forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:33:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (119)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (119)  (Przeczytany 4144 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (119)
« : 2007-05-16, 00:57:25 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (119)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM
Zebrał i przepisał. Morgano

Mamy 31-letnią córkę chorującą na chorobę alkoholową. Lekarze twierdzą, że ta choroba jest nie do wyleczenia. Ja także nadużywałem alkoholu przez 3o lat (codziennie 10-15 piw), ale od grudnia ubiegłego roku powiedziałem "nie" i nie czuję z tego powodu żadnych dolegliwości czy ciągotek. Po prostu teraz alkohol mi nie smakuje. Ale pozostała córka.
 
 Alkohol jest również dla ludzi. Prawie wszystkie błony komórkowe zawierają alkohol etylowy, ale w bardzo małych ilościach. Gdy człowiek zupełnie nie pija alkoholu, organizm sam musi go wytwarzać. Nie jest błędem, gdy codziennie dostarczymy dla naszego organizmu niewielką ilość alkoholu. Wprost przeciwnie. Spotkałem wiele naukowych potwierdzających bardzo korzystny wpływ alkoholu pitego w małych ilościach, ale systematycznie - w wielu chorobach. Alkohol jak dotąd, jest nadal najlepszym lekiem rozszerzającym naczynia tętnicze, bowiem rozszerza je tam gdzie trzeba, czyli na dłoniach i stopach, czy uszach. Alkohol podany do tętniczo zwęża naczynia tętnicze. Alkohol wypity rozszerza tętnice przez swoje działanie na mózg. Piwo ma około 4% alkoholu " objętościowo". Czyli litr piwa zawiera około 40-50ml (cm sześć.) alkoholu, czyli około 28-35g alkoholu. Zatem alkohol zawarty w 1 butelce piwa, 25 ml koniaku jest dawką dla człowieka pożyteczną. Przyczyną nadmiernego picia jest określony model diety. Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym również w chorobie alkoholowej. Organizm człowieka odżywianego w sposób najlepszy, nie toleruje alkoholu w większych dawkach. Poza tym wówczas człowiek ma zdrowy rozum, jest szczęśliwy, nie boi się niczego, umie rozwiązywać problemy codziennego życia, nie musi "poprawiać" sobie nastroju.

                                                                                                         JAN KWAŚNIEWSKI

Proszę o trochę informacji na temat choroby Parkinsona. Wiem, że podłożem tej choroby są nerwy i psychika. Uszkodzony rdzeń, to "tunel" w kręgosłupie, którym przebiega główny nerw do podstawy czaszki i zmiany w mózgu. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc w tej chorobie.
   
Choroba określana jako choroba Parkinsona to kilka chorób o różnych przyczynach, ale zbliżonych skutkach. Przyczyną wyższą typowej choroby Parkinsona jest niedobór dopaminy w ciałku prążkowanym leżącym w między mózgowiu. Dopamina jest hormonem wytwarzanym w układzie nerwowym. Przy jej niedoborze dochodzi do zaburzeń w przekazywaniu sygnałów w układzie nerwowym, co powoduje skutki obserwowane w chorobie Parkinsona: zmniejszenie aktywności ruchowej, sztywność mięśni, drżenia, zaburzenia chodu, ślinienie, pocenie, łojotok, spowolnienie umysłowe. W chorobie występuje przewaga kładu para sympatycznego, lub osłabienie układu sympatycznego w układzie nerwowym. W leczeniu podaje się leki osłabiające ( porażające) układ parasympatyczny, lub zwiększające ilość dopaminy. Leczenie jest objawowe, nieskuteczne, ponieważ niedobór dopaminy w mózgu jest stały. Leki, zatem działają krótko.
Żywienie optymalne poprawia jakość życia chorych, ale nie może zmusić organizmu do naprawy uszkodzonej gałki bladej (część ciała prążkowanego), bowiem w układzie nerwowym uszkodzenia centralnych partii tego układu są nieodwracalne. Choroba Parkinsona występuje u ludzi raczej młodych, prawie nigdy nie rozpoczyna się po 50 roku życia. Natomiast tak zwana drżączka, poraźna, dająca w skutkach objawy podobne do występujących chorobie Parkinsona pojawia się najczęściej między 5-60 rokiem życia lub później i ma swoje przyczyny zewnętrzne, które można usunąć, lub znacznie ograniczyć ich skutki. Tak zwany parkinsonizm (miażdżycowy, pozapalny, toksyczny) daje znacznie większe szansę na znaczną poprawę sprawności, lub nawet wyleczenie. Żywienie optymalne daje najlepsze warunki dla budowy (remontu) i pracy układu nerwowego. Szybko usprawnia zaopatrzenie mózg€ w "części zamienne"
i najlepszą energię. Poprawa występuje już po kilku tygodniach. Najlepszą metodą leczenia objawowego (pomocniczego) parkinsonizmu, są prądy selektywne S (pobudzające układ sympatyczny). Same prądy działają szybko i bardzo skutecznie, co 1-1,5 roku.
                                                                                                                   JAN KWAŚNIEWSKI


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.