05-17, 11:12:39 »

w wyniku 40-letnich badan naukowych i obserwacji...

stwierdzam jednoznacznie, że podstawą dodatków do Diety Optymalnej są warzywa: kapusta, papryka, rzodkiewka, sałata, ogórek ogrodowy, małosolny i kiszony, pomidor, papryka, pieczarki, koperek, bób, sałata,nać pietruszki...
a także owoce: śliwki węgierki, wiśnie, truskawki, poziomki, maliny, brzoskwinie, jabłka, agrest, porzeczki...
z "nasion": orzechy włoskie i laskowe, migdały, nerkowiec, mak... Very Happy.
A wszystko można zestawiać dowolnie z zachowaniem proporcji BTW i indywidualnego zapotrzebowania i swoistych upodobań Mr. Green
A badania "naukowe" między bajki się chowa, bo liczy się wyłącznie efekt zdrowotny Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #61 : 2007-05-17, 11:16:40 »

A mnie to wygląda na normalną piramide tylko z napisem "Okinawska" Wink w linkach podanych przez Tomka opisywano że podstawą jest zupełnie co innego  Confused

W linkach podanych i w wielu innych pisze wlasnie to co jest w "PIRAMIDZIE"
Po prostu trzeba wszystko przeczytac, a jak sie nie zna angielskiego to moze sasiad
"kononowicz" pomoze.  Very Happy

Po prostu zanim napiszesz przeczytaj dokladnie !!!!  Very Happy

Nie rob z Siebie "owieczki" a z Admina  "taliba" Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #62 : 2007-05-17, 11:27:01 »

grizzly ,spokojnie  Very Happy

Nikt tu nie jest "owieczką" ani "talibem" .Jest tylko jeden Ajatollah -i to jesteś Ty  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #63 : 2007-05-17, 11:34:33 »

Nikt tu nie...

broni stosowania i propagowania dowolnego żywienia. Jeśli komuś służy "naukowa dieta okinawska" przedstawina w piramidzie - wolna wola Very Happy. Jednakże stolatkowie z Okinawy chyba uśmieją się z takiej propozycji, bo lepiej od "naukowców" wiedzą, co jedzą?Laughing Laughing Laughing
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #64 : 2007-05-17, 11:57:02 »

Nikt tu nie broni stosowania i propagowania dowolnego żywienia. Jeśli komuś służy "naukowa dieta okinawska" przedstawina w piramidzie - wolna wola Very Happy. Jednakże stolatkowie z Okinawy chyba uśmieją się z takiej propozycji, bo lepiej od "naukowców" wiedzą, co jedzą?Laughing Laughing Laughing

Witaj toan Very Happy

Tak sie sklada, ze mam  kilka wywiadow(filmowe i skrypty)  z tymi "Dlugozyjacymi Japonczykami"
 i oni osobiscie potwierdzaja to co jest w "Piramidzie"( Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne « Odpowiedz #54 : Dzisiaj o 01:33:39 AM »)
 i zgadzam sie z Toba w 100%, ze oni NAJLEPIEJ Shocked wiedza co jedza. Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #65 : 2007-05-17, 12:47:13 »

          Wydaje mi się, że stosować dietę japońską byłoby w naszym kraju niezwykle ciężko. To za sprawą bardzo drogich ryb, bardzo nieświeżych ryb i głównie juz przetworzonych. Po drugie, wszystkie chude przetwory zawierające białko zwierzęce, są fatalnie zaprawione chemią, co wcześniej czy później musi zepsuć pozytywny obraz skuteczności "japońszczyzny".  Jest drogo, bardzo syntetycznie i nienaturalnie dla obszaru ,gdzie żyjemy.
           Można próbować, tylko chyba lepiej wybrać tłuszcz. Skuteczniej, szybciej, mniej środków chemicznych.
  Żywiąc się rybami należy mieć na względzie tabele obrazujące ilościowe "zaprawienie" ryb rtęcią, która obecna jest już we wszystkich akwenach morskich. Człowiek spożywający duże ilości ryb po prostu zatruwa się rtęcią. Niewygodny to fakt dla zwolenników japońskiej diety - całkiem chyba zacnej.

Tomek
             
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #66 : 2007-05-17, 14:13:52 »

Grizzly ,a Ty jesteś na "diecie okinawskiej"?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #67 : 2007-05-17, 15:05:26 »

Grizzly ,a Ty jesteś na "diecie okinawskiej"?

Jestem na Diecie "Long Life"(zdrowego i dlugiego zycia), elmo Very Happy
Aby opisac maksymalnie najprosciej, jest to "hybryda" zawierajaca elementy Diety Japonskiej, Diety Niskoweglowodanowej.

Dieta ta opiera sie na nowoczesnej(najnowszej), wiedzy z dziedziny Biochemii i Fizjologi:  komorki, 
rowniez tfffu "genetyki"(co za paskudne slowo, tfffu ale trudno  Shocked Very Happy)

Wlasciwie, nie wiem czy powinienem o tym pisac, nie mam najmniejszego zamiaru
"rozprawiac" o roznicach w ZO i DLL(Diecie Long Life).

Wole  pisac o tym co laczy, a nie o tym co dzieli, te dwa modele diety(ZO i DLL) Very Happy Very Happy Very Happy
Ale zapewniam, ze jest bardzo duzo cech wspolnych.

To co jest najwazniejsza cecha DLL(Diety Long Life) to to ze ona DZIALA i jest "praktycznie zweryfikowana".
Po prostu na calym swiecie zyje tysiace ludzi, ktorzy  stosuja DLL z WIDOCZNYM efektem DLUGOWIECZNOSCI.

Co do istotnych cech to "Diabel" jak zwykle siedzi w szczegolach Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #68 : 2007-05-17, 15:10:26 »

Dzięki za odpowiedź grizzly.
Mam jeszcze jedno pytanko w związku z DLL.
Czym głównie się żywisz? Jakie pokarmy dominują w Twojej diecie?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #69 : 2007-05-17, 16:43:30 »


Dieta ta opiera sie na nowoczesnej(najnowszej), wiedzy z dziedziny Biochemii i Fizjologi:  komorki, 
rowniez tfffu "genetyki"(co za paskudne slowo, tfffu ale trudno  Shocked Very Happy)

Więc mam rozumiesz ,ze dieta ta wpływa na Twój genom?
PS.Jeśli chcesz zmodyfikować swój kod genetyczny ,gorąco polecam metale ciężkie w dużych ilościach ,takich jak; kobalt ,ołów ,uran itd.
Ale Japończykiem się raczej od tego nie staniesz.

Stanowisz najlepszy przykład jak nauka działa w służbie talibów.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #70 : 2007-05-17, 17:04:06 »


[
W linkach podanych i w wielu innych pisze wlasnie to co jest w "PIRAMIDZIE"
Po prostu trzeba wszystko przeczytac, a jak sie nie zna angielskiego to moze sasiad
"kononowicz" pomoze.  Very Happy

Are You quite sure ??;P
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #71 : 2007-05-17, 17:35:27 »

oni osobiscie potwierdzaja to co jest w "Piramidzie

A co mi tam - ja też potwierdzić mogę, to co jest w piramidzie, a do tego dodam, że najzdrowsze są owoce i warzywa Wink. A i jeszcze, że cholesterol jest bardzo szkodliwy, a tłuszcze i jajka zabójcze, mięso to niejadalne paskudztwo, więc najlepiej to być wege albo fructo... do starości (oby stuletniej Very Happy) Cool.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #72 : 2007-05-17, 17:38:04 »

oni osobiscie potwierdzaja to co jest w "Piramidzie

A co mi tam - ja też potwierdzić mogę, to co jest w piramidzie, a do tego dodam, że najzdrowsze są owoce i warzywa Wink. A i jeszcze, że cholesterol jest bardzo szkodliwy, a tłuszcze i jajka zabójcze, mięso to niejadalne paskudztwo, więc najlepiej to być wege albo fructo... do starości (oby stuletniej Very Happy) Cool.

A potem jeszcze "pogrzebać" w genach i do 150-tki się dociągnie  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #73 : 2007-05-17, 17:40:48 »

Wydaje mi się,

a w zasadzie wiem, że dieta japońska to określone proporcje BTW i z jakich produktów się tę proporcję uzyska jest sprawą indywidualną. Można z ryżu, glonów i ryb, ale i z twarogu z jajcami, chleba, kartofli, dżemu lub coca-coli Cool. Jak komu pasuje Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #74 : 2007-05-17, 17:43:59 »

"pogrzebać" w genach i do 150-tki się dociągnie  Laughing

TAK, bez tego ani rusz. Geny to podstawa dzisiejszej "nauki" Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #75 : 2007-05-17, 18:05:00 »

..W linkach podanych i w wielu innych pisze wlasnie to co jest w "PIRAMIDZIE"
Po prostu trzeba wszystko przeczytac, a jak sie nie zna angielskiego to moze sasiad
"kononowicz" pomoze.  Very Happy
Are You quite sure ??;P

Po prostu,  gdybys sam przeczytal  informacje podane w linkach wstawionych przez toana,
to wiedzal bys, ze tak wlasnie wyglada "Piramida Okinawska".
Pisze w tych linkach o tym jak "byk", wystarczy tylko przeczytac.

Ty zas, na poparcie swoich slow cytuje:

A mnie to wygląda na normalną piramide tylko z napisem "Okinawska" Wink...

zamiast przeczytac i wypowiedziec swoja opinie, na podstawie wlasnego "PRZECZYTANIA LINKOW"
bez wkladu odrobiny wysilku z twojej strony,  jak "owieczka" papugujesz opinie toana
i piszesz:

w linkach podanych przez Tomka opisywano że podstawą jest zupełnie co innego  Confused

A fakty sa takie, ze wlasnie w linkach, jest wyraznie i doslownie opisane to co jest zawarte w "Piramidzie Okinawskiej"
Nie wspomn rowniez o innych licznych  materialach dostepnych przez Google w jezyku angielskim i japonskim.

Co do twejej znajomosci jezykow to zdanie "a jak sie nie zna angielskiego to moze sasiad
"kononowicz" pomoze." jest w trybie warunkowym.
Calkiem prawdopodobne, ze ten jezyk znasz doskonale.

Dodatkowo nikt nie twierdzi ze Okinawczycy nie jedza swin, a i owszem jedza,
ale swinia nie jest podstawa "Piramidy Okinawskiej"

Jesli jestes tego pewien , ze piramida, ktora podalem w poscie:
"Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #54 : Dzisiaj o 01:33:39 AM »"

 jest "zafalszowana"

to proponuje zaklad o 10.000 US$., o to, ze to ty, nie masz racji. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #76 : 2007-05-17, 18:14:04 »

Zakłady są niemoralne, bo jeden z zakładających się - to głupiec Confused, a drugi - to oszust Sad.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #77 : 2007-05-17, 18:57:36 »

Cytuj
to proponuje zaklad o 10.000 US$., o to, ze to ty, nie masz racji. Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.wonder-okinawa.jp/026/e/pork.html

zaklad stoi  Very Happy  podać numer konta na priva?

PS wyszukiwarka na dr-kwasniewski nie boli. temat juz byl tu mielony kilkukrotnie...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #78 : 2007-05-17, 19:13:44 »

zaklad stoi...

No to macie problem, bo Szymon myśli o diecie stulatków z Okinawy opartej na wieprzowinie, a grizzly o "Okinawa Diet" opracowanej i opatentowanej przez "naukowców" amerykańskich opartej na warzywach i owocach - http://okinawaprogram.com  Shocked
Mogę być niezależnym sędzią w Waszym zakładzie, jednak proponuję, aby 3/4 (75%) kwoty zakładu przypadła sędziemu - za trafne rozstrzygnięcie Wink Mr. Green Proponuję też zwiększyć kwotę zakładu o dwa zera.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Japonska vs Zywienie Optymalne
« Odpowiedz #79 : 2007-05-17, 19:20:15 »



Mogę być niezależnym sędzią w Waszym zakładzie, jednak proponuję, aby 3/4 (75%) kwoty zakładu przypadła sędziemu - za trafne rozstrzygnięcie Wink Mr. Green Proponuję też zwiększyć kwotę zakładu o dwa zera.

A mogę być pomocnikiem sędziego? Jakieś notatki zapisywać  Idea Question   Rolling Eyes i  byśmy się mogli potem sprawiedliwie podzielić kwotą  Idea  Mr. Green
Myślę ,że nikomu by korona z głowy nie spadła  Mr. Green
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 18 zapytaniami.